Tisíc a jedna noc (TV seriál)

• Turecko

Telenovela / Drama / Romantický

Turecko, 2006, 180x45 min

Kudret Sabancı

Sinan Onur

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Bartu Küçükçaglayan, Tomris Incer, Ezgi Asaroğlu, Yeliz Akkaya, Meral Çetinkaya, Metin Çekmez, Ahu Sungur, Yonca Cevher, Ceyda Düvenci, Mert Fırat, Canan Erguder, Ege Aydan, İsmail Düvenci, Ayçe Abana, Nihan Durukan, Gürsan Piri Onurlu, Ali Savaşçı, Sefa Zengin, Yasemin Öztürk, Muhammet Ali Tuncer, Burak Kutlu, Mustafa Partal, Eşref Seyitoğlu, Fırat Şahin, Cemal Olgaç, Duygu Çetinkaya, Fatih Payat, Alper Türedi, Uğur Serener, Ayşegül Alpak, Mahir Günşiray, Şendoğan Öksüz, Nuray Uslu, Ergül Coşkun, Edip Saner, Fatih Yıldız, İbrahim Olam, Elif Sümbül Sert, Aslı Omağ, Alper Yağmurcu, Nilüfer Silsüpür, Serdar Çakmak, Nil Yurtoğlu, Ebru Aykaç, Ayhan Gümüş, Mehmet Savaş, Alim Odabaş, Ergün Demir, Ali Aziz Çölok, Kadir Turan, Edip Tutal, Erdem Başoğlu, Erdal Bilingen, Demir Parscan, Ceyda Deniz, Celalettin Demirel, Feridun Düzağaç, Ercüment Acar, Kayra Şenocak, Mehmet Polat, Tuğçe Özbaykal, Ceren Balta, İnci Pars, Taner Barlas, Atilla Yiğit, Aytaç Öztuna, Hüseyin Özay, Hilal Özgü, Eda Özmercan, Erol Erarslan, Ercüment Aydın, Nihat Alptuğ Altınkaya, Abdullah Toprak, Gizem Güneş, Nigar Alkan, Füsun Kostak, Halil Taşdemir, Berceste Kitapçı, Serkan Albayrak, Metin Belgin, Nazlı Ceren Argon, Nihat İleri, Ahmet Tanık, Ayla Algan, Suna Ekinay, Sertaç Akkaya, Nazmi Göçmen, Eda Soykan, Engin Kocagöz, Seval Arslan, Ali Yalçın, Zeynep Kaçar, Ferdi Alver, Gülşah Yaprakçı, Ilgaz Tekeli, Özhan Carda, Ragıp Gülen, Bora Godri, Karina Gükrer, Haluk Bozgeyikli, Hasan Demircan, Emin Can Göksal, Gülseven Yılmaz, Koray Nizamoğlu, Dinçer İşgel, Temmuz Karikutal, Çağlar Bozkurt, Merdin Deniz, Seda Yıldız, Şekip Noyanalpan, Ulaş Tuzak, Yaşar Cemil Akın, Sevinç Sırma, Alptekin Serdengeçti, Metin Osmanoğlu, Ayben Erman, Merih Ermakastar, Sennur Kaya, Hazel Çamlıdere, Fırat Görür, Merve Özer, Sevda Aktolga, Suphi Tekniker, Kuzey Yücehan, Emek Büyükçelik Uyar, Efe Can Erdal

Erol Avcı

Akın Çam
  • ABLABLABLA

Nehodlám se na tuhle telenovelu ani dívat, tudíž mi nenáleží ji hodnotit. Ovšem malý komentář přiložit můžu:) Popravdě trošku mi přijde, že řada lidí, to tu ani neviděla a přesto dá odpad jen proto, že se jedná o telenovelu a že ji každý pomlouvá. Strašně ráda bych tomu sice ten odpad hodila, ale nehodlám si zničit moje oči na takové blbosti (co já vím, možná by to bylo i na hvězdičku:D), bohatě mi stačily ukázky a 15sekund, co jsem viděla, když jsem mířila do kuchyně pro nějaké jídlo, a bohužel maminky se na to asi rády dívají (popravdě,co vím, tak řada maminek a babiček mých kamarádů se na to dívá). Teď už se díky TV Nova na televizi opravdu dívat nemůžu a jen doufám, že tento program brzy přemístí na sledovací čas, který mu náleží, což je kolem 8-9 ráno. Tímto se loučím s touto telenovelou a doufám, že už o ni nebudu muset nadále stále slýchat. (Zdá se mi to, nebo se to opravdu řeší už úplně všude?)(14.2.2011)

