poster

47 róninů

 • USA

  47 Ronin

 • Slovensko

  47 roninov

 • Velká Británie

  47 Ronin

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 118 min (SE: 128 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  ***

  Tolik času měli tvůrci na dokončení. Tolik peněz dal Universal na jejich snahu a úsilí a přes to všechno je výsledek unavený a působí, jakoby byl ušit horkou jehlou. Stejně tak na mě působil Keanu Reeves - unaveně a bez špetky zapálení. Fantasy Poslední samuraj se ke Zwickovu spektáklu vůbec nepřiblížil a zůstal s propíchnutými pneumatikami někde na půli cesty. Fantasy prvky mi tentokrát spíše vadily a dobrá polovina z nich mě přímo iritovala, doslova na zvracení mi pak bylo z anglicky mluvících samurajů. 47 róninů je ve všech ohledech průměr - polovina věcí mi chutnala, zatímco druhou polovinu jsem vyplivnul hned po ochutnání.(1.2.2015)

 • akisha
  ***

  Fanda starýho Japonska (jako já), může přidat minimálně jednu * za boží kostými, rekvizity a reálie, v tomhle směru nelze nic vytknout. Jinak to ale bylo docela dlouhý, do toho Keanu - i když jeho role asi taková měla bejt - jako hlavní hrdina tady je tak šedej, že mě jeho osud vůbec nezajímal, Oishi byl v podání Hirojuki Sanada mnohem zajímavější a životnější postava. Pak ta absence čehokoliv citovýho mezi Kaiem a Mikou, záporák co vypadá jak Japonská verze Vincenta Cassela toho taky moc nepředvede a kam se poděla všechna ta krev? Potěšila mě ale fantasy složka, hudba, některý pasáže byly zajímavý (ty divný mniši třeba) a konec byl celkem nečekanej. Škoda, stačilo málo a mohl to bejt nadprůměrnej film s japonskejma kořenama. To, že není, je právě tak frustrující...65%(19.6.2014)

 • Beckett51
  *****

  Fantastický souboje, super vizuál, úžasná hudba a po dlouhé době zase konečně Keanu Reeves.... normálně bych plnej počet nedal, kvůli tolika zbytečně ukecaným scénám, ale prostě si myslím, že si film zaslouží červenou barvu, tak dám plnou. A je mi docela líto, že mnoho lidí nepochopilo že tohle je fantasy, nikoliv historickej film.(22.3.2014)

 • EvilPhoEniX
  ****

  EyeCandy jak svině. Film o česti, oddanosti, obětování a zakázané lásce. Velmi se mi zamlouval transport do téhle překrásné, exotické a magické říše. Herecké obsazení je celkem slušné, vizuální efekty špičkové, tempo je velmi dynamické a akce velmi obstojná, zamrzí jen absence gore, jinak bych tenhle flick ohodnotil pětihvězdou bez rozmýšlení. Skvělá zábava po dlouhé době. 80%(22.3.2014)

 • Arachneuss
  **

  Film, který se snaží zavděčit každému. Dětem, japoncům, příznivcům samurajských klasik ("megahit" Toma Cruise je hotový masterpiece v porovnání s tímhle), mainstreamovému divákovi a akčním fanouškům. Triky na úrovni druhého Hobita (rozumně k zblití) a když už, tak rovnou dvě hlavní postavy pro jak asijskou, tak západní kulturu. Ani jedna však k srdci nepřiroste, takže finální sepuka místo soucitu vzbuzuje nadšení, že tohle G. I. Joe v japonských kulisách se už dostalo za cílovou rovinku. Film vysloveně neurazí, ale šance nadchnout tu nikdy v první řadě ani nebyly.(28.12.2013)

 • - Než sa skladateľom filmu stal Ilan Eshkeri, mal hudbu na starosti najprv Atticus Ross a neskôr Javier Navarrete. (Macejko)

 • - Ronin nebo rounin byl samuraj bez pána nebo velitele během feudálního období roku 1185 - 1603 v Japonsku. Příběh filmu pak vychází ze skutečného příběho 47 roninů, postava Keanu Reevese je však fiktivní a byla vytvořena pouze pro potřeby filmu. (Flussmaister)

 • - Spoiler: V závere filmu je napísané, že Japonci dodnes chodia na hroby všetkých 47 roninov, avšak rituálnu samovraždu (seppuku) vykoná iba 46, nakoľko pokrvný syn ich už mŕtveho lídra dostane milosť. (Lukoh)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace