Reklama

Reklama

Zabiják Joe

  • USA Killer Joe (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (17)

Trailer 1

Recenze (489)

verbal 

všechny recenze uživatele

Je docela škoda, že se Gina Gershon rozhodla provětrat na plátně bobra až v padesáti a ne v dobách, kdy ještě nikoho neděsil. Ale i tak se jedná o vcelku milé, rodinné, romantické dramátko, jenž kupodivu nedegraduje ani Debile Hyrš, a ve kterém se všichni vy, přecitlivělí zvídálkové, konečně dozvíte, jak se dá náruživě vykouřit kuřecí stehno. Velmi inventivní a nápadité, zvláště pro zpestření manželského soužití. Už jen čekám, až se dnes stará vrátí od pásu a nechám ji přeblafnout krůtí nohu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

William Friedkin se ještě jednou ukazuje v plné síle. Killer Joe je thriller s ne úplně bombasticky originální zápletkou, což ale divákovi vynahrazuje několika příjemně nečekanými zvraty, nekompromisně špinavou atmosférou a fenomenálními hereckými výkony většiny zúčastněných. Nejvíc pozornosti ne sebe strhává kouzelně slizký Matthew McConaughey, jehož Joe bude bezpochyby jednou z nejvýraznějších záporných filmových postav letošního roku. Ostatní herci hrají také velice dobře, jen Emile Hirsch mi připadal trochu nepřesvědčivý. Jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby a palec nahoru. Velmi silný závěr. 9/10 ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Tak to bola jazda. Prvý film, u ktorého plne chápem prístupnosť NC-17. Na R by sa to vlastne ani nedalo zostrihať, pretože by zmizla najlepšia scéna - Gina a jej deepthroat s Matthewovým kuraťom. :D Nebyť na môj vkus príliš otvoreného (aj keď uznávam, že rozkošne haluzného) záveru, bola by to asi plná paľba. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

To si tak projíždíte filmy s Mattem Mc Conaugheyem a pozorujete, jak se kolem něj pořád točí jeden americkej buran vedle druhýho. Jeho role v tomto filmu, tedy Zabiják Joe, je ve svý podstatě jediná normálně smýšlející postava ve filmu. I když má nějaké své momenty. Třeba takový závěr je vysloveně chuťovka pro filmové fajnšmekry. Ti, kterými se ale obklopuje, to jsou vysloveně postavy, který jako kdyby zrovna přicupitali po pěti pívech a ještě z Bohnic. Chování, jednání, reagování na určité situace...všechno tady nedává žádnej smysl. Já tomu popravdě vůbec nerozuměl. A nejvíc mě fascinovala Juno Temple, které podle filmu je asi dvanáct let. Cože? No, každopádně musím uznat, že film svoje koule měl a proto zůstávám u tří hvězd. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Friedkinovym esom v rukáve nie je ani tak zápletka, ako kurióznosť jej figúrok a čo všetko z nich môže vzísť. T.j. čoho sú schopné a keď sa niečo po*erie, ako s tým pri svojej redneckovskej krátkozrakosti naložia. Famózna scéna kuracieho blow-jobu. V podobné kreácie som v dobách Čas zabiť a Amistadu od McConaugheyho nedúfal. Ten herec stúpa ku hviezdam! A vôbec všetci zúčastnení tu excelujú. Ostrý film s veľkými guľami a nie úplne zdravou myslou. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (8)

  • Joe (Matthew McConaughey) vysloví vo filme latinský výraz "caveat emptor", ktorý nie je vysvetlený. Jedná sa o právnický termín označujúci možnosť prenechania veci bez zodpovednosti za prípadne vady. (toi-toi)
  • Pre režiséra Williama Friedkina je to druhá spolupráca so scenáristkou a spisovateľkou Tracy Letts. Prvýkrát adaptoval jej scenár k filmu Chrobák (2006). (toi-toi)

Související novinky

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení

29.08.2012

Ve Švédsku právě padla první klapka nového ero-eposu Larse von Triera s výmluvným názvem Nymphomaniac. Filmu přinesl mediální pozornost především Shia LaBeouf, který tvrdil, že si před kamerou… (více)

Reklama

Reklama