• akisha

Tak aby bylo jasno, viděla jsem celej jeden díl, takže žádný hodnocení jen podle výrazu "telenovela." A dávat tomu odpad, to už se mi navíc zdá trochu jako klišé (kdo by to byl čekal, že?), proto by tu pro telenovely mělo bejt speciální hodnocení odpadů: odpad 1, odpad 2, odpad 3, odpad 4 a žumpa. V tom případě bych se nebála jít klidně do odpadu 2. Tohle je totiž taková magořina a bizarní pitomost, až to snad může i bavit. Osudová "orientální" brnkací hudba hraje i ve scéně tankování benzínu, takže všechno má takovej fatální nádech, lidi se chovaj jak po sfetování lehčíma drogama, zlý tchýně jako by z oka vypadly Bohdalce z Nesmrtelný tety, hlavní hrdina je nemluvnej tupec a jeho vyvolená nejhodnější člověk pod sluncem, něco jako Panna Marie, ale lepší a hezčí. Holt telenovela po turecku, další z nekonečný řady dementních seriálů, který tolik miluje náš národ.(9.7.2011)

• duklak2

Ze seriálu mám zvláštní pocit. Kladný i zároveň záporný. Velmi je mi sympatický majitel společnosti. Líbí se mi jeho vystupování a též "kamenný" úsměv:-) Šeherezáda mě připomíná lehce Mahulenu Bočanovou:-) Není to dokonce ona?:-) "Miluju" lidi, kteří když uvidí žánr telenovela, tak ji hned "hází do odpadu":-) Kolik jste viděly dílů? Tuto telenovelu řadím mezi ty lepší. Hodnotím dvěma hvězdami a to hlavně díky skvělé hudbě.(8.2.2011)

• draggo

Konečně jsme se dočkali i my v Česku, zrovna dneska vysílá naše slavná TV NOVA první epizodu tohoto veledíla. Původně jsem měl v plánu skouknout celý první díl, ale... to prostě nejde. Nepřistupuju k telenovelám se stejným despektem jako ostatní uživatelé, když jsem se občas nemocnej doma nudil, tak jsem se na některý občas i dobrovolně díval (lol). Ale tohle je děs. Otřesní herci, otřesné dialogy, otřesný příběh, otřesné všecko. Největší pecka je ale ta strašně vypjatá hudba která hraje v polovině stopáže,a při ní jsou na obrazovce akorát záběry na to jak jednotliví herci koukají do blba, a to trvá klidně i několik minut. Prostě strašlivá žumpa která nikdy neměla vzniknout. /0% a odpad!/(6.2.2011)

• MikaelSVK

Nech sa na mňa nehnevajú starší príslušníci mojej rodiny a ostatní fanúšikovia, že som ich srdcovku vyhodil do koša, ale toto je fakt sila. Videl som dokopy možno hodinu z celej nekonečnej série, aj to iba z toho dôvodu, že sa to v utorky a stredy prelína s Ligou Majstrov, ale neviem ako sa k tomu slušne a cielene vyjadriť... :'-o(23.11.2011)

• - V Chile se stal seriál takovým hitem, že lidé začali své děti pojmenovávat jako Onura (Halit Ergenc) a Šeherezádu (Berguzar Korel). (fiLLthe3DD)

• - Ve čtrnácté epizodě se v televizi objevil animovaný film Lví král (1994). (fiLLthe3DD)

• - Seriál měl úspěch v Turecku, Bosně a Hercegovině a Slovinsku. Po velkém úspěchu na Slovensku se Nova rozhodla nakoupit hned všechny díly. (tyna97)