Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

CITÁT - Zabiják Joe je profesionál............ Úvodní scéna mi celkem lezla na nerva. Ukřičená, uječená a málem mě odradila od dalšího sledování. Naštěstí hned poté následuje scéna, která nutkání to vypnout překonala. CITÁT - Tak mluv tiše......... Ale i tak je to celkem strašnej scénář, dialogy jak u tupounů a stále někdo křičí nebo mluví až moc hlasitě. Je to sprostý a nahý ženský někdy vypadaj hnusně až odporně. CITÁT - Vypadáš jako nějaká podělaná filmová hvězda...........(21.6.2013)

Tak dlouho jsem na tento film čekal, až jsem od něj asi čekal přespříliš a to co jsem dostal mě lehce zklamalo. Nejzajímavější na tomhle filmu bylo, že pro mě téměř vždy nesympatický Matthew mě tentokrát dostal svou skvěle úchylnou rolí a naopak Emile ani Juno mě zas až tolik nenadchly, i když výkony nebyly špatný, tak nějak od nich čekám víc.(20.10.2012)

Legendární William Friedkin, který debutoval výbornou "Francouzskou spojkou" a status zázračného mladého režiséra si utvrdil "Vymítačem ďábla" se po několika kasovních neúspěších stáhl do ústraní aby se po letech, (od dob slušného ale nevýrazného Štvance) mohl vrátit se snímkem, jehož kurióznost a výsledný dojem, by divák očekával spíše od tvůrce, minimálně o generaci mladšího. Standardní thrillerovou premisu o looserovi, který se kvůli dluhům odhodlá i k vraždě, (v tomto případě své matky) Friedkin ozvláštnil nejen řadou podivných a ve výsledku neskutečně nesympatických karikatur ale i drsným černým humorem, nebývalou brutalitou i nejednoznačným koncem. Rozhodně jedna z největších kuriozit, co jsem za poslední dobu viděl.(23.12.2012)

Je docela škoda, že se Gina Gershon rozhodla provětrat na plátně bobra až v padesáti a ne v dobách, kdy ještě nikoho neděsil. Ale i tak se jedná o vcelku milé, rodinné, romantické dramátko, jenž kupodivu nedegraduje ani Debile Hyrš, a ve kterém se všichni vy, přecitlivělí zvídálkové, konečně dozvíte, jak se dá náruživě vykouřit kuřecí stehno. Velmi inventivní a nápadité, zvláště pro zpestření manželského soužití. Už jen čekám, až se dnes stará vrátí od pásu a nechám ji přeblafnout krůtí nohu.(21.10.2012)

Mám rád tieto príbehy zo spodnej vrstvy "tvrdo pracujúcich" Američanov. Film je kvalitne obsadený, sympatická snaha McConaugheyho ako ujsť škatuľke romantika a sexsymbolu a i tá pointa v závere bola výborná. Na môj vkus to zabiják Joe trochu s tou úchylárňou s kurčaťom prehnal, ale inak celkom fajn od veterána W. Friedkina. Váhal som v hodnotení, ale nakoniec slabšie štyri. 70%.(15.2.2014)

• - Natáčalo sa od 8. novembra do 15. decembra 2010 v New Orleans. (m.a.t.o.)

• - Dottie (Juno Temple) má na svých dveřích od pokoje mimo jiné i plakát Josepha Gordona-Levitta, se kterým si již zahrála ve filmu Temný rytíř povstal (2012). (Aaron.)

• - V jednej scéne sa Dottie (Juno Temple) pýta Joea (Matthew McConaughey) či je rovnaký detektív ako Magnum. McConaughey mal v roku 2007 stvárniť Magnuma v jeho remeaku, avšak natáčanie sa napokon neuskutočnilo. (toi-toi)