poster

Zabiják Joe

 • USA

  Killer Joe

 • USA

  Killer Joe: A Twisted Redneck Trailer Park Murder Story

 • Slovensko

  Zabijak Joe

 • Velká Británie

  Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Scénář:

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Caleb Deschanel

Hudba:

Tyler Bates
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  **

  Hned po seznámení s Chrisem a Sharlou je jasné, že i zbytku rodiny nebude zrovna lehké říci "těší mě, že vás poznávám", vyjmuta je pouze matka, o které se nám dostane kusých, avšak pro děj podstatných informací jen zprostředkovaně, z doslechu, o to víc je vybroušen charakter Joea - zabijáka, který sice není z rodiny, ale vydá za široké příbuzenstvo. A to je v podstatě jediné, čím mě film zaujal - výkonem nekorunovaného krále slaďáků poslední dekády, jménem Matthew McConaughey, který se dokázal slizce pochlapit, a to velmi vybíravými způsoby a postarat se tak o atmosférickou nepředvídatelnost, jinak nic, co by musely moje oči ještě někdy spatřit, stačí, že poslední třetina filmu je nadlouho zapamatovatelná.(27.3.2013)

 • Fr
  ****

  ,,SLYŠELA JSEM, ŽE CHCETE ZABÍT MAMKU. PODLE MĚ JE TO DOBREJ NÁPAD....“ /// Žila byla jedna vidlácká rodinka. Táta neznal hodiny, jeho žena měla ty svoje šukací několikrát přetočený a malá Dottie byla panna (ve 12ti! Hnus!). Ještě že Chris je podnikavej syn a má vždycky plán…., ale znáte to: JAK SI KDO USTELE …. Atmosféra plná bobrů, sexu s nezletilou, parádních hereckých kreací (Matthew, ty hezoune!), žádný výmluvy, falešný obviňování, ale jen černoprdelná (ne – na ty jsem nemyslel…) a zvrhlá podívaná pro všechny uchyláky a vidláky, aby pak měli vo čem v bordelu vyprávět. A jak to tak vypadá vy dobytci, zřejmě tady máte svoji událost letošního podzimu. A holky – Matthew nikdy nebyl tak sexy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal v roce 1991 Tracy Letts jsem neviděl (což je kurva škoda!). 2.) Patřím k těm, kteří preferujou sundávání ponožek před podprsenkou. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2012)

 • Gilmour93
  ****

  Chvíli to sice vypadalo na volné pokračování Melova Pana Bobra, ale nakonec z toho vzešlo nádherné Blood Simple římská dvě. Z dědy Willieho je totiž i na prahu osmdesátky nekonvenční vymítač pruderie a po vzoru Coenů názorně ukázal, že v Texasu v tom jede každý sám. Místy sice na jižanské rudé krky příliš konverzační (to bude tím divadelním původem předlohy), ale nestěžuji si - vždyť to celé uteklo jak panenství nebohé Dottie.. Jinak pro mě ne zas tak překvapivý úkaz, že když dá Matthew stranou břišní destičky, bronzovou pleť a sluncem vyšisovaný účes, objeví se nový člověk - herec. Památnou scénu se smaženou kuřecí nožkou mohla doplnit ještě jedna, kde by Killer Joe vylízal zbytky barbecue omáčky z misky položené na bujně zatravněném pahorku "town bike" Sharly - pak by byla reklama na produkty KFC teprve komplexní..(23.10.2012)

 • InJo
  ****

  Useklý konec brutálního a hodně úchylného finále mi úplně nesedl, ale jinak skvostný white-trash thriller, v němž Matthew McConaughey hraje jednu z nejlepších rolí své kariéry. William Friedkin jako jeden z mála kultovních amerických režisérů (zejména) 70. let dodnes evidentně nevyměknul a nezesenilněl. 80 %(20.10.2012)

 • lamps
  ***

  Kdyby neexistoval člověk jménem Quentin Tarantino, Killer Joe by byl dozajista pojmem. Takhle ale, především v porovnání s podobně laděnými konverzačními Tarantinovkami, vyplouvá na povrch jeho nedotaženost a povrchnost. Na to, že Friedkin staví primárně na nečitelných charakterech a jejich vzájemných konfliktech, je v příběhu příliš málo nečekaných zvratů a jen jediná pamětihodná scéna s kultovním potenciálem. Největšími pozitivy tak pro mě zůstávají Matthew McConaughey, který je až k pos*ání charismatický a potkat ho na ulici, rychle odkvačím se staženýma ušima, a celková stylistická realizace formy i obsahu, která se k té zmíněné Quentinově chvílemi dost přibližuje....(25.7.2016)

 • - Pre režiséra Williama Friedkina je to druhá spolupráca so scenáristkou a spisovateľkou Tracy Letts. Prvýkrát adaptoval jej scenár k filmu Chrobák (2006). (toi-toi)

 • - Joe (Matthew McConaughey) vysloví vo filme latinský výraz "caveat emptor", ktorý nie je vysvetlený. Jedná sa o právnický termín označujúci možnosť prenechania veci bez zodpovednosti za prípadne vady. (toi-toi)

 • - Natáčalo sa od 8. novembra do 15. decembra 2010 v New Orleans. (m.a.t.o.)