Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Logistický (nikoliv logický) thriller. Chris Farraday alias Mark Wahlberg je tak dobrý pašíř, že by mu mohl závidět sám Krakonoš a všichni jeho lyžníci, neb financové jsou mu leda pro smích... A překvapivě to nenatočila Věra Plívová-Šimková, i když se zimou to má také mnoho společného...že, mistře Vichře Kormákure... :-) *** a ½(23.7.2012)

Jedna s tých lepších krimináliek za poslednú dobu. Herecké obsadenie je skvelé, dej dokáže pripútať, napätie tomu nechýba a dusným scénam atmosféra tiež nie. Režisérsky dobre zvládnuté len škoda, že sa s toho nevyťažilo viac. Všetko vo filme funguje fajn, ale všetko sme už v podstate videli. Takže skratka rovnaká šablónka len s iným štýlom a dobrými hercami. Rozhodne film, ktorý ale stojí za pozretie. 70% - 3*(30.6.2012)

• korbitch22

Ze začátku to vypadalo dost nadějně, bohužel to co předvedl scénárista s kameramanem v průběhu filmu, to se jen tak nevidí ani u študáků prvního ročníku FAMO.Marky Mark tady je něco mezi Terminátorem a Bondem....každýho rozseká, v každý situaci je klidnej jak pacoš při spinální anestezii, všechno mu vyjde, ze všeho se dostane....až vás to začne monumentálně srát, hlavně při té na hlavu padlé zápletce.Místo toho, aby toho ubohýho mafiánka s tváří s čím dál víc stejně se herecky opakujícího pana Risibisiho, vymlátil a hodil v sudu do řeky, tak jede přes půl světa na lodi, kde o něm vědí že to je pašerák, ale vůůůbec to nehrotí, vůbec ho nehlídaj, nechaj ho v klídečku v Panamě řešit kšeftíky a to že se zadře šroub, náklad má spoždění atak dále, aby pan pašerák mohl v klídečku pašovat...pan kapitán neřeší a neshání se po něm...to sem se plácal do čela nad tím naivním a dementním scénářem.Když potom vyvázl z té monumentální přestřelky mezi policí a gangem výborného Diega Luny, už jsem se jenom smál nad tou infantilností.Na konci přitom slaďoučkém hépy jendu už sem měl v puse jen trpkou pachuť a ironicky sem se šklebil, jak může někdo tak řemeslně velice dobře zrežírovat takovou scénáristickou naivní sračku.BTW Kate role křehké ženušky fáákt nežeru.Hold prostě řemeslně dobře natočený patetický a strašně infantilní scénář, normální v dnešním svatým lese. 49%.(13.1.2013)

V prvom nadšení po skončení filmu som skoro vpálil plnú pálku. Takto to mám rád. Prvotriedna žánrová prácička a najlepší adrenalín od Unstoppable. Uveriteľní hrdinovia, nie príliš prekombinovaná zápletka (napriek tomu sa nájde miesto na prekvapivý zvrat) a od polovice, keď sa tvorcovia vykašlú na realistický prístup a začnú proste vŕšiť jednu komplikáciu za druhou, aj ohromne napínavá thrillerovka. Kandidát na najzábavnejšiu žánrovku tohto roka .(11.4.2012)

• mat.ilda

Kolikrát jsem už viděla Wahlberga v roli tvrďáka, Ribisiho jako podvraťáka a Beckinsale coby bezduchý doplněk, zrovna tolikrát jsem měla tu čest vidět i všechno ostatní v pozměněných kulisách. Slušná jízda notoricky známou trasou, solidní jen jistotou že dojedu, radost z cestování však cena nezahrnuje.(19.11.2013)

• - Ólafur Darri Ólafsson, který ztvárnil strojníka Olafa, hrál stejnou roli i v originální verzi filmu Z Reykjavíku do Rotterdamu (2008), jen se jeho postava jmenovala Alvar. (JardaBauer)

• - Filmová editorka Elisabet Ronaldsová se výraznou měrou podílela i na originálu Z Reykjavíku do Rotterdamu (2008). (Conspi)

• - V průběhu proplouvání nákladní lodi plavební komorou Panamského průplavu můžeme vidět velícího kapitána u řídícího kormidla. To by za skutečných podmínek bylo jen velmi těžké obzvláště proto, že lodě daných rozměrů jsou v daných místech naváděny speciálně vycvičenými piloty provozní společnosti Panamského průplavu. (Conspi)