Maerineun wibakjoong (TV seriál)

• Jižní Korea

매리는 외박중

Marry Me, Mary!

Please Marry Me

Mary Stayed Out All Night

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 16x65 min

Za první půlku bych dala pět hvězd, za druhou dvě. Proč to tak hrozně ztratilo šťávu? Přiznám se, že tu druhou půlku jsem dokoukala už jenom kvůli Jang Geun-seokovi. Ten kluk umí opravdu pěkně hrát a jeho postava nad ty ostatní výrazně vyčnívala. Ale zatímco první polovina byla vtipná (některý scénky mě opravdu hodně rozesmály) a docela nápaditá, v tý druhý už se jenom uměle protahoval děj, některý písničky popadesátý už taky poněkud lezou na nervy.. O zhulenci, který měl na starosti kostýmy, radši ani nemluvim - někdy se na ty kreace ani nedalo koukat. Mimochodem, to, že jsem si všímala hadrů, je jasný důkaz těžký nudy v druhý půlce. Takže seriál doporučuju shlédnout, ale dejte si to tak do 9. dílu a pak si rovnou pusťte poslední, ať víte, jak to dopadlo. :-)(29.6.2013)

Seriál mě nadchl tak, jak se to myslím ještě žádnému jinému nepovedlo. Těžko říct, co je příčinou, snad ale postavy a obsazení. Mimo Kima Jaek-uka, který byl jako vždy charismatický, se v roli Wi Mae-Ri objevuje jedna z nejroztomilejších hereček, Mun Geun-Yeong, a nakonec Jang Geun-Seok, jehož Kang Moo-Kyul se stal jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav vůbec. Čtvrtá významná postava Kim Hyo-Jin v roli herečky Seo-joon se dlouho nijak neprojevovala, ale nakonec jsem si zvykla i na ni. Všechny čtyři postavy jsem si oblíbila a v jejich chování nebylo nic nepřirozeného, čímž bylo dokonale splněno to hlavní a k tomu se ještě přidal zajímavý příběh, originální a milé nápady a výborná hudba. Celkově těch šestnáct hodin se řadí k těm nejemotivnějším seriálovým hodinám v mém životě, zasmála jsem se, porozplývala se nad Mooem, poplakala si, zanadávala a moc jsem si to užívala. Asi od páté epizody jsem si Mary Stayed Out All Night zamilovala natolik, že bych mu odpustila snad cokoli, ale nakonec jsem ani nemusela, protože se v něm neobjevilo ani jedno zaškobrtnutí, všechno bylo dokonalé.(15.7.2011)

Nevím, jestli v konečném výsledku pro mě bylo obsazení dobré nebo ne. Příběh byl dosti průměrný a v přepočtu na hodiny se tam asi 10 hodin nedělo naprosto nic. Sledovala jsem to především kvůli obsazení, takže kdyby bylo jiné, tak to po prvních třech dílech vypnu a žiju ve sladké nevědomosti, jak úmorné to může být. Ale jako většina dívek mám prostě slabost pro ty sladké kukuče a psí oči, takže jsem pod vidinou Geunseoka trpělivě čekala, až se děj nějak rozjede a hádejte co? Nerozjel. Jen mám nepříjemný pocit, že jsem si vypěstovala na Geunsuka lehkou alergii. Všeho moc škodí.(8.8.2014)

Seriál mě velmi bavil a až dokonce mě zajímalo, jak to dopadne, i když jedna část mi byla jasná od prvního dílu. Celou dobu - až do posledního dílu - jsem čekala lepší konec pro postavu Byun Jung-Ina (Jae-uk Kim), pořád jsem doufala, že se vzpamatuje a zamiluje se do nějaké osoby, která by se k němu hodila mnohem více (moje domněnka byla herečka Seo-Joon).... No, ale to by nebyl korejský seriál, kdyby někdo netrpěl od začátku až do konce :-)(13.3.2013)

Na hlavní trojici jsem se opravdu těšila, obzvláště na Geun-Geun pár. Bohužel se z toho vyklubalo těžce průměrné dorama s candyeye představiteli (mojí milovanou Moon nevyjímaje), ani změna scénáristy tomu moc nepomohla. Všechno je to takové standardní, průměrné, stokrát viděné, že zážitek z toho nezachrání ani dobré herecké obsazení. Je to naprosto bez napětí, bez šťávy, kterou jsem u toho očekávala. Škoda. Ale má to dobré OST - Hello, hello právě poslouchám ^^ Končí to pěkně, předvídatelně a i vyřešení toho "problému", co tam měli, bylo prachsprostě elementární. Klidně si mohli ušetřit polovinu natáčecího materiálu :-) Ale určitě je to lepší než Moonin předchozí seriál Cinderella's Sister i Jang Geun Suk jasně převálcoval Chun Jung Myunga... No, ale je mi opravdu líto nevyužitého potenciálu, který sobě seriál skrýval. Přeloženo.(30.12.2010)