Ve jménu krále 2

• Německo Schwerter des Königs - Zwei Welten (více)

Granger učí bojové umění ve Vancouveru. Jednoho dne se u něj objeví žena, která otevře časoprostorový portál – a Granger se ocitá ve středověku, kde mu všichni blahořečí. Žena, která ho přenesla časem, byla králova kouzelnice Elianna, kterou zabili odpůrci krále, zvaní Temní, hned po překročení časoprostoru. Granger je odveden vojskem, jehož velitelem je nedůvěřivý Allard, ke králi Havranovi. Granger se dozví, že – jak říká proroctví – je vyvolený zničit temné povstalce z hor, kteří poslouchají svatou matku. Granger se má vydat do hor v doprovodu vojska a doktorky… Granger je odveden k věštkyni, která mu řekne, že musí vykonat ještě dvě zkoušky ze tří. První vykonal ve svém původním životě, druhou zkouškou je zabít svatou matku a třetí najít hybatele… Hned ráno odchází Granger s doktorkou a vojskem vedeným Allardem naplnit proroctví. Sotva vstoupí do lesů, začne první souboj s Temnými. Ti Grangera nechtějí zabít, ale s vojáky se bijí na smrt. Granger tuší, že v proroctví je něco, o čem ještě neví. Pokračuje za svatou matkou sám, neboť vojsko bylo pobito a doktorku kvůli zranění nohy ukryl v lese… (TV Prima)

Incantator

Od tohto filmu sa už v princípe nedalo očakávať nič viac než jednorázovú televíznu záležitosť, napriek tomu sa ho dalo nakrútiť ďaleko lepšie. V mene kráľa 2 za prvým dielom zaostáva v stopáži, záberu príbehu (počet postáv, lokácie) i postavách (celkom uveriteľného otca, ktorý sa v prvom filme odhodlal zachrániť svoju rodinu, vystriedal bývalý vojak zo súčasnosti, ktorý sa bez bližšieho dôvodu vrhá do bitiek v neprepracovanom stredovekom kráľovstve). Ďalšou katastrofou je nedostatok postáv a komparzistov - to má divák naozaj uveriť, že výprava na záchranu celého kráľovstva bude pozostávať z 18 vojakov?! Samotná myšlienka o cestovaní v čase je ešte prijateľná, i keď nie originálna, avšak mizerný scenár odoberá príbehu akýkoľvek potenciál. Menší dejový zvrat v druhej tretine zažehnáva úplnú katastrofu, ale scenár z nelichotivej pozície najslabšieho článku celého filmu nevymaňuje. Bohužiaľ, ani vizuálne efekty kvalitu snímku výrazne nezvyšujú, i keď v rámci stanoveného rozpočtu a zamerania sú prijateľné. Dve hviezdičky dávam ako priaznivec podobných filmov, "objektívne" hodnotenie by bolo o hviezdičku nižšie. Zhliadnuté v TV [JOJ] [slovenský dabing] (29.7.2012) ()

mzss1

Dlouhou dobu jsem film odkládal, nakonec ho nedávno dávali dabovaný v televizi. Dolph Lundgren je skvělý herec, jehož nové filmy se mi také líbí, ale tohle je prostě úlet. Připomíná to spíš parodii na hodně laciný historickofantastický film. Co může diváka zaujmout v tomto filmu ? Prakticky nic. Mě se celkem líbil Dolph Lundgren - měl zde pár celkem dobrých hlášek. I jsem se musel fakt usmívat sledováním hereckých výkůnů ostatních herců, který mě vůbec nezaujali. Laciné vojsko a král ? Opravdu srandovní. Ze začátku pár soubojů, pár mečových zápasů - moc to neoslní, ale alespon mi to nedává záminku dát odpad. Co se týče draka - ten byl dobře vytvořen, ale některé efekty byly fakt děsné s ním. Hudba nevýrazná. Opravdu, nebýt Lundgrana, dám jasný odpad a asi tak 2% k filmu připíšu. Takhle to vidím s hodně odřenýma ušima na 13% = * ()

Figu

Dolphíno mě slušně překvapil. Laciná a místy úsměvná pohádka, která ovšem určitě neodpovídá zdejším procentům obalených v černotě, už jen proto, že tam hrajou luxusní buchty :) Na druhou stranu, kdyby se hlavní představenstvo výroby Ve jménu krále vysralo na primitivní digitál, udělalo by asi líp! Pač ten drak... No... No... Shit no! Jinak je to koukatelný. 55% ()

mo cuishle odpad!

Že Lundgren hraje v 80% v béčkových filmech (hlavně na starý kolena) vím ale co bylo proboha tohle? Příšerný paruky,kostýmy,kulisy,"herci", efekty.. A ten dabing ten to dodělal úplně. Nechápu proč někdo něco tak otřesnýho točí? I jako parodie to bylo šílený. Jediný co mě nadchlo bylo že máme s Dolphem stejnou palestinu :D 0% ()

sniper18

Je to podpriemerný historický fantasy film s Dolphom Lundgrenom. Má nezaujímavý príbeh o bývalom príslušníkovi špeciálnych jednotiek, ktorý sa s pomocou čarodejníkov zo stredoveku dostane späť v čase, kde má naplniť proroctvo, pretože je vyvolený, ale časom si uvedomuje, že nie je všetko tak, ako vyzerá a snaží sa urobiť všetko preto, aby zachránil nielen minulosť, ale aj prítomnosť. Spracovanie ma vôbec nezaujalo, ešte spočiatku to vyzerá aspoň trochu priemerne, ale akonáhle sa dostane hlavný hrdina do minulosti, tak tu dejovo vôbec nie je o čo stáť, iba samé reči o proroctve a vyvolenom, za celý čas mi bolo úplne jedno, čo sa práve po príbehovej stránke deje a ako to bude pokračovať, ale zase občas poteší nejaká hláška alebo aspoň trochu lepšia situácia. Akcie tu moc nie je a tá nie je úplne zlá, ale ani ma moc nezaujala. Spočiatku ešte poteší nejaký ten slušný kop alebo úder, či už na tréningu alebo aj počas napadnutia doma, ale potom sa už toho moc neudeje, iba nejaký ten súboj na meče alebo likvidácia nožom, no ani tých zabitých tu moc nie je, alebo aspoň tých, ktorých má na svedomí hlavný hrdina. A v závere sa už objaví aj typicky žánrová situácia s drakom, ktorá je celkom slušne zvládnutá, ale mňa niečo podobné nebaví. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak tu už konečne môžem chváliť, hlavným a zároveň jediným skutočným kladom tohto filmu je Dolph Lundgren v hlavnej úlohe, ktorý ma ani tu nesklamal, síce v akcii ani nemá čo predviesť, ale bavil ma po celý film, či už svojim prístupom, kedy bol celý čas nad vecou bez ohľadu na situáciu alebo aj niektorými slušnými hláškami. A ani Natassia Malthe nie je zlá. Réžia a technická stránka ma moc nezaujali, jediné, čo môžem pochváliť je občas nejaký pekný prírodný záber a niektoré obstojné efekty, napríklad celá scéna s drakom je vizuálne celkom dobre zvládnutá, inak tu nie je o čo stáť. Čo aj k tomuto filmu povedať, určite nie som sklamaný, jediný dôvod, kvôli ktorému som si ho pozrel je Dolph Lundgren v hlavnej úlohe a ten ma nesklamal, takže kvôli nemu pozretie neľutujem, ale inak takéto filmy idú úplne mimo mňa, proroctvá, draky, čarodejnice a podobné. Nech sa radšej Lundgren drží svojho typu filmov, boj proti teroristom, mafiánom a rôznym zabijakom, aj jeho najslabší klasicky ladený akčný film je stále lepší, ako takáto rozprávka. 40% ()

• Režisérovu nabídku filmové role Grangera Dolph Lundgren přijal až na podruhé. (Conspi)
  • Meno postavy Dolpha Lundgrena (Granger) sa dá z angličtiny preložiť ako farmár, čo je odkaz na pôvodný film V mene kráľa (2007), v ktorom si Jason Statham zahral postavu nazvanú Farmer, čo v preklade tiež znamená farmár. (m.a.t.o.)
  • Hneď v prvý deň natáčania sa Dolph Lundgren zranil, preto bolo preňho náročné behať a robiť bojové scény. (m.a.t.o.)