Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Dal bych tomu 4* za tu krásnou psychologickou scénu, kdy rozebírá detektiv na druhé straně barikády tu manželku Ansela a hlavně za Ansela a to, jak zahrál tu demenci. Jenže těch brutálně vulgárních scén tam bylo zbytečně až moc a zbytečně až moc se zašlo moc do detailu. Jinak krásný thriller vyostřený lidskou nekonečnou hloupostí.(7.5.2018)

Bomba cynický výlet, plný pokrivených "vzťahov" a krvi, jeden väčší debil od druhého. Nevedel som sa dočkať finále a v predstavách si kreslil síce nič konkrétne (nešlo si predstaviť ako toto môžu uzavrieť), ale riadny masaker. Namiesto toho som dostal poriadny WTF záver a dobrý dojem sa skoro celý rozsypal. Ale keďže sám neviem, ako by to šlo inak ukončiť, nebudem domýšľavo prskať a pochválim aspoň za tú mieru neústupčivosti. Bezmála 80-ročný Friedkin... iný si ty frajer !!(22.3.2013)

Famózní vedení herců, dialogové scény ala Tarantino a neskutečně přesný redneck nádech. Ve své podstatě je to ve finále i velmi dobrá filmařina, jen jsem trochu nepochopil, k čemu to všechno vlastně vzniklo. Ve většině filmů podobného rázu je více či méně skryté poselství, je jen potřeba číst mezi řádky. Tady jsou ho nenašel. Samoúčelné jak prase, kdy se Friedkin snaží dokázat, že na to pořád má, že to pořád umí vyhmátnout.(27.10.2014)

,,SLYŠELA JSEM, ŽE CHCETE ZABÍT MAMKU. PODLE MĚ JE TO DOBREJ NÁPAD....“ /// Žila byla jedna vidlácká rodinka. Táta neznal hodiny, jeho žena měla ty svoje šukací několikrát přetočený a malá Dottie byla panna (ve 12ti! Hnus!). Ještě že Chris je podnikavej syn a má vždycky plán…., ale znáte to: JAK SI KDO USTELE …. Atmosféra plná bobrů, sexu s nezletilou, parádních hereckých kreací (Matthew, ty hezoune!), žádný výmluvy, falešný obviňování, ale jen černoprdelná (ne – na ty jsem nemyslel…) a zvrhlá podívaná pro všechny uchyláky a vidláky, aby pak měli vo čem v bordelu vyprávět. A jak to tak vypadá vy dobytci, zřejmě tady máte svoji událost letošního podzimu. A holky – Matthew nikdy nebyl tak sexy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal v roce 1991 Tracy Letts jsem neviděl (což je kurva škoda!). 2.) Patřím k těm, kteří preferujou sundávání ponožek před podprsenkou. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Pokiaľ máte na stole takýto námet, tak z toho vznikne buď čierna komédia typu Tarantino 90. rokov, alebo niečo vážne, bez humoru, ako Killer Joe. Ten humor tam je, ale je tak čierny a druhoplánový, že si tento rozmer filmu ani neuvedomíte. Čo sa stane, ak vymyslia smrtonosný plán takí blbci, akých hrajú Church a Hirsch a je do toho zapojený jeden psychopat, tak o tom je Killer Joe. Že to dopadne úplne inak, ako si to sami predstavujú, to dôjde aj divákovi s podobnou mozgovou kapacitou, akou oplývajú títo dvaja. Záver je podľa mňa ľahko predvídateľný, ale tá cesta k nemu nie je vôbec na zahodenie. Mimochodom celkom slušný slovenský dabing zabíja prepožičaný hlas Giny Gerschon, doslova píli uši. Na druhú stranu tak bola jej postava ešte viac nesympatická. Toto je typ filmu, ktorý nazývam typicky americký. Nie hlavný prúd Hollywoodu, ten je o niečom inom. Pozerať to ako pôvodnú divadelnú hru, to musí byť zážitok vskutku magický.(20.9.2014)

• - Joe (Matthew McConaughey) vysloví vo filme latinský výraz "caveat emptor", ktorý nie je vysvetlený. Jedná sa o právnický termín označujúci možnosť prenechania veci bez zodpovednosti za prípadne vady. (toi-toi)

• - V úvodní scéně běží v televizi film Pryč od minulosti (1947). (LINKIN)

• - Pre režiséra Williama Friedkina je to druhá spolupráca so scenáristkou a spisovateľkou Tracy Letts. Prvýkrát adaptoval jej scenár k filmu Chrobák (2006). (toi-toi)