Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Rekvalifikace mapuje situaci člověka, který svým věkem přesáhl padesátku, přišel ne vlastní vinou o práci, a nyní ji hledá. Příběh pana Zrzavého je napsaný podle neobyčejných zážitků obyčejných lidí. Jeho vzorem jsou tisíce odborníků ve zralém věku, kteří vlivem vnějších okolností přišli o práci. Poněkud absurdní dobrodružství nezaměstnaného pana Zrzavého se prolíná s příběhem mužů z druhého konce společnosti. Mafiáni Oskar se Žoržem si užívají života plnými doušky. Mají na to. Je vůbec něco, co by si nemohli dovolit? Jestli něco takového existuje, uvidíte ve filmu plném absurdit, paradoxů a humoru. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Peabody odpad!

všechny recenze uživatele

tak tento typ "humoru" mne opravdu míjí, křeče většiny vystupujícíh (o herectví není ani řeči) je jasně definováno hned vstupním vystoupením (mimickým) Tomáše Magnuska, je jasno co bude následovat. A oživení mého zlého snu osmdesátých let Vlasty Špicnerové, která mi ničila zážitky s Ivanem Vyskočilem, proboha proč??? Předposlední role Pavla Vondrušky, škoda. Téma samo by nebylo asi špatný nápad, ale tady je to smícháno s neplodností a plodností, prostě soubor estrádních scének. Na rozdíl od Kameňáku některé z nich nejsou sice staré a ošoupané ale přece jen anekdoty, prostě jsou to jen pitomosti. Herecké výkony absentují, ostatně sestava připomíná poslední filmy pana Trapla - nikde nikdo, ochotnická úroveň a nemyslím ruské achótniky. Babička by asi řekla, že za něco takového pámbu autory potresta. ()

Dagoun odpad!

všechny recenze uživatele

Film, který je z poloviny natočený zrychleně (kvůli větší srandě) a doplněný hudbou připomínající tóny z windows 95 (kvůli malému rozpočtu). Štancel je fajn chlapík, ale tohle se na plátna dostat nemělo. Jako televizní pořad před večerními zprávami - ideální, ale platit za vstupenku nedoporučuji. Možná právě proto nás v kině bylo přesně 6 diváků (z toho 1 promítač a 1 prodavačka lístků). ()

Reklama

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Od té doby, co jsem shlédl těch několik málo filmů s Vlado Štanclem vím, že v budoucím životě nechci být ani mouchou, abych mohl koukat na ženské v koupelnách, ani slavnou zpěvačkou, ani vítězem tour de france, ale jedině Vlado Štanclem. Ten člověk je prostě bůh, jeden z nejlepších komiků, co se kdy narodili. Už jeho image je k počůrání se smíchy, a co teprve když promluví svým nářečím, a co teprve když pronese nějakou tu hlášku. Například z tohohle filmu si pouštím jednu scénu pořád dokola (já se nezlobím... já jsem nasranej!) a chechtám se, až sousedi bouchají na topení. Čili 50x shlédnutá dvouminutová scéna, to znamená 100 minut maximální zábavy, i kdyby všechno ostatní ve filmu byl odpad (což ani náhodou není), je to jasných pět a né že né. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Rudý Vladovous opět (a naposled ☹) zasahuje, tentokrát v levném celovečerním filmu. Měla to být komedie. Tedy, lépe řečeno, je to natočeno formou ?absurdní grotesky. Vyšlo z toho ale, bohužel, převelesmutné drama. Bohužel nikoliv kvůli slabému hereckému podání nejednoho (ne)herce. Za to si Vlado může ostatně sám, když to režíroval, měl si je zrežítovat. Třeba klackem. Ani proto, že na to očividně nebyly prachy. Dokonce ani pro ty neefekty a nevýpravu. Utratil Vlado většinu rozpočtu za zájezd pro zrzavou rodinku k moři? To "bohužel" píšu z jiného důvodu. Sdělení prostřednictvím příhod pana Zrzavého svým záměrně zveličeným způsobem upozorňují na dost smutnou každodenní realitu. A je škoda, že to tu má tak špatné hodnocení. Já si naopak myslím, že by se to mělo pouštět dětem, je to rozhodně lepší, než kdejaký televizní kecy. Však vy si ještě vzpomenete, co vám Vlado radil. A nebo možná ne... Hermíno, prosím Vás, kolik už jsem s tímhle komentářem ztratil času... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Mno, střední část nebyla tak špatná... ale ta televiznost z toho kouká na všechny strany a ubíjela mne neschopnost střihače prosadit si teď, v této chvíli, kdy je to potřeba, střih, a ne pokračování záběru a dalšího žvatlání. Některé scény jsou slušně vypointované (Oskar u doktora, přijímací pohovor na zametače, háček na obraz), ale jiné jsou zoufale nevtipné. Přitom samotný nápad je dobrý, ba nosný, zvlášť v dnešní době, ale takto zpracované je to jen roztahaná bakalářská povídka. "Milí Bakaláři, jednoho dne jsem ne vlastní vinou přišel o práci..." Slušná kamera, ta se mi líbila asi nejvíc. Ale jinak by tomu prospělo hlubší dramaturgičtější propracování, aby nešlo jen o jednoduchou a rychlou historku, spíchnutou stylem Černých ovcí. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama