V jedné zapadlé vesnici ve švýcarských Alpách se zničehonic roku 1975 objeví tajemná, uhrančivě krásná žena. Ujme se jí vesnický policista a snaží se zjistit, kdo neznámá němá žena je. Množí se dohady, že přišla z vysokých hor, kde osamělí pastevci dělají mnohdy nepředstavitelné věci, aby si opatřili ženskou společnost. Při tom vyjde na světlo to, co mělo zůstat utajeno. Do zdánlivě spokojeného světa vstoupí tragédie plná chtíče, šílenství a vražd. (Das Filmfest)

Yarushka

Nechutné, nechutné a znova nechutné. Sestavou filmu mi to trochu připomnělo tvorbu Nolanu, samozdřejmě s tvorbou Nolana se to nedá srovnat. Film byl zajímavý, ale tím to pro mě končilo. Jsem ráda, že jsem to zvládla dokoukat do konce... ()

MiaMahoney

Dobré, kua, dobré, ale k těm čtyřem přece jen něco chybělo. Možná mohly kratší stopáž vyměřit nějaké qualitní švýcarské hodinky (počáteční neustálé utíkání hlavní divoženky začalo brzy trochu nudit), možná mohli inženýři z CERNu uplácat trochu logičtější závěr (šerif ve skalách - wotdfak tedy vlastně waszumtojfl?!), nebo se prostě jen mohli tvůrci vyvarovat tak kapitálního pépéčka (pravděpodobnostní pičoviny), jako že by snad kněz přechovával v tajné kobce pod kostelem ženskou namísto desetiletého, růžolícího vykuřovače. Přesně za 3,5. ()

kluk z Na

Bylo to hnusný. Příběh začíná docela romanticky,švarný hrdina a tajemná kráska idylka. Ale pak se to trošku zvrtne a scénárista vám hází proti kůži různě hnusné obrazy a myslim,že celé množství zvratů a flashbacků vám dokonce příběh pořádně zamotá, možná i trožku zkazí. Palec nahorů pro švýcary, za něco co je určitě svoje. ()

Deratizer

Dlouho jsem neviděl tak krásně natočený film. Krásný vizuál, zajímavé prostředí, příroda, barvy, špičková kvalitní kamera a záběry, prostě pohoda. Je ale třeba si uvědomit, že to není horor založen na lekačkách ani strašení. Toť být tedy varováním pro všechny, kteří k obrazovce sedají s tímto očekáváním. Jedná se o atmosférický mysteriózní thriller se zajímavým dějem a obsahem. Znáte film Démon pomsty? Tam se kouzlem vytvoří vraždící Démon, který je ztělesněním nenávisti a zloby pomstychtivé osoby. Zde se kouzlem zase zplodí sukuba, která charakterizuje zvrhlé sexuální myšlenky sexuálně neukojených chlapů. Toť film Pastýřova panenka. Jak to tak bývá, ne vše se ale vyvíjí podle původních záměrů...Mysteriózním prvkem tedy srovnatelné filmové náměty, ve kterých si osoba čarovnou a ďábelskou magií stvoří bytost upletenou jejími osobními představani, touhami a city. Opravdu příjemně koukatelný film. ()

Rockerman

Podívejme se na Švýcary, jaké drama s neotřelým příběhem, který v žádném případě nenudí dokázali vytvořit. Propletený děj, s několika překvápky a zvraty a krásné švýcarské Alpy, to jsou klady kvalitního filmu. Když se už už na závěr schyluje k romantickému happyendu, přichází překvapení největší. Spokojenost minimálně na 80%. ()

gemi

Hodinu a půl nuda, ale pak začne takový kolotoč, že se z toho jednomu zatočí hlava a nestihne to pobrat. ()

flu

Dovolil bych si oponovat některým místním komentářům. Už dlouho jsem neviděl tak dobrou žánrovku jako je tenhle švýcarský kousek a nevím, kdy jsem se u filmu s nálepkou "mysteriózní" naposledy tak dobře bavil. Aby bylo jasno, klasická klišé "mysteriózních" thrillerů (s lehce nadpřirozenou zápletkou) jsou pochopitelně tu. Ale jsou parádně poslepována dohromady bez výraznějších logických lapsů, dobře se tu pracuje s atmosférou a různými časovými rovinami (což poslední dobou nebývá moc zvykem). Když k tomu připočtu retro ladění a ponurou krásu odlehlých alpských končin, tak jsem v pokušení jít s hodnocením ještě výše. V rámci svého žánru je tohle kandidát (nejméně) na film roku. ()

XXXXXXXX

Nemám rád filmy, které se na začátku tváří, jako že nedávají smysl, v prostředku se už zdá, že smysl pomalu začínají dávat, a na konci Vás pouze utvrdí v tom, že váš začáteční dojem, byl naprosto správný. Tohle totiž moc logiky nepobralo. ()

Pitryx

Tak já nevím, asi jsem to nepobral. Pokud chtěli točit erotický film, měli to nechat v té rovině, pokud horor, nebo thriller, tak proč v tom ty zbytečné a dlouhé ero scény. Ano, krásné scenérie, ale to nedělá film. Zpočátku to šlo, protože jsem stále čekal, co se začne dít a ono pořád nic a nic. A když už pak začne hon na lidi, tak je to podáno hodně nedobře. No na úplný odpis snímek není, ale také to není nějak zvláště velká zábava. Takže dávám plusíky za krajinu a Roxaně Mesquido a to je tak zhruba vše. Dějově to na mne bylo moc roztahané. ()

vitac.

Ach jo, jak rád bych dal tomuto sympatickému filmu čtyři hvězdičky, ale kvůli zachování čistoty svého svědomí zkrátka nemůžu... Když pominu některé lehce krkolomné části scénáře (který je však celkově dobrý a předem ne úplně lehce odhadnutelný), tak největší neštěstí spatřuji v tom, že autoři neodolali pokušení divákovi ke konci vše explicitně a do puntíku vysvětlit. To se prosím u tajemných filmů nedělá! Točit Panenku já nebo David (Lynch), divák by musel dávat pozor, jaký tvar má popelník položený na stole v hlavní společenské místnosti horské ubytovny:) Zda třeba příslušník právě supí kolem dřevěné boudy v nejlepší kondici, nebo ohořelých dřevěných trosek, či jestli je dívka oděna v bílém, modrém, béžovém,... atd. Kdo je nepozorný, nepřemýšlí, případně oboje, jen ať pěkně ostrouhá, žádné slitování s takovýma, můžou se dívat s popcornem pod nohama na couvající tryskáče v Avengers:) Jinak, jak jsem již zmínil, příběh je fajn. Pastýřská legenda o (na ďáblovi vyškemrané) panence je zasazena do nádherných alpských kulis a kamenné vesničky jako ze středověku. Mlha se líně převaluje (respektive "by se líně převalovala" - nebýt tyhle náladovky zrychleně:)) po strmých srázech a noří se do bezedných strží... prostě atmosféra perfektní. Také je výborně dokreslená hudbou, která velmi prsopívá napětí, podobně jako krásná (a zbytečně nežvanící!) Roxane Mesquida v hlavní roli:) Ačkoliv tento komentář už píšu trošku v žertovném duchu, je film svým způsobem hodně smutný a hluboce dojemný, i to mu u mě slouží ke cti. Stejně jako zapojení absintu:) Takže líbilo, tři a půl hvězdičky. ()

regentor

Švýcarské Alpy produkují zvrhlíky všeho druhu, zvlášť v kombinaci s absintem a nějakou muchomůrkou.Legenda o oživlé panence kterou si pastevci sestrojí ze smetáku, nějakého hadříku a trochy slámy když je přestane bavit ojíždět ovce.Místní fráterník je však mazanější a ten si i přes celibát dopřeje rozkoše s panenkou živou.To však neznamená, že nemůže dojít k neposkvrěnému početí což není zrovna příjemné zjištění , zvlášť v pokrytecké uzavřevrené komunitě kde se to sice miliskuje ve velkém ale svatba je určená jen pro bohaté.Následek fráternikovy rozkoše je démonický nástroj pomsty na všem co se dá vycpat slámou.Po dlouholetém uzavření v kobce pod stánkem lásky a odpuštění se této "zálibě" jen těžko divit. Vesnický policajt tak napůl Sherlock Houmless a z druhé půlky James 00 nemá ani trochu selského rozumu a tak věc řeší sám aniž informuje nadřízené což se mu stane zaslouženě osudné.Celý snímek zase až ostudně omílá nejruznější klišé, včetně tragického střihu a pointy nepointy kdy prolnutí se současností si má divák domyslet za domácí úkol.Jedna hvězdička za prostředí jinak evidentně slátanina několika různých příběhů obsazených tragickými neherci bez pořádného scénaře v samovolně se odvíjejícím příběhu.Repríza na kouknutí ani omylem. ()

Mamlas

Kromě převalené stopáže nemám moc co vytknout. Být to kratší a vynechat nějakou tu vatu, byl by to hodně dobrý film. Celé je to z vidlákova, jeví se tam nadpřirozené pohnutky, ale nakonec se vše vysvětlí a dopadne to zcela racionálně. Má to velmi zajímavý námět, dobré zpracování a je to i celkem napínavé, špatně předvídatelné a zajímavé. (55%) ()

domkoffi

k tomuhle filmu se určitě ještě několikrát vrátím.......film mě hodně bavil dobrý příběh krásná žena krásná příroda trochu koziček s kůží i bez kůže.... čekal jsem že to bude plný násilí nechutných scén,,,,,,,ale nakonec se na to hezky koukalo....... ........konec do sebe krásně zapadal...... ()

J.Mayen

Horské prostředí jistě neni na škodu, to snad nemůže omrzet nikoho a nikdy, pošahaní vesničané, ještě pošahanější farář a z podivná z ničhonic objevivšší se lesní žínka a nadržení chlapi daleko v horách, který si chtějí svojí hračku nechat a za žádnou cenu nenechat odejít, i když chtělo se jí vlastně? První Švýcarský film, který se mi moc líbil, a proto dám lehčí nadprůměr. ()

jack_scott

Kromě zbytečného úvodu téměř pětihvězdičková záležitost. Film je překvapivě dobře provedený, baví celou dobu,... nemá téměř chybu. Velká spokojenost. 80%. ()

brasek

Ako mystický thriller to bolo vcelku fajn. Zo začiatku to vyzeralo na oveľa lepší snímok, rozprávanie dvoch paralelných dejov trocha uberalo na atmosfére na druhej strane však som mal pocit, že Sennentuntschi neochvejne sa pohybuje medzi dedinou a horalskou usadlosťou. Celkové hodnotenie 3.5 hviezdičky. ()

DAJAAAA

Velké zklamani,ten film mě vážně nudil.Čekal jsem,že to tam bude divočejši,ale nic takovėho se nestalo.Hooodně slabý horor. ()

vinducha

Tak tahle věc ze švýcarských Alp mi sedla . Překlad filmu navíc tentokrát úplně přesně sedí , podtrženo nádhernou přírodou. Osamocení  pastevci odtržení dlouhodobě od jiných lidských bytostí , kdoví co se tam opravdu děje. ()