Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Rozpočet: 25 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 349 815 $ (v 2 863 Kinách) Tržby USA: 66 528 000 $ Tržby SR: 8 937 $ Tržby ČR: 45 278 $ Tržby Celosvetovo: 96 262 212 $Mám rád tento žáner filmov,dokonca je to jeden z mojich najobľúbenejších.Vykrádanie,pašovanie a nakoniec prekvapivý koniec ako dostali úlovok do bezpečia a mohli si ho užívať,ma nikdy neomrzí.Preto je veľká škoda, že scenár je prvú hodinu málo zaujímavý až rutiny a zvyšných 45 minút to je ľahký nad priemer,ktorý poteší drsnosťou,známymi ale aj prekvapivými zvratmi a napínavými scénami.Za tak málo peňazí, je malý zázrak že to dopadlo dobre,teda priemerne.(21.6.2012)

Ta pohádka je notoricky známá. Nezkušenému kohoutkovi zaskočí dodávka koksu a poblíž stojící švagr slepička musí kvapem sehnat kapku hotovosti. Putujíc od čerta k ďáblu nakonec uspěje, kohoutek radostně vyskočí a zakokrhá: „Kykyryký, Jackson Pollock!“ Islandský gejzír Kormákur vám zprvu pod nohama jen nevzrušeně bublá, od Panamy začne syčet a vřít a nakonec prudkou erupcí vynese vaše tělo k žánrovým výšinám - škoda jen, že pak na nafukovací matraci a s mojitem v ruce dopadnete uprostřed prosluněné kalifornské pláže.. Jinak G.Ribisi pojal roli sjetého gangstera opravdu zodpovědně - osobně si myslím, že na jeho účes padla minimálně třetina řecké roční produkce olivového oleje..(2.5.2012)

Kontraband se mi líbil o hodně méně, než 2 zbraně. Akční a napínavé to bylo snad dohromady dvacet minut. Na Marky Marka nedám dopustit, ale čím dál více si uvědomuji, že je to herec jednoho výrazu, což vyčítám některým hereckým legendám a u něj nad tím přivírám očima. Ale zase je obklopen Benem a Kate, kteří nezklamou nikdy. No a konec byl natolik stupidní, že se mi nechce věřit tomu, že ho mohl natočit Islanďan. Jako jediné rozumné vysvětlení se jeví diktát producentů, což v USA není nic překvapivého. Aha, tak on je to zase americký remake, jak jsem se dočetl. Tak to vysvětluje mnohé...(14.9.2014)

Docela zajímavá kriminálka s neobvyklím příběhem. Wahlberg hrál opravdu dobře, ale krom něj mě nikdo nějak nezaujal. Škoda, že nebyl film akčnější a trochu kratší - některé scény byly zbytečné a nudily. Hudba podprůměr. Nejvíc mě zaujal příběh a menší nepředvídatelnost spojená s lehčí napínavostí. Čekal jsem víc od tohoto filmu, ale přesto je to jakštak koukatelná podívaná. Hodnotím s odř.ušima na 50% = ***(22.10.2012)

Baltasar Kormákur poměrně často pendluje mezi jeho rodnou zemí – Islandem – a Amerikou, kde mu s radostí investují do filmů nejen peníze, ale i zajímavé filmové tváře. Klobouk dolů, co za ty roky dokázal, protože střídat to takhle ob rok dokáže málokterý evropský režisér. Snad jenom škoda, že Kontraband mě příběhem vůbec nezaujal. Mark Wahlberg hraje klasickýho drsoně, kterému se stačí podívat jen do ksichtu a všem bude jasné, co se v příštích sekundách bude dít. Celý ten kontraband je ale proces, který šel totálně mimo mě. Ať už ten kluk, kterej to všecko posral (ten obzvlášť) nebo ten nápad s těmi penězi a jejich převoz. Každopádně uznávám, že natočené to bylo hodně dobře. A to, že se kamera sem tam klepe, proti tomu v tomto případě vůbec nic nemám. Zase tak hrozné to nebylo.  (16.10.2015)