Kontraband

• slovenský

Kontraband

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2012, 110 min

Kontraband je film ,ktorý má spočiatku menšie tempu ale čím plynie čas tak sa zvyšuje a na konci filmu sa budete len s radosťou usmievať aká slušná prácička.To platí najmä pre hercov,režiséra.Niektorým sa možno nepozdávalo zoomovanie no mne to nevadilo, bolo to skôr prínosom.Wahlberg,Foster pre mňa absolútni víťazi v ich hereckých výkonoch, avšak iní za nimi mnoho nezaostali.(5.6.2012)

Přesně tohle, tupá akce na jakési odpoledne, kde člověk může vypnout a jen tak blbě čučet, místy slintat (Kate). Něco podobného jsem už dlouho neviděl, obzvlášť mezi novou tvorbou. Je pravdou, že je to hloupé a prostoduché, možná i zbytečné, nóo 5/10. Chtělo by to víc surovosti a měně hodného taťku.(8.4.2012)

Ako bol originál pre mňa miernym sklamaním, pretože som čakal pecku, tak je remake miernym príjemným prekvapením, pretože som čakal prúser. Kvalitatívne zhruba na rovnakej úrovni, takže niektoré klišé sa opakujú. Veci sa nepríjemne komplikujú, na druhú stranu sú ale s ľahkosťou riešené. Realitu som neočakával, takže mi to nevadilo. Je príjemné, že sa americký akčný film môže odohrávať napríklad na Paname a polovicu času na lodi. Niektoré zvraty sú pomerne prekvapivé a dej pekne odsýpa. Super film na chlapský večer s viacerými chlapmi v obývačke s pivami v ruke. Napríklad aj s Wahlbergom a Ribisim.(24.10.2015)

Páčilo sa mi to. Scenáru síce chýba nejaký silnejší (netradičný) moment, ale v rámci žánru dobre odvedená robota. S poodbnou béčkovou zápletkou naložilo 60 SEKÚND omnoho horšie. ITALIAN JOB bol na prvý pohľad poctivejší, ale omnoho rýhchlejšie my vyfučal z hlavy. V záplave priemerných filmov z poslednej doby vytŕča práve tento... (Najzaujímavejšie sú momenty, keď sa film začne hrať na ZBESILÝ ÚTEK.) Stačila by jedna nekomrpomisnejšia scéna (napr. drsnejšie finále) a bola by to pecka...(31.7.2012)

Hrozný béčko s brutálně tuctovou synopsi. Ale zároveň je to docela dost zajímavě natočený (chápej nepůsobí levně a furt se něco děje), navíc zakaboněný Wahlberg vypadá daleko líp než třeba ve Fighterovi, takže proč né. Jen teda SPOILER pointu s tím, že loupit a rabovat je fajn věc, si jaksi mohli v Hollywoodu po seversku odpustit. KONEC SPOILERU. Mimochodem se severským stylem natáčení tohle nemá nic společného.(9.1.2012)