Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

fmash

Nomen omen. Opravdu zajímavý (a dlužno dodat strašidelný) začátek se bohužel zvrtne v chaotickou koláž motivů posbíraných po všech hororových koutech, takže se atmosféra postupně vytrácí a zbývá jen celkem slušná podívaná. Film sice intenzivně vzbuzuje dojem, že se za změtí nesouvisejících scén prostě musí skrývat nějaký hlubší význam, ale obávám se, že tam žádný není. Slušná řemeslná práce a promarněný potenciál. Bohužel to příznačné pojmenování neznamená, že by šlo o strašlivou podívanou, ale spíš o pouhou sbírku potenciálních strašlivostí. ()

BoredSeal

Do oči bije obšlehlý vizuální styl filmové adaptace Silent Hillu (slabší levnější odvar), trochu té upíří emo módy. Něco jako scénář nebo příběh s vývojem tady nehledejte. Trio nesympatických nezajímavých postav jde do starého domu hledat poklad. Čekejte turné po omezeném prostoru po čtyřech pokojích, zaseklé dveře, atd. Konec příběhu, Flashbacky (ať už je jejich příčina nebo účel dalším políčkem logice nebo smyslu filmu) nijak nepomůžou. Neztrácejte čas. Radši bych samostatný film o paní Wilsonové, která má zálibu v lovení mladých cyklistek. ()

GrungeChild

Příjemná návštěva strašidelného domu, a na rozdíl od pouťových atrakcí, tahle skutečně stojí za to! Líp než J*A*S*M to neřeknu, v podstatě ani není potřeba, jen bych trochu pozměnil závěr. Já si tuhle procházku po děsivě přitažlivém neznámu užil. Neptejte se proč, prostě jen nasedněte do vozíku, držte se zábradlí, a nechte se učarovat. 4* ()

honajz2

Já nějak nevím. První polovina je celá o tom, jak se tři lidé vloupají do jednoho baráku, jenže se to brzo ukáže jako dost špatný nápad. Tahle část je nudná, sympatie k postávám si člověk ani pořádně nevytvoří, hlavně k těm dvěma klukům ne, protože ti se tu objeví těsně před tím vloupáním a je jasné, že tu jsou jen proto, aby někdy později v tom filmu umřeli. Takže tam nudně chodí po baráku s baterkami, hledají poklad a mezitím vzbudí ženskou z kómatu. V druhé části se konečně začne dít něco víc, začne se odhalovat, o co půjde a i když ta pointa je zajímavá, stejně ten film nudí a nedokáže ani trochu vyděsit a ani vylekat. Tak jsem ho nějak dokoukal do konce a pak si řekl "No a co jako?" Podobných hororů už jsem viděl hodně, bez atmosféry a nějakého napětí a pointa samotná to zachránit prostě nemůže. A to jsem se na Livide dost těšil, protože to prostě vypadalo jako něco odlišného, jako třeba Horsehead. Odlišné to bylo nakonec minimálně a nakonec na tomhle hororu neshledávám nic až tak zajímavého. Prostě jsem čekal, že z toho bude něco víc a teď se cítím zklamán. Škoda, no. Ale všiml jsem si, že režiséři Livide ve svých filmech rádi používají jako zbraň nůžky, měli je v Uvnitř a mají je i tady. Lepší 2* ()

Havaj8

Tak ohromnej potenciál to mělo, ale jsem nehorázně zklamanej. Atmosfericky na tom taky mohli jenom vydělat...ohromnej dům v noci a jenom stará ženská v komatu . Pod tím se dá představit ledaco. Dejme tomu, že bych bral i nějakou vyvražďovačku, ale nakonec z toho vylezlo něco nepopsatelnýho. Pro mě jeden z nejrozporuplnějších filmů a adept na nejlíp rozjetej film s podělaným koncem... ()

bourec

Viděno podruhé,a pořádně.Na tenhle film došlo při registrování novýho filmu dvojice Maury-Bustillo.Tak sem se rozhodnul,že kouknu podruhý.Film má zdlouhavej,pomalej rozjezd,potom ,po vstupu do toho zaprášenýho baráku nám zhutněla atmoška,a šlo se na věc.Bohužel z poctivě dusný atmosféry se spoustou krvavejch scének kluci víc než průměr nevykřesali,hlavně proto,že posledních dvacet-třicet minut je jen bizárních,ale příliš hororovejch scén tam už nenajdete.Škoda.50%. ()

dubinak

Tak tentokrát se Francouzi netrefili do škály mých chutí. Spíš naopak. Děj nedával absolutní smysl. Takováhle nadpřirozená nevímjaktonazvat se jen tak někde nevidí. Žádné vysvětlování proč a jak. Prostě si myslete, co chcete. Mohlo to být zajímavější a to o dost. V druhé polovině už jsem sledovala čas, kdy bude Livide končit. A to svědčí o tom, že mě to nebavilo, neohromilo, ale spíš pobouřilo a znechutilo. Tento film jsem se za každou cenu snažila najít ke stažení a v závěru jsem se na něj dívala se španělskými a slovenskými titulkami zároveň a nakonec se ukázalo, že jsem se nemusela pro takovou blbost namáhat. Vlastně ani nevím proč dávám jednu hvězdičku. Snad jen proto, že nechci připustit, že Francouzi u mě dopadli s tímto snímkem až na samé dno. ()

