• tsatsiki

Když bych tento film nebral vážně a bral to jako satiru, tak by se to možná dalo. Asi dvakrát sem se i zasmál, ale jinak tento film je směs trapnosti a amaterismu. Štancel jako režisér hrůza, scénář ten je ještě horší a kameraman ten taky za moc nestál. Nejvíc, co mě dostalo, že mají kameru na tv filmy. Rekvalifikace je důkazem toho, že dnes tu může točit každý blbec, který sežene peníze na film. Nechápu, kdo financoval tento film, vím jen, že měl dobrou reklamu, ale v kinech propadl a já se ani nedivíím. Dát za toto peníze za lístek do kina, tak je chci za každou cenu zpátky, protože toto je zlodějna, chtít za tento film jakoukoli částku. Jedinný světlý moment na filmu je Pavel Vondruška, který tu hraje dědulu s Alzeimerovou nemocí a Sitta se Štolpou. Jinak je to jedna jedná velká trapná, nudná, rádoby komedie. Ale na druhou stranu je dobře, že se někdo pokusil natočit film o problému dnešní doby. Nezaměstnanosti.20%(1.9.2013)

Dnešní doba produkuje přehnaně sebevědomý, namyšlený hovádka, což se ukazuje třeba při ucházení se o práci. Proto mě potěšilo, že i o tom Vlado Štancel natočil komedii. Asertivní, stále usměvavý, prolhaný, přetvařující se kretén - toť dnešní ideální pracovník. Téma super, Vlado do filmu vložil i rozdíly mezi životem zbohatlíků a normálně vydělávajících. Při sledování rekvalifikačního kurzu a pracovního pohovoru na uklízeče jsem se bavil, to je prostě ze života. Vlado má ohromně vtipnej projev. A kterej chlap by nechtěl dělat plodnou práci pana Zrzavého?! :)(22.4.2015)

• Vesecký

Abych tomu dal odpad, tomu zabránily scény moderní manželky se svojí asistentkou a pak skvělá scéna instruktáže "Jak se chovat při přijímacím pohovoru". Protože jsem tohle před lety sám zažil, tak mi to mnohé připomnělo včetně toho, že jsem sám měl chování poctivého Zrzavého. Jinak to byl sled nesmyslných scének a rádobygagů, z nichž vyslovenými trapasy byla scéna v hospodě a golf na hřbitově. Přitom o rekvalifikaci tu nebyla ani řeč, pomíjím-li rekvalifikaci herce na zploditele. Jedna hvězda.(24.7.2014)

• Big Bear

Aúúúúúúúú. nevím kde je chyba. Buď to byl takový árt, že na jeho pochopení prostě nemám, nebo to byla neskutečná kravina na kterou jsem neměl koukat. Ať tak či tak zrza Vlada skousnu ještě v těch Černých ovcích, ale pokud jsem s ním měl kontakt ve filmu byl to pro mne vždy šok... Tohle není ani na jednu sbírku básní zasebevražděného básníka. ODPAD(12.9.2014)

• Siegmund

Námět filmu je skvělý. Jen se jeho přetvoření do filmové podoby nějak nepovedlo. Myslím si, že se na téma 50letého člověka, který marně shání práci, dal natočit film daleko zajímavější. A vůbec by nemusel být pojatý jako komedie, neboť na nezaměstnanosti nic humorného není. Jako nešťastné vidím už samotné prolínání dvou dějů. Nejzajímavější a pravdě nejpodobnější se mi jevilo školení doc. Veselého ze sociologicko-psychologické poradny. Připadá mi nesprávné vtloukat do hlavy nezaměstnaným ono „pozitivní myšlení“. Učit je, že nejsou nezaměstnaní, ale práci hledající, tvrdit o poloprázdné sklenici, že je z poloviny plná a jiné nesmysly. Já osobně jsem pro to, dívat se pravdě do očí a označovat věci, děje a situace pravými jmény.(21.7.2014)