Kontraband

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

• Madsbender

"Islanďan ukázal Hollywoodu, ako sa točia thrillery." Asimilovaný Kormákur v anglicky hovoriacom prostredí stráca prvky provinciálnej atraktivity a topí sa vo vlastnej neoriginalite. 40%(29.11.2014)

Slušné řemeslo, s několika výbornými momenty. Wahlberg začal hrát zase snesitelně, Foster jede svůj standart a Ribisi si toho svého slizkého sráče vychutnává. Čím blíž jsme konci, tím víc to skřípe, ale co. Hlavně, že je sranda. Úroveň zábavnosti neklesne.(27.8.2012)

Kontraband si dám asi ještě jednou, protože jsem za nic na světě nemohla přijít na tu jednu kulišárnu, o kterou se postaral Chris (Mark). Jinak jsem byla nadšená tím, že to jelo jak na drátkách a na konci jsem byla přilepená na monitor, jakej to byl nervák. Tak to tady trochu zvednu, protože tenhle kousek si to vážně zaslouží. Akorát by se měli kluci na ty kšefty soustředit ve dne, protože jsem chvílemi viděla ho....uby.(6.1.2017)

Stanu se asi pašerákem. Wahlberg po hodně dlouhé době hraje hrdinu, kterého stojí za to obdivovat a hlavně takovému se už z principu fandit musí. Záporáci správně nesympatičtí až slizcí. Nádhera. Kouknu znovu a rád.(23.4.2012)

Po jednodenním odležení ve mně Kontraband nakonec nezanechává takový dojem, jako jsem měl bezprostředně po jeho dokoukání. Nic to však nemění na tom, že je to svižná nenáročná žánrovka se sympatickými herci vhodná pro jakoukoliv příležitost.(17.4.2012)

• - Kontraband je prvním hollywoodským filmem režiséra Baltasara Kormákura. (Conspi)

• - Film je natočený pomocou ručnej kamery. (Sufferer)

• - V průběhu proplouvání nákladní lodi plavební komorou Panamského průplavu můžeme vidět velícího kapitána u řídícího kormidla. To by za skutečných podmínek bylo jen velmi těžké obzvláště proto, že lodě daných rozměrů jsou v daných místech naváděny speciálně vycvičenými piloty provozní společnosti Panamského průplavu. (Conspi)