Sludger

Narazil som na zaujímavý kúsok z Francúzska. Je to od dvojice - Alexandre Bustillo, Julien Maury, ktorí natočili drsný Inside (hrdý reprezentant New French Extremity). Tentokrát je to o opatrovateľke, ktorá sa rozhodne spolu s dvoma chalanmi vykradnúť dom starej ženy v kóme. Lenže, čo prebudíia, bude temná brutalita. Po atmosferickej a vizuálnej stránke je to niečo skvelé. Horšie je to už s príbehom v ktorom sa človek ľahko stratí. Ide vlastne o taký mix Heist filmu, duchárskeho hororu, upírčiny, zombie, mysteriózneho hororu a okorenené baletkami. Ku tomu fantasy záver. Ale kašlať na to, mne sa to páčilo. Atmosferická a brutálna pecka na francúzsky štýl, kde príbeh hrá až druhú rolu, no zato nožnice opäť nechýbali. ()

V_erus_h

Panebože, to byla srajda.. 60%, vážně?? Nechápu.. Už po první půl hodině jsem všem herců přála smrt, nejlíp hned, aby to skončilo a já mohla jít koukat na něco lepšího, třeba do pračky.. Ne fakt, fakt to bylo strašný.. Ujetej příběh, hlavní hrdinové s IQ velmi velkého houpacího koně (povídá se, že je tam poklad - hej, tak to je na 1000% pravda a hned tam musíme jít a náš život už od teď budou jen samí pečení jednorožci).. Rozčilovalo mě to od začátku do konce, za kterej tu jednu dám, páč to bylo celkem originální, ale víc ze mě tahle pitomost nedostane.. ()

HorrFi

Z tohohle mohla bejt špička, kdyby se to pojalo trochu jinak.. od chvíle kdy se vloupali do domu se to začalo solidně rozjíždět, atmosféra strašidelnýho domu byla špičková, ale pak to zničil z mýho pohledu divnej a nelogickej konec.. byl to takovej mix subžánrů a mě to nesedlo, ale třeba je to čistě muj problém.. ()

Luk80

Čistá práce ! Lechce cinknutá Amerem. Kdo předpokládal pokračování v podobě Inside musel být hodně na větvi, neboť tohle je výlet úplně někde jinde. A mně se tam líbilo. Temná krev z krku a hlavy se jim pěkně povedla. Ke konci jsem si říkal, že by bylo fajn , kdyby ta starka do někoho zaryla své nehtry a FAKT ŽE JO :-) ()

PiLgRiM

Ha! konečně něco co mi potvrzuje, že baletky jsou pěkný mrchy!!! Anyway.. Po přečtení několika komentářů, jež nadšeně vyzdvihovaly film jako "jiný" v rámci žánru, jsem bohužel dostal opět zbytečně úchylný horor.. A přitom ten film už podle námětu měl potenciál jako prase! Dokonalá stylizace, masky, ( v kolika filmech vidíte vraždící baletky nalíčené jak na Hellraiser? ) interier domu .. to vše je slušný základ pro kvalitní atmosféru.. světe div se ta atmosféra tam byla, ale bohužel pokaždé zmařena nějakou hnusnou zbytečně brutální gore scénou, bez kterých se dnešní svět hororů asi neobejde.. ptám se proč?...Na pohled krásná pohádka pro dospělé s úžasným vizualem, bohužel pod pokličkou toho všeho se skrývá klasicky neklasický horor plný zbytečné krve a zbytečného násilí... Taková škoda. ()

Yoshimitsu

První polovina byla nezáživná a nudila mě. Druhá polovina byla zase hodně slátaná a namlátili tam vše dohromady, aby u toho člověk neusnul. Nikdy nezkoušejte okrádat staré lidi, co jsou v kómatu, může se to vymstít. Dávám 40% ()

LEGACY

Celkem slušný horor od Francouzů, ale i tak jsem čekal ještě trochu větší pecku. Film jsem sledoval každý druhý den na jedné stránce, kde jsem jej chtěl stáhnout, můj zájem o film byl veliký. Když už jej má i ricci.s v oblíbených, což je uživatel, ke kterému chodím často hledat hororové snímky, měl by stát za to. Horor byl slušný, o tom není pochyb. Sympatické postavy, tajemný dům, strašidelně zobrazené zlo, ale i přesto jsem na konci čekal nějaký suprový závěr, který mě odrovná, bohužel se tak nestalo. Nakonec tedy nadprůměrné tři *. Hodnotím 65% ()

Wade

Celý film se nesl v temné ponuré atmosféře a mě opravdu bavil. Prostředí baráku podpořené atmosférou a gore bylo skvělé a já dlouho přemýšlel o plném počtu 5 hvězd. Škoda jen toho fantasy konce,protože mě prostě nesednul a nějak i pokazil celkový dojem z filmu. I tak mě,ale Livide nezklamal a bez problému mu dam 4*. 80% ()

ghatos

Podivné, v některých momentech velmi zajímavé (návraty do minulosti, stařena). Obrovským handicapem je první půlka. Nic se tam neděje. Kdyby se nepromrhala, neměl bych problém dát 3*. Škoda, osobitost a nápaditost tomu nechybí. 47%. ()

manonfire

Bustillovi a Maurym se stejně jako u jejich prvotiny "Uvnitř" podařilo i v Livide skvěle vybudovat atmosféru nadrženého diváckého očekávání, aby se v polovině filmu změnili z nápaditých tvůrců charizmatického děje v naprosto řadové autorské osobnosti. A ta schizofrenní proměna byla dokonce mezidruhová. Nikdo jinej, než pejsek a kočička by totiž takovou nesourodou směsku ingrediencí neuklohnil. 40% ()