Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

JerryPilsen

Slušná žánrovka,ve ktré ovšem od půlky víte jak dopadne.I nejpřekvapivější zvraty nejsou překvapivé.Ale žádná nuda to není a dobře to odsejpá.Wahlbergova kamenná tvář je opět na scéně! ()

Mazi23

Není to příliš originální, ale to každý film být nemusí. Jak bylo řečeno několikrát je to velmi kvalitní dílo svého žánru. Herecky zvládnuté (Foster hraje v krátké chvíli znovu padoucha a slizouna a hodí se na to parádně), režisérsky taktéž. Film má pěkné tempo, když se to pašerákům začne sypat, opravdu jste napnutí a fandíte jim, aby to zvládli. Když Kate dostala ťafku už jsem si myslel, že je fakticky po ní, a že to bude takové sladkokyselé, ale naštěstí to zvládla a mohl se konat happy end. Váhání mezi 3 a 4*. Opravdu pěkná zábava. ()

Ejvi

Docela napínavý Thriller, zasazený do nevšedního prostředí. Napětí téměř permantní, furt se něco děje.. ()

BMAXX

Pan Kormákur má zřejmě rád klišé a tak se rozhodl natočit průměrný thriller podle průměrného scénáře a vsadit vše na Marka Wahlberga. Třeba z toho ten kasovní trhák bude a diváci to klišé nějak stráví společně s kýblem popcornu. A ono bum! A kasovní trhák z toho Mark udělal. Řekl bych, že si producenti opravdu oddychli. Nicméně dávám 3* a to jenom z toho důvodu, že Mark opravdu umí a Giovanni Ribisi taky nedělal ostudu. ()

obrda1

Tenhle film měl hodně velký potenciál, ale zdálo se mi, že ten tah na branku byl hodně nepřesný. Dalo by se z toho vyždímat daleko více a mohl to být velice dobrý film. ()

Edye

Drsny film o necem co uz ukazaly stovky jinych. Rozeberem to trochu drsny? Primerene dnesnimu divakovi a konkurencnim filmum (az mozna spis krasne realisticky a ne drsny). Je v necem jiny nez jeho predchudci? Neni a je, proc se na to teda koukat? V dnesni tvorbe najdete jen tezko srovnatelny film s tak realistickyma postavama, kterym nehrajou svaly, neporadi si se vsim bez problemu, nechrani je jakesi filmove pravidla, viz vyhrozujes me kverem? nejsi jediny kdo ho ma...... to a spoustu dalsich jsou sceny co Kontrabantu davaji jedine dalsi a dalsi plus, Mark Wahlberg vychytava jeden lepsi kousek za druhym a i kdyz mel nahrano nejlip vyprofilavanou postavou z filmu nic to nemeni na tom ze to opet zvladl se cti a za nej v tomhle filmu pro me palec nahoru. PS. Dekuji za akcni film se zajmutou zenou ktery se snad po letech obesel bez znasilneni, uz jen za tohle si to hvezdu zaslouzi. ()

oliamiri

Určitě je to nadprůměrnej akčňák. Wahlberg je dneska v kurzu. Bavilo mě to od samýho začátku až do konce, i když sem čekal že konec bude drsnější a že s padouchy po právu zatočí. ale i tak dobrý. ()

golemek

velmi povedene, v podobnem stylu jako Nadech, nicmene me tento snimek oslovil vice... vyborne obsazeni Marka, Bena, Giovanniho... lehce nedocenena zalezitost ()

NickSloterSG

Tento film se mě hodně líbí! Jak tu již někdo psal, je to klasické akční drama, bez žádných slabých míst. Příběh poctivě a plynule odehrává aniž by vás překvapila nějaká přehnaná nereálná akce. Děj či zápletka celého filmu je uvěřitelná a herci ve svých rolích taky dodávají uvěřitelný ráz. Prostě staré dobré krimi. ()

yrik

Ach jo, zase jsem vydržel až do konce a přitom taková békovina... Tož jednička v pašování a rodina nemá prachy, nikdo neřeší smrt bratrova kamaráda, vždyť to je to nejmenší (jestli jsem dobře vnímal, tak kvůli 7 tisícům dolarů - a potom si mohou půjčit balík na nákup falešných peněz....), jednu hvězdu dávám za dobře udělaný film, ale ten scénář, ten scénář.... ()

gerdi14

Jako akční podivaná to nemá chybu,ale takovejch filmu už tu bylo...oddychovka a nenáročná podívaná,lepší tři,at nežeru. ()

babuca

bolo to výborné, napínavé, aj keď pripúšťam, že miestami až príliš vyumelkované. Wahlberg pre mňa /spolu s inými borcami /napr. Ch.Bale, Gyllenhaal, R.Gosling , M.Dammon a spol./ už dávno nahradil starú gardu /Schwarzenegger, Stalone, Willis, Lundgren a spol./. Tie postavy sú oveľa, oveľa realistickejšie, človek im to ptoste uverí. P.S: opať som sa presvedčil , že hodnotiaci priemer na CSFD je často zavádzajúci. Výrazne podcenený film - 85% ()

jan152

Konečně svižný thriller, kde akce střídá akci a podrazy střídají průšvihy. Wahlberg je génius, švagr debil, kapitán hajzl, ... postavičky pestře různorodé jako v betlémě. Z některých komentářů k tomuhle filmu se dovídám, že trojitý kontraband (koks, prachy, plátno) se spoustou postřílených je pro mnohé zdejší kritiky standardní věc, tuctová žánrovka, ba až zaprdlé rodinné drama. Mi připadá, že viděli nějaký úplně jiný film. ()

zmirix

Určitě nejlepší thriller co jsem za poslední dobu viděl.Mělo to nápad ,napětí,akci, slušné herecké výkony, co víc si od krimi-thrilleru přát. Váhal jsem mezi čtyřmi až pěti ale když vidím jak je film podhodnocený dám pět. ()

serbero

Tento film je kopiou filmu 60 sekund len v inom prevedení. Nekradnú sa auta ale sa pašuje. V porovnaní so 60 sekund je to dosť slabý odvar. Dej je zbytočne rozťahaný viacerými smermi čím stráca film na dynamike. 3* len kvôli dobrému výkonu Marka Wahlberga. ()

dedavena

Gdyž si chodil do školy a viš, že se sul ve vodě rozpušča a gdyž si nejvječi macher a viš, jak se zastavuje domichavač, tak fšecko fajně dopadně. Po fšeckich honičkach, střilačkach a bijatykach, něvidim u hlavnich akteruf ani škrabanečka. Divacy, přimhuřtě aspoň jedno oko. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)