Rubber

• Česko Guma (více)

Když Robert, neživá pneumatika, objeví své destruktivní telepatické schopnosti, zaměří svou pozornost na jedno pouštní město a zejména ho zaujme záhadná krásná žena, tou je doslova posedlý…  Hororová komedie režiséra Quentina Dupieuxe vypráví příběh obyčejné pneumatiky pohozené v kalifornské poušti, která náhle nevysvětlitelně ožije. Jakási záhadná síla udržuje pneumatiku jménem Robert v pohybu a jak se řítí silnicí, objeví v sobě telepatické síly, díky nimž dokáže zničit cokoliv se mu zachce. Zpočátku se spokojí s lovem drobných pouštních zvířat a vyhazováním různých věcí, ale brzy se jeho pozornost stočí k lidskému druhu a zvláště jej zaujme záhadná krásná žena. Robert se stává chaotickou silou, po níž zůstává široký pás zkázy napříč pouštní krajinou. Rubber je chytrý, zábavný a originální hold kinematografické koncepci "bez příčiny". (oficiální text distributora)

Hedja

For no reason. Vývoj zákeřnosti a zla u docela neutrálního předmětu, takřka od nuly. Nehraje si na filozofický film, je prostě a jenom absurdní. Skvělé ke shlédnutí po zkoušce z nějakého ultratěžkého předmětu na VŠ. Jen to k tomu chce ještě nějaký to pivo, přemýšlet se vám stejně chtít nebude. ()

rarrys

Fakt milá a nápaditá hříčka, jen být něco kratší. Dupieux si v Hovadnejch Fízlech a Wrong se srovnatelnou stopáží poradil určitě líp. ()

Richie4422

Rubber je oslavou no-reason a tým aj jednoducho je. Pneumatika na ceste vrážd v spleti zvláštneho a absurdného dialógu medzi divákmi a hercami. Zmysel nedáva absolútne nič, ani ten filozofický divácky krúžok. Očakávali ste viac humoru? Prečo? Viac akcie? Prečo? Béčkový feeling? Prečo. Lebo Rubber. Hodnotím to za to, čo to je. ()

Pokri

Nikdy som nič podobné nevidel. Hoci to budí dojem, že pôjde o lacné béčko, opak je pravdou. Napriek tomu, že je hlavnou postavou pneumatika, dej ani chvíľu nenudí. Viacero nápadov je dokonalých a originálnych, ďalšie zas odkazujú na iné filmy. Parádny experimentálny metafilm, za ktorým môžu byť mnohé myšlienky, ktoré som ani neuchopil, ich výklady môžu byť rôzne, no dielko funguje na výbornú aj ako "obyčajná" hororová komédia. ()

CheeseFigure

Ale celkom spokojnosť. Dostal som kritiku neexistencie logiky vo filmoch. Keď sa logika dá ignorovať v kultových filmoch, prečo nie aj vo filme o vraždiacej pneumatike, že? A niekedy som sa aj zasmial, ale niečomu k plnej spokojnosti chýbalo. A len herečka s krajším pozadím to nebola. ()

Holly_Molly

Ó můj filmový bože! Tohle je něco neuvěřitelnýho..Quentin Dupieux a spol stvořili něco co je jednoduše řečeno geniální sračka bez účelu a významu. To je divákovi oznámený hned v úvodu a přesně takhle film funguje. Proč se na to proboha pořád koukáš?! Je to totální šit, copak to nevidíš?! Běž dělat něco zajímavějšího a neztrácej s tímhle filmem čas! A divák nejde..a kouká..a dokouká to, protože prostě nemůže odtrhnout zrak od těch kravin co se tam dějou, protože je to vtipný a ta vraždící pneumatika by mohla být roztomilejší už jenom s přimalovanym úsměvem a očičkama. (just my opinion) :-D Nejlepší film pro začátek novýho roku.. tak šťastnej 2k22! ;-P ()

bycer

Absolutní pecka. Zapomeňte na dementní a přeefektěné Holywoodské šmejdy, co běží v kinech. Tenhle film je originální, vtipný, překvapující a má super hudbu a perfektního vrahouna!!! :) ()

JoeAlky

Zajímavá blbina, abych se přiznal trošku jsem se nudil... Některé scény bych celé smazal, a na jednu stranu je to zvláštní styl provedení "horroru", který spíš vypadá na pěkně trhlé psycho... představa že k vám "přijede" pneumatika, a telepatickými schopnostmi vás zabije, je trošku nereálná, ale dokáže mě strašit ve snu... film bych doporučil lidem kteří mají radí vraždy, nenávist atp. co si nepotrpí na detailech. ()

Martin29

20 procent jen za námět jinak vtipnější než tohle mě příjde i zasedání poslanecké sněmovny a i to je co říct. ()

JC_Gucci odpad!

Rubber je film, na který jsem se upřímě dlouho těšil. Místo očekávaného absurdního a řemeslně povedeného béčka o vraždící pneumatice, jsem se dočkal pokusu o meta artový film, v němž sledujeme sledující, jež sledují příběh o vraždící pneumatice, který se ale zároveň odehrává ve světě sledujícíh, ale ne ve světě našem. Nebo je tam nějaká hloubka a přesah do světa diváka? Ne, do této skládky bych dále nedloubal. Nicméně i po mnoha letech, co jsem tento film viděl, ve mě stále zanechává silný dojem z jeho mizernosti a je opakovaným tématem diskuzí o bzárních a absurdních filmech. Tím se dostává na zlaté místo filmů tak špatných, až jsou zábavné. Hodnotím jako odpad a doporučuji shlédnout. ()

Honsey odpad!

Tohle je prostě hovno... Myslím si, že pan režisér, který si sám napsal i scénář, vlastně ani nevěděl, o čem píše. Tak ty jeho scénáristické nedostatky zalepil filozofickým kecáním. A hle! Ono mu to vyšlo. Na vše, co nedávalo smysl vám pan režisér řekl, že je to bez příčiny. Prostě to neřeš!!! Sám nevím, jak bych mé poznatky popsal, proto si myslím, že verbalova recenze je absolutně výstižná. Jen tak mimochodem, 58% si tenhle film absolutně nezaslouží... ()