Reklama

Reklama

Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

(více)

Videa (26)

Trailer

Recenze (474)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Slušná thrillerová žánrovka o profíkovi v řemesle, (v tomto případě pašování všeho druhu) který pověšené řemeslo musí kvůli ochraně rodiny opět obnovit. Nezkušenost režiséra v daném žánru je znát ale množství zajímavých postav, napínavý příběh a standardně skvělý Wahlberg (a nestandardně drsný Ribisi) dokážou na necelé dvě hodiny slušně zabavit. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nostalgicky dávam znova dole celú Wahlbergovu filmografiu a Kontraband nesklamal a v rámci zabudnutia v mysli dosť prekvapil (a ako prekrásny bonus – Ribisi v polohe antagonistu bude pre mňa navždy filmovým sviatkom, plus Beckinsale). Štandardný príbeh o tom, ako sa legenda predmetného kriminálneho oboru musela kvôli neočakávaným vplyvom aj napriek nevôli opäť vrátiť do fachu, kreatívnym spôsobom vyriešiť všetky problémy a obalamutiť každého. Toto zostáva aj tu a v tomto smere nič nové, cením ale spád filmu, ktorého vývoj išiel z kopca a scéna po scéne idú stále do väčšej a väčšej stoky (pretože hľadať falzifikované doláre niekde v panamských "favelách" som naozaj nečakal). A vieš čo ešte cením? Že film zdieľa rovnaký pohľad na vec, ako aj ja – že maľby Jacksona Pollocka sú, odpusť mi nasledovný termín, skurvené sračky, ktoré si každý súdny a normálny jedinec pri pohľade na ne pohodené pomýli s ufúľanými počarbanými handrami... (14.1.2018) (25.9.2023) ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Představte si Dannyho parťáky (plán, humor, vše se daří, dobrá atmosféra) bez humoru, větší drama, větší napětí, od začátku jdete do kšeftu z donucení, protože je váš švagr idiot (a jako diváka vás to strašně sere) a navíc se podělá, co se dá, a říkáte si, že se to nedá stihnout a není to zrovna balzám na dobrou náladu. Prostě film za 3* s jedním výbuchem smíchu. Plus je, že přes laciný a okoukaný začátek to není tak čitelné, má svou originalitu i zvraty. # Jen tak mimochodem byl celkem nezvyk vidět po Underworldu Kate "v civilu". # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 5 | napětí 4 | pustil bych si znovu 6 ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Kontraband si dám asi ještě jednou, protože jsem za nic na světě nemohla přijít na tu jednu kulišárnu, o kterou se postaral Chris (Mark). Jinak jsem byla nadšená tím, že to jelo jak na drátkách a na konci jsem byla přilepená na monitor, jakej to byl nervák. Tak to tady trochu zvednu, protože tenhle kousek si to vážně zaslouží. Akorát by se měli kluci na ty kšefty soustředit ve dne, protože jsem chvílemi viděla ho....uby. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nelákalo ma to. Hovoril som si, že to bude opäť jedna z priemerných akčných zábaviek, ktorú budú o rok vysielať všetky komerčné stanice. Nakoniec ma presvedčilo meno režiséra, tušil som trochu iný prístup. To sa z veľkej časti potvrdilo. Film má spád, neustále graduje až do finále. Asi bude lepšie filmy vždy podceňovať, potom budú mnohí z nás spokojnejší. Príbehy o vydieraní a "poslednom kšefte" tu už boli x-krát, ale nie vždy sa to podarí takto namixovať. Mám len dve výhrady. Z Panamy sa im s dodávkou podarilo ujsť až nečakane hladko a K. Bakinsale by sa v igelite zadusila už po dvoch minútach...Toto mohli urobiť reálnejšie. Najviac ma potešila "plachta". Poznám Pollockove obrazy a na tej plachte som sa celý čas bavil. 70%. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (13)

  • Ve filmu si spolu zahráli bratři Mark (Chris Farraday) a Robert (John Bryce) Wahlbergovi. (Duoscop)

Související novinky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)

Reklama

Reklama