V pařátech smrti (TV film)

Roadkill

Tony Kearns

Kostýmy:

Maeve Paterson
  • beso74

Typická televízna hovadinka v ktorej hlavnú úlohu mal zohrávať vták. Mile dámy, netešte sa, ani milí ornitológovia. Ste totálne vedľa, ide tu o celkom iného, aj keď svojím spôsobom unikátneho letáčika. Tento tu má jeden zlozvyk, najradšej má totiž ľudské vnútornosti. Potravou sú mu tí, na ktorých bola uvrhnutá nejaká kliatba. A práve to je problém skupinky priateľov na výlete v Írsku. Dostať sa do konfliktu s cigánmi, to je totiž iná káva. vedeli by o tom svoje povedať obyvatelia Lunika IX či Jaromníc ale i Alison Lohman ktorá chcela jednej takejto chudinke pomôcť a tá ju takmer stiahla do pekla (Stáhni mě do pekla), alebo advokát v podaní Roberta Johna Burka, chudnúci kvôli inej cigánskej kliatbe viac ako by sa mu to páčilo (Zhubni!). Tento film však v porovnaní s predošlými neobstojí. Pretrpieť sa to síce dá, ale postavy sú buď málo sympatické alebo dokonca nesympatické, vták smiešny a film aj napriek kratšej stopáži pridlhý a prinudný...(4.7.2014)

• Vančura

Neuvěřitelně dementní film, který je tak špatný, až je vtipný. Herecké výkony jsou něco příšernýho, triky jsou k pláči, přejetá cikánka ve skutečnosti žádná cikánka není, nic tam nedává smysl, celé je to debilní až hrůza, a krajně nesympatické postavy se tam chovají jak idioti, takže je vám úplně jedno, co s nimi bude. Ten film je prostě tak neuvěřitelně hrozný, že se musím smát, jak mohlo něco tak debilního vůbec vzniknout, a celé mi to je prostě strašně k smíchu.(17.10.2017)

Net/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Atmosféra 7/10 Efekty 1/10/// +Slovenský dabing je v pohodě, film má slušnou atmosféru, bezproblémové dialogy a většinou i dobré chování postav -ten pták je tak hrozně digitální až je to otřesné/// Dle méhp názoru dobrý hororový snímek, který sice nepřekvapí moc ničím novým. Nicméně ale ničím neotravuje nebo nerozptyluje a vy se můžete tak nerušeně bavit. Fakt škoda těch mizerných efektů, mohlo by to být klidně za 4*./// Celkem 63%///(16.10.2011)

• Colonist

Těchto laciných céčkových TV filmů s nějakým zabijáckým monstrem jsou stovky, ale V pařátech smrti se řadí k těm "lepším" (v rámci možností). Byť je to mizerně napsané, efekty jsou obligátně příšerný a postavy jsou ploché a nemáte šanci si je zapamatovat jménem, pár pozitiv se tu najde. Čekal jsem, že to bude zábavná stupidita typu "Tyranosaurus: Zhouba Aztéků", u níž budu brečet smíchy, jak je to celý blbý, ale to se nestalo. Ten film funguje sám o sobě, moc důvodů k posmívání se tu není (až na CGI, chování postav nebo některé dialogy). Je to natáčené opravdu v Irsku, takže lokace jsou zajímavé a prostředí vhodně podkresluje atmosféru, kterou ten film přeci jen má. Navíc je zde pár překvapení a vybočení z klasické šablony podobných snímků (nesympatická postava, která by v každém jiném hororu zemřela mezi prvními, vydrží až do samotného konce, a dokonce ještě projde určitým vývojem). Závěr filmu je poměrně temný, což jsem nečekal. I to považuji za plus. Podruhé tento film rozhodně vidět nemusím, ale existují i horší.(18.2.2020)

Celkem zábavné béčko od Syfy. Já když koukám na jejich filmy nečekám skoro nic. A asi proto nikdy nejsem nijak zklamanej. Na Roadkill jsem navíc nebyl vůbec připravenej už jen proto že jsem neviděl žádný ukázky ani jsem nevěděl nic bližšího. No a nakonec když jsem poprvé uviděl toho ptáka tak jsem se pohodlně usadil a začla pro mě zábava. On příběh o prokletí je sice nudnej a ne zrovna originální, ale na druhou stranu se tu neustále něco děje takže se člověk nenudí a gore a krev je poměrně kvalitní a je ho tu dost. Jen škoda že prostě ty efekty nejsou moc kvalitní Syfy umí udělat rozhodně kvalitnější, ale i tak je pro mě film aspoň průměr.(7.9.2012)