Tisíc a jedna noc (TV seriál)

• Turecko

Tisíc a jedna noc

Telenovela / Drama / Romantický

Turecko, 2006, 180x45 min

Kudret Sabancı

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Bartu Küçükçaglayan, Tomris Incer, Ezgi Asaroğlu, Yeliz Akkaya, Meral Çetinkaya, Metin Çekmez, Ahu Sungur, Yonca Cevher, Ceyda Düvenci, Mert Fırat, Canan Erguder, Ege Aydan, İsmail Düvenci, Ayçe Abana, Nihan Durukan, Gürsan Piri Onurlu, Ali Savaşçı, Sefa Zengin, Yasemin Öztürk, Muhammet Ali Tuncer, Burak Kutlu, Mustafa Partal, Eşref Seyitoğlu, Fırat Şahin, Cemal Olgaç, Duygu Çetinkaya, Fatih Payat, Alper Türedi, Uğur Serener, Ayşegül Alpak, Mahir Günşiray, Şendoğan Öksüz, Nuray Uslu, Ergül Coşkun, Edip Saner, Fatih Yıldız, İbrahim Olam, Elif Sümbül Sert, Aslı Omağ, Alper Yağmurcu, Nilüfer Silsüpür, Serdar Çakmak, Nil Yurtoğlu, Ebru Aykaç, Ayhan Gümüş, Mehmet Savaş, Alim Odabaş, Ergün Demir, Ali Aziz Çölok, Kadir Turan, Edip Tutal, Erdem Başoğlu, Erdal Bilingen, Demir Parscan, Ceyda Deniz, Celalettin Demirel, Feridun Düzağaç, Ercüment Acar, Kayra Şenocak, Mehmet Polat, Tuğçe Özbaykal, Ceren Balta, İnci Pars, Taner Barlas, Atilla Yiğit, Aytaç Öztuna, Hüseyin Özay, Hilal Özgü, Eda Özmercan, Erol Erarslan, Ercüment Aydın, Nihat Alptuğ Altınkaya, Abdullah Toprak, Gizem Güneş, Nigar Alkan, Füsun Kostak, Halil Taşdemir, Berceste Kitapçı, Serkan Albayrak, Metin Belgin, Nazlı Ceren Argon, Nihat İleri, Ahmet Tanık, Ayla Algan, Suna Ekinay, Sertaç Akkaya, Nazmi Göçmen, Eda Soykan, Engin Kocagöz, Seval Arslan, Ali Yalçın, Zeynep Kaçar, Ferdi Alver, Gülşah Yaprakçı, Ilgaz Tekeli, Özhan Carda, Ragıp Gülen, Bora Godri, Karina Gükrer, Haluk Bozgeyikli, Hasan Demircan, Emin Can Göksal, Gülseven Yılmaz, Koray Nizamoğlu, Dinçer İşgel, Temmuz Karikutal, Çağlar Bozkurt, Merdin Deniz, Seda Yıldız, Şekip Noyanalpan, Ulaş Tuzak, Yaşar Cemil Akın, Sevinç Sırma, Alptekin Serdengeçti, Metin Osmanoğlu, Ayben Erman, Merih Ermakastar, Sennur Kaya, Hazel Çamlıdere, Fırat Görür, Merve Özer, Sevda Aktolga, Suphi Tekniker, Kuzey Yücehan, Emek Büyükçelik Uyar, Efe Can Erdal

Erol Avcı

Akın Çam
  • kingik

Třeba lituji dabérů, že to museli nadabovat a to tam jsou ke slyšení špičkový dabéři. Sedět ve studiu a dabovat tuhle hrůzu je fakt za trest. Já bych ten seriál vzal, hodil na hromadu a zapálil jako vatru. Soudný člověk tohle nemůže sledovat. Viděl jsem jen útržky, ale i to stačilo. Film je vyhodnocen jen jako 17 nejhorší seriál, ale já jsem neviděl nic horšího než je tohle.(7.2.2011)

• Frajer42

Po zhlédnutí prvního dílu si netroufnu udělit hodnocení. Jsem hrozně zvědavý, kam se tahle stupidní, ale relativně obyčejná zápletka za 180 dílů dostane. Jakmile však překročí jediný díl prách snesitelnosti, který jsem vzhledem k tomu, že se jedná o telenovelu, ba dokonce tureckou telenovelu, nasadil dosti vysoko, tak se vydám cestou s davem a ten odpádek prostě dám. Dílů je 180, tudíž šance je obrovská. EDIT(o den později). Po zhlédnutí dvojdílu jsem dospěl k názoru, že hnůj nemá smysl pitvat. Tudíž krátce. Nádherná orientální hudba. Precizní dialogy.(Takové vysoce intelektuální). Prvotřídní zápletka. ( Ta primární mi stačila. Tímto je veškerá pointa celého příběhu odhalena a nemá nejmenší smysl se dívat na 177 dalších dílů, které určitě skrývají zápletky o mnoho lepší a určitě i chytřejší.) Zkrátka už v tom muslimském světě chybí nějaký pořádný atentátník, který by tomu dodal ten správný šmrnc. Zkrátka jsem si jistý, že široký intelektuální kroužek, pro který je telenovela určena si v 180 dílech v hlavním, potažmo vedejším vysílacím čase určitě přijde na své. Tohle by možná prošlo před několika desítkami let. Telenovelám zkrátka odzvonilo. Kvality turecké kinematografie si raději ani netroufnu zmiňovat. Tentokrát mi nezbývá než kráčet s davem. Šanci jsem tomu dal. Odpad! Jinak obdivuji odvahu TV Nova za začlenění telenovely do hlavního vysílacího času, čímž si rozeštvali veškeré diváky. Já bych tuhle odvahu v sobě nenašel.(6.2.2011)

• Orlau32

Seriál, který se vymyká evropské mentalitě. Dějově limonáda, dialogy "furt dokolečka dokola" a umělecké zpracování veškeré žádné. Nechci dát "odpad", protože je mnoho žen v mém okolí, kterým se to líbí. Nesnáším, když chlap brečí a tam brečí furt někdo. Viděla jsem první 3 díly v naději, že se to rozhejbá, pak 64 díl a ono nic a naposledy 92 díl a ono furt na jednom místě. Takže slátanina pod můj vkus.(16.7.2011)

• MartinezZ

Tak jsem zaslechl, že Nova chystá něco nového, výborného do PrimeTime (index očekávání/hodnocení 70%). Evropa po tom blázní (65%), hlavně na Slovensku jsou z toho paf a podtrhnuto to bylo rozhovory na kameru (55%). A co že to bude? Turecká (50%) telenovela (30%), která má JEN! nějakých 180 dílů (35% = snad to rychle odvysílají a bude klid). Hlavní zápletkou je, že hlavní hrdince umírá manžel (30%) a ona zůstává sama, chuděra jedna nadějná architektka krásná modelka na tamní poměry (stále 30%) se svým malým synem (stále 30%), který má ale leukémii (15%) a ona musí sehnat peníze (17%). Šancí pro ni je její šéf a zaměstnavatel, který jí chce peníze dát/půjčit za to, že se s ním vyspí (15%), což ona hrdě odmítá. ~~~ Viděl jsem úryvky prvních dvou dílů, jak jsem chodil z pokoje do kuchyně a zpět. Byl jsem svědkem skvělých hereckých výkonů (10%), brilantních duši i srdcervoucích dialogů (5%) a až esotericky úchvatné hudby, která je černým koněm při vyhlašování cen za nejméně vkusný a nejvíce se nehodící hudební doprovod k čemukoliv od telenovely po záběry spálené topinky (1%). ~~~ Jiný kraj, jiný mrav. V Turecku jsou z toho možná na větvi, tady jsme ale trochu jinde, geograficky i smýšlením a v drtivé většině případů i vkusem. Skutečně věřím, že Nova, ano TA Nova, co i ze zpráv udělala srdceryvnou ubohost, si dělá jen srandu.(20.4.2011)

