Radek.SCH

Příliš umělé. A závěr úplně vymazal jakákoliv pozitiva ze začátku. + + + Nevím proč, ale když jsem si to pustil po půl roce podruhé, změnil jsem názor. Parádní komedie. ()

zarovicka

rozhodně to není tuctová americká komedie... i po dvou hodinách mě to stále bavilo a vlastně člověk až do poslední chvíle neví jak to doopravdy dopadne ()

vachi

Před shlédnutím tohoto filmu jsem měl strach, že se bude jednat o klasickou romantickou komedii, pouze s větším množstvím psychicky narušených jedinců, jak naznačovaly trailery. Naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Silver Linings Playbook je jedno z nejpříjemnějších překvapení roku 2012. Vynikající herecké výkony pevně korigované skvělou režií dělají z tohoto filmu jednoznačně mého kandidáta číslo jedna na Oscara. Dva jedinci, zasaženi nepříjemnými situacemi, si k sobě postupně najdou cestu. Sice to zní ohraně, ale díky výbornému scénáři a chemii mezi hlavními představiteli (Jennifer i Bradley si mě absolutně získali, jejich rozhovory jsem si s příjemným úsměvem na tváři velice užíval) je toto jedinečný film, který by neměl zůstat bez povšimnutí každého filmového fanouška. ()

P.J.2

Jedna z nejklišovitějších filmových linií, naroubovaná na originální schéma, na které jen tak nezapomenete a pomyslíte si že ten svět ještě není tak zlej. Dojemné, příjemné a celkově brilantní. ()

Wargoo

Oscarová nominácia za scenár jednoznačne zaslúžená. Film ma síce vťahoval pomalšie, o to intenzívnejší bol pre mňa záver. Pripomenulo mi to Little Miss Sunshine, kde celý film smeruje k jednému tanečnému číslu, a až TO samotné finále bola čerešňa na torte. Viem, že niekedy to majú Akademici ťažké s nomináciami, keď sa toho za rok moc neurodí, a tak musia vyberať aj zo slabších výkonov, ale prečo zrovna Jacki Weaver ? Niekto tu zabudol na HOPE SPRINGS a ich predstaviteľov, a kľudne mohli nominovať aj Frances McDormand za Moonrise Kingdom alebo Kelly Reilly za FLIGHT... !!! Cooper príjemný vyšinutý prepnutý magor, tatko Robert klasika (Oscarová nominácia - proti gustu žiaden dešputát), krásna Lawrence bola spestrením, a príjemnou súčasťou tejto mozaiky. Film sám je natočený dobre, emócie gradujú a na konci si film diváka získa svojou úprimnosťou a nadhľadom. Niekedy sa stane, že vám život dá zopár rán rovno po papuli, ale ako sa povedalo v jednom komixovom filme o netopierovi: Prečo padáme? - Aby sme sa naučili zdvihnúť sa! Film je o zdvihnutí sa, o druhej šanci, ktorá je niekedy lepšia ako tá prvá, a že láska života nemusí byť vždy tá prvá... 4**** , 75,638 % ()

figliar

Nie blázon je ten, čo stal sa bláznom, ale ten, čo si myslí, že blázni sme my. Krásne šialené, dojemne romantické. Aj keď film má celkom očakávateľný vývoj, niečo na ňom predsa len je originálne. Nomináciami ovenčený, hviezdami nabitý, citami nasýtený psychologický lovestory. Niekedy proste má človek náladu vypnúť a pustiť si dačo, čo mu zdvihne náladu. ()

owwidius

Uz trailer ma nijak extra nenadchol a film bohuzial tiez ne. Ohrana romanticka zapletka dvoch ukricanych psychotickych ludi. Ani jedna postava mi nebola moc sympaticka, ale aspon tam bolo zopar funny momentov. Robert DeNiro tiez super. Ale inak sa dost divim tym hodnoteniam a aj nominaciam na Oscara. Najlepsi film? Urcite nie. [#25/2013] ()

ještěžiju

Jennifer Lawrence dostala Oskara? Proč ne, skvěle napsaná a zahraná role a její ladné křivky se při kroucení pánví dokázaly zapsat nejednomu diváku do podvědomí. :-) Tmavší barva vlasů ji neuvěřitelně sekne. Cooper mi až tolik neseděl, přehrával, ale budiž. Zbytek slušně přispívá. Film ovšem padá s jeho neuvěřitelně banálním a očekávaným koncem. Ten srazil mé hodnocení výrazně. Lepší tři hvězdy. Byť s verbalem a jeho poznámkou o přebušených procentech docela souhlasím .. tak zbytek jeho komentu se rovná blitkům na kachličkách toalet po prohýřelé noci na diskotéce. Už to ztratilo své kouzlo jako x-tý díl dříve coolového a originálního seriálu. PS: Mimochodem. Zatímco u jiných filmů dokázala distribuce přeložit origtinální název filmu úplně scestně. tentokrát se jí podařilo vměstnat děj filmu do pouhých dvou slov a tímto vlastně sdělí dopředu divákovi vše, o co ve filmu jde. Taky to není dobrá volba. ()

JohnSorrow

V první půlce jsem byl nadšenej. Jenže pak přišla druhá a najednou bylo všechno jasný. Tušení diváka přerostlo v jistotu. A přesně to se snažila nabourat celá první polovina filmu - že tenhle film je jiný, nečekaný a neviděný. Jenže ve výsledku směřuje k jasnému cíli. Má skvělý začátek, který mu otevírá super možnosti a pak sklouzne do koryta, ze kterého se již nedostane. A to je tuze velká škoda. A ještě technická poznámka + jeden spoiler - to mají doopravdy tu reklamu na iPod zapotřebí? Když si dovolili takový hvězdy jako Coopera a De Nira? A chování té poslední porotkyně, která vyrovnala skóre na požadovaný průměr - všimněte si, že u předchozích párů byla hluboko pod průměrnou známkou a najednou, světe div se, flákla to tam, ať se třeba chumelí - přece ta láska a tak všechno z toho tance bylo cítit, že jo... ()

cle_men_tine

Tak já nevím. Ty oscarové záležitosti mi příjdou uhozený, vzhledem k tomu, že se jedná o klasickou romantickou zápletku alá "všichni si padněme do náruče a poplácejme se", jen s tím rozdílem, že jsou zde všichni psychouši. Jenže jsem jen opuštěná, nafouklá ženská se kterou lomcují emoce, a když se zadívá do očí Coopera a na zadek Lawrencki, tak vše je odpuštěno a Bůh žehnej Vám všem! ()

MikeeTheory

Konečně něco zajímavého, originálního a zábavného. A že to je hodně dávno, kdy jsem něco takového řekl v souvislosti s americkou romantickou komedií. Nevím proč, ale tento film mně prostě bavil od začátku až do konce. Sympatičtí herci, zajímavý námět a legendární Danny Elfman. :-) ()

Mii

Přiznávám, že jediná věc, která mně nalákala na tenhle film, byl oscar pro herečku v hlavní roli. A jop, musim říct, že si za tu roli Jennifer Lawrence sošku vážně zasloužila. Ale to bylo asi tak všechno co stojí za zmínění. On to neni špatnej film. Naopak, je moc moc pěknej. Navíc podle knižní předlohy, takže příběh má opravdu hlavu a patu, ale na můj vkus je trošičku... až moc nudnej. Což je více méně jenom můj problém, jelikož jsem strašně dlouho neviděla obyčejný drama, který bylo čistě lidských vztazích, a musim si na to znovu zvykat. ()

danek22

Jak já nemám rád happy endy, film se mě fakt líbil, ale jakmile začala taneční soutěž, tak bych raději odešel z kina, kdybych předem věděl co se bude dít, odnesl bych si z filmu mnohem lepší zážitek bez kýčovitého zakončení. Tady si to vážně říkalo o ne tak divácky vděčnej konec, kterých jsme viděli na stejný způsob milion. ()

