Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

Aresko123 odpad!

Kto chce vidiet film ktory sa strasne tvari ze je to krimi-drama ale je to len taky mis mas muhus? Ja som urobil chybu ze som ho videl. OTRAS a ODPAD, kto nemusi nech sa tomuto filmu vyhne......... film uplne o nicom....... ()

klobasa

Tak to jsem teda od Friedkina nečekal, že v 78 letech bude mít větší koule, než většina současnýho Hollywoodu. Výživná story o jedný fakt jetý rodince a psycho zabijákovi. Poměrně málo akce a ukecaný příběh odehrávající se pouze v několika lokacích ale vůbec nevadí.Výborně zahraný dramo po jehož konci jsem ještě několik minut koukal s neuvěřitelným výrazem ve tváři. :-) ()

JerryPilsen

To jako mělo bejt co?Rodina plná idiotů si najme úchyla na vraždu a nemá čím zaplatit.Nelogické dialogy přebil stupidní závěr.Co je hezkého na tom dalším,jak se tu ostatní rozplývají,nevím.Chvílemi jsem se divil,že v tom ti dobří herci vůbec hrají. ()

Edwin44

Takovouhle ptákovinu už jsem dlouho neviděl. Divim se zdejšímu vysokému hodnocení, protože to obsahu filmu vůbec neodpovídá. Děj byl nezáživný a závěrečná scéna s Kej Frajt Čiken byla už trochu přes. Všichni tam hráli naprostý blbce snad kromě McConaugheyho a uplně mě doslova s****li jejich stupidní dialogy. Jediný klady vidim ve výkonu Juno Temple a jejímu zavěrečnému "get crazy" výstupu. Tohle si nezaslouží víc jak 2* ()

Hektor.Troy

Vobec som necakal,ze mi to bude pripominat azijske uchylne filmy,ktore su samozrejme skvele.Len ta postava otca rodiny akoby reagovala na ine veci ako sa na platne diali. ()

maxi_tom

Kto by si pomyslel pred zhliadnutím filmu, že Matthew McConaughey bude hrať toho najnormálnejšieho čudáka? Ja teda určite nie. Tento film je proste o čudákoch. Zobrazenie ich zmýšlania a správania sa v konkrétnych situáciach predpokladá rôzne komické situácie, čierny humor atď. Musím sa priznať, že som sa preto vcelku aj bavil a dokonca aj reklama na KFC má svoje čaro. No záver je na môj vkus až príliš prepálený a hrajúci na efekt. Svojím výkonom ma určite zaujal Emile Hirsch. Snímku dávam solídne 4* (7/10). ()

Rajca

Ako prvé som videla divadelné spracovanie v divadle Aréna a zrejme to ovplyvnilo moje hodnotenie. Film nemá takú gradáciu, herecké výkony ani spád a šťavu. Každopádne však veľmi zaujímavá zápletka a skvelé vykreslenie postáv. Čierna skoro komédia, ktorú sa určite oplatí vydieť, ale odporúčam zájsť si na ňu radšej do divadla. ()

gentleman

Fuj to bol otras. Miestami som sa nudil, ale celý čas som mal taký zvláštny divný nepríjemný pocit a po skončení prázdno a hnev, že som prišiel o hodinu a pol života. Ta jedna hviezda je za Mathewa a Juno Temple plus trochu tej nahoty, len vďaka nim a riadnej dávke sebazaprenia som to dopozeral do konca. ()

KcarlosK

Jedna hvězda za každého bobra. Gina nám stárne do krásy. Ale jinak je to tak stupidní úchylárna, že ani nechápu, jak se mi to podařilo dokoukat. Asi jsem čekal nějakou pointu. A marně. ()

jjemi

Syrové, zdvihne adrealin, je to jako z jiného světa a přesto působí velmi reálně. I takové mohou být ekonomické a rodinné poměry. Bylo to čím dál tím hnusnější, ale chtěla jsem vědět kam až takové drama může dojít. Jen pro otrlé. ()

dedavena

Fajny začatek. Pěkny staforduf pejsek a pěkny bober. Bloncka pravi, že zabiť mamu je dobry napad. Že pry si zapalil vlastni genitalie. Kolik by robila ta štvrtina? Tak to spočitame. A čipak je to přirozeni? Zmačkně kohoutek? ()

k.rakonos

Velké překvapení a dobrý nápad si film pustit zpětně od O2 z poměrně kvalitní filmové nabídky bez reklam na JOJ Cinema. Taková (ne)normální jižanská rodinka a ultrazáporák McConaughey. Hodnotím plnou palbou, mělo to zvláštní přitažlivost, atmosféru. Ve filmu neexistuje žádná kladná postava, ale ani to nevadilo. Možná až příliš otevřený konec, ale prostě jsem to u toho filmu bral. Snad jen úlet v podobě ve filmu deklarovaného věku Juno Temple, která se ve filmu několikrát svůdně představila v rouše Evině, naštěstí jsem se podíval, kolik jí ve filmu skutečně bylo, a to 22 let, takže je vše se mnou v pořádku. A opravdu, žádné kuře v KFC od této doby nebude jako dřív, husťárna :-D ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení