Tisíc a jedna noc (TV seriál)

• Turecko

Telenovela / Drama / Romantický

Turecko, 2006, 180x45 min

Kudret Sabancı

Tufan Kıraç

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Bartu Küçükçaglayan, Tomris Incer, Ezgi Asaroğlu, Yeliz Akkaya, Meral Çetinkaya, Metin Çekmez, Ahu Sungur, Yonca Cevher, Ceyda Düvenci, Mert Fırat, Canan Erguder, Ege Aydan, İsmail Düvenci, Ayçe Abana, Nihan Durukan, Gürsan Piri Onurlu, Ali Savaşçı, Sefa Zengin, Yasemin Öztürk, Muhammet Ali Tuncer, Burak Kutlu, Mustafa Partal, Eşref Seyitoğlu, Fırat Şahin, Cemal Olgaç, Duygu Çetinkaya, Fatih Payat, Alper Türedi, Uğur Serener, Ayşegül Alpak, Mahir Günşiray, Şendoğan Öksüz, Nuray Uslu, Ergül Coşkun, Edip Saner, Fatih Yıldız, İbrahim Olam, Elif Sümbül Sert, Aslı Omağ, Alper Yağmurcu, Nilüfer Silsüpür, Serdar Çakmak, Nil Yurtoğlu, Ebru Aykaç, Ayhan Gümüş, Mehmet Savaş, Alim Odabaş, Ergün Demir, Ali Aziz Çölok, Kadir Turan, Edip Tutal, Erdem Başoğlu, Erdal Bilingen, Demir Parscan, Ceyda Deniz, Celalettin Demirel, Feridun Düzağaç, Ercüment Acar, Kayra Şenocak, Mehmet Polat, Tuğçe Özbaykal, Ceren Balta, İnci Pars, Taner Barlas, Atilla Yiğit, Aytaç Öztuna, Hüseyin Özay, Hilal Özgü, Eda Özmercan, Erol Erarslan, Ercüment Aydın, Nihat Alptuğ Altınkaya, Abdullah Toprak, Gizem Güneş, Nigar Alkan, Füsun Kostak, Halil Taşdemir, Berceste Kitapçı, Serkan Albayrak, Metin Belgin, Nazlı Ceren Argon, Nihat İleri, Ahmet Tanık, Ayla Algan, Suna Ekinay, Sertaç Akkaya, Nazmi Göçmen, Eda Soykan, Engin Kocagöz, Seval Arslan, Ali Yalçın, Zeynep Kaçar, Ferdi Alver, Gülşah Yaprakçı, Ilgaz Tekeli, Özhan Carda, Ragıp Gülen, Bora Godri, Karina Gükrer, Haluk Bozgeyikli, Hasan Demircan, Emin Can Göksal, Gülseven Yılmaz, Koray Nizamoğlu, Dinçer İşgel, Temmuz Karikutal, Çağlar Bozkurt, Merdin Deniz, Seda Yıldız, Şekip Noyanalpan, Ulaş Tuzak, Yaşar Cemil Akın, Sevinç Sırma, Alptekin Serdengeçti, Metin Osmanoğlu, Ayben Erman, Merih Ermakastar, Sennur Kaya, Hazel Çamlıdere
  • A_FISH

Talentovaná architektka Šeherezáda, matka päťročneho chlapca, ktorý má leukémiu a potrebuje urgentnú pomoc spočivajúcu vo finančne veľmi náročnej operácii, potrebuje na zachranu syna peniaze. Onur Aksal, majiteľ spoločnosti, kde Šeherezáda pracuje, je ochotný požičať jej peniaze len pod podmienkou, že s ním strávi noc. Od tej chvile stále viac túži po jej prítomnosti. Zdvojnásobuje svoju ponuku a ako protihodnotu žiada ďalšiu spoločnú noc. Šeherezáda znechutená jeho návrhom pokúša sa najsť si inú prácu, ale osud všetko komplikuje... a taky jí zomrel manžel :´-((8.2.2011)

• Z0oMb3E

Markizáci asi nakúpili niekoľko ton sušených datlí na vianočný stôl, keď im Turci k tomu pribalili aj túto vec, ako bonus. Každý normálny by s tím naložil, ako s darovaným koňom a šupol to do skorých ranných hodín ideálna doba 03:00. Nie, oni to hodia rovno do primetimu okamžite po novom roku a hneď dva krát do týždňa. Neviem, či je to odplata mužskému pokoleniu za pohárovú stredu, alebo je to súčasť dohody medzi výčapmi, barmi, pubmi, krčmami, putikami a inými podnikmi podobného zamerania o zvýšenie návštevnosti. Ak áno tak prečo som kur*a ostal doma? Skrátka po pár minútach a troch ženských hysterických výkrikoch "buď ticho, aby mi nič neušlo" hrdo dekorujem tento výplach žalúdka a lobotómiu v jednom odpadom!(20.1.2011)

• SaNcHeZ_cz

Nechtěl jsem se svážet na módní vlně kopání do Turecké verze Esmeraldy a marketingových rozhodnutí televize Nova. Problém ovšem je, že jsem v zájmu veřejného přehledu shlédl necelé dvě epizody tohoto fenoménu. Toť jako ospravedlnění mé lehce subjektivní kritiky. Dle mého názoru by tomuto materiálu neprospěla ani akvizice Michaela Baye. Rozvleklé, stupidní, infantilní nezajímavé a těžce ubíjející televizní turecké varité, které dává vzpomenout na kvality kolumbijského hlavního televizního vývozu. Umístění tohoto pořadu spolu s Ordinací několikrát do týdne a zrušení několika relativně solidních pořadů považuji buď za cílenou satiru nebo snahu zničit poslední zbytky sledovanosti jiných cílových skupin.(10.2.2011)

Drazí prudérní gayové, militantní katolíci, lokální názorové autority, arbitři morálky a dobrého vkusu a přechytřelí pubescenti, jelikož jste mi nechali smazat můj původní komentář, přicházím k vám se zdravotně nezávadnou verzi 2.0, která by i našemu milému Adminovi měla ušetřit ošoupávání tlačítka DELETE. Místopřísežně prohlašuji, že při psaní tohoto komentáře byla zneužita dětská práce, týraná zvířata, jakákoliv podobnost se žijícími osobami je čistě záměrná, veškeré gramatické chyby jsou způsobeny čistě tupostí a nevzdělaností autora a nikoliv z důvodů zdůraznění homosexuálního podtextu a napodobení genitálního stylu, který všichni tolik milujete!! A pozor! Tento komentář je EXHIBIČNÍ a TRAPNÝ!! Ježyšku na křyšku, to je ale žužu rozkošná telenovelka! Jak tak koukám na ty vaše vodpádky, mám chuť umlátit vás kabelkou a vyškrábat vám voči svýma pěstěnejma nechtama! Todle může vodstřelit snad jen zfetovanej moučnej červ nebo Vochomůrka na speedu! Hi, hi, hi. Pardón! Já si prostě nemůžu pomoct, ale vždycky, když vymyslím něco takhle vtipnýho, tak mi to nedá a musím se nahlas hihňat. Holt už jsem takovej čtverák. Ale zpátky k vjeci. Podle názvu jsem si myslel, že půjde vo něco z Perzie, protože i nedonošenej rom snad ví, že tam maj zajímavý nejenom koberce. Hihi. Mě i Ríšu potom náramně překvapilo, že jde vo čupr dupr tureckou drámu. Ríša je můj bojfred, víme! Na takový ňuňavý telenovelky na našem milovanym kanále vždycky koukáme spolu. Ríša je trochu morous a hnidopich. Tak například si tuhle všiml, že tendlentenc Onur Askar nosí k letošnímu Armániho kvádru loňskou kravatu a byl z toho tak rozhozenej, že pak se mnou nechtěl hrát ani sanitku. Že prej ho už nebaví dělat húúú, když mu tam zezadu šoupnu toho svýho pacoše. Kretén. V jádru je to ale hodná holka, a tak si nakonec dal říct! Ale vo tom to neni, že jo? Tenhlenc osmanskéj Onur je děsnej fešák. S Ríšou se teď často hádáme, jestli má větší sexepíl než můj milovanej Chozé Armando z tý slepý čůzy. Hi, hi, hi. Ríša si mě často dobírá tím, že kdyby jako potkal takovýho fešáčka jakože u nás v Karlíně na ulici jo, zamával by mýmu kakáčku a změnil model! Je mě jasný, že to nemyslí vážně, ale stejně vždycky hraju žárlivku a dělám potom drahoty. Ježyš, zase vodbočuju, ghííí. Hele, jedno vám povim. Takovýdle skvělý drámě, plný citu, lásky a životních paradoxů může střelit vodpádek snad jen bezcitná ženská, nebo nějakej cynickej, vylízanej mačo! Jasnou kvalitu by snad poznal i Slepej houslista, kerýmu vypíchli uši, no ne? Hi, hi. Tak tomu koukejte dát aspoň ještě jednu šanci, votrapové, ať si vo vás nemusím myslet, že jste jen vobyčejná slepice, kerá má ve svý dutý palici jen háček, aby si měla na co pověsit míchu. Chicht! No a na úplnej závěr bych vám chtěl vzkázat něco moudrýho. Jak říká v mým voblíbeným manuálu svatej Matoušek: Svolal zástupy a řekl: "Slyšte a rozumějte: Ne co vchází do úst, znesvěcuje člověka, ale co z úst vychází, to člověka znesvěcuje. Tak si, prosím, dávejte pozor, co z vás tentokrát chitrího vyleze.(14.2.2011)

• korbitch22

Tak fajn,televize Nova definitivně degradovala na to nejspodnější dno,které si zaslouží jedině opovržení!Chtělo se mi z tý televize blejt už nějakej pátek a teď si zarazili definitivně hřebíček do těch svejch dutejch hlaviček.Když sem viděl tu jejich megakampaň,k týchle sračce,že na to čumělo skoro milion a půl lidí...pak sem viděl na ČSFD 4%...bylo mi jasno,ale nejsem pokrytec a jeden díl sem si schlédnul,abych měl právo tuhle blitečku zhanit!Není to to nejhorší,co jsem kdy viděl,ale odpad to je a čistokrevný,prostě telenovela vole!tohle je pro báby a starý uplakaný pany a jestli na to kouká někdo jinej,tak je to prostě debil.Jestli se z těch milonu a půl dementů,počet nesníží aspoň o 50%...doufám že hodně lidí bylo pouze zvědavých jako já...tak je český národ definitivně ztracen.Turecko fuj,fuj a ješte fuj a že to má na imdb 5,5 z 10 přisuzuji jedinému,ten server byl trapnej vždycky a choděj tam kokoti!Hawk donevkusoval sem! p.s. Verbale ty si ale.... :-D(8.2.2011)

• - Seriál měl úspěch v Turecku, Bosně a Hercegovině a Slovinsku. Po velkém úspěchu na Slovensku se Nova rozhodla nakoupit hned všechny díly. (tyna97)

• - Kvůli nízké sledovanosti přeřadila TV Nova telenovelu z původního hlavního vysílacího času na 17:30 hodin. (fiLLthe3DD)

• - Köfte - v seriálu oblíbené jídlo - jsou turecké masové kuličky, podobné jako naše karbanátky. (tyna97)