• Frajer42

Po zhlédnutí prvního dílu si netroufnu udělit hodnocení. Jsem hrozně zvědavý, kam se tahle stupidní, ale relativně obyčejná zápletka za 180 dílů dostane. Jakmile však překročí jediný díl prách snesitelnosti, který jsem vzhledem k tomu, že se jedná o telenovelu, ba dokonce tureckou telenovelu, nasadil dosti vysoko, tak se vydám cestou s davem a ten odpádek prostě dám. Dílů je 180, tudíž šance je obrovská. EDIT(o den později). Po zhlédnutí dvojdílu jsem dospěl k názoru, že hnůj nemá smysl pitvat. Tudíž krátce. Nádherná orientální hudba. Precizní dialogy.(Takové vysoce intelektuální). Prvotřídní zápletka. ( Ta primární mi stačila. Tímto je veškerá pointa celého příběhu odhalena a nemá nejmenší smysl se dívat na 177 dalších dílů, které určitě skrývají zápletky o mnoho lepší a určitě i chytřejší.) Zkrátka už v tom muslimském světě chybí nějaký pořádný atentátník, který by tomu dodal ten správný šmrnc. Zkrátka jsem si jistý, že široký intelektuální kroužek, pro který je telenovela určena si v 180 dílech v hlavním, potažmo vedejším vysílacím čase určitě přijde na své. Tohle by možná prošlo před několika desítkami let. Telenovelám zkrátka odzvonilo. Kvality turecké kinematografie si raději ani netroufnu zmiňovat. Tentokrát mi nezbývá než kráčet s davem. Šanci jsem tomu dal. Odpad! Jinak obdivuji odvahu TV Nova za začlenění telenovely do hlavního vysílacího času, čímž si rozeštvali veškeré diváky. Já bych tuhle odvahu v sobě nenašel.(6.2.2011)

http://tn.nova.cz/zpravy/film/tisic-a-jedna-noc-serial-ktery-nadchl-miliony-divaku.html První díl vás vtáhne do životů krásné architektky Šeherezády a chladného podnikatele Onura. Strhující příběh plný nečekaných zvratů, vypjatých situací, romantiky, lásky a vášně jistě zaujme i českého diváka, který se tak přidá k řadě fanoušků seriálu po celém světě. Formát si získal oblibu v Bulharsku, Chorvatsku či Řecku a od ledna 2011 také na Slovensku. Nova opět nelhala. Sakra lidi, hodnotíte už po 5-10 minutách sledování, někteří dokonce vteřinách a někteří dají odpad jen když vidí v tv reklamu, aniž by shlédli byť jen jedinný díl.. První telenovela na kterou se ze zvědavosti kvůli takovému humbuku musím podívat i když tenhle žánr není nic pro mne..Rozhodně budu sledovat dále a zjišťuji, že se na další díly docela těším. Mrzí mne, že Nova kvůli nezájmu diváků přesunula večerní vysílaní dvou částí denně na jednu část odpoledne. Samozřejmě je tam plno špatných dialogů a kýče, přesto se to dá sledovat.(30.1.2011)

• Jirka_Šč

Tak tedy dobře. V rámci objektivity jsem si na internetu pustil nejnovější díl a první tři. Nejprve pozitiva. Není to tak zlé, aby si to zasloužilo rovnou odpad. Na Onura se dá dívat. Myslím to tak, že mu věřím, co dělá. Na rozdíl od ostatních postav, které mají dialogy doopravdy debilní, u něj tento pocit nemám (navíc jedná jako "muž" - což není možné vnímat jinak, než pozitivně). Je třeba říci, že první díly dialogy tak strašné nejsou (pravděpodobně, že bylo o čem hovořit), aktuální díl se však po většinu času nedal poslouchat. Pokud navíc nejsou na plátně Onur a Šehrezáda, hlásím se hrdě k těm, kdo toto značují za výplach žaludku, lobotomii mozku (nebo lobotomii žaludku). Přítomnost Onura na plátně (v symbióze se Šehrezádou) však zvedá mé hodnocení o jednu hvězdičku (a zcela upřímně, chvíli jsem uvažoval i nad dvěma hvězdičkami - vše okolo nich je však příliš hrozné na to, abych je dal). Chemie mezi nimi je funkční (asi proto, že jsou v reálu manželé) a film získává určitý náboj, díky kterému je možné sledování filmu přežít (a rozumět faktu, že to někomu může v hlavě chvíli zůstat). Negativa. Doopravdy debilní dialogy, časté nelogické jednání postav (natolik, že by jim člověk nejraději jednu vrazil), neuvěřitelně statická kamera (fixní pohled z dálky, fixní pohled na tváře, fixní pohled z dálky, atd.), absolutně odpadový scénář (a režie) a klišovité, až to mlátí dveřma. Během sledování prvních tří epizod dorazila dcera (12 let) a dívala se se mnou (cituji: "Nemůžu uvěřit, že se na to koukáme."), když děj došel k momentu, že Šehrezáda dojde k Onurovi za účelem získání peněz a on ji začne svlékat, váleli jsme se smíchy na podlaze. Tak mizerně natočenou milostnou scénu jsem v posledních letech neviděl (ani dcera neviděla). Po jejím shlédnutí jsme jednohlasně usoudili, že další sledování nemá smysl a jdeme do kina. ■ Spolužáci mé dcery se prý všichni shodli na tom, že toto je kravina. Pro budoucnost naší země je fajn, že mají tento názor. ■ P.S. Když jsem přečetl tento komentář své dceři, začala mě přesvědčovat, abych vyhodil pasáž, ve které píšu, že jsem přemýšlel nad dvěma hvězdičkami. Prý mě ostatní budou mít za totálního idiota :).(4.2.2011)

• Petfruf

Večera jsem si to pustila při čtení a za chvilku jsem článek odložila, protože jsem konsternovaně zírala na tuhle BOMBU, co oslovuje diváky všude možně. Nic nového pod sluncem - ve všech směrech, akorát se člověk pozastaví nad tím, že si staří manžele vykají, ale to je asi tak všechno, co se dá zmínit. Zlatý Divoký anděl, ten měl aspoň špetku vtipu a nebyl tak statický a občas i vtipný. Tohle je věc, která i v žánru telenovel, má nižší kvalitu (předpokládám), ale cílovou skupinu si to najde a mě se bude snadněji rozhodovat, co si pusím k večernímu čištění zubů :D(8.2.2011)

• A_FISH

Talentovaná architektka Šeherezáda, matka päťročneho chlapca, ktorý má leukémiu a potrebuje urgentnú pomoc spočivajúcu vo finančne veľmi náročnej operácii, potrebuje na zachranu syna peniaze. Onur Aksal, majiteľ spoločnosti, kde Šeherezáda pracuje, je ochotný požičať jej peniaze len pod podmienkou, že s ním strávi noc. Od tej chvile stále viac túži po jej prítomnosti. Zdvojnásobuje svoju ponuku a ako protihodnotu žiada ďalšiu spoločnú noc. Šeherezáda znechutená jeho návrhom pokúša sa najsť si inú prácu, ale osud všetko komplikuje... a taky jí zomrel manžel :´-((8.2.2011)

• - Seriál měl úspěch v Turecku, Bosně a Hercegovině a Slovinsku. Po velkém úspěchu na Slovensku se Nova rozhodla nakoupit hned všechny díly. (tyna97)

• - Hlavní hrdinovia Bergüzar Korel (Šeherezáda) a Halit Ergenç (Onur) boli vďaka obrovskej obľube aj na Slovensku počas príležitosti Dňa otvorených dverí v TV Markíza. (tommy187)

• - Bergüzar Korel a Halit Ergenç jsou ve skutečném životě manželé. Seznámili se ještě před natáčením seriálu. V roce 2009 se vzali a mají syna. (Lex Luthor)