Úkryt

(festivalový název)
  • USA Take Shelter (více)

Curtis (Michael Shannon) je muž, který se svou manželkou (Jessica Chastain) a šestiletou neslyšící dcerou žije poklidný život v malém městě v Ohiu. Jednoho dne však Curtis začne mít děsivé apokalyptické sny. Vnitřně potlačované vize postupem času přerostou v posedlost, která ho nutí k vybudování protibouřkového bunkru v podzemí u rodinného domu. Jeho podivné chování se setkává s nepochopením v řadách jeho nejbližších. Rostoucí tlak na jeho manželství a napjaté vztahy s přilehlou komunitou jsou ovšem nic proti tomu, co by možná jeho sny mohly ve skutečnosti představovat. Mladý manžel a otec pak čelí rozporu, zda-li má ukrýt svou rodinu před blížící se zlověstnou bouří anebo před sebou samým. (Struhy)

Opeth

Prožil jsem drama, jestli mám dá jednu nebo dvě hvězdičky. Tak mě to chytlo. Konec bych nakopal do pérdele. Už jenom proto, že jsem se ho nemohl (velice dlouho) dočkat a pak toto? ()

Iveta47 odpad!

Ak sa niekto chystá študovať medicínu so zameraním na psychiatriu,tak odporúčam vzhliadnuť tento film...dobrý študijní materiál.Tí čo čakáte na apokalypsu a stavanie bunkra počas dvoch hodín tak vás sklamem....natiahnuté až neskutočne samé psycho rozhovory a tornádo na obraze v záverečných troch sekundách filmu.Inak nič len titulky.Dve hodiny v prdeli,keďže som čakala aspoň domy a autá lietajúce vzduchom...tak ale som asi náročná keď som vo filme o búrke tú búrku aj čakala...hoci sa to dotyčnému len zdalo aj tie sny boli sekundové a slabé.Pre mňa bez hviezdičky...tá zhasla na konci filmu. ()

vyhnalek

Výborná studie vzniku schizofrenie. Spolu s hlavním hrdinou postupně upadáme do pavučin halucinací a přeludů až sami nevíme, co je pravda. Bohužel jen porušování fyzikálních zákonů vrací diváky na zem. ()

AdminkaDF

Výborný psychologický snímek o otci a živiteli rodiny, který trpí hrozivými sny. Nedokáže rozlišit realitu od iluzí a začíná se bát, že může ohrozit svoji rodinu. Staví protibouřkový kryt a svému okolí je pro smích, většina lidí ho má za blázna. Všem fandům schizofrenie nebo jiných duševním poruch vřele doporučuji ()

teekanee

Žádný jiný film ve mě takovéhle pocity ještě nikdy nevyvolal. Opravdu nevím, jak ho vynachválit a ani popsat. Z tohodle typu filmů, kde si nejsme jisti, jestli jsme svědky nespolehlivého vyprávěče a nebo jestli je dění na obrazovce skutečnost, je tenhle film zdaleka nejlepší, co jsem kdy viděl. Opravdu velkou zásluhu na tom má Shannon, kterej má sice obličej pro záporáka, ale tady hraje rovnýho taťku od rodiny fakt neuvěřitelně. Scéna u posezení mi vzala dech a naposledy jsem byl z hereckýho výkonu takhle paf u D. D. Lewise v There will be blood. 92% ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu