Ossakhan yeonae

• Jižní Korea 오싹한 연애 (více)

Pouličný kúzelník Jo-goo si počas jedného zo svojich vystúpení všimne v publiku hrozne vyzerajúce dievča, Yeo-Ri, ktorá v ňom vzbudí inšpiráciu pre jeho "Horror Magic Show". Show sa stane úspešnou potom, čo sa Yeo-ri u Jo-gooa zamestná a hrá úlohu strašidla v skrini.
Yeo-ri má schopnosť vidieť duše mŕtvych od autonehody, ktorá sa odohrala v čase jej štúdia na vysokej škole. Jej život je kvôli tejto schopnosti osamelý a desivý, no Jo-goo ju má čoraz radšej. Podarí sa mu však prekonať strach z vecí, ktoré sa okolo dievčaťa dejú? (ČSFD)

Kaluž

Příjemný mix žánrů s úsměvnou "cirkusovou" hudbou. Pointa s andělem strážným na přívěsku se mi moc líbila, působila vkusným (nad)přirozeným dojmem. Jen střihač mohl trošku více zkrouhnout výslednou stopáž, ta je na vykládanou látku mírně přetažena, ale to už je u jihokorejských snímků jakýmsi koloritem. ()

togaf

Jak říká hlavní hrdina, když se hrdinka zamiluje je to romantika a ne horor. Pro mě naštěstí. Pár hororových atributů tady bylo, ale divák na ně byl vždycky dostatečně připraven, takže i já (notorický strašpytel) jsem se lekla jen asi třikrát. A hlavní duch měl moc hezké vystoupení při závěrečných titulkách. Jde zkrátka o romanci s trochu nezvyklými překážkami. ()

Tyckin

Vážně moc povedený mix romantiky, komedie, dramatu a trošky hororu, všeho tak akorát a dobře se to zapeklo dohromady :-) A když v tom hraje půvabná Son Ye-jin, není co řešit. Viděno 4x a stále líbí :-) ()

Martrix

I když to vypadá, že jde o žánrový guláš, je to ve skutečnosti romantická komedie. A v těch jde zpravidla o překonávání překážek, než se dá ústřední dvojice dohromady. Nu a tady je tou překážkou vcelku netradičně jeden přinasranej duch. Na malou chvilku se mi připoměla Liza liščí víla, která byla ovšem bizarnější. I když je ten korejský humor místy hodně infantilní, rádi to tvůrcům odpustíte, protože herci jsou zlatíčka a celý film působí bezelstně, nepodbízí se, netlačí se do zbytečných akčních scén... . Navíc mi příjde mentalita korejců velmi blízká té naší. Vlastně jediné co mi úplně nesedlo, byla otřesná hudba, evokující klávesové peklo socialistické filmové éry. A pak stopáž. Nůžky střihačovi, resp. tlačítko delete při tvorbě finální verze scénáře, trestuhodně zahálelo. Z Ossakhan yeonae by mohli být klidně dva vynikající filmy a pokud by se při jeho pitvání řešily žánry, s chutí bych se podíval raději na čistě romantickou komedii, než duchařský horor. PS: Ye-jin Son je nejen k sežrání, ale taky výborná herečka. ()

forsythia

Povedená ulítlost... ač je tam víc hihihi hehehe praštěných pasáží než čeho jiného, tak hororová scéna na jevišti mě totálně dostala. Tam snad měl film skončit a ten závěrečný doják už ani... ale jo, bez něj by to vlastně nebylo ono. ()

andiek05

Wow! Tak to bylo opravdu něco! Úžasný film – zábavný, napínavý, trošku strašidelný, ale zároveň i dost dojemný. Nenapadá mě nic, co bych tomu vytkla. Těch pět hvězdiček si prostě po právu zaslouží! ()

Mirokukii

Jihokorejská romantika ve které ústřednímu páru nestojí na cestě k lásce rodina, sociální poměry ani cokoliv jiného pozemského, nýbrž duch, přičemž o hororu nemůže být v tomhle případě vůbec řeč, a to jsem nějaký strašpytel. Ne, ne film se veze na lehce komediální vlně (alespoň mě tedy bavil), stojí na sympatiích hereckého dua, zvláště pak magické Ye-jin, a spoustě procítěných, kouzelných scén. V závěru zamrzí pouze natahovanost a neschopnost, či nechuť, příběh ukončit. Proč se ale na ty dva nedívat ještě o chvilku déle... ()

