Ve jménu krále 2

• Německo Schwerter des Königs - Zwei Welten (více)

Granger učí bojové umění ve Vancouveru. Jednoho dne se u něj objeví žena, která otevře časoprostorový portál – a Granger se ocitá ve středověku, kde mu všichni blahořečí. Žena, která ho přenesla časem, byla králova kouzelnice Elianna, kterou zabili odpůrci krále, zvaní Temní, hned po překročení časoprostoru. Granger je odveden vojskem, jehož velitelem je nedůvěřivý Allard, ke králi Havranovi. Granger se dozví, že – jak říká proroctví – je vyvolený zničit temné povstalce z hor, kteří poslouchají svatou matku. Granger se má vydat do hor v doprovodu vojska a doktorky… Granger je odveden k věštkyni, která mu řekne, že musí vykonat ještě dvě zkoušky ze tří. První vykonal ve svém původním životě, druhou zkouškou je zabít svatou matku a třetí najít hybatele… Hned ráno odchází Granger s doktorkou a vojskem vedeným Allardem naplnit proroctví. Sotva vstoupí do lesů, začne první souboj s Temnými. Ti Grangera nechtějí zabít, ale s vojáky se bijí na smrt. Granger tuší, že v proroctví je něco, o čem ještě neví. Pokračuje za svatou matkou sám, neboť vojsko bylo pobito a doktorku kvůli zranění nohy ukryl v lese… (TV Prima)

dalziel

Už mi načisto jeblo, keď som sa rozhodol toto sledovať a ešte to aj dopozerať.Jednu hviezdu dávam len za to že Grangera neoznačovali ako muža z budúcnosti ale z času čo príde....To bolo celkom milé. ()

Incantator

Od tohto filmu sa už v princípe nedalo očakávať nič viac než jednorázovú televíznu záležitosť, napriek tomu sa ho dalo nakrútiť ďaleko lepšie. V mene kráľa 2 za prvým dielom zaostáva v stopáži, záberu príbehu (počet postáv, lokácie) i postavách (celkom uveriteľného otca, ktorý sa v prvom filme odhodlal zachrániť svoju rodinu, vystriedal bývalý vojak zo súčasnosti, ktorý sa bez bližšieho dôvodu vrhá do bitiek v neprepracovanom stredovekom kráľovstve). Ďalšou katastrofou je nedostatok postáv a komparzistov - to má divák naozaj uveriť, že výprava na záchranu celého kráľovstva bude pozostávať z 18 vojakov?! Samotná myšlienka o cestovaní v čase je ešte prijateľná, i keď nie originálna, avšak mizerný scenár odoberá príbehu akýkoľvek potenciál. Menší dejový zvrat v druhej tretine zažehnáva úplnú katastrofu, ale scenár z nelichotivej pozície najslabšieho článku celého filmu nevymaňuje. Bohužiaľ, ani vizuálne efekty kvalitu snímku výrazne nezvyšujú, i keď v rámci stanoveného rozpočtu a zamerania sú prijateľné. Dve hviezdičky dávam ako priaznivec podobných filmov, "objektívne" hodnotenie by bolo o hviezdičku nižšie. Zhliadnuté v TV [JOJ] [slovenský dabing] (29.7.2012) ()

Parm1

U takových filmů si vždycky kladu otázku, proč pan režisér nevezme celý štáb k nám do Čech nebo na Moravu. Pronajmout si nějaký středověký hrad, sezvat skupiny historického šermu z okolí, nechat je do sebe mlátit a kluci si už poradí. Vždyť to dělají pro zábavu, jde jim to a vypadá to dobře. To by tam ale nesměl pobíhat Dolph Lundgren, který zřejmě meč v ruce mnohokrát nedržel a dokázal by se s ním možná tak akorát poškrábat na koulích. Pane Lundgren, svoji nejlepší roli jste si užil v Rockym, tohle opravdu není nic pro vás. 40% ()

Psycho.R

Ube Wollovina, mistr se tentokráte postaral o to, aby byl scénář ještě dementnější než je u něj zvykem. Klasická kamera, za kterou by se styděl i Sorbův Herkules. Děs. 1* za Dolpha. ()

Acrobat odpad!

