Někdy vám cestu domů pomůže najít osoba, od které byste to nejméně očekávali…” Fred Daly žije tichým a osamělým životem. Jeho domovem je jeho auto. Vše se ale změní ve chvíli, kdy vedle něj zaparkuje Cathal ve svém malém žlutém autíčku a z těch dvou se stanou sousedé. Cathalovi je dvacet jedna let, je závislý na marihuaně, celý svět vidí pozitivně a pomůže Fredovi dát si život dohromady. A zdá se, že se mu daří. Zcela nakazí Freda svou energií, Fred přemění své auto v útulný příbytek a dokonce se zpřátelí s Jules, atraktivní učitelkou hudby, která je také samotářka a bydlí nedaleko. Jenže Fred je příliš hrdý než aby Jules přiznal, že bydlí v autě. Cathal má problém se svou závislostí, která se mu začíná vymykat z rukou. Jak se tři outsideři postupně zbližují, navzájem se ovlivňují a jejich životy se začínají proměňovat… Tento dojemný povznášející příběh vypráví o přátelství, důvěře a potřebě cítit se někde jako doma. (oficiální text distributora)

rt12

Příběh o zdánlivě nerovném přátelství a složitostech života. Zaujal mě svým jednoduchým vyprávěním. Colm Meaney překvapil a doslova odzbrojil v roli chlápka uzavřeného a samotářského, který jen těžko pustí někoho do svého světa. Skvělým způsobem mu sekundoval Colin Morgan v roli kluka, který bohužel řeší svou frustraci, pomocí drog. Pěkný film. ()

PP66

Na tenhle film jsem se rok těšil, až bude mít titulky, a nezklamal. Smutně lyrickej, bez přikrašlování, poeticky vyprávěnej severskej příběh tak, jak to mám rád. ()

zette

Takove a podobne namety mam rad. Colm Meaney byl skvela trefa pro ztvarneni teto hlavni postavy. Presto me to emocne nechalo chladnym, coz je pro tento druh filmu zasadni. Ale ma to prijemne tempo, zajimave postavy... ()

Tosi

Myslel jsem, že to bude veselý pohled na život bez domova v Irsku...Byl jsem úplně vedle, ale byl jsem za to rád. Parked naťukává témata, jako jsou bezdomovectví a užívání drog, je tam i troška romantiky, ale ta film nezastíní. Přátelství a mentorství mezi hlavními postavami, Freda a Cathala, jsou v čele. Celé to působilo dost mile a ostýchavě, asi i díky velkému věkovému rozdílu. Hudba byla tak krásně jednoduchá...ve vážnějších scénách ku prospěchu chyběla a jinde ve mě zase vzbuzovala příjemnou melancholickou náladu. ()

LondonGirl

Jediné, čo tento film drží v priemere, je Colin Morgan. Bez neho by som to nedopozerala ani do dvadsiatej minúty. Ale musím pochváliť aj herecký výkon Colma Meaneyho. Snímok sa nesie v takom pochmúrnom duchu, dej ma veľmi neoslovil, resp. neoslovilo ma to jeho spracovanie. Musím však dodať, že pravdepodobne je výsledok presne taký, ako si to vopred naplánoval režisér. Aspoň to neskončilo typickým happyendom, aj keď mohlo sa tam vytvoriť viac možností. V skratke: vyzdvihujem dvoch hlavných predstaviteľov, ktorí svojimi hereckými výkonmi držia tento film pokope. Druhýkrát však po tomto snímku určite nesiahnem. ()

lofa

Osud je kolikrát hodně nevyzpytatelný a dokáže spojit zdánlivě neslučitelné, a proto si k sobě najdou cestu i dva lidé, věkem zcela rozdílní, povahou jakbysmet a o jejich cestách životem ani nemluvě. Příběh je spíše lidsky smutný a když už svitne nějaká ta nadějě na změnu k lepšímu, opět se dramaticky změní. Hodnocení 85% ()

cmenda

Tak i tohle se může stát každýmu. Nelze tomuhle filmu nic vytknout každá postava měla svoje a dohromady udělaly moc . ()

Nemain1987

Naprosto geniální film. Perfektní herecké výkony Colina Morgana i Colma Meaneye. Strhující děj, naprosto věrohodně sepsané i zahrané. V zásadě dost depresivní snímek naplněný zoufalstvím a beznadějí, ovšem okořeněný notnou dávkou typicky Irského černého humoru. Jeden ze snímků, co člověka vážně donutí přemýšlet. ()

Jurcekk

Umieranie toho mládenca slabé, ale inak pekný film. O maníkovi, čo má svoju hrdosť, a nevzdáva sa. Že neulovil ten kapitálmy kus slúži tvorcom ku cti. ()

mudo1982

Veľmi dobré, citlivo zrežírované ako aj zahrané. Proti osudu sa treba vzoprieť hoci to niekedy nie je jednoduché. Takéto filmy proste môžem. Za mňa poctivé štyri hviezdy. ()

hujerita

Jednoducho paráda. Malý európsky film z veľkým F. krásne civilné, príjemne mrazivé a pravdivé. A čo ma najviac potešilo tak jednoducho zo života a končilo to tak ako malo, žiadne prikrášlenie len čistá realita, tak ako to chodí. Skvelé herecké výkony len podčiarkujú výnimočnosť filmu. ()

Soldier_666

Tak tady se žádný přeslazený happy end nekonal, což je jen a jen dobře, jinak by jsem dal 4. Filmy o smolařích, ztracených existencích a všeobecně o lidech v nelehkých životních situacích jsou mojí krevní skupinou, takže tady naprostá spokojenost. Měl jsem tucha že jakmile v tom mají prsty Fiňani nemůže to být špatné, natož katastrofa. Zasloužených pět. ()