19-Nineteen

(neoficiální název)

Krimi / Drama

Jižní Korea / Japonsko, 2009, 103 min

Jumiko Inoue

Lehký krimi film, který zbytečně netlačí na dramatickou stránku. Všechno, včetně hlavních představitelů, je příjemně stylové a nečekaně optimistické. Děj běží od úplného začátku docela solidním tempem, takže na nudu není čas. Do toho hraje krásná hudba a já nemám co vytknout. 4,5*(27.10.2012)

Je to zaujímavá kriminálna dráma. Má celkom dobrý príbeh o mladej trojici, dvoch chlapcoch a jednom dievčati, ktorí prišli do kontaktu s ich rovesníčkou deň predtým, ako bola zavraždená a tak sú vzatí na vypočutie, z ktorého nezávisle na sebe naraz utečú a tak sa spoja, aby sa udržali na slobode, kým sa nenájde skutočný vrah, ale prenasleduje ich dvojica cieľavedomých policajtov, ktorí ich len tak nenechajú. Spracovanie je celkom slušné, úvodná štvrťhodina ideálne zoznámi so všetkými dôležitými postavami a síce celý tento nápad o troch hrdinoch, ktorí nezávisle na sebe úspešne uniknú z policajnej stanice pôsobí až príliš vykonštruovane, ale vo filme to neprekáža, pôsobí to zaujímavo, síce som očakával výraznejšie zaangažovanie hlavných postáv do nájdenia skutočného vraha, tu ide hlavne o prehlbovanie ich priateľstva na spoločnom úteku, ale bavilo ma to, nenarazil som na žiadne slabé miesto, je to slušná zábava. Len kvôli tomuto teenagerskému pojatiu, kedy nikomu nejde o život a polícia ich chce dostať iba za útek sa tu nenájde prakticky žiadne napätie, prinajlepšom na minimálnej úrovni, ale filmu to aj tak neškodí, tu ide hlavne o niečo iné, o tri odlišné postavy, ktoré si k sebe vytvárajú vzťah a toto sa mi páčilo. Herecké obsadenie je úplne ideálne, síce postava mladého rapera ma zo začiatku skôr otravovala, ale časom sa už vylepší, bavil ma aj slušne vychovaný mladík, no z hlavnej trojice si ma aj tak najviac získala veľmi príjemná Huh Yi-Jae. A nesklamú ani obaja výrazní policajti. Réžia a technická stránka nie sú ničím výnimočné, ale pre potreby filmu tento štandard stačí. Spočiatku som nevedel, čo môžem čakať, ale bavil som sa po celý čas. Žánrovo sa jedná o podobný film ako Detectives in 40 minutes z toho istého roku a aj kvalitou sú na tom podobne. 74%(11.10.2012)

Jako nactilete detektivni drama vubec ne spatne.(20.11.2011)

Útěk před policií pojatý jako prázdninový výlet s kamarády? Ale proč ne, když to to dobře odsýpá a stejně dobře se na to kouká.(19.2.2013)