Deset let je docela dlouhá doba a člověk, ať chce, nebo nechce, se za ty roky změní. Když po deseti letech náhodou narazíte na starého kamaráda ze školy, může se stát, že v něm už jen těžko poznáte osobu, na kterou si pamatujete. Jsou však i lidé, na které po takhle dlouhé době nezapomenete, ať se snažíte sebevíc. Film je o jednom obyčejném srazu spolužáků po deseti letech a na takových srazech se může stát prakticky cokoliv. (Foox)

Bukk

Tak nevím no...jen chvilku po shlédnutí mám víc než smíšené pocity. Potenciál tam určitě byl, ale minimálně o deset minut kratší verze by mi udělala mnohem větší radost. Bohužel se film snažil přecházet z dramatu do komediálních scének nešikovně, takže ten výsledek neměl takový efekt, jaký byl nejspíš zamýšlen. Postavy byly uvěřitelné, ale bylo jich na mě moc, rozvinutí jen některých záležitostí více dopodrobna by neslo více užitku. Po odležení v hlavě jsem si uvědomila, že to je snad poprvé, kdy mi Channing nevadil a já se modlila, aby jejich story nenabral nějaký špatný spád (což se bohudík nestalo). Proto to teda zvýším na nadpozemské 3*. :D ()

KOZEL84

Těšil sem se a nezklamalo.Malý,civilní,příjemný a sympatický film a herci.A Kate Mara.A Oscar Isaac (ten typek je neuvěřitelný).A ten song-fakt těžký kalibr romantiky-dostávačka.Z té jejich romantické linky by ve vteřině roztál i ledovec před Titanicem a všichni by byli v suchu.Tak za dalších deset. ()

studo

Oddychovka, ktorá však neprináša žiadne veci navyše, čím by vyčnievala, prípadne prečo by ste si ju mali pamätať o týždeň... Potešila Kate Mara a Isaacove Never Had... ()

Kingjiri

Kromě přehlídky mnoha známejch tváří nepřináší tenhle vztahovej snímek nic novýho. Vedle slušnýho hereckýho obsazení je možný ještě vypíchnout fakt, že příběh patří mezi ty inteligentnější a civilnější. Myslim, že ženský části divactva se bude 10 Years líbit o něco víc, protože obsahuje dost romantickejch pasáží. Za mě ale pouze průměr. ()

DadysGirl

Hořko-sladko-trochu trapná vztahovka... Tak jak jsme si asi na střední všichni připadali a jak se ukazuje, některým to zůstane navždy... Evidentně většině... Divný! ()

Snathoras

Sice jsem si myslel, že to bude fajn film, ale že se mi bude líbit až tak moc? To jsem vážně nečekal. Obsazení je fakt sympatické a líbí se mi, že tam každý člověk má svůj příběh...řekl bych, že je to docela nedoceněný film :) a otoaleťákování stromu bylo boží...musím si to zase někdy zopáknout! Ale tentokrát pořádně xD Hmm...jaký bude můj sraz za 10 let? xD ()

slavokvasic

Velmi priemerné, ničím výnimočné..ako aj herecké výkony, celkový dej a vlastne celý film. Ale na druhej strane nie je to niečo nekukatelné a vôbec nie žiadny odpad. Len je to už dosť okukané a pokiaľ sa do podobného filmu nepridá niečo špeciálne, výsledok bude väčšinou rovnaký. ()

morfas

Při sledování tohoto filmu se mě zmocnily zvláštní, ale příjemné pocity. Ať už to byly vzpomínky na uplynulá výroční setkání (ZŠ, SŠ, VŠ) nebo představy o tom, jaká budou ta další a kdy. O těchto myšlenkách a představách nádherně píše Robert Fulghum ve své knize Od začátku dokonce . I na tuto knihu jsem si při sledování vzpomněl nebo na vyprávění prof. Matějčka v pořadu Na plovárně , ve kterém vzpomíná na setkání maturitního ročníku po 60 letech. Vzpomínkový film, ať už si pod tím představíte cokoliv. ()

sergio4

Milujem filmy tochto typu. Priznám sa šiel som na to s obavami pri pohľade na reakcie a hodnotenie filmu a veľa som od toho teda neočakával. Obyčajná stretávka zo strednej školy po 10 rokoch. Ale práve v jednoduchosti a obyčajnosti a to tento snímok dokonale spĺňa, ničím netlačí na pílu a nestavia sa nasilu do role komédie. Všetky tie vzťahy medzi jednotlivými postavami, teda spolužiakmi, proste človek si hneď predstavuje (keď to už teda nemá za sebou) ako a kde bude prebiehať jeho stretávka po 10 či viac rokoch. Počas celého filmu mnou kolovali rôzne druhy emócií od radosti, smiechu po smútok či dojatie, wow. Ten film bol tak bežný a jednoduchý, že to bolo až neuveriteľne krásne, som rád, že sa točia podobné filmy. Skvelý výber hercov - Rosario Dawson, Tatum, Oscar Isaac či krásna Kate Mara... ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

TimStar

Tohle nemusí být špatný film. Takový ze života, o srazu třídy a kdo se jak změnil, jo na tohle se docela těším :) ()

stuly

Americký film režiséra Jamieho Lindena z roku 2011 je typickým produktom komerčnej kinematografie, ktorá divákovi neprináša silný príbeh, ani veľké emócie a je hybridom viacerých žánrov. Povedzme, že 10 years je film určený pre nenáročného diváka, ktorý chce byť pasívnym pozorovateľom ľahko-stráviteľného filmu na nedeľné popoludnie. Režisér sa zrejme vrátil do svojich stredoškolských čias a nakrútil dielko o stretnutí spolužiakov po 10 rokoch od maturity na strednej škole. Počas 100 minút trvania filmu vidíme množstvo ľudí, ktorých príbehy sa prelínajú a zároveň paralelne vyvíjajú. Tvorcovia filmu obsadili do hlavných úloh druhotriednych hercov a herečky Holywoodu, s výnimkou Channinga Tatuma, ktorého poznáme z filmov J.I. Joe 2, Dilema alebo Milý John. Snímka nám ukazuje vzťahové krízy, spomienky na staré hriechy a lásky, ješitnosť dospelých mužov, ktorí v sebe stále majú kúsok tínedžerov a ženy túžiace po fungujúcich partnerstvách. Film v sebe nenesie žiadny odkaz, ani pointu, vracia nás v čase o niekoľko rokov späť, do bezstarostných čias plných zábavy. 10 years môžeme zaradiť do kategórie nevydarených romantických komédií, na ktoré si na druhý deň po zhliadnutí len ťažko spomeniete. ()

Raziel811

Překvapivě dobrý film. Pravděpodobně točený pro radost, ne pro obrovské výdělky. Dokonce i jinak velmi iritující Justin Long se dal přežít :) ()

Dunno

Film o srazu po škole po deseti letech. Dá se říct, že celkem o ničem, kde jakoby čekáš na okamžik, kdy se to někam rozjede a co z toho vlastně bude. Čekáš, kdy skončí večírek a film poběží dál. A jak tak čekáš, čas plyne, díváš se, sleduješ scénu za scénou a ti ještě pořád mladí ti připomínají studenty, kteří zestárli o deset let, změnili se a teď se potkali na srazu. Řečník by řekl, že je to film i lidech jako jsme my. Páč všichni jsou v tomhle ohledu stejný a málokdo zůstane zauhrovaným puberťákem. Ale na to, že ten film vlastně nemá děj, dokáže zaujmout a dovede diváka až do konce. ()