Reklama

Reklama

Fenka dlouhosrsté kolie Lassie (čti Lesi) je po předcích výjimečně inteligentní, krásné a svědomité zvíře. Její přátelství s chlapcem Joem (Roddy McDowall) v rodině Sama Carraclougha (Donald Crisp) však naruší špatná finanční situace jejích majitelů. Po dlouhém a těžkém rozhodování ji nakonec otec prodá mylordu Rudlingovi (Nigel Bruce) do jeho velkého psince. Protože se Lassie nehodlá vzdát SVÉ rodiny, neustále mylordovi utíká a popuzuje tak proti sobě pomstychtivého Hynese (J. Pat O'Malley), který se o ni stará. Když mylord i s vnučkou Priscillou (Elizabeth Taylor) odjedou do Skotska, Lassie uteče znovu a vydá se na mnoho set mil dlouhou cestu ke svým, na které potká hodné i zlé lidi a naučí se něco o světě. (monolog)

(více)

Recenze (32)

r007 

všechny recenze uživatele

Můj oblíbený "psí" film. Nevím, jestli je to tím, že je mu už přes 70 let nebo je tam něco typicky americky podbízivého pro širokou diváckou obec, ale já mám o trochu radši Bima. Herci jsou výborní, oba Carracloughové asi vyčnívají nad ostatní, ale každá malá rolička je zahrána s citem a precizností. Knižní předloha je vynikající a film opravdu nezůstává pozadu. Popravdě není mnoho filmů tak starých, které přežily až do dnešních dnů a neztratily nic ze své působivosti. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nejhezčí a nejklasičtější příběh o Lassie jaký jsem kdy viděl.Nevím čím to je ale já tohoto psa už prostě od nepaměti zbožňuji a to ne jen na filmovém plátně.Moje babička mí rodiče a posléze i teď mi tohoto především věrného chytrého a velmi ušlechtilého ovčáckého psa původně se Skotska musíme mít.Zpět ale k filmu.Jedná se o první její celovečerní film který z ní v průběhu několika následujících let udělal světoznámou zvířecí hvězdu.Její herecká kariéra zahrnovala celkem snad šest hraných filmů natočených v letech 1945-1951.Doopravdy krásný, dojemný a zároveň napínavý rodinný film snad pro všechny generace, a v následujících letech však také mnohokrát kopírovaný.Nové verze však kvalit originálu nikdy nedosáhli.Kromě filmu se Lassie dostalo takové slávy že si zahrála i v televizním seriálu, a v té době se s Lassie a vůbec v celém Hollywoodu jednalo jako se skutečnou hvězdou.Co se sní stalo poté a vůbec kolika let se dožila, a jestli hrála pořád ona sama i v těch dalších pokračováních během těch již zmíněných let to se mi vypátrat bohužel nepodařilo.K nepřéhlednutí je i mladičká jedenáctiletá E.Taylor která právě tímto filmem odstartovala svou bohatou a úspěšnou hereckou kariéru.Nejdojemnější scéna:Když Joe (R.McDowall)) vychází ze školy a tam už na něj čeká jako to bylo předtím než se ztratila zvykem, ztracená a posléze znovu nalezená Lassie.To nebylo určitě leckteré divákovo oko stejně jako to moje suché.! ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Lassie je legenda, o ktere jsem slychal od svych babicek jiz v utlem veku, ale za dob socialismu (jako dite) jsem nemel bohuzel sanci tento slavny rodinny film videt. Napravuji tedy dnes, v tomto predvanocnim obdobi, a musim ocekavane konstatovat, ze film je to hezky a dojemny, a pokud si k nemu uvarite hrnec caje, nakrajite babovku a zalezete do deky, budete spokojeni. Pokud par minut zdrimnete, nevadi... :-) A muzete zde videt malou Elizabeth! ()

sigf07 

všechny recenze uživatele

Lassie je pojem ve filmovém světě těžko opomenutelný. Kromě toho, že se zde představí mladíčka Elizabeth Taylorová, jde především o ukázku mistrného psího výcviku. Film je zábavný a jakkoli to zní jako klišé, má své poselství o věrné lásce psa k pánovi. Osobně mám nejraději pasáž o Lassiině putování s potulným obchodníkem a Tootsie. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Praotec všech zvířátkových filmů s nejslavnějším psem všech dob. Tenhle žánr jsem moc nemusel už jako dítě, navíc je to šílený kýč, kde většina postav působí jak z pohádky. Na druhou stranu jako dětský film pro dětské publikum to nemá chybu a Lassie sbírá všechny plusy, co ten pes dovede zahrát je neskutečné. Nemám sílu dát míň než 4*. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (9)

  • Pes Pal alias filmová fenka Lassie natáčel prý plných 40 dní. Během filmování měl k dispozici apartmá a pracoval nanejvýš 7 hodin denně. Po ruce byli také jeho dvojníci, kteří za něj zakočili během natáčení méně důležitých scén, aby se Pal zbytečně neunavoval. (Lynette)
  • Během několika mála let po premiéře tohoto filmu vzrostl počet kolií ve Spojených státech z 3000 tisíc na zhruba 18 400. (Karlos80)
  • Lassie bola prvým zvieracím hrdinom, ktorý dostal hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy a ktorého uviedli do Zvieracej siene slávy. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)

Reklama

Reklama