Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Useklý konec brutálního a hodně úchylného finále mi úplně nesedl, ale jinak skvostný white-trash thriller, v němž Matthew McConaughey hraje jednu z nejlepších rolí své kariéry. William Friedkin jako jeden z mála kultovních amerických režisérů (zejména) 70. let dodnes evidentně nevyměknul a nezesenilněl. 80 %(20.10.2012)

Musím uznať, že Matthew McConaughey ma milo prekvapil, svojim výkonom ma definitívne presvedčil, že je to Pán herec. Svoju rolu zohral absolútne geniálne a presvedčivo, málokedy sa vidí taký perfektný herecký výkon. Film sám o sebe má dosť jednoduchú, primitívnu zápletku, ale keď sa divák vžije do jednotlivých postáv tak dej nenudí. Navyše ho vrchovato vyvažujú perfektné herecké výkony a psychológia jednotlivých postáv. Bolo zaujímavé sledovať ich činy keď sa niečo "pokazí". Vyskytli sa tu aj nejaké bobry, aj trocha akcie takže ja som maximálne spokojný. Zaslúžené 4*.(8.3.2013)

Kurva jo. Intenzivní a nekompromisní trailerparkový thriller, co od začátku do konce bez problému šlape. Stojí na pěti silných charakterech a čtyřech bídných osudech, McConaugheyho geniálním ztvárnění nedotknutelné morální zmrvenosti, plus na úchylce a brutálních násilnostech, čehož já si vždycky cením. Americký bahno. I like.(20.11.2012)

,,SLYŠELA JSEM, ŽE CHCETE ZABÍT MAMKU. PODLE MĚ JE TO DOBREJ NÁPAD....“ /// Žila byla jedna vidlácká rodinka. Táta neznal hodiny, jeho žena měla ty svoje šukací několikrát přetočený a malá Dottie byla panna (ve 12ti! Hnus!). Ještě že Chris je podnikavej syn a má vždycky plán…., ale znáte to: JAK SI KDO USTELE …. Atmosféra plná bobrů, sexu s nezletilou, parádních hereckých kreací (Matthew, ty hezoune!), žádný výmluvy, falešný obviňování, ale jen černoprdelná (ne – na ty jsem nemyslel…) a zvrhlá podívaná pro všechny uchyláky a vidláky, aby pak měli vo čem v bordelu vyprávět. A jak to tak vypadá vy dobytci, zřejmě tady máte svoji událost letošního podzimu. A holky – Matthew nikdy nebyl tak sexy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal v roce 1991 Tracy Letts jsem neviděl (což je kurva škoda!). 2.) Patřím k těm, kteří preferujou sundávání ponožek před podprsenkou. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Mám rád, keď sa Friedkin hrá s divadelnými hrami. Na CHROBÁKA len tak ľahko nezabudnem a Joe je podobne "iný". Komorná takmer gangsterka, kde sú postavy dosť vyšinuté (občas mi to pripomenulo až VYVRHELOV PEKLA). Ale je tu minimum akcie, maximum ženských bradaviek a trocha nekorektného násilia. Celkovo je to svojsky temne vtipné, ale občas je tam zabitý vtip ako z lacného sitcomu. A práve vtedy som sa rehotal ako šibnutý... Friedkin sa zabáva a nehrá podľa pravidel - a robí to dobre...(22.7.2013)

• - Natáčalo sa od 8. novembra do 15. decembra 2010 v New Orleans. (m.a.t.o.)

• - V jednej scéne sa Dottie (Juno Temple) pýta Joea (Matthew McConaughey) či je rovnaký detektív ako Magnum. McConaughey mal v roku 2007 stvárniť Magnuma v jeho remeaku, avšak natáčanie sa napokon neuskutočnilo. (toi-toi)

• - Pre režiséra Williama Friedkina je to druhá spolupráca so scenáristkou a spisovateľkou Tracy Letts. Prvýkrát adaptoval jej scenár k filmu Chrobák (2006). (toi-toi)