Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Rozpočet: 25 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 349 815 $ (v 2 863 Kinách) Tržby USA: 66 528 000 $ Tržby SR: 8 937 $ Tržby ČR: 45 278 $ Tržby Celosvetovo: 96 262 212 $Mám rád tento žáner filmov,dokonca je to jeden z mojich najobľúbenejších.Vykrádanie,pašovanie a nakoniec prekvapivý koniec ako dostali úlovok do bezpečia a mohli si ho užívať,ma nikdy neomrzí.Preto je veľká škoda, že scenár je prvú hodinu málo zaujímavý až rutiny a zvyšných 45 minút to je ľahký nad priemer,ktorý poteší drsnosťou,známymi ale aj prekvapivými zvratmi a napínavými scénami.Za tak málo peňazí, je malý zázrak že to dopadlo dobre,teda priemerne.(21.6.2012)

Pár absurdít, ktoré sa sa v priebehu jazdy vyskytli, kompenzuje sofistikovanosť celého príbehu a spôsobu, akým Wahlberg organizuje akciu. Treba však poznamenať, že nejde o nič nové. Príbehov, pri ktorých zhodou okolností zapadne do seba niekoľko desiatok premenných a naoko neuskutočniteľný plán sa podarí, sme tu už videli nemálo. Avšak silná dramatickosť, dynamika, výkony a atmosféra posúvajú túto snímku medzi top otváracie filmy roku 2012.(12.12.2012)

Bývalý pašerák drog sa po rokoch vracia k svojmu starému remeslu. Jeho synovec spacká zásielku a jeho celej rodine sa vyhrážajú smrťou. Nato aby ju ochránil musí vykonať posledný kšeft. Fuu ha. Toľko zhôd náhod a zvratov že by to zaskočilo aj samotného Dana Browna. Miestami neuveriteľnejšie ako záverečná scénka kúzelníka.(20.9.2012)

Slušná thrillerová žánrovka o profíkovi v řemesle, (v tomto případě pašování všeho druhu) který pověšené řemeslo musí kvůli ochraně rodiny opět obnovit. Nezkušenost režiséra v daném žánru je znát ale množství zajímavých postav, napínavý příběh a standardně skvělý Wahlberg (a nestandardně drsný Ribisi) dokážou na necelé dvě hodiny slušně zabavit.(5.7.2012)

V prvom nadšení po skončení filmu som skoro vpálil plnú pálku. Takto to mám rád. Prvotriedna žánrová prácička a najlepší adrenalín od Unstoppable. Uveriteľní hrdinovia, nie príliš prekombinovaná zápletka (napriek tomu sa nájde miesto na prekvapivý zvrat) a od polovice, keď sa tvorcovia vykašlú na realistický prístup a začnú proste vŕšiť jednu komplikáciu za druhou, aj ohromne napínavá thrillerovka. Kandidát na najzábavnejšiu žánrovku tohto roka .(11.4.2012)