Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

Šakalík

Zvláštní, velmi zvláštní film. Po zcela bezobsažné a nudné první polovině se v té druhé začnou dít věci, které vyvolají celou řadu otázek, z nichž většina zůstane ale pohříchu bez odpovědí. Staré rozsáhlé sídlo se jako kulisa báječně hodí pro velmi sugestivní podívanou plnou napětí a strachu, jenomže svým příběhem je film natolik DIVNÝ, že jsem místy nevěřícně kroutil hlavou. Prostřihy do minulosti měly sice patřičný šmrnc, ale v kontextu s tím, co se odehrávalo v domě v současnosti, to ještě umocňovalo onu zvláštní pachuť, kterou film oplývá. Navíc ten poněkud svérázný konec je docela úsměvný, takže při závěrečných titulcích mi hlavou bleskla obligátní myšlenka: „co tím chtěl režisér vlastně říci?“ Ve filmu je několik výborných scén, atmosféra by se dala krájet, ale celkově působí tento snímek prazvláštním dojmem, který se nedá dost dobře popsat. Každopádně na tenhle film divák jen tak nezapomene. ()

sedm.1

Po naprosto gigantickém masakru Uvnitř sice režisérské duo zůstalo věrno hororovému žánru, nicméně v Livide spíš než na brutalitu a krvavost vsadili na napětí a atmosféru a ikdyž se jim obojí podařilo vyvolávat poměrně slušně, celkové vyznění mě zas až tak nepřesvědčilo. Celý film je prakticky rozdělen na tři části. První byla klasická, jemně nezáživná představovačka a uvedení do děje, v druhé šlo o čistou duchařinu, starý dům, potemnělé chodby a duchařské „hrátky“ a vše vyvrcholilo poměrně hodně drsnými a krvavými scénami, kde dojde i k finální pointě a rozuzlení. A právě s pointou mám asi největší problém, neboť jsem jí jednoduše nepobral, vlastně jsem ani nepochopil, co tím autoři chtěli říct, prostě jsem byl mimo a tak samozřejmě přišla mimo i ona mě. Ono vůbec celá zápletka je taková křečovitější, upocená, upachtěná, takže ani ona sama mě příliš neuchvátila. A když k tomu připočtu i nevýrazné postavy a vlastně i jejich představitele, vychází mi, že krom prostřední, vizuálně působivé a atmosférické části z domu Madam Jessel, je zbytek filmu dost slabý a nezáživný, což jsem od tvůrců Inside bohužel ale vážně nečekal. Takže sice chvílemi hodně působivé, ale jako celek zkrátka dost nefunkční. ()

BMAJTZ

Dům s opravdu hodně strašidelnou bábou a s její hodně strašidelnou famílií mě docela dostal. Vůbec nevím o co tam šlo a závěr byl skutečně opravdu mimo mísu, ale horor vykonal své a atmosféru rozhodně udělal. ()

PfefferSalz odpad!

Nevím, co si tvůrci vzali, ale předpokládám, že to byli hororoví fandové, co se mrkli na nějaké boží fantasy, pak si šňupli strouhanku a následně vzali do ruky kameru. Sakrblé! ()

MareT.

Krok vedle. Po většinu času nudné a morbidní obludárium, které se snaží spojovat různé žánry mě moc teda nechytlo. Od tvůrců Inside bych čekal více. ()

Corpsegrinder

Hm hm škoda, ze začátku se film zdál v pohodě, možná trochu dlouhej úvod ale po vstupu do baráku už jsem čekal že přijdou ty lekačky a gore co tu všichni slibujou, bohužel lekačku jsem nezaznamenal ani jednu a gore se pořádně ukázalo jen v závěru asi tak na 10 sekund. Výprava je naprosto otřesná a smysl většiny scén si člověk musí domyslet sám, nakonec se ukáže že jde jen o lacinej upírskej horor s nevyužitým prostředím. Jak říkám škoda no :) Všichni zde píšou jak budete z filmu vytřepaný a jak je strašidelnej a přitom je to naprosto obyčejná věc kde se může bát jen někdo kdo nikdy žádnej horor neviděl. ()

iampatrik

60% Ani nevím, za co a proč ty tři hvězdy dávám. Strašně "podivný" horor. Příběh vlastně o ničem, to, co se tam děje nedává moc logiku (dobře, budu brát v potaz "fantasy" a "duchy"), přitom se mi na Livide dívalo dobře, jak to? Možná vizuál, možná prostředí, možná hudba, možná všechno dohromady dává filmu onu podivnost, ale zároveň přijatelnou podívanou. PS. Na první snímek režisérů - Inside, to zdaleka nemá. ()

Piggsy

Pěkně natočený, ale velmi zdlouhavý a nudný horor. Předchozí dílo těchto dvou režisérů mě zaujalo mnohem více. ()

Teabag

Velmi zajímavý kousek, u kterého místy příjemně zamrazí. S vysvětlením děje si autoři příliš nelámali hlavu, ale ono to až tak na škodu není. Vše se děje s takovou zvláštní samozřejmostí, že ptát se PROČ jsem začal až u závěrečných titulků. Vizuálně mi Livide přišel moc pěkný a docela jsem tu ocenil i dobré zvuky. Tenhle film má prostě skutečně něco do sebe, ale k 5* mu přesto něco chybí - možná více pochopení na mé straně. ()

