Reklama

Reklama

Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

(více)

Videa (26)

Trailer

Recenze (474)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Logistický (nikoliv logický) thriller. Chris Farraday alias Mark Wahlberg je tak dobrý pašíř, že by mu mohl závidět sám Krakonoš a všichni jeho lyžníci, neb financové jsou mu leda pro smích... A překvapivě to nenatočila Věra Plívová-Šimková, i když se zimou to má také mnoho společného...že, mistře Vichře Kormákure... :-) *** a ½ ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Pašeráčtí pašáci pašují paš z Pašistánu. Nebo jiné prdele. Jů es amerikána totiž trpí permanentním nedostatkem prostředků, nutných k ukojení základních potřeb. Naštěstí však existuje ono dříve zmíněné hrdinné plemeno. Jeho příslušníci ctí rodinné hovnoty a drží pěkně pospolu, tudíž Marcus Švédskýjméno a Ben Povzbuzovač mohou světu svorně ukázat, do které tělní dutiny umístit pár desítek kilo kokainu, či snad zelníky ostrakizovaný druh kaktusu. Snesitelná pologangsterka - poloblbost. Rada na závěr: než budete starý nazouvat betonové bačkůrky, seberte jí proboha ten kecafon! PS. Milé dámy, ten Wahlbergův švára je ale hnusák, co? Vypadá jako kříženec štěněte mopse, posedlého atopickým ekzémem, a pijavice. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Islanďan Baltasar Kormákur sází na můj vkus až příliš na náhodu. Nic tu totiž nejde podle plánu a nasraný prďola Giovanni Ribisi by chtěl už brzy někomu ustřelit hlavu. Všechno záleží na bývalém pašeráckém esu, které, aby splnilo jednu misi, musí po hlavě vlítnou do druhé, pak do další a ještě do jiné... Jakoby tvůrcům nestačilo, že divák chce zase po čase vidět film, který sází na postavy, slušné napětí a atmosféru a na realisticky pojatou akci (což se taky ze začátku děje). Jenže tahle (na první pohled) poctivá žánrovka to chce mít komplikovanější, za každým rohem holt čeká podraz na druhou, a to chtě nechtě zamrzí. Protože osobně mi stačilo, kdyby ten samý prďola Ribisi někomu máchal bouchačkou před obličejem a kdyby se tu a tam přitvrdilo (pašerácká fuška se jednou změní ve velmi slušnou pouliční přestřelku). Přesto tuhle místy elegantní jízdu tahají nahoru herci – Diego Luna a zmiňovaný Ribisi jsou slušní magoři, Ben Foster a Mark Wahlberg jsou zase těma chlápkama od vedle, vedle kterých si divák rád počká na jejich další hereckou štreku. Místy velmi slušně odpracované, ale na vyšší level to nepochybně taky mělo. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Jedna s tých lepších krimináliek za poslednú dobu. Herecké obsadenie je skvelé, dej dokáže pripútať, napätie tomu nechýba a dusným scénam atmosféra tiež nie. Režisérsky dobre zvládnuté len škoda, že sa s toho nevyťažilo viac. Všetko vo filme funguje fajn, ale všetko sme už v podstate videli. Takže skratka rovnaká šablónka len s iným štýlom a dobrými hercami. Rozhodne film, ktorý ale stojí za pozretie. 70% - 3* ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Kontraband si dám asi ještě jednou, protože jsem za nic na světě nemohla přijít na tu jednu kulišárnu, o kterou se postaral Chris (Mark). Jinak jsem byla nadšená tím, že to jelo jak na drátkách a na konci jsem byla přilepená na monitor, jakej to byl nervák. Tak to tady trochu zvednu, protože tenhle kousek si to vážně zaslouží. Akorát by se měli kluci na ty kšefty soustředit ve dne, protože jsem chvílemi viděla ho....uby. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (13)

  • V průběhu proplouvání nákladní lodi plavební komorou Panamského průplavu můžeme vidět velícího kapitána u řídícího kormidla. To by za skutečných podmínek bylo jen velmi těžké obzvláště proto, že lodě daných rozměrů jsou v daných místech naváděny speciálně vycvičenými piloty provozní společnosti Panamského průplavu. (Conspi)

Související novinky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)

Reklama

Reklama