Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Kontraband si dám asi ještě jednou, protože jsem za nic na světě nemohla přijít na tu jednu kulišárnu, o kterou se postaral Chris (Mark). Jinak jsem byla nadšená tím, že to jelo jak na drátkách a na konci jsem byla přilepená na monitor, jakej to byl nervák. Tak to tady trochu zvednu, protože tenhle kousek si to vážně zaslouží. Akorát by se měli kluci na ty kšefty soustředit ve dne, protože jsem chvílemi viděla ho....uby.(6.1.2017)

Ale zase dobre sa na to pozerá. Iste nie je to nič nové ani prevratné. Wahlberg nemusí hrať takmer nič, pretože tieto úlohy mu sedia ako riť na šerbel. Zloduchovia v podaní Ribisiho a Fostera sú konečne sofistikovanejší a údernejší ako v akejkoľvek Stathamovke. Solídne vedľajšie postavy a výborne zostrihané. Každý prelet nad mestom, alebo prístavom bol dych berúci a rovnako aj celá sekvencia v Paname. Inak celkom rutina, ale to vôbec nevadí. Kormákur spravil jednoduchý ale solídny príbeh. Všetko je natočené tak ako má byť a uvedomuje si to všetky žánrom zaužívané pravidlá. Možno ich neprekračuje, ale je to spravené tak dobre, že tomu okrem tej žánrovej prostoduchosti, nemám veľmi čo vytknúť.(22.1.2014)

Pašeráčtí pašáci pašují paš z Pašistánu. Nebo jiné prdele. Jů es amerikána totiž trpí permanentním nedostatkem prostředků, nutných k ukojení základních potřeb. Naštěstí však existuje ono dříve zmíněné hrdinné plemeno. Jeho příslušníci ctí rodinné hovnoty a drží pěkně pospolu, tudíž Marcus Švédskýjméno a Ben Povzbuzovač mohou světu svorně ukázat, do které tělní dutiny umístit pár desítek kilo kokainu, či snad zelníky ostrakizovaný druh kaktusu. Snesitelná pologangsterka - poloblbost. Rada na závěr: než budete starý nazouvat betonové bačkůrky, seberte jí proboha ten kecafon! PS. Milé dámy, ten Wahlbergův švára je ale hnusák, co? Vypadá jako kříženec štěněte mopse, posedlého atopickým ekzémem, a pijavice.(27.8.2012)

• Enšpígl

Mistr kameraman si asi doma v koupelně zpívá, " zoom mám rád a na tom filmu je to doufám znát. Zoomovanie mám zo všetkého najradšej, to sú moje chvíle najkrajšie." Škoda, že pan kameraman se svou úchylkou obtěžuje i mě, protože jinak ten film má drive, a parádně graduje. Mark je pro tyhle role naprosto vynikajcí a v okamžiku kdy se fakt nasere, doslova smrkám nedočkavostí, co se stane v přístím záběru. Dobrej film zmrvenej kameranem idiotem, pokolikátý už ???(15.2.2012)

Slabé, přiblblé, nereálné a neuvěřitelné. Ten hepáč na konci mně opravdu nakrknul a tak tvůrci za ty mé 3 hvězdy mohou být zatraceně rádi. Je ale možné, že si to ještě rozmyslím a půjdu dolů, protože u tak pěkného konce by byl místo pelikána hezký třeba košík s hrajícími si koťátky a taky si mohl Wahlberg třeba ještě před odjezdem do Panamy jako napínavou zápletku vsadit sportku a doma po návratu jako že by večer koukal na bednu a jako že by našel ten tiket v kapse a pic všech šťastných deset uhádnuto a sto mega doma! Prostě když hepáč tak supr hepáč ne pane Kormákure? ... 3 pytlíky se solí, ona se totiž ve vodě rozpouští - aha ! * * *(9.7.2014)

• - V průběhu proplouvání nákladní lodi plavební komorou Panamského průplavu můžeme vidět velícího kapitána u řídícího kormidla. To by za skutečných podmínek bylo jen velmi těžké obzvláště proto, že lodě daných rozměrů jsou v daných místech naváděny speciálně vycvičenými piloty provozní společnosti Panamského průplavu. (Conspi)

• - Kontraband je prvním hollywoodským filmem režiséra Baltasara Kormákura. (Conspi)

• - Film je natočený pomocou ručnej kamery. (Sufferer)