VasaX

Pěkná romantická komedie na "asijský způsob". A s příchutí hororu (pozoruji že romantické komedie v Asii jsou relativně často (oproti těm z USA/EU) dodávány s příchutí, což je občas trochu matoucí, ale ve výsledku většinou fajn). Protagonisté ve Spellbounded jsou sympatičtí, hezcí a věčně ozářeni zlatavým nasvícením (je zde výrazně vidět práce se světlem (teplotou světla) jakožto navozování určitého pocitu/atmosféry/emocí). Skoro dvouhodinová zápletka celkem ubíhá, a klade důrazy tak nějak na jiné věci, než by našinec čekal (stěžejní duchařina je zde používána jen jako letmý katalyzátor děje či dramatizátor, ač je příběhově klíčová), a stejně tak i finále, ač dopadne dle tradic romantických komedií, nevyloží všechny karty a neuzavře vše finálním "uvedením do normálu", tak jak by člověk čekal. I když je to tak možná lepší, než tradičně hollywoodské "všechno musí nutně nějak skončit či dopadnout určitým způsobem". Jako celek, zejména ve světle Hollywoodu, je o opravdu povedenou a zábavnou romantickou komedii, což se cení. ()

Curlyman

Netradičný mix žánrov, ktorý keby bol natočený v inej krajine skončí zle nedobre. Keďže ale bol natočený v Kórei, vzišiel z toho zaujímavý kúsok s mojou obľúbenkyňou Son Ye Jin v hlavnej úlohe. Tá ženská je tuším každým rokom krajšia :) ()

ghatos

Načechraná ryzí romantická laskonka, ozdobená maličkou hororovou polevou. Kámoš od hlavního hrdiny měl skvělé svetry, taky bych chtěl takové. 68%. ()

Kurikmoon

Rozproruplnosť. Na začiatku v niektorých scénach pocit ako z lacného sitcomu. Romantické prvky až na pár okamihov fungovali dobre. Mysterium počas kúzelníckych predstavení stojí za vzhliadnutie. Pointa? Sme u korejcov, takže to sa od nich očakáva ;) . Horrorové boli zničené niekedy až moc šialeným (to nie je to správne slovo) humorom. A humor samotný? Na začiatku naozaj obsurdný. V jeho prítomnosti mi i herci pripadali gýčovitý. Ako však padli prvé kúsky košele, padli i zábrany. A mal som okamihy, keď sa fakt nedalo nesmiať. Tento film je naozaj poriadne zmeska slín, blata a stebiel trávy s malými lastovičkami vo vnútri. Ale nejako to drží pozornosť, vo vnútri je to milé. Len treba vydržať a zabavíte sa. Ale i napriek YE jin Son im neodpustím tú hroznú hudbu. To bol hlavný hrobár niektorých romantických a hlavne hororových scénok. /Zábery z tituliek netreba pozerať. Sú skôr trapné a silené ako smiešne/ ()

Pedross800

Tahle hororová romance se vážně povedla a mě se líbí víc a víc. Ten mix romantiky, komedie a hororu je prostě boží a ti co tady to rozkročení do několika žánrů kritizují jsou trumpetové :) právě to dělá tento film tak výjimečným!!! A navíc Ye-jin Son tu předvádí opravdový herecký koncert! Chvíli zdrcená a smutná, hned na to optimistická a odhodlaná a nebo vesele obumbaná :) a vždy stoprocentně uvěřitelná!!! Tleskám ve stoje, jen tak dál :) ()

kklepkaa

To korejské míchání různých žánrů mě fakt baví a musím zhodnotit, že Ye-jin Son si vybírá zajímavé projekty. Jen to zakončení mi přišlo takové úplně nedořešené... ()

toffy

Hlavny hrdina a la Justin Bieber, nenamalovana slecna, ktora ma za spolubyvajucu slecnu z Kruhu. No poseriem sa z tej nudy a z tej hudby ani nevravim... ()

Adramelech

Romantický korejský horor s řadou komických momentů, vše výborně namixované. Slečna je zaměstnaná u varietního kouzelníka na pracovní pozici „strašidlo ve skříni“. Její šéf a jeho kolegové ji opětovně zvou, aby s nimi šla posedět do hospody, což ona pod různými záminkami odmítá. Nakonec ji muži přesvědčí, i když je slečna varuje, že když se napije alkoholu, tak vyvádí. Říkají jí, že přece může pít limonádu. Ona: „Ale copak můžu pít limonádu, když před sebou vidím pivo?“ Výsledek je ten, že