• Viktooorka

Já vím, že by hodnocení dopadlo stejně, i kdyby všichni ve zdraví dokoukali všech 180 dílů, ale co z toho máte, že tomu seriálu napaříte odpad hned?? Šimrá Vás v podbřišku a v kalhotách? Opovrhuji lidmi, kteří hodnotí film, aniž by ho viděli, nebo podle počátečních několika minut a to samé platí o lidech, kteří hodnotí seriál podle několika dílů, v tomhle případě žádného dílu!! Jednou je to telenovela a ta se převážně rovná (doplň si sám) a to je dostatečný důvod pro odpad, že? Nechápu Vás a upřímně lituji, že se kvůli tomu všichni tak rozčilujete :o) Ale je vlastně příjemné zjistit, kdo všechno je ještě závislý na televizních stanicích ;o)(14.2.2011)

• mchnk

Kdyby moje babička uměla používat internet, hodnotila by plnym počtem to je jasný. Jelikož net nemá tak jsem to ohodnotil za ní. Ubohá, stupidní, kravina, kterou můžou dávat jen na Nově a na Markíze. Jako myslet si, že takovýhle přitroublý, stupidní, klasicky dementně nadabovaný, nesmyslný příběh přitáhne masivní počet lidí...nevim ta Nova to budou amatéři i za dalších 20let. anebo zkoušej co se dá, tak jako tak, dělaj z českýho diváka blbce.(16.9.2011)

Podobné věci nehodnotím a myslím, že v prime-timu TV nemají co dělat, přesto nechápu jednotné hodnocení ODPAD. Udělám tedy vyjímku a ohodnotím průměrně. Je to klasická telenovela, zařadila bych to opravdu do samostatné kategorie. Telenovely jsou celkově příšerné, s absurdními zápletkami, kdy jim stupidní řešení, co by, kdyby....., vydrží nejméně na dva díly. Ale mezi telenovelami, z kterých jsem nějaký ten díl viděla (víc jak 10 dílů), je tato docela povedená. Zacpeme-li si uši při občas příšerných tureckých melodiích a zaposloucháme-li se do klasiky, složené pro Šeherezádu, přetáčíme-li v ukecaných částech, tak tento produkt není tak tragický. V žánru telenovel, průměr, v žánru současných seriálů se to měřit nedá. Každopádně, babičce to rozmlouvat nebudu, nenapadá mě žádný jiný současný seriál, kde by šlo jen o lásku. Z takového Dextera by jí asi kleplo. Já zase nebudu omdlévat při každém zpomaleném pohledu na zoufalý výraz Onura. Každý máme své.(11.2.2011)

• Jirka_Šč

Tak tedy dobře. V rámci objektivity jsem si na internetu pustil nejnovější díl a první tři. Nejprve pozitiva. Není to tak zlé, aby si to zasloužilo rovnou odpad. Na Onura se dá dívat. Myslím to tak, že mu věřím, co dělá. Na rozdíl od ostatních postav, které mají dialogy doopravdy debilní, u něj tento pocit nemám (navíc jedná jako "muž" - což není možné vnímat jinak, než pozitivně). Je třeba říci, že první díly dialogy tak strašné nejsou (pravděpodobně, že bylo o čem hovořit), aktuální díl se však po většinu času nedal poslouchat. Pokud navíc nejsou na plátně Onur a Šehrezáda, hlásím se hrdě k těm, kdo toto značují za výplach žaludku, lobotomii mozku (nebo lobotomii žaludku). Přítomnost Onura na plátně (v symbióze se Šehrezádou) však zvedá mé hodnocení o jednu hvězdičku (a zcela upřímně, chvíli jsem uvažoval i nad dvěma hvězdičkami - vše okolo nich je však příliš hrozné na to, abych je dal). Chemie mezi nimi je funkční (asi proto, že jsou v reálu manželé) a film získává určitý náboj, díky kterému je možné sledování filmu přežít (a rozumět faktu, že to někomu může v hlavě chvíli zůstat). Negativa. Doopravdy debilní dialogy, časté nelogické jednání postav (natolik, že by jim člověk nejraději jednu vrazil), neuvěřitelně statická kamera (fixní pohled z dálky, fixní pohled na tváře, fixní pohled z dálky, atd.), absolutně odpadový scénář (a režie) a klišovité, až to mlátí dveřma. Během sledování prvních tří epizod dorazila dcera (12 let) a dívala se se mnou (cituji: "Nemůžu uvěřit, že se na to koukáme."), když děj došel k momentu, že Šehrezáda dojde k Onurovi za účelem získání peněz a on ji začne svlékat, váleli jsme se smíchy na podlaze. Tak mizerně natočenou milostnou scénu jsem v posledních letech neviděl (ani dcera neviděla). Po jejím shlédnutí jsme jednohlasně usoudili, že další sledování nemá smysl a jdeme do kina. ■ Spolužáci mé dcery se prý všichni shodli na tom, že toto je kravina. Pro budoucnost naší země je fajn, že mají tento názor. ■ P.S. Když jsem přečetl tento komentář své dceři, začala mě přesvědčovat, abych vyhodil pasáž, ve které píšu, že jsem přemýšlel nad dvěma hvězdičkami. Prý mě ostatní budou mít za totálního idiota :).(4.2.2011)

• Z0oMb3E

Markizáci asi nakúpili niekoľko ton sušených datlí na vianočný stôl, keď im Turci k tomu pribalili aj túto vec, ako bonus. Každý normálny by s tím naložil, ako s darovaným koňom a šupol to do skorých ranných hodín ideálna doba 03:00. Nie, oni to hodia rovno do primetimu okamžite po novom roku a hneď dva krát do týždňa. Neviem, či je to odplata mužskému pokoleniu za pohárovú stredu, alebo je to súčasť dohody medzi výčapmi, barmi, pubmi, krčmami, putikami a inými podnikmi podobného zamerania o zvýšenie návštevnosti. Ak áno tak prečo som kur*a ostal doma? Skrátka po pár minútach a troch ženských hysterických výkrikoch "buď ticho, aby mi nič neušlo" hrdo dekorujem tento výplach žalúdka a lobotómiu v jednom odpadom!(20.1.2011)

• - Onurův (Halit Ergenç) kůň se jmenuje Šah Šahriár, tedy stejně jako král z díla "Pohádky tisíce a jedné noci". (fiLLthe3DD)

• - Hlavní hrdinovia Bergüzar Korel (Šeherezáda) a Halit Ergenç (Onur) boli vďaka obrovskej obľube aj na Slovensku počas príležitosti Dňa otvorených dverí v TV Markíza. (tommy187)

• - Kvůli nízké sledovanosti přeřadila TV Nova telenovelu z původního hlavního vysílacího času na 17:30 hodin. (fiLLthe3DD)