Pomsta (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 70 min

Super protivný Ivan Mistrík ako veľmi dôležitý úradník MNV, ktorý neznáša krátke sukne, a poriadok s ním chce urobiť jeho babka. Socialistická veselohra, ktorá väčšinu času nemá hlavu ani pätu a až v závere dostane nejaký zmysel. Pečiatka Poštovné paušalizované ma vždycky fascinovala. Česť. –––– Ja nie som stránka, ja som zhanobená matka! –––– Vinco, Vinco, kto ťa mal, mohol radšej teľa mať.(3.11.2016)

Televízna veselohra o rozvedenom tajomníkovi MNV a jeho energickej osemdesiatročnej babke, ktorá sa skrýva za všetkým, čo sa v Bumbaľanoch deje. Skvelé herecké výkony Nadi Hejnej a Ivana Mistríka.(4.12.2010)

V tomto televíznom satirickom filme o živote v modernej dedine sa niet čomu zasmiať. 60%(23.3.2013)

• Martin741

Slaboducha komedia o jednom Miestnom Narodnom vybore v istej dedine /Bumbalany/, ktory riadi rozvedeny tajomnik. Tohto tajomnika zase riadi asi 80 rocna babka, ktora spusta siet intrig. NUDA. 8 %(13.3.2013)

• lubospoti

Tak tenhle film nebyl zábavný ani trochu. Vlastně vůbec nevím proč vznikl. Žádný humor, žádné drama, žádné "poselství".(28.10.2018)