Tisíc a jedna noc (TV seriál)

• Turecko

1001 Gece

• Turecko

Binbir Gece

Tisíc a jedna noc

Telenovela / Drama / Romantický

Turecko, 2006, 180x45 min

Kudret Sabancı

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Bartu Küçükçaglayan, Tomris Incer, Ezgi Asaroğlu, Yeliz Akkaya, Meral Çetinkaya, Metin Çekmez, Ahu Sungur, Yonca Cevher, Ceyda Düvenci, Mert Fırat, Canan Erguder, Ege Aydan, İsmail Düvenci, Ayçe Abana, Nihan Durukan, Gürsan Piri Onurlu, Ali Savaşçı, Sefa Zengin, Yasemin Öztürk, Muhammet Ali Tuncer, Burak Kutlu, Mustafa Partal, Eşref Seyitoğlu, Fırat Şahin, Cemal Olgaç, Duygu Çetinkaya, Fatih Payat, Alper Türedi, Uğur Serener, Ayşegül Alpak, Mahir Günşiray, Şendoğan Öksüz, Nuray Uslu, Ergül Coşkun, Edip Saner, Fatih Yıldız, İbrahim Olam, Elif Sümbül Sert, Aslı Omağ, Alper Yağmurcu, Nilüfer Silsüpür, Serdar Çakmak, Nil Yurtoğlu, Ebru Aykaç, Ayhan Gümüş, Mehmet Savaş, Alim Odabaş, Ergün Demir, Ali Aziz Çölok, Kadir Turan, Edip Tutal, Erdem Başoğlu, Erdal Bilingen, Demir Parscan, Ceyda Deniz, Celalettin Demirel, Feridun Düzağaç, Ercüment Acar, Kayra Şenocak, Mehmet Polat, Tuğçe Özbaykal, Ceren Balta, İnci Pars, Taner Barlas, Atilla Yiğit, Aytaç Öztuna, Hüseyin Özay, Hilal Özgü, Eda Özmercan, Erol Erarslan, Ercüment Aydın, Nihat Alptuğ Altınkaya, Abdullah Toprak, Gizem Güneş, Nigar Alkan, Füsun Kostak, Halil Taşdemir, Berceste Kitapçı, Serkan Albayrak, Metin Belgin, Nazlı Ceren Argon, Nihat İleri, Ahmet Tanık, Ayla Algan, Suna Ekinay, Sertaç Akkaya, Nazmi Göçmen, Eda Soykan, Engin Kocagöz, Seval Arslan, Ali Yalçın, Zeynep Kaçar, Ferdi Alver, Gülşah Yaprakçı, Ilgaz Tekeli, Özhan Carda, Ragıp Gülen, Bora Godri, Karina Gükrer, Haluk Bozgeyikli, Hasan Demircan, Emin Can Göksal, Gülseven Yılmaz, Koray Nizamoğlu, Dinçer İşgel, Temmuz Karikutal, Çağlar Bozkurt, Merdin Deniz, Seda Yıldız, Şekip Noyanalpan, Ulaş Tuzak, Yaşar Cemil Akın, Sevinç Sırma, Alptekin Serdengeçti, Metin Osmanoğlu, Ayben Erman, Merih Ermakastar, Sennur Kaya, Hazel Çamlıdere, Fırat Görür, Merve Özer, Sevda Aktolga, Suphi Tekniker, Kuzey Yücehan, Emek Büyükçelik Uyar

Hodnotím díly 1.- 4. (v nejlepším se má přestat). Lahůdka pro cyniky: ty báječné dramatické střihy, divoký modrý turecký pohled Mr. Onura Darcyho, exotické konstelace v rodině ("To je moje žena, ta slouží jenom mě, ať ti jídlo přinese ta tvá..."), neskutečná scéna, ve které citově rozervaná hrdinka s výrazem Antigony a kajalem podbarvenýma očima kráčí ulicemi Istanbulu a vláčí za sebou po zemi šátek... A ta hudba je prostě boží! Palec nahoru pro statečného uživatele "bouchy" :o) Taky vylepšuju skóre a za pobavení dávám Šeherezádě 3 hvězdy.(8.3.2011)

• SaNcHeZ_cz

Nechtěl jsem se svážet na módní vlně kopání do Turecké verze Esmeraldy a marketingových rozhodnutí televize Nova. Problém ovšem je, že jsem v zájmu veřejného přehledu shlédl necelé dvě epizody tohoto fenoménu. Toť jako ospravedlnění mé lehce subjektivní kritiky. Dle mého názoru by tomuto materiálu neprospěla ani akvizice Michaela Baye. Rozvleklé, stupidní, infantilní nezajímavé a těžce ubíjející televizní turecké varité, které dává vzpomenout na kvality kolumbijského hlavního televizního vývozu. Umístění tohoto pořadu spolu s Ordinací několikrát do týdne a zrušení několika relativně solidních pořadů považuji buď za cílenou satiru nebo snahu zničit poslední zbytky sledovanosti jiných cílových skupin.(10.2.2011)

• burina

Mám jednu radu pre tých, ktorí túto telenovelu neznášajú a kydajú na ňu: Nepozerajte to! Vyhodte televízor von oknom, prepnite na Kleopatru z Turca alebo Ordináciu. Je mi to jedno, len prosím, dajte nám ostatným pokoj. Celkovo ma ten rozruch prekvapuje, akoby sme neboli zvyknutí, že nám naše televízie ponúkajú debilné seriály už roky.(23.2.2011)

• pools

"Dodneška si stojím za tím, že je to dobrý produkt, který nefungoval ne proto, že je špatný, ale proto, že lidé, kteří píšou pro noviny, blogy, internetové servery se do něj pustili, ještě než se objevil v televizi. A pak už se to jen vezlo, diváci uvěřili, že je to špatný seriál a dopředu ho odsoudili," vidí pravou příčinu neúspěchu Šeherezády. [Alex Ruzek, programová ředitelka TV NOVA](29.5.2011)

mé osobní hodnocení je odpad, ale...Tímto svrchovaně zvyšuji své hodnocení na pět hvězdiček, z prostého důvodu, ať už máme pokoj od určitých jedinců, nechť je některým jedincům zadostiučiněním, toto zvýšení. viz. citace z dnešního dne ________ " Ctihodní a vážení, do vašeho klubu jsem se zaregistrovala jenom proto, abych vám mohla napsat, co si o vašich názorech na filmovou a seriálovou tvorbu myslím. Občas se podívám na vaše hodnocení abych se lépe orientovala, co stojí za shlédnutí a co ne, ale po vašem hodnocení seriálu Tisíc a jedna noc jsem se přesvědčila, že jste tady jenom stádo ovcí na čele s kozlem verbalem. Místo seriozního zhodnocení telenovely, jste se uchýlili k naprosté dehonestaci bez znalosti věci, a bez jakéhokoli seriozního zhodnocení. Pokud vás telenovely nezajímají, a máte jiný zájem, nehodnoťte je. To je jako by naprostý odpůrce akčních věcí, hororů, boxu nebo fotbalu, hodnotil kvalitu této produkce. Ve svém hodnocení TJN jste shodili úplně všechno, od scénáře, přes řemeslo, výkony herců, hudbu, ale největším trnem v oku vám byla země, ve které seriál vznikl. Projevili jste tím malost a ubohost českého člověka, který na vše, co je z jiného, než euroamerického teritoria pohlíží jako na "sračku". Na rozdíl, od vás "znalců" jsem se podívala na celý seriál, v originálu s titulky. Musím říct, že nic tak úchvatného jsem ještě neviděla. Přistupovala jsem k seriálu s podobnými předsudky, jaké máte vy, ale dala jsem tomu šanci. Tato vaše kritika vás usvědčila z nejen z netolerance, ubohosti a hlouposti ale i z bezbřehé nevědomosti. Nedivím se, že tento seriál byl s úspěchem přijat v krajinách, kde slovo úcta, čest a odpovědnost ještě něco znamená, na rozdíl od naší promiskuitní společnosti, kde tyto slova znějí pomalu jako nadávka. Máte plná ústa inteligence, ale sami se svým projevem shazujete na úroveň orangutánú, nebo šimpanzů. Mimo jiné jste nevybíravým způsobem zkritizovali hudbu, vůbec jste nezaregistrovali, že kromě původní tvorby excelentního skladatele Kirace se tam uplatnilo to nejznámější a nejlepší z klasické hudby. Dále jste kritizovali dialogy, zaposlouchejte se někdy nad vašimi vlastními dialogy, které vypouštíte z úst. Také to není žádná románová mluva, a podle nejčastějšího českého slova, bych si myslela, že ČR je státem volů. Pokud vám vadily dlouhé pohledy postav a reálná délka scén, chtěla bych vás upozornit, že náš život se přesně z toho skládá. Každá žena mi potvrdí, že když se svého partnera na něco zeptá, tak ten někdy odpoví, ale častěji jenom čučí. Proč se divíte, že v seriálu to ukázali jak to je, a že z něj neudělali klipový pořad. Nebo vy žijete v klipech? Jeden "znalec" dokonce vyzvedl český dabink. Toto mohl napsat jenom totální ignorant, protože pan Šťastný, který daboval hlavní postavu dialogy jenom přečetl, a tím také přispěl k pohřbení seriálu. Kdyby jste se zaposlouchali do originálních hlasů herců, zjistili by jste, že pan Šťastný nesahá svým projevem originální předloze ani po kotníky. Tím jsem se dostala k výkonu herců. Ti naši, i vámi opěvovaní američtí Oskarové by se měli od tureckých herců učit co je to erotika (místo vulgární nahoty a postelové gymnastiky), jak se dá o emocích mluvit pohledem a ne jen řečmi, a mohla bych pokračovat. Pokud jste to v seriálu nezaregistrovali, tak jste emocionálně slepí, a nemáte tu schopnost vnímání. Na závěr jenom tolik, že pokud i ostatní hodnocení věcí, které tady hodnotíte má podobnou vypovídací schopnost, jako hodnocení Tisíc a jedné noci, tak je vaše snažení podobná sračka, jako vaše hodnocení TJN. " ______ snad má teď ona nebohá klid, aneb co pro tupé lidi neudělat(3.3.2013)

• - Ve čtrnácté epizodě se v televizi objevil animovaný film Lví král (1994). (fiLLthe3DD)

• - Onurův (Halit Ergenç) kůň se jmenuje Šah Šahriár, tedy stejně jako král z díla "Pohádky tisíce a jedné noci". (fiLLthe3DD)

• - V Chile se stal seriál takovým hitem, že lidé začali své děti pojmenovávat jako Onura (Halit Ergenc) a Šeherezádu (Berguzar Korel). (fiLLthe3DD)