Studená ryba

(festivalový název)
  • Japonsko Cumetai nettagjo (více)

Mistr bizarních vizí Sion Sono po fenomenálním eposu o lásce, náboženství a úchylkách Pod vlivem lásky (Love Exposure) přináší další osobitou reflexi soudobé japonské společnosti. Tentokrát servíruje šílenstvím, sexem, religiozitou a násilím překypující pohled do života masových vrahů. Rodina i kariéra uťáplého majitele obchodu s tropickými rybami se zásadně promění po příchodu kolegy, který se spolu se svou náruživou ženou oddává zabíjení lidí. Režisérův rukopis vyznačující se vypjatou emocionalitou a burleskní karikaturou nechává vyprávění balancovat na hraně choré fantazie a kousavé satiry. (oficiální text distributora)

PetrVabruscak

A vida! Asijská filmografie ve své nejsurovější podobě, která si nebere servítky. Mysleli ste si, že prodovač ryb je normální zaměstnání? Tak to ste ne velkém omylu. Skvělá studie přeměny charakteru takového normálního prodavače ryb, který potkal úspěšnějšího prodavače, pana Muratu. Pan Murata je veleúspěšný obchodník, který si vezme všechno co chce, klidně ženské maso i duši prostého člověka. Zaučí vás a dá návod na zneviditelnění nepohodlné osoby a jak si to pořádně užít. Stoupne to do hlavy a už neni cesty zpět. Na happyend rovnou zapomeňte, tady hraje prim krev a sex. ()

pabulator

Shione děkuju si bůh to zas byla jednou pastva pro mé zvrácené alter ego.Po pomalejším rozjezdu se rozehrál koncert nad, kterým by zaplesal kdejaký řezník já osobně hltal každou minutu a ani si neuvědomil tu dlouhou stopáž pro Shionovi filmy tak typickou. To jakou hlavní hrdina nastolil výchovu své nezbedné dceři se jen tak nevidí.A po shlédnutí tohoto snímku snad do svých koníčků zařadím i akvaristiku.Jednoduše krásně perverzní. ()

Redi

Majstrštyk, u kterého jsem si po celou dobu říkal, jestli 4-5... ale asi 30min konec to dohnal k dokonalosti. I přes vcelku nicmoc obsazení hlavního záporáka, kterému jsem po celý film nemohl přijít na chuť. Zatím nejlepší Shion Sono. ()

haj

Těžký hodnotit, určitě film pro specifickou skupinu lidí, u mě některý scény, zejména zběsilej závěr, byly na hranici snesitelnosti co se týče brutality. Ale na rozdíl od bezduchejch kokotit typu Hostel, kde je hloupý násilí to jediný, co nabízejí, tak v případě Cold Fish je v popředí příběh, se silnejma, i když značně zvrácenejma postavama (rychlá přeměna hlavního hrdiny ke konci je poměrně překvapivá), takže nejde odsoudit samoúčelnost násilí. Každopádně když na něj dojde, tak je to na mě až přiliš naturalistický a uchylný, ale možná to je cíl, jak vysvětlit závěrečnou proměnu hlavní postavy. ()

liuk

Superzábavný, přesně přestřelený příběh o jednom aspirantovi na mafiána a jeho novém učedníkovi. Vždycky mě fascinují filmy, které tak přesně dokáží přeskakovat mezi směšnou explicitou a explicitou, která nedovolí ani zadutat - a Cold Fish je přesně takový film. Jen snad by hlavní postava Murata nemusel být zas takový vtip, kdy neřekne žádný pošahaný a drastický nápad nebo větu, aby nebyla divákům k smíchu. O aktech jeho ani ostatních už to ale neplatí. A i proto to naštěstí není taková groteska, jak by z vyprávění o vrazích, kteří si dávají kafčo k vyřezávání střev, mohlo vypadat. ()

klima777

Spousta černého humoru; násilí; sexu a maximálně vybičovaných emocí. Shion Sono zrějmě toužil servírovat krvavé sašimi, jenomže Cold Fish skončila jako dort od pejska a kočičky. Ubíjející a nudná záležitost. Škoda. ()

Pedross800

Kurva co to bylo?!? Ti Japonci jsou vážně magoři! Natočit tak úchylně krvavou a násilím překypující gangsterku stříknutou rodinným dramatem s psychopatickým a dábelským dědulou to už chce koule! To porcování obětí byla vážně delikateska. A ten přerod oběti jeho hrátek a radovánek v zrůdu stejných rozměrů ten byl ovšem lahůdkový. Vůbec tohle šílené cosi v poslední půlhodince gradovalo takovou zběsilou rychlostí a šíleností, že jsem jen zíral a zíral.....neuvěřitelná záležitost tohle to! Myslím, že si musím dát od těch japončíků pauzu nebo z nich zmagořím taky :-)) "Tour Japonskem zhýralým, temným a hříšným." ()