mé osobní hodnocení je odpad, ale...Tímto svrchovaně zvyšuji své hodnocení na pět hvězdiček, z prostého důvodu, ať už máme pokoj od určitých jedinců, nechť je některým jedincům zadostiučiněním, toto zvýšení. viz. citace z dnešního dne ________ " Ctihodní a vážení, do vašeho klubu jsem se zaregistrovala jenom proto, abych vám mohla napsat, co si o vašich názorech na filmovou a seriálovou tvorbu myslím. Občas se podívám na vaše hodnocení abych se lépe orientovala, co stojí za shlédnutí a co ne, ale po vašem hodnocení seriálu Tisíc a jedna noc jsem se přesvědčila, že jste tady jenom stádo ovcí na čele s kozlem verbalem. Místo seriozního zhodnocení telenovely, jste se uchýlili k naprosté dehonestaci bez znalosti věci, a bez jakéhokoli seriozního zhodnocení. Pokud vás telenovely nezajímají, a máte jiný zájem, nehodnoťte je. To je jako by naprostý odpůrce akčních věcí, hororů, boxu nebo fotbalu, hodnotil kvalitu této produkce. Ve svém hodnocení TJN jste shodili úplně všechno, od scénáře, přes řemeslo, výkony herců, hudbu, ale největším trnem v oku vám byla země, ve které seriál vznikl. Projevili jste tím malost a ubohost českého člověka, který na vše, co je z jiného, než euroamerického teritoria pohlíží jako na "sračku". Na rozdíl, od vás "znalců" jsem se podívala na celý seriál, v originálu s titulky. Musím říct, že nic tak úchvatného jsem ještě neviděla. Přistupovala jsem k seriálu s podobnými předsudky, jaké máte vy, ale dala jsem tomu šanci. Tato vaše kritika vás usvědčila z nejen z netolerance, ubohosti a hlouposti ale i z bezbřehé nevědomosti. Nedivím se, že tento seriál byl s úspěchem přijat v krajinách, kde slovo úcta, čest a odpovědnost ještě něco znamená, na rozdíl od naší promiskuitní společnosti, kde tyto slova znějí pomalu jako nadávka. Máte plná ústa inteligence, ale sami se svým projevem shazujete na úroveň orangutánú, nebo šimpanzů. Mimo jiné jste nevybíravým způsobem zkritizovali hudbu, vůbec jste nezaregistrovali, že kromě původní tvorby excelentního skladatele Kirace se tam uplatnilo to nejznámější a nejlepší z klasické hudby. Dále jste kritizovali dialogy, zaposlouchejte se někdy nad vašimi vlastními dialogy, které vypouštíte z úst. Také to není žádná románová mluva, a podle nejčastějšího českého slova, bych si myslela, že ČR je státem volů. Pokud vám vadily dlouhé pohledy postav a reálná délka scén, chtěla bych vás upozornit, že náš život se přesně z toho skládá. Každá žena mi potvrdí, že když se svého partnera na něco zeptá, tak ten někdy odpoví, ale častěji jenom čučí. Proč se divíte, že v seriálu to ukázali jak to je, a že z něj neudělali klipový pořad. Nebo vy žijete v klipech? Jeden "znalec" dokonce vyzvedl český dabink. Toto mohl napsat jenom totální ignorant, protože pan Šťastný, který daboval hlavní postavu dialogy jenom přečetl, a tím také přispěl k pohřbení seriálu. Kdyby jste se zaposlouchali do originálních hlasů herců, zjistili by jste, že pan Šťastný nesahá svým projevem originální předloze ani po kotníky. Tím jsem se dostala k výkonu herců. Ti naši, i vámi opěvovaní američtí Oskarové by se měli od tureckých herců učit co je to erotika (místo vulgární nahoty a postelové gymnastiky), jak se dá o emocích mluvit pohledem a ne jen řečmi, a mohla bych pokračovat. Pokud jste to v seriálu nezaregistrovali, tak jste emocionálně slepí, a nemáte tu schopnost vnímání. Na závěr jenom tolik, že pokud i ostatní hodnocení věcí, které tady hodnotíte má podobnou vypovídací schopnost, jako hodnocení Tisíc a jedné noci, tak je vaše snažení podobná sračka, jako vaše hodnocení TJN. " ______ snad má teď ona nebohá klid, aneb co pro tupé lidi neudělat(3.3.2013)

• - Bergüzar Korel a Halit Ergenç jsou ve skutečném životě manželé. Seznámili se ještě před natáčením seriálu. V roce 2009 se vzali a mají syna. (Lex Luthor)

• - Köfte - v seriálu oblíbené jídlo - jsou turecké masové kuličky, podobné jako naše karbanátky. (tyna97)

• - Seriál měl úspěch v Turecku, Bosně a Hercegovině a Slovinsku. Po velkém úspěchu na Slovensku se Nova rozhodla nakoupit hned všechny díly. (tyna97)