Kontraband

Contrebande

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Baltasar Kormákur poměrně často pendluje mezi jeho rodnou zemí – Islandem – a Amerikou, kde mu s radostí investují do filmů nejen peníze, ale i zajímavé filmové tváře. Klobouk dolů, co za ty roky dokázal, protože střídat to takhle ob rok dokáže málokterý evropský režisér. Snad jenom škoda, že Kontraband mě příběhem vůbec nezaujal. Mark Wahlberg hraje klasickýho drsoně, kterému se stačí podívat jen do ksichtu a všem bude jasné, co se v příštích sekundách bude dít. Celý ten kontraband je ale proces, který šel totálně mimo mě. Ať už ten kluk, kterej to všecko posral (ten obzvlášť) nebo ten nápad s těmi penězi a jejich převoz. Každopádně uznávám, že natočené to bylo hodně dobře. A to, že se kamera sem tam klepe, proti tomu v tomto případě vůbec nic nemám. Zase tak hrozné to nebylo.  (16.10.2015)

• mat.ilda

Kolikrát jsem už viděla Wahlberga v roli tvrďáka, Ribisiho jako podvraťáka a Beckinsale coby bezduchý doplněk, zrovna tolikrát jsem měla tu čest vidět i všechno ostatní v pozměněných kulisách. Slušná jízda notoricky známou trasou, solidní jen jistotou že dojedu, radost z cestování však cena nezahrnuje.(19.11.2013)

Haters gonna hate, zjevně i když dojde na poctivě odpracovanou žánrovku, na které není vůbec nic k posmívání. Je to vyvážená řemeslná práce se syrovějším severským otiskem, bez vyloženě slabých míst, zato se sympaticky uvěřitelnými hrdiny (ve smyslu že postavy jsou z masa a kostí, nepobíhají mezi pixely, a proto jim divák může i v takhle okoukané story držet palce). 70%(11.1.2012)

Slabé, přiblblé, nereálné a neuvěřitelné. Ten hepáč na konci mně opravdu nakrknul a tak tvůrci za ty mé 3 hvězdy mohou být zatraceně rádi. Je ale možné, že si to ještě rozmyslím a půjdu dolů, protože u tak pěkného konce by byl místo pelikána hezký třeba košík s hrajícími si koťátky a taky si mohl Wahlberg třeba ještě před odjezdem do Panamy jako napínavou zápletku vsadit sportku a doma po návratu jako že by večer koukal na bednu a jako že by našel ten tiket v kapse a pic všech šťastných deset uhádnuto a sto mega doma! Prostě když hepáč tak supr hepáč ne pane Kormákure? ... 3 pytlíky se solí, ona se totiž ve vodě rozpouští - aha ! * * *(9.7.2014)

• Payushka

Je to hodný taťka od rodiny, řeknete si. Fajn chlap, kterýmu ale nevadí pašovat drogy do ulic, kde si je může píchnout třeba i spolužák jeho vlastních dětí. Zásadnější vyprofilování postav ve filmu nemá moc místo. Jsou jednoduše rozděleny na ty hodné a zlé, dojde i na klišé, kdy jeden druhého očekávatelně podrazí, a myšlením spadají do kolonky "vidlák, který neřeší to, co se stane, až se ráno vzbudí".(30.5.2012)