mkubalikova

Čekala jsem malinko víc, asi to bude chtít ještě jedno zhlédnutí. Přihazuji hvězdu navíc za Jennifer. Update: Druhé zhlédnutí pomohlo. Přihazuji hvězdu i za Bradleyho a pocit, že každý má nárok na svůj happy end. Jen ho často najdeme tam, kde ho nejméně čekáme. ()

Guzo

Na mě to bohužel působilo až moc ploše. Zajímavý příběh i herecké obsazení, ale nějak jsem se do toho filmu nedokázal vžít a to je pro mě u dramat asi nejdůležitější. Navíc mi v některých scénách přišlo, že Jennifer Lawrence zbytečně přehrává.. 6/10 ()

vyfuk

Tento typ filmů je přesně ten, kterému se snažím vyhýbat. Porovnám třeba Lásky čas a Terapie láskou. Lásky čas je v podstatě originálnější a do jisté míry, jsem nevěděl a ani netušil jak by mohl film skončit. Avšak byl zde faktor toho, že film je reprezentován jako komedie, což v podstatě až tak není pravda. Tento film byl v podstatě předvídatelný, ale na druhou stranu se ke konci propracovávala dlouhý trnitá cesta. Jennifer je skutečně úžasná herečka a jedna z vrcholů dnešní herecké generace a i když Oscarové ocenění je možná trochu přeťáplé (ano myslím na Leonarda), i tak by byl hřích jí ho nepřát. Divím se, že jsem se s Russellem (asi jedním z největších režisérů současnosti) seznámil až nyní, ale je to velice příjemné uvedení do jeho skromné filmografie. ()

Bagr_007

Vlastně dost rušivý, že jsem četl knížku. Jak postupně plyne děj, tak to s ní přestává mít cokoliv společného. A co hůř, ve filmu se pouští scény a motivy z předlohy, které tam měly jasný účel, ale zde nemají zcela žádný. Jinak je to ale příjemná romantika s fajn herci. To je vlastně všechno. Adaptace měla daleko na víc. ()

cross

Takže pojďme si to prosím trošičku sesumarizovat - komedie to není (na to filmu chybí vtipné scény), romance to není (to by snad nikdo nemohl myslet ani vážně) a drama už vůbec ne (pokus o "pohodový" vypravěčský styl tento směr bourá už od začátku). Co to tedy je? Film ve kterém se od začátku až do konce ječí na základech podivného scénáře, navíc s obsazením nepřesvědčivých hereckých výkonů a vysloveně nesympatických hrdinů... Po půlhodině jsem nevypnul jenom proto, že jsem se chtěl dozvědět kam až tvůrci zajdou... Pro mě až na závěrečné taneční číslo (odtud pramení ona jedna hvězdička) ukrutná filmová nuda a absolutní nepochopení, proč je tato "romantická komedie" natolik přeceňována... ()

Autogram

Niekto mal pocit, že ak spojí dvoch psychošov, tak dosiahne dokonalú harmóniu a pritom ašpiruje na oskarov. Nejakého aj dostal a ja nerozumim, za čo. Ukecané až uvrieskané postavy, romantické megaklišé, nezaujímavý tanec, ktorý sa objavil zničohonič a ďalšie nezmysly, čo na filmoch neznášam. Ledva som ochotný dať jednu hviezdu. ()

lofa

Bradley Cooper mi v roli týpka s bipolární poruchou ze začátku vadil. Postupem času, když se seznamuje víc a víc s Jennifer Lawrence jsem si něj zvykl, až si ho nakonec oblíbil a strašně mu fandil. Chemie mezi ním a Tiffany funguje dokonale, až bych si myslel, jestli náhodou netvoří pár i ve skutečnosti :-) Už ted se těším na jejich další společný film "Serena". Music: Danny Elfman official soundtrack: 1.Danny Elfman - Silver Lining Titles, 2.Stevie Wonder - My Cherie Amour, 3.Alabama Shakes - Always Alright, 4.The Dave Brubeck Quartet - Unsquare Dance, 5.Alt-J - Buffalo, 6.Les Paul & Mary Ford - The Moon Of Manakoora, 7.CrabCorps - Monster Mash, 8.Ambrosia Parsley & The Elegant Too - Goodnight Moon, 9.Eagles Of Death Metal - Now I’m A Fool, 10.Danny Elfman - Walking Home, 11.Bob Dylan & Johnny Cash - Girl From The North Country, 12.Jessie J - Silver Lining, 13.Rare Earth - Hey Big Brother, 14.The Dave Brubeck Quartet - Maria other music: 15.Joan Shaw - Rain In My Eyes, 16.William Kimball - Hard To Find, 17.Led Zeppelin - What Is And What Should Never Be, 18.Stevie Wonder - Dont You Worry ’Bout A Thing, 19.White Stripes - Hello Operator, 20.UCLA Bruin Marching Band - Street Cadence, 21.Frank Sinatra - Have Yourself A Merry Little Christmas, 22.Piero Piccioni - Amore A Forza, 23.Evan Lurie - Popeye’s Clog, 24.Toco - Guarapiranga, 25.Andrea Guerra - Cesaroni’s Tango, 26.Tribute Beat - Sway, 27.Evan Lurie - Devil Tango, 28.White Stripes - Fell In Love With A Girl, 29.Johnny Mathis - Misty, Asi to není na plných 5*, ale i tak Hodnocení: 85% ()

dinsdale

Takhle špatný film už jsem dlouho neviděla. Tragický plochý a plytký scénář. Režisér má sice osobní zkušenost s bipolární poruchou a ta může nabírat různých podob, jeho postava ale působí spíš jako rozmazlený fracek. Kde jsou jeho depresivní stavy? Nepřirozené vykonstruované dialogy, nulové emoce nebo chemie mezi hlavními hrdiny. Osm nominací? A za co Jacki Weaver, za minimalistické stání u skříně? ()

zuza99

První půlka se vlekla, ta druhá jela zase moc rychle. Bylo jasný, jak film dopadne. Moje sestra, mi ale v půlce řekla, že to dopadne špatně. Tak jsem teda pořád čekala co se po*ere. Tím pádem, to byl pro mě doják. Kdybych si byla jistá, že skončí dobře, asi bych jen řekla, no to je překvapení. A asi bych i hodnotila o hvězdu méně. Přeci jenom na filmu nebylo nic tak extra. Nominaci na Oscara opravdu nechápu. Poznatek z filmu: Bradley Cooper vypadá dobře i v pytli. Hezký, milý film, s dobrými herci, ale opravdu byla nutná ta nominace? ()

Lennyanka

A už zase... Jakej *** přeložil Silver Linings Playbook jako Terapie láskou?!? Takových krásných kreativních řešení by se dalo vymyslet! Ale ne, je to přece "romantická komedie", tak aby to lidi poznali, nacpem tam přece "láska" ne?! Přece nad tím nebudeme moc přemejšlet či nedejbože nezkusíme něco originálního! To by se toho lidi lekli! OMFFG. (Pro příklad, stejně tak utrpěl film You've Got Mail přeložen jako Láska přes internet, Two Weeks Notice alias Láska s výstrahou či Hugo Pool alias Láska na druhý dotek). Nechápu. ()

Wbcko

Příjemná romantika, žánrový nadstandard, ale nominace na Oskara za nejlepší film? To byl letošní filmový rok skutečně tak slabý? 75% ()

Pucimka

První tři čtvrtiny filmu jsou hodně nepovedené, naštěstí to vykompenzuje výborná závěrečná půl hodinka. Otázka je jestli to na celovečerní film stačí. ()

jefff

Tak a mám svého osobního adepta na Oscara. Myslel jsem si, že palce budu držet jen Djangovi, ale Terapie Láskou (mimochodem děsnej název) si vysloužila minimálně stejnou podporu. Nevím jak to Russell udělal, ale herci jsou neskuteční. Tak dobře hrající Bradleyho Coopera a Jennifer Lawrence jsem ještě neviděl. De Niro taktéž fantastický. Všichni by si zlatýho plešouna klidně zasloužili. Je to sice nervák, ale zároveň jeden z těch nejzajímavějších filmů roku. Kam se hrabou Bídníci a Láska a dle mého ani Lincoln (kterého jsem tedy zatím neviděl). Bravo!!! ()

Hollohlaway

Poměrně originální zápletka je jediné, co tento film odlišuje od tuctu romantických komedií. Dva cvoci se dávají dohromady a fajn se na to kouká, Lawrence je velmi dobrá, a i humor je zastoupen, navíc je to díky psychickým poruchám obou dvou i trochu k zamyšlení. Ale Oskara...no nevim, a nic než lepší průměr to nakonec není. ()

tommmy89

Jedinečná romantická komédia skrýva vo svojej hĺbke isté čaro. Nepatrí medzi tie, ktoré predstavujú hercov v roli, kde sa pohádajú a neskôr dajú dokopy. To je už tuctové a nepochybne nudné. Tento kúsok nám servíruje na tácke dvoch "bláznov", ktorý pochopia, že nielen terapia u psychológa pomáha na zranené srdce. Ich lekárom sa stane tanec a nová skúsenosť, ktorú obaja potrebovali. Vo filme taktiež zažiari Robert De Niro, ktorý si zahrá bookmakera a milujúceho otca. 4* ()

Madlene

Stále přemýšlím, jak je možné, že to dostalo tolik nominací na Oscara. Možná je to asi dostatečně nezávislý film, ty teď nějak bodujou... No, v každém případě pořád váhám s hodnocením. Začátek byl na mne trochu nerozhodný (navíc mi vážně vadí roztřesená kamera), dlouho se rozvíjelo hlavní téma, a závěr byl pak krásně romanticky jednoznačný. Takže pro tuhle chvíli 3+. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží