Ve snaze zachránit opilého bezdomovce, který spadl do dráhy metra, jsou studenti Kei Kurono a Masaru Kato sami sraženi a usmrceni. Jsou ovšem okamžitě přeneseni do místnosti bez nábytku, kde je jen černá koule uprostřed a několik dalších, stejně zmatených lidí. Koule se časem otevře a odkryje spícího muže s dýchací maskou, futuristické zbraně a speciální bojové obleky. Na kouli, známé pod jménem Gantz, se objevuje text, který oběti nehody z metra a ostatní informuje o jejich budoucnosti. Gantz bude od tohoto okamžiku ovládat jejich těla a může je kdykoliv poslat do boje s mimozemšťany. První boj začíná už za několik málo okamžiků. Předlohou filmu je stejnojmenná manga a anime. (Sesshoumaru)

Silwer

Je to mnohem horsi nez ta animovana verze..oni maj zbrane a proste z nich nestrilej..ocividne je uplne easy ty potvory zastrelit..treba ty sochy, to uplne postradalo smysl proc se s tim tak srali😀 ()

Ingtar2

Celkom vydarený japonský film, kvôli ktorému som si pozrel celé anime (áno, naozaj si vždy pozriem celé anime len aby som si mohol pozrieť film. Nemá to logiku, ale tú nemá 90% vecí ktoré robím). A úprimne pôjdem proti prúdu a poviem, že hrané Gantz ma bavilo viac. Zatiaľ čo akčné sekvencie v anime sú o tom, že akonáhle sa zvládne jeden problém, objaví sa ďalší ešte väčší (počas jednej misie až 5x!), tu ide o priamočiaru akciu bez naťahovania. Tá časť o naťahovaní bohužiaľ neplatí o častiach tohto filmu ktoré sa odohrávajú mimo misií. Nejdem spoilerovať, ale koniec dáva v tomto prípade oveľa viac zmysel ako koniec anime (akože wtf hento bolo čo?). Hudba Kenjiho Kawaia je výborná a je tu celkom šanca, že si ho raz pridám do obľúbených, avšak k celkovej Gantz atmosfére mi chýba aspoň raz pustená skladba Super Shooter od RIP SLYME. Kazunari Ninomiya je podľa mňa celkom castingový krok vedľa, vyzerá ako Christopher Mintz-Plasse, inak som s hercami spokojný. V čom však bolo anime lepšie je R rating. Takto z filmu vymizli všetky oplzlé narážky a zostáva len... nemám šajnu ako pomenovať záber v ktorom prvý krát stretneme Kishimoto. Takže ide o fajn japonské Sci-fi. 60%, 3*. Lovu zdar. ()

TaanStari

Manga Gantz je nekompromisně brutální, akční psychothriller. Tohle je tak na PG-13. Boje jsou strašně zkrácené a zjednodušené (co udělali se zlatou sochou Kannon je prostě výsměch), za to tu máme každou scénu obohacenou aspoň 30 vteřinami nesmyslného ticha a zírání. Neviděl jsem ani náznak dobrého herectví. A vůbec, chyběly důležité postavy (Lara Croft), některé zase nesmyslně přebývaly (Tae), sex a brutalita a celá ta absurdita, která dělí Gantz od generického scifi nikde, celé to působilo jako ohlodaná kostra... Prostě škoda mluvit. ()

papaguy

Už z podstaty je to prakticky nehodnotitelný počin. - Něco mezi Matrixem a Mighty Morphin' Power Rangers. Působí to možná jako ironický odsudek, ale hraný Gantz se zaseknul mezi filmem pro dospělé a pro děcka. To znamená potenciál velký, exekutiva místy až trapná a skvostné scény střídají stupidní. Úplně se vytratila občas až surrealistická atmosféra anime. Emzáci kopírující anime působí někdy obstojně, jindy nepatřičně. Měli se na to vyprdnout a vymyslet něco jiného, např. ve stylu Věci. Některé chybějící části oproti anime naopak mrzely. Např. pohled do osobního života postav mimo mise (prý je to dovyprávěno v Another GANTZ, jaké si alternativní verzi tohoto filmu). Chybí postavy ze dna společnosti (Jakuza, pankáči), které vnášely do animáku zajímavou dynamiku. Herci vesměs hrají ochotnické divadlo. Natsuna Watanabe hraje tím, jak vypadá. Naopak bych pochválil velice slušné triky. V tomto směru jsou tu cítit poměrně velké ambice. Kurňa, když mají dost peněz na trikovou postrprodukci, nemůžou pár Jenů přihodit na lepší herce a solidní režii? I přes výhrady nelituji shlédnutí. ()

Tamten

Hlavní slabinou jsou pasáže z reálného světa, ve kterých je jen "obyčejný život". Jsou příliš dlouhé. Jasně že to sem patří, aby osvětlily filozofickou rovinu filmu, ale snímek je určen pro milovníky sci-fi akce, nikoliv pro filozofy, takže by měly být zkráceny na takovou délku, ayb dostatečně zdůvodnili další akci, ne aby nudily. Tím by se film dostal alespoň na průměrnou akční řežbu, takhle končí ještě níže. ()

vikino1

Film má z počátku perfektní myšlenku na luxusní sci-fi, s postupem času se z toho stává nesmysl pro malý děcka... Už kvůli záporákům.. Dalo se z toho vyždímat daleko víc :-( ()