J*A*M*A*L

Od Livide mě zpočátku odrazoval ten fantasy žánr. Problém je, že fantasy na tom nebylo snad nic. Potom jednou jsem se dozvěděl, že je to docela i brutální horor (původně jsem čekal duchařinu) a tak už jsem na nic nečekal a rychle jsem si to sehnal. Během stahování si však takhle náhodou prohlížím profily účinkujících a (pro mě) jak na potvoru je režie Bustillo a Maury, duo, které v roce 2007 natočili horor Inside, který mě dost zklamal, ale nudou to ani nebylo, bylo to něčím co ani neumím říct :-). Nicméně na Inside jsem se podíval, čistě ze zvědavosti, protože to by měl vidět každý hororový fanda, ale na Livide jsem se podívat chtěl. Celkově je Livide pro mě stejný příklad jako u Inside. Neumím popsat to, co mě na tom nesedlo. Ale je zas fakt, že to bylo lepší hororově, ale hlavně to nebylo zas tak brutální a duchařské už vůbec. Horor to je, ale není to ani lekací, ani brutální. prostě mixovaný horor, nebo jak se tomu říká já se v těch názvech nevyznám. Tohle duo režisérů prostě nikdy nebude mým oblíbeným hororovým tvůrcem a doufám, že už se o žádný další film nebudou pokoušet. A pokud jo, tak já toho asi nechám. Mé zřejmě poslední setkání s tímhle režisérským duetem. ()

oRi11

Livide je potřeba brát s nadhledem a přistoupit na jeho styl, pokud se vám to podaří, užijete si v prvni půlce napínavou, temnou a dobře budovanou atmosféru, v půlce druhé zvláštní fantasy, snovou atmosféru, která je doplněná o dobře zpracované gore. Hodně zvláštní, ale přesto zajímavý horor. ()

Paldiny

Nech od filmu očakávate čokoľvek dostanete niečo iné, alebo inak povedané dostanete toho viac. Livide je zvláštny kúsok, originálny a zaujímavý s poéziou v krvi. Na tanieri ponúkne viacero hororových subžánrov aj iných žánrov, kde dostane priestor hrať každý prvé husle. A tam sa lámu lady a lámu hodnotenia, ale nech sa spýtate kohokoľvek či dal filmu tri hviezdy alebo päť, povie vám, že ide o nevšedný film čo len tak z hlavy nevyšumí. Je totiž pútavo a zručne natočený, dobre zahraný, strašidelne atmosférický (zvieratká za stolom), miestami brutálny a najmä nepredvídateľný. I keď pri spätnom pohľade uznávam, že indície boli, len som ich zas lajdácky prehliadal. ()

DaeGurth

Chvilku jsem měl pocit, že sleduji Mulholland drive v horrorovém podání. Autoři si nejspíše sem tam zaskočí do místního blázince. Máloco se namáhají vysvětlit, některé věci mi nedochází... A možná s odstupem času změním názor. Každopádně je to šílené, zvrácené, s výbornou hudbou a myšlenkou, která se vine v pozadí, jako strůček krve. ()

wampire23

Ako mali môj veľký obdiv obaja režiséri po zhliadnutí Inside, tak si to u mňa dosť pokazili Livid-om. Takmer všetci to porovnávajú práve s Insidom, aj keď nechápem, čo majú tieto dva snímky spoločné (na pár drobností, ale tie nájdeme aj v množstve iných hororov). V Inside ukázali režiséri, čo je ich silná stránka a tým je nekompromisné gore na pozadí trpkého príbehu. Tu žiadne gore nečakajte (až na jednu scénu, ale to je strááášne málo), je to miliónkrát ohratý príbeh o zlej čarodejke, ktorá si chce splniť svoj sen a nehľadí pri tom na nikoho a na nič. Škoda len, že je to také nudné, klišoidné, niekedy trápne a len s pár svetlými momentami. Páni režiséri vráťte sa pekne k tomu, čo vám šlo najlepšie. Myslím, že hovorím za veľkú skupinu vašich fanúšikov. ()

Ronaldo79

Toto není film pro každého a chápu hodnocení od odpadu po pěti hvězdičková hodnocení, ale kdo má rád atypické horory bude nadmíru spokojen. Za sebe nejsem úplně nadšený, ale v jednotlivých pasážích je snímek dechberoucí, někdy naopak zcela nepochopitelný(tím myslím hlavně konec, kde se musím přiznat, že nevím na čem jsem, ale asi nejsem jediný). Vyzdvihl bych atmosféru, v pár místech vynikající gore, napětí, ale i zbytečné fantasy výjevy. Stejně jako u À l'intérieur mi k plné palbě něco chybělo. 7.5/10 ()

bolan

Od tvůrců Inside bych čekala mnohem víc. Pro mě veliké zklamání. Do poloviny filmu se prakticky nic neděje a od poloviny vlastně taky ne. ()

Silviaxx

Veľmi kvalitný fantasy horor. Spočiatku sa celý dej odohráva skôr hororovým štýlom - neskutočne starý dom a v ňom neskutočne stará žena, už to je predzvesť toho, že sa nič dobrého neudeje. Hoci prvá polovica bola skôr taká pokojnejšia, veľmi sa mi páčila z toho dôvodu, lebo skvele hrala na atmosféru. Zábery v dome sú premakané, človek nikdy nevie, za ktorým rohom ho čo čaká. Proste luxus. V druhej polovici som absolútne nečakala takýto vývoj, a preto ma to veľmi bavilo - skôr sa zvrtneme do fantasy, čo vôbec nie je na škodu a vnímam to ako príjemné spestrenie. Efekty a masky boli na výbornú. Akurát posledných 20minút sa mi zdalo, že už sa to trošku vlečie, inak som nadmieru spokojná. ()