Amputace

Závěrečná půlhodina je něco natolik ojedinělého, že hodnotím plným počtem. Ovšem na některých místech je film zbytečně rozplizlý, takže, ač bych rád, geniálním jej nazvat nemohu. Mimochodem; využití třetí věty Mahlerovy "titánské" napříč celým filmem rovněž potěší. ()

Bernhardiner

Vítejte v Japonsku, zemi neomezených možností. Tam si aspoň dovedou život užít dosyta, když hledají i zábavu v zabíjení. Syamoto se ani nenaděje a figuruje ve firmě protřelého zabijáka. Spoustu krve a spoustu sexu uvidí oko divákovo, pro které je to jako spásný oáza v poušti romantických komedií. Práce režiséra je i zde precizní. Co zde rovněž nechybí, je příhodně vybraná hudba. Dlouhá stopáž filmu vůbec není na škodu, poněvadž děj nenechává diváka vydechnout. A být policií pročesám všechny kostely. Bůh ví, co se v nich odehrává... 90% ()

Matts

Si říkáš...ok, tak je tam prostě hromada lidskej střev a kostí...ok, týpek se na to vyzvrací...ok...ale božemuj nebudou v tý hromadě vnitřností souložit...ok, tak v tom souloží...ale dál to nemůže jít. Vždycky se dá jít dál...jo a celý je to vlastně rodinný drama. ()

integer

Po Love Exposure druhé setkání se Sionem bylo velmi hnusné. Takhle by to asi vypadalo, kdyby byl Michael Haneke japonec. Rodinná a společenská sonda zabalená ve velmi brutálním obalu, který činí film chvílemi téměř nekoukatelným. ()

Krabak

Nevím jak bych ten film nejlíp popsal...nejspíš frází "prostě Japonsko" :D. Celý film jsem si říkal, že ok, je to takový lehčí nadprůměr. Film celkem odsejpal, nenudil jsem se, ovšem najednou rána bum! film se vřítil do závěrečně fáze a tam si člověk začne jen říkat, co se to tam sakra děje. Za mě to byl suprovej, nečekanej strhující zvrat ve filmu, který ho zvedl o jeden lvl víš. --->77% ()

LBsmoke

skvělé.. kdo se směje naposled ten se směje nejšíleněj .. nechat se načapat při kradení šminek v obchodě? - to musí být osud .. postupně to zraje od sklánění se hluboko k zemi "arigato ozajmas" až je to docela smršť, chvilkový zlom v chování pana S je úplně bezchybný.. jediné co mi chybí na celých 5* je že celkový styl Sonův(i v předchozích filmech) mi nějak pořád nesedí.. od kamery přez délky a snímání jednotlivých scén a střih.. příjde mi to takové schválně amatérštější(a nejsem si jistý čím mi to připomíná dokumentární filmy) ale o to to zase naopak vyzní v poslední plazičce v koupelce daleko agresivněj .. určitě stojí za podívání ()

Nethar

No tak já nevím. Film je plný krve, vnitřností, porcování, to může leckoho odradit. Na druhou stranu se nějak nevyžívá v nějakých detailních kuchacích scénách kvůli nim samotným, prostě to tam být musí, když vyprávíte o masovém vrahovi. Otázka, jestli je takový masový vrah šílený, nebo jsou spíše šílení všichni okolo něho. Já bych asi doporučil jako kompromis jemné tvrzení, že šílení jsou všichni Japonci, obzvláště jejich filmy. Jak jsem tak na film předběžně koukal, očekával jsem jednu dvě hvězdičky, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Film je vyprávěn zvláštním stylem, je to někdy tak úchylné, až jsem se musel pousmát, hlavně závěr (posledních řekněme dvacet minut) to potom pekelně rozjede a mé rozpačité dojmy z dlouhého a spíše nezáživného (japonsky divného) začátku smaže. Snad bych se měl stydět, ale mně se to líbilo a mělo to nečekaně myšlenku. ()

werewolf69

Brutálny? Chladnokrvný? Surový? Myslím že ani jedno z týchto slov dostatočne nevystihuje, aký tento film v skutočnosti je. Od Shion Sona som zatiaľ videl len Love Exposure, takže som na bizarnosti a úlet bol pripravený, ale toto bolo už silne kafe. Od spomínaného Love Exposure sa tento film samozrejme neskutočne líšil keďže vtedy som sa nasmial, ale pri tomto som len pulil očami a občas aj odvracal zrak. Ťažko opísateľná záležitosť. Popravde by som nechcel nahliadnuť do mysle tohto režiséra, ale i tak ho istým slova zmyslom obdivujem. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“