Mik_e

Chybí tomu trochu ta perverznost původní mangy, ale jinak dobrý. :) Příběh dostatečně ujetý, souboje efektní, nepřátelé - nic co by normální divák kdy viděl. (cibulkový pankáč, obrovský Budha, atd.) Dívá se na to dobře, ale neznám důvod proč to reálně doporučovat komukoliv krom situace, kdy člověk prostě chce vypnout.. ()

mimozakon

pretocenie anime serie do filmu, dost skrateneho a oklesteneho. Mimozemstania 2 a 3 su zmeneni a ja osobne by som radsej uvital Shogun alien v originalnom ponati i ked 1000 ruka socha tiez pekne svihala rukami. ()

Vanguard77

Ze začátku se to docela hodně drží anime, jen některé detaily jsou jinak a většina soubojů a dalších momentů je pochopitelně zkrácena. Do první poloviny jsem moc nadšený nebyl, nepřidal tomu ani anglický dabing, který se nedal označit za dabing na profesionální úrovni. Hlasy příliš nekorespondovali s výrazy ve tváři, nebylo to in sync, ale kolem poloviny film přidal nějaké ty prvky, co v anime nebyly a tak mě to zase začalo zajímat. Rozhodně si myslím, že anime je lepší, ale jako filmový počin to nebylo špatné a jsem zvědavý na pokračování. Jen bych si ho měl pustit raději v japonštině :) ()

Pitryx

Perfektní ukázka jak z pěti hvězd udělat odpad. Začátek filmu je naprosto perfektní a tak to jede přes půl hodiy, aby se to pak seklo na vykecávačce. Naštěstí se děj pak vrací opět do sci fi, ale pak zase „do normálu“, pak zase do sci fi. Je to velká škoda, že to ve SF pasážích nejelo stále. Zbytečně to u mne snížilo hodnocení. Navíc, díky titulkům, jsem měl guláš ve jménech a trošičku i v ději. Ano, přiznávám, že se v těch jejích plochých obličejích dost obtížně orientuji. Takže pro mne excelentní snímeček, za který hodnocení snižuji jen pro: Delší hluché pasáže a za to, že se vše podstatné odehrává v noci. Jedině tyto dvě chyby film shazují. A možná tak trochu ta, že bojovníci nestřílejí. Nevím proč, že by se jim nechtělo? ()

Emjecko

Při sledování Gantzu jsem si vzpomněl na Strážce vesmíru a památnou větu: "Ať má příšera vzroste". Neznamená to však, že by byl Gantz tak špatný. Jenom stejně jako Strážci postavil svou existenci na jednom velmi podobném a neustále se opakujícím motivu. Další děj zde slouží především jako výplň, protože nelze pořád jenom bojovat s mimozemšťany, i když... Vůbec by mi to nevadilo. Vždycky jsem se těšil, co za padoucha budou muset sejmout příště, a i to neustálé vahání se zmáčknutím spouště jsem jim nakonec odpustil.:) Velmi příjemný průměr od správně ujetých Japonců. ()

Diskomuz

Tento japonský hraný film byl vytvořen podle mangy. Jedná se o krvavou lázeň, která je vykonávána z příkazu neznámé koule (Jen tohle zní zní divně). Film líčí příběh poloviny příběhu mangy, takže nečekejte na rozuzlení celého děje. Mangu jsem nečetl, ale viděl jsem anime vytvořené podle ní. Oproti anime jsem byl bohužel trošku zklamán z důvodu právě této polovičatosti. Proto bych doporučil zhlédnout také pokračování v hrané verzi. Jinak mě také oslnily krvavé efekty celého filmu. :) ()

M1k3k

Příběh - dobrý; hromada nesmyslných scén - špatný. Nač spěchat, počkám přeci, až kámoši vykrvácí a seberu všechny body pro sebe. ()

muti

dufam ze v skutocnosti sa japonci nechovaju ako v tomto filme. ked ide do tuheho tak len necinne stoja, priblblo sa tvaria, hikaju a pytaju sa co sa deje. a aj ked su vsetci vyzbrojeni tak prve co z nich vyjde je "run!". mat takych ludi okolo asi by som ich zabil... takze za postavy a ich neschopne konanie velke minus. plus davam za nepriatelov. vidim ze podobny nazor so mnou zdiela uzivatel Subjektiv v jeho komente na Gantz serial ()

kalysta

Solidní japonské akční scífko říznuté hororem. Něco mezi Kostkou, Running Manem, Sindibádem a Batmanem. Zajímavý nápad, dobré hercké výkony, slušivé oblečky. Poněku zavrzal přerod hlavního hrdiny a jeho vztah se spolužačkou, vedlejší postavy se občas hovaly vyloženě idiotsky. Ale celkově jsem si film užil. ()