Studená ryba

(festivalový název)
  • Japonsko Cumetai nettagjo (více)

Mistr bizarních vizí Sion Sono po fenomenálním eposu o lásce, náboženství a úchylkách Pod vlivem lásky (Love Exposure) přináší další osobitou reflexi soudobé japonské společnosti. Tentokrát servíruje šílenstvím, sexem, religiozitou a násilím překypující pohled do života masových vrahů. Rodina i kariéra uťáplého majitele obchodu s tropickými rybami se zásadně promění po příchodu kolegy, který se spolu se svou náruživou ženou oddává zabíjení lidí. Režisérův rukopis vyznačující se vypjatou emocionalitou a burleskní karikaturou nechává vyprávění balancovat na hraně choré fantazie a kousavé satiry. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Jeden velkej WTF. Asi jsem natvrdlej, ale já v tom nenašel vůbec nic zajímavýho. Ani nic jakoby skrytýho "mezi řádky" v podobě nějakejch narážek nebo jinotajů. Snad jenom změna chování hlavního hrdiny v závěru stála za to, nicméně k ní teda vedla hodně dlouhá cesta (resp. stopáž). Pak už pobavilo jenom pár hlášek, několik ujetejch scének a nějakej ten záběr na odhalenej ženskej hrudník. Tohle si budu pamatovat maximálně jako ten ujetej a nesmyslnej japonskej film, dvě hodně slabý hvězdy. ()

agrimon

tak toto bola pecka.. postupna gradacia a zaverecnych 15minut dodalo filmu šmrnc! tak sa točia filmy.. neporovnateľne s americkou filmovou tvorbou ()

Vojife

Život je bolest aneb O lidské (nebo spíš nelidské?) ovladatelnosti a relativně snadné přeměně člověka v to, co sám nenávidí. Opravdu hodně krutý film a ještě mnohem krutější fakt, že to je podle skutečnosti. ()

ing.man

Jsem náruživý akvarista, tohle jsem musel vidět. I kdy teda nemám doma jedinou nádrž. Tohle ale bylo vedle. Po fantastickém Ai no mukidashi mi snímek nic neřekl. Kdyby to byl béčkový krvák, tak dobrý, ale Šion chtěl říct něco víc. ()

Tormentor665

Že je film japonský jsem poznal, když se zvracelo v prvních 5 minutách. Měl bych ještě otázku na lidi z Animal Liberation Front - jak byste osvobozovali rybu?:-) ()

MindTuber

Takhle to dopadá, když se to přežene s ponižováním, zašlapáváním důstojnosti a ještě k tomu musíte přihlížet zneviditelňování pana a paní jatkáčových. Už něco na začátku mi říkalo, že to jatka budou a jak se příběh začínal rozvíjet, bylo mi jasné, že půjde o další delikátní pochoutku z východu. Nevím kam na to ty Japonci chodí, ale asi je tyhle věci berou. Bohužel to zabíjí stopáž a celé by se to dalo zkrátit na délku strýčka Yukia ve správně gradujícím a krvavém závěru. On je to vlastně takový sadistický rodinný film. Film, u kterého se vám bude otevírat kudla v kapse, zvedat žaludek nebo na vás bude přicházet chuť, profackovat pár těch šikmookých tváří. Po zvážení zaokrouhluji 3,5 hvězdy na 4. ()

Denila

Tak to dopadá když se na něco těšíte, všichni to chválí a protože se bojíte zklamání tak snímek odkládáte... že bych byla zklamaná říci nemohu, ale zase tak úžasné to nebylo. Ano tématem skvělé, děj taky ale určitě to mohlo být svižnější, mě se to táhlo a tim se kazil zážitek. Jinak mi však tento snímek zůstane déle v mysli, k zahození to určitě není a myslím ze plno lidem tempo bude vyhovovat. ()

Daxus

Kam až lze ohnout člověka? Až se zlomí. A o tom ten film je. Japonská kinematografie je divná a tohle je ještě o cihlu divnější. Nicméně, velmi dobré. ()

mortymer

Viac než nechutné a krvavé, za to si Sion Sono určite rešpekt zaslúži. Na druhú stranu neviem prísť na žiadnu ďalšiu vec, ktorá by ma zaujala. Najväčšou trhlinou filmu je určite jeho stopáž, buď mala byť klasických ~105min alebo aspoň 240min, takto je to príliš rozťahané a nedokončené. Snaží sa riešiť existenčné problémy a to hlavne rodinu a prácu, ale za celý film sa nič nevyriešilo. Pokiaľ z toho mala byť len brutálna jazda plná násilia, tak do toho nemal vôbec rýpať. Pre mňa sklamanie. ()

MyrnaAlec

Ta stopáž je vpravdě zabijácká - první půlku jsem vydržela jen v očekávání nějakého zvratu, ale ten mohl přijít třeba až za x hodin nebo taky za minutu a to je už masochismus. ()

RigorMortis

Celý film som čakal, kedy hlavnému hrdinovi prepne a dočkal som sa. Síce mi to nepripadalo ako horor, explicitné zobrazenie nahoty, šialenstva a brutality filmu ale dodali na atmosfére a nevadila ani obrovská dávka WTF a 2,5-hodinová stopáž. Tá miera WTF však asi nebola na japonskú produkciu nič nezvyčajné. Budem si zrejme musieť napozerať aj ostatné režisérove filmy, zatiaľ 3,5*. Akurát neviem, aký film pozeral autor obsahu, no tú religiozitu som tam nevidel (až na pár sôch a hromadu sviečok). ()

maldoror16

Hodně šílený mazec a pro mě parádně pikantní úvod do tvorby tohohle šíleného maestra - chci víc, chci víc:) Ze začátku možná trochu zdlouhavější, ale v druhé půli to nabíralo na síle až k hodně ostrému závěru, kdy jsem nechápal, co se děje a co ještě přijde. Velmi zajímavý zážitek, zajímavé podání a poetika, poselství - byly tam věci, které tak úplně nesedly mému vkusu, a k dokonalosti to mělo poměrně daleko, přesto ve výsledku opravdu skvělá a obdivuhodná podívaná. Tenhle pán mě vskutku hodně zaujal. Hodně silných 70%. ()

laple

Vůbec nechápu , proč to má tolik procent. Je to absurdní komedie s prvky rádoby hororu se sexuálním podtextem. Nic psycho ani thriller na tom neshledávám. 2,5 hodiny nudy a očekávání něčeho, co nepřišlo. Od Japonců jsem čekala mnohem, ale mnohem víc... ()

Sefik odpad!

Fakt to nešlo vydržet, uzíval jsem necelou hodinu u dvou akvárií v dešti a musel jsem skončit. 144 minut uječených japonských úchylů bych nedal... ()

Maiken Algren

Veľmi zvláštny film, presne ako som čakal. Úvod a záver si zaslúžia tak 12*, v niektorých pasážach som nevedel od obrazovky odtrhnúť oči (už iba to geniálne intro). Večná škoda strateného dychu a krátkeho skĺznutia do monotónnosti niekde okolo prostriedku.. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“