Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Čekal jsem teda spíš něco duchařského jako v Záhadě Blairwitch. Ne takovou pohádku snad dost naivně podanou jako záhadně doručené pásky. Ale jako dokument je to výborné. Vážně skvělé využití pohádkových postav a snad i nějakých Norských legend. Klidně bych bral něco z našich končin. ()

DivX

Výborný námět a na to že se film "tváří" jako nízkorozpočťák jsou efekty a grafika na vysoké úrovni. Neznámí herci a obyčejná kamera dodávají filmu úplně jinou až originální atmosféru. Film je pro mě překvapením na které jen tak nezapomenete. Jak jsem podotknul už několikrát, tohle se Vám prostě líbit bude nebo ne. 80% ()

Qitek

Jakožto levný snímek, který se v žádném případě nebere vážně dávám za silné tři. V obecném měřítku o žádný zázrak teda nejde. ()

JimmyII

Sympatická, hravá a hlavně parádně nadsazená hříčka o lovu trollů. Je to originální, dobře natočené a taky skandinávské. To říká všechno. ()

Johnny.ARN

Keď som zistil, že to je vážne o trolloch, povedal som si boháááááá. Ale potom, asi po pol hodinke som im to úplne žral a neskutočne sa na tom bavil. Amíci mali svoj Blair Witch, Nórovia to vsadili na trollov. Banda študentíkov, jeden na prvý pohľad blázon a jedna kamera s mikrofónom. Homevideo ako má byť. Po tom zdrvujúcom úvode to na trochu stratí tempo aby prišiel ešte zdrvujúcejší záver. No proste severania zase ukázali, že si zo seba vedia spraviť srandu a podať to vo veľkom stýle, bez trápnosti a za málo peňazí. 5 z 5 ()

oveckaoa

U mě stejné očekávání a zklamání jako tohle http://www.csfd.cz/film/277529-last-exorcism-the/. nejprve několik postřehů při sledování doporučuji vypnout mozek jelikžo tolik nelogičností aby člověk pohledal. Oni sledují člověka x krát s ním chtějí udělat rozhovor a ani jednou mu to nevadí nehledě na to že stojí před jeho kempem je tam všudy všude 1 auto a ho to netrkne. On jím řekne že s ním můžou udělat rozhovor jak loví troly přičemž když chtěl aby to odvysílala televize proč si najme nějaké ´´blbé amatéry,, a ne nějaké profesionále třeba z BBC ? A tak by se dalo pokračovat proč zabije v lese toho trola, když přece ví jak ti troly vypadají takže ho nemůže nepoznat. Proč se potírají trolím pižmem aby je troll nevycítil, když jich troll vycítí hned poprvé co je vidí :-) Proč ta muslimská kameramanka nechce vědět co natáčí a když vidí trolla vůbec ji to nerozhodí asi chodí v Arábii trollové denně :-) A tak by se dalo pokračovat vrcholem stupidity je konec natočený ve stylu nemám tam co dat a bylo by dobré kdyby zmizeli tak tam šlahnu něco že utíkají zastaví jim náklaďák a máme konec filmu. Rada pro režiséra když tam nemám co dat tak tam radši nedávám nic. Jinak filmu nemám co vytknout nicméně body za přírody nedávám to je stupidita a že bych byl nějak uchváen taky řít nemůžu. 60procent. P.s. perlička na závěr ten troll v lese je veliký jak kráva a kldyž vidí toho filmaře tak ho kousne (docela by mě zajímalo jak to mohlo vypadat) místo aby ho zabil :-) ()

Bobik9

Výborná pohádka. U těchtio filmů je dobré, když se člověk přesvědčí na tu chvilku, že tomu bude věřit. Tady to bohužel z největší části nešlo, ale ani to tomuto snímku neubralo na kvalitě. Fajnová originální záležitost s nějakým dějem, zajímavým koncem a překrásnou skandinávskou krajinou. Co je vedlejší je, že mě lehce štvala ta jejich norská hatmatilka, ale to samozřejmě nic na zážitku samém nemění. Pro mě příjemné překvapení, které se může rovnat mnohem známějším filmům, jako bylo Blair Witch nebo Monstrum. Dokonce scéna v dolech byla i docela napínavá. Já jsem opravdu velmi mile překvapen. ()

ivan bohatyr

Spíš bych to nazval Nová fantazy cestománie po Norsku. V nějakých usecích mi to přišlo zbytečně zdramatizované - myslím tam, kde se to nehodilo. Občas malé dobrodružství po lese nebylo špatné, ale nic, co by člověk chtěl vidět znovu. Musím pochválit efekty a grafické zpracování, vše bylo opravdu věrohodné. ()

noriaki

Zdá se, že se režiséři zamilovali do kombinace nízkých nákladů, omezeného množství herců, a zároveň vysoké míry autenticity a diváckého prožitku. Lovec trolů balancuje na tenké hranici mezi hororovým příběhem točeným z vlastního pohledu a mystifikačním dokumentem. Místo atmosféry čiré hrůzy a děsu nabízí nápadité ústřední téma, hravou naivitu, krásy norské přírody a nakonec i to napětí. Norové stvořili velice zajímavý počin, nejlépe charakterizovatelný jako směsice toho průměrnějšího z Ropáků a Záhady Blair Witch. ()

Luk80

Příjemný a přesvědčivý dokument. Tento lovec trolů byl tak pravý, že jeho zápach byl cítit i tady. Že nevěříte ? ()

Mihail123

Škandinávčania a ich národná úchylka - trollovia. Keby som bol nimi tak by som bol týmto dielom unesený na desať rokov dopredu. Z čoho najviac taží je jednoznačne krásne depresívna príroda Nórska a variabilita prostredia. Škoda že si tvorcovia moment prekvapenia nenechali až na druhú polovicu filmu, pretože pocit strachu z neznámeho - prvá pol hodina funguje na výbornú. Klobúk dole pred finálnym súbojom z trollom. ()

zdenny odpad!

Možná proto, že píšu komentář až s asi týdenním zpožděním, jsem trochu vychladl a nebudu tak ve svých slovech tvrdý. Ať mi ale odpustí ti, kterým se tento film líbil. Vy, kteří jste hodnotili čtyřmi a nedej bože pěti hvězdami, byste potřebovali zajít na výmaz mozku a poprosit, aby vám tam dali program, který by zahrnoval alespoň minimum citu pro filmové umění. Jestli si někdo myslí, že toto je to pravé, pro co se měl fanoušek horroru narodit, tak ať se jde udat policii filmového vkusu. Parta pitomců běhá po lese a myslí si, že já budu posraný jako u "Blair Witch", kde opravdu šlo o tiše narůstající, plížící se hrůzu. Zde jsme svědky pár blikaček v lese a pak křik staršího pána: "Utíkejte", všichni běží stylem každý jinam (kamera samozřejmě všechno bere tak, aby z toho divák něco měl), aby ve finále zkameněla postava trola. Jindy zase vybouchne. No, tak dost už. Největší prdel byla scéna na mostě, to snad ani Sobotka (ČSSD) tak legračně nemyslí s ekonomikou. A závěr? Jediní lidé v Norsku, kteří viděli trola jak Brno, byli ti tři volové a samozřejmě jeho lovec ... no a 821 chudáků na csfd. PS: Kdyby v kolonce žánr bylo napsáno "dobrodružný, mystery, fantasy a výhradně pro puberťáky", tak bych to přijmul. Ale toto, to je výsměch horrorové divácké obci. ()

LEGACY

Neuvěřitelně kouzelné překvapení ze skandinávie. Už předem jsem tak nějak doufal, že by mě tento snímek mohl naplnit radostí, proto jsem si jej taky nechal na plazmovku, kde byl zážitek samozřejmě lepší než na počítači. Přiznám se, že troly zbožňuju, spolu s dalšími legend/či doopravdovými bytostmi, které jsou typické pro jednotlivé země. Jak říkám film jsem si naplno užil - zobrazení trolů se mi líbilo - herci se mi líbily - příběh se mi líbil - příroda se mi líbila - film se mi líbil. Co více dodat snad jen, že se mi po xxxxx letech líbil film natáčený ruční kamerou a jsem taky rád za otevřený závěr, kde navíc přiložily něco z ''opravdové'' reality. Toto se prostě povedlo a hodnocení je jasné. Hodnotím 90% ()

sskrblik

Věděl jsem přibližně co čekat, ale že dostanu až takovou porci jsem zrovna nečekal. Lovec trolů je skutečně promyšlený mockument u kterého se zastaví čas a vy s ním. Pokud dokážete překousnout stopáž a tempo, pak se jedná o zajímavý počin, jenž by neměl uniknout všem filmovým nadšencům. ()

lykan9

Já osobně nepreferuji tenhle styl Blair Witch, ale v Lovcích trolů mi to i přes občasnou nudu nevadilo. Jinak se jedná o slušný severský projekt. Seveřané mě už však mnohokrát přesvědčili, že to umí lépe. ()

headcrab

Škoda pár nelogičností a nedořešených záležitostí, který trochu kazí dojem uvěřitelnosti, jinak je to hodně povedenej a hlavně zajímavej kousek. Všechno, co jsem zatim věděl o trolech, bylo z fantasy her, kde jsem z nich měl vždycky respekt, a těšil jsem se na každý setkáni s nima, takže jsem se i náležitě těšil na setkání filmový. A nebyl jsem vůbec zklamán, což vždy potěší. A ikdyž jsou ti trolové uplně jiní, než jak jsem je doposud znal, jejich vzhled mě potěšil. CGI je až na pár výjimek zvládnutý perfektně (na rozpočet pouhý 3 miliony dolarů! ), zvukově je to taky výborný, takže všechny "hunting" noční scény jsou docela nářez. Napětím (ne strachem, o tom ten film imho není, spíš jsem to prožíval jak ti tři mládežníci resp. dva, ten třetí byl určitě posranej hned jak padlo slovo křesťan :) ) jsem chvílema i nedýchal (zvlášť celá pasáž v jeskyni byla výtečná :) ). No a ve dne vám pak snímek nabídne poměrně slušnou dávku záběrů norské přírody, což je nádhera. Snad nemusím říkat, že HD je v tomhle případě neodmyslitelný. Takže u mě naprostá spokojenost, a doladit trochu ten scénář/příběh, neváhal bych i s plnou palbou. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)