V pařátech smrti

(TV film)
všechny plakáty

Parta bývalých spolužáků ze střední školy si vyrazí do hor na výlet. Jejich autobus nešťastnou náhodou srazí cikánku, která je z posledních sil prokleje. A kletba funguje až překvapivě rychle. Vezme na sebe podobu obřího ptáka Simuroca, který je likviduje jednoho za druhým. (Dlee)

hladass

Bývalí spolužáci se vydají na do hor... Ale protože to jsou tak trochu idioti a neumí moc dobře řídit, srazí na cestě starou cikánku, která je k jejich smůle ještě před smrtí stihne proklít... Kletba na sebe vezme podobu přerostlého mýtického ptáka, do toho se přimotá pár krvežíznivých vesnických buranů a hned je o zábavu postaráno... Digitální pták se s tím nesere a na nic nečeká... Co chvíli někomu urve ksicht, krev chvílemi teče proudem, nějaké to gore se taky najde, takže řekněme, že v rámci produkce SyFy se jedná o lehce nadprůměrný kousek, který sice kvalit Pterodaktyla nedosahuje, ale zábavný je dost... Tedy alespoň já jsem se bavil... ()

Vančura

Neuvěřitelně dementní film, který je tak špatný, až je vtipný. Herecké výkony jsou něco příšernýho, triky jsou k pláči, přejetá cikánka ve skutečnosti žádná cikánka není, nic tam nedává smysl, celé je to debilní až hrůza, a krajně nesympatické postavy se tam chovají jak idioti, takže je vám úplně jedno, co s nimi bude. Ten film je prostě tak neuvěřitelně hrozný, že se musím smát, jak mohlo něco tak debilního vůbec vzniknout, a celé mi to je prostě strašně k smíchu. ()

Deimos

Net/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Atmosféra 7/10 Efekty 1/10/// +Slovenský dabing je v pohodě, film má slušnou atmosféru, bezproblémové dialogy a většinou i dobré chování postav -ten pták je tak hrozně digitální až je to otřesné/// Dle méhp názoru dobrý hororový snímek, který sice nepřekvapí moc ničím novým. Nicméně ale ničím neotravuje nebo nerozptyluje a vy se můžete tak nerušeně bavit. Fakt škoda těch mizerných efektů, mohlo by to být klidně za 4*./// Celkem 63%/// ()

kingik

Mně se tento horor líbil. Hlavně měl spád a evidentně nízký rozpočet využil na maximum. Parta mladých lidí si vyjede poznávat krásy Irska a mimoděk nechtěně srazí cigánskou stařenu, která na ně s posledním vydechnutím sešle kletbu v podobě dravého mýtického ptáka. A aby to nebylo málo mají neštastníci v zádech i pomstychtivé příbuzenstvo zmíněné stařeny. A tak se dočkáme zohyzděných respektive rozklovaných obličejů a srdnatého boje s digitálním nepřítelem, který nezná slitování. Výsledkem je naprosto nenáročný horor, který sice nemá dokonale animované monstrum ani do detailu propracované masky, ale mě prostě bavil. 70% ()

Campbell

Celkem zábavné béčko od Syfy. Já když koukám na jejich filmy nečekám skoro nic. A asi proto nikdy nejsem nijak zklamanej. Na Roadkill jsem navíc nebyl vůbec připravenej už jen proto že jsem neviděl žádný ukázky ani jsem nevěděl nic bližšího. No a nakonec když jsem poprvé uviděl toho ptáka tak jsem se pohodlně usadil a začla pro mě zábava. On příběh o prokletí je sice nudnej a ne zrovna originální, ale na druhou stranu se tu neustále něco děje takže se člověk nenudí a gore a krev je poměrně kvalitní a je ho tu dost. Jen škoda že prostě ty efekty nejsou moc kvalitní Syfy umí udělat rozhodně kvalitnější, ale i tak je pro mě film aspoň průměr. ()

• Film se natáčel především v okolí irského hrabství Wicklow. (SOLOM.)