V diali sa ozýva Svätá Matka Božia, načiaha ku mne ruku a milým hlasom hovorí: „Pošlem mydlové bubliny, nezničiteľné mydlové bubliny....“ Plače pritom, ja som v pomykove, bubliny vcucnú človeka – jedno akého v emočnej, fyzickej, psychickej rovine – a ten tam môže robiť čo chce. Zúriť, meditovať, uvažovať nad Dolphom. Švédom, ktorý pri prechode časom v hypotékou zaťaženom dome bojuje proti kráľovi zo stredoveku (??) aby na nás nezoslal mor. Utieklo mnoho bizónov, srnky už jedia poľovníkov, púpava rozosieva rádioaktívny izotop. Ty čítaš knihu, ktorú odporučili v Playboyi, ale nejde to a nepomáhaš im. Zakázané strany nechutia, držíš v ruke meč a netušíš, či to „zviera“ je katalyzátor z automobilového sveta. Ak nechceme odísť z tohto sveta nezaopatrený v milostnej rovine zásadne využívame nemotorné drevo z budúcnosti. (videné 15.05.2015,JOJ archív) ()

Bombastikus

Za dobrý béčko 3,4 hvězdy proč ne. Za céčko 2 a v tomto případě za čtvrtou kategorii 1. Až ze závěrečných titulků jsem poznal, kdo tuhle věc má na svědomí a rázem jsem přestal přemýšlet, proč a kdo tuhle ptákovinu vůbec zplodil. Bylo mi jasno. Ani těžko běhající Dolphík nic nezachránil. Uwe Boll a jeho typický film. ()

beso74

Fantasy ktorá má všetko, čo priemerná fantasy má mať, hrdinu bez bázne a hany, dobro a zlo, čarodejnicu a veštkyňu, veštbu čakajúcu na naplnenie, kráľovstvo ohrozované temnými silami, súboje, monštrum i cestovanie časom. Ale aj napriek tomu nestojí ani za zlámanú geršlu. Chýba tu scénar, triky, dej, štipka humoru i napätia, na heroickú fantasy je tu príliš málo postáv, na kraťas príliš veľa minút. Jedinou hviezdičkou je tu možné akurát tak oceniť herecký výkon dráčika, ktorý prevyšoval všetkých ostatných minimálne o jednu dračiu hlavu... ()

Paviozo

No, popravdě, co se dalo čekat od filmu kde se Ivan Drago vrátí díky magii do středověku a všechny tam vyřídí? Nejhorší ze všeho je snad postava krále, to je fakt tragédie. Jinak tam byly i úsměvné věci a když je to asi na odpad, pro Dolpha mám slabost takže jsem to vydržel až do konce. ()

offlineman

Hned v úvodu přiznávám, že těch 5* je z čisté ironie, protože takovou blbost, jako je tenhle film, to by člověk musel dlouho hledat! Jediné, co se povedlo, to byly docela poutavé přírodní scenérie a drak, který asi stál víc, než celý film! Jinak to byla veliká bída, a to ještě tomuto výtvoru hodně přeju! Naprosto zmatený děj, ze kterého se postupně dovídáme, že kdo, jako malý, vyrůstá v sirotčinci, to je ve ve skutečnosti následník trůnu kdesi v dávné minulosti, a že nesmíme střílet po nikom (pokud tedy máme čím), kdo nás přepadne s nožem v ruce ve vlastním domě, protože on nás chce jen přenést "domů". Potom taky neutíkejte v lese před drakem! Je to Hybatel, kterého hledáme! Rovněž nesmíme věřit každé couře, která se nám cpe do postele, protože nás chce propíchnout nožem a raději počkat, až to vezme do rukou felčarka, která touží po naplnění! Chudák Dolfa se pohybuje jako přetopený motorák, jeho rychlíkový švuňk v podobě Ivana Draga je už hodně let pryč! Docela je mi tohodle kluka líto! Kdypak si naposled zahrál v trochu obstojném filmu? Nepočítáme-li Postradatelné, a to, svým způsobem, byla rovněž blbost!!!!!! ()

Stejšn

Ten film by klidně mohl fungovat. Úplně si dovedu představit, že by to mohl být dobrý, vtipný film. Jenže to by v hlavní roli musel být Bruce Campbell. Takhle je to přiblblá pitomost, která se bere vážně a všecko je v ní špatně. A ze všeho nejhorší je roztěkaná kamera. ()

Glukoza

Podívaná místy ne nezajímavá, avšak nestydatě splácaná. No tři hvězdičky dávám za to že jsem se nemohla vynadívat toho pěkného prostředí. ()

EVIM

Ne, na odpad! to není, občas jsem se i zasmál. No jo, vlastně ona to není komedie, takže bych ho přece jen dal... Zajímalo by mě, kdo tyhle filmy dokážet financovat. ()

brasek

Podpriemerné dobrodružstvo so zlým tv dabingom a hlúpou snahou o humorné dialógy. Dolph Lundgren vyzerá dosť staro a prepito, ach jo... trápenie. ()

gpx odpad!

Na tomhle je asi fakt nejlepší ten poster. Dialogy toporné, akční scény zmatené a příběh zahalený do mlhy šílenství. Scénárista chtěl zjevně napsat velkolepé dílo, ale inspirace se nedostavila. ()