Fridecka

Úžasná romantická komedie o bláznech. Dlouho jsem se tak nezasmála. Ale to není hlavní deviza filmu. Ve skutečnosti je to o upřímnosti lidí k sobě samým, o tom co je v každém z nás dobrého, o nutnosti to dobré hledat. Také o tom co dobrého sami můžeme dát ostatním a za co dobrého můžeme lidem kolem nás děkovat. Nevím, proč někomu připadá vykalkulovaný, nechápu. Naopak, realitě velice blízký. Já jsem vděčná za tento film a těším se až ho znovu uvidím. Vypráví o opravdu zlých věcech a lidem, kteří nepřipustí, že se za většinou šílených scén skrývá nemoc, možná nepřijde humorný, ale spíše cizí. Ten člověk je prostě "magor", to je jasné a sám přispívá k další a další stigmatizaci ve svém okolí. Mně byli oba hlavní protagonisté velmi sympatičtí a svým způsobem blízcí / své role zvládli věrohodně/, ikdyž přiznávám, že život s nimi nebude žádný med a lidem co to zvládnou patří můj obdiv. Nejlepší scéna? Když Pat probudí celou ulici. That is a real psychotic way! Robert de Niro je také "kouzelný" jako tatínek, jablko nepadlo daleko od stromu. ()

johnywalker

Krásný snímek. Možná až moc přitažený za vlasy a předvídatelný. Proto ubírám hvězdu. Jennifer mě však čím dál tím víc přesvědčuje, že je jak úžasnou osobou, tak i herečkou! Bradley mě už rozhodně přesvědčovat nemusí! ()

Adm.Nelson

Poctivá romantika, ktorej vôbec nič nechýba. Málokedy som si tak želal happyend ako práve tu, čo ale bude predovšetkým vďaka perfektnej ústrednej dvojici. Ak sa na konci filmu vo mne rozlieva príjemný pocit, tak viem, že s plným hodnotením nemám váhať. Pri hodnotení poroty a radosti celej rodiny som sa schuti zasmial, a pri následnej De Nirovej rade synovi do života som len uznanlivo pokyvol hlavou. Podobný good feeling som mal naposledy pri Bláznivej, hlúpej láske. A na rozdiel od Pata, ktorého jedna pesnička privádzala do šialenstva, tak mňa zase vo filme mimoriadne potešila What Is And What Should Never Be od Zeppelinov. Ja skrátka žeriem, keď ich nesmrteľné songy niekto zakomponuje do filmu, ako to bolo napríklad naposledy tiež v Affleckovom Argu. 10/10. P.S.: Jennifer Lawrence si pridávam do topky najkrajších herečiek Hollywoodu. Inak zo všetkých zúčastnených vo filme podala najlepší herecký výkon práve ona. ()

Ben Nevis

Od Oscarem ověnčeného snímku jsem čekala sofistikovanější zápletku než hloupoučkou předvídatelnou pohádku pro dospělé slečny podle scenáristické kuchařky pro začátečníky. Výkon Jennifer mě neohromil, spíš mě zaujalo herectví Bradleyho, který ze sebe vydal víc emocí a předvedl víc než jenom pár hysterických scén, které zaujaly porotu. Na druhou stranu se na scénáři nedalo nic zkazit, vedlejší postavy pobavily a v taneční soutěži jsem fandila, i když to nebyl žádný Hříšný tanec. Pohádky mám ráda. ()

mala_kea

Nevím, jestli skutečně stárnu, jestli to ze mě dělá přítelkyně, nebo je to Russellem, ale terapie láskou mě nenudily, povzbudily, dokonce jsem hlavnímu páru fandil. I přes ohranou kostru doplněnou vtipnějšími vstupy mi za to ty dvě hodiny stály. Jennifer je v těch legínách neskutečně sexy (!). Doufám, že ještě uvidíme více takovýchto počinů a že se nejednalo o nahodilý výstřel do tmy. ()

Rokle

Rozhodně není lehké se s tímhle romantickým dramatem ztotožnit. Prakticky všechny postavy jsou krajně vyšinuté (snad nejnormálnější postavou je matka hlavního hrdiny). Cooper a Lawrence k sobě dokonale pasujou, jejich slovní přestřelky střílí neustále ostrýma, takže za mě spokojenost. Moc hezký soundtrack. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží