Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Dr.Zed

Musím říct předem, že jsem šel na tento film s různorodými názory, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Je pravda, že mi přišlo, že tu legendu trošku upravili pro různorodé diváky a zevšednily, aby tam nebyl jen zakořeněný japonský duch, by se to ve světě neprodávalo. Ale i přesto tam zachovali dost s čestnosti samurajských bojovníku a mytických stvoření japonských mýtů a legend. Taky se mi líbilo, že to nebylo jen tupé zabíjení. Boje podle mě byli, udělány dobře, tak aby to byl boj ale ne hromada krve a střev rozesetých po okolí. Tento film byl opravdu záživný, i když v originálním znění by ten zážitek byl lepší, ale i přesto ode mě dostává 80% (kino, dabing). ()

Prehistar_

Čekal jsem průšvih, ale nakonec jsem se docela bavil. Ale zase ne že by to nemohlo být lepší. Především by mě docela zajímalo, za co tvůrci utratily těch 175 milionů, protože ve filmu vidět nejsou. Efektů jen pár a ještě nijak zvlášť povedených. No a pak několik dílčích zklamání. Příšerná japonská výslovnost angličtiny, neefektní a nudná likvidace maskovaného démona a největší wtf je role Ricka Genesta, který se promenáduje na plakátech a ve filmu je asi tak deset vteřin. ()

domco61

Prvá polovica filmu úplná nuda, žiadne gradovanie žiadna akcia, príbeh dajme tomu, ale ani herecký výkon nič moc. Efekty pekné, ale Keanu Reevesa by mal už konečne "chytiť " poriadny režisér nech z neho vymáčkne všetko čo sa dá, lebo on na to určite má. ()

ituzska.z

Na film jsem zašla v podstatě jen proto, že jsem měla chuť "a něco zajít do kina" a navíc jsem měla kupon na 3D film do Cinemacity. Tento film byl jediný v 3D, který zrovna vysílali a který pro mě připadal v úvahu. Nikdy předtím jsem neviděla nic z japonského prostředí, nic, kde by byli samurajové, sci-fi není můj nejoblíbenější žánr a legendu o 47 róninech jsem do doby, než jsem se rozhodla na to zajít do kina, neznala. Nicméně - bavilo mě to celou dobu, 3D efekty perfektní, žádná krev, i přesto, že se tam řezaly hlavy..summa sumárum - nebýt toho, že toho sci-fi na mě bylo občas trochu moc, mohlo to být klidně i 5 ***** ... takhle dávám 4****...určitě fajn film na zkouknutí :-) ()

Vampira

Po recenzích jsem na tenhle film s velice nízkým očekáváním, což bylo dobře, protože jsem pak mohla být příjemně překvapená. Ano, není to film roku, ale ani žádná tragédie, jen to mohlo být kratší. ()

coolsender

Souhlas s Malarkey. Já si to užil. Už jen proto, že od takovéhoto filmu nečekám nějakou hloubku, nebo intelektualitu. Z mé strany neskutečná spokojenost. Triková, spádová a Keanova úroveň - pecka. Samo že ale jen dle mě. Za mě 100% spokojenost. ()

Don_SP

prvy film co som videl v kine a dal dve **, skoda penazi...viacmenej romanticka podivana, pekne ponatashovana, malo akcie, slabe efekty, cele je to take nemastne neslane ()

yarca

Amíci mají tendenci prznit historii,kudy chodí..no a co?tentokrát jim to až tak moc nevyčítám - roniny jsem si užila a ani chvíli jsem se nenudila..a taky jsem si díky tomu vygooglila rozdíl mezi seppukou a harakiri,takže došlo i na edukativní moment ;-)..jediné,co mi rvalo žíly,byli japonští samurajové,mluvící více či méně dobrou angličtinou - asi jsem hnidopich,ale mně to fakt vadilo..a že by se 47 roninů obracelo v hrobě,jak tu někdo trefně napsal? - no,asi jo,ale takových by po shlédnutí adaptací svých příběhů bylo :D..doporučuju oprostit se od předlohy/legendy/apod a jen si to užívat..po vizuální stránce toho není až tak málo.. ()

kakttus

Víte co? Je to takový nemastný, neslaný, nijaký. Film s Keanu Reevesem by se byl v pohodě obešel bez Keanu Reevese, bez do očí bijících blýskavých triků a bez scén, které měly vzbuzovat city, protože žádné nevzbuzovaly. Já osobně jsem si z kina odnesla bolení hlavy a neurčitý dojem, že bych bývala udělala líp, kdybych si nechala 120 korun a párkrát praštila čelem do sloupu. Ušetřila bych a dojem z filmu by byl přibližně stejný. "Co to sakra?" ()

arctican

47 Ronin. Tie 2 hodiny v kine nebolí "odsraté", film sa mi páčil, síce netrhal zo stoličky (tých 7 či 8 ľudí alebo koľko nás bolo) ale bol absolútne v pohode a o niejak extra viac som si od neho ani nepýtal. Akcie tam bolo dosť akurát nebola niejak rovnomerne vyvážená počas filmu takže niekedy mohlo dôjsť k dojmu ako u LOTR akurát tuna na koňoch . Ale keďže ja Japonsko rád a mal som možnosť vidieť akciu so samuraimi a katanami tak prečo nie, 4/5* aj keď Keanu to v Matrixe zahral lepšie + "divný ľudia" bez ušníc sú top a čarodejnica, ktorá je aj "upratovačka" a zároveň dokáže jesť s vlasmi, v ktorých má paličky tak to už je čo povedať ()

Tobias_Sin

Šel jsem do kina a očekával jsem průměrnou podívanou na fantasy příběh, posazený do japonské kultury. A v tom smyslu byla moje očekávání naplněna.. Přesto mohl být příběh daleko více zajímavější.. třeba příště.. ()

Petbrick

Film je docela slušně namixovaný, myslím tím příběh, akce, scény i kostýmy, celkově však žádná sláva. Těch dvou hodin strávených u filmu ale nelituji. ()

Jose...

Tenhle film byl z hlediska rozpočtu větší tunel než Blanka a Harvardský fondy dohromady... ale na druhou stranu se alespoň trošku lišil od zaběhnutých klišé a nabídl docela neobvyklou atmosféru. Škoda jen, že tvůrci zapomněli na to, že při seknutí mečem taky teče krev, to mi dost chybělo... ()

flegmos

film ma vsetko co treba na riadnu oddychovku. Akciu, vypravu, pribeh, hercov, atmosferu a sem tam aj nejaka myslienka na zamyslenie. Jeden z tych lepsich akcnych filmov. ()

mpet

Slušná pohádka v japonském stylu, ale bohužel jsem čekal mnohem víc. Něco mě zde chybělo, trocha víc akce, trocha krve navíc by se taky šiklo, malinko víc efektů a mytologie, a hlavně japonská dobová mentalita. Tady bylo vidět že se o to snaží, ale výsledek mě připadl jen jako špatný pokus. Zdálo se mi to prostě nedotažený. Navíc hlavní hrdina v podání Keana mě přišel fakt trapný. Absolutně mi tam nesedl. Asi film dopadl pro mě tak špatně, jelikož jsem ho aspoň částečně srovnával s Posledním samurajem, kde bylo k vidění všechno to, co 47 Roninech chybělo. Přesto si myslím, že se tento film dá zhlédnout, neboť tato legenda opravdu stojí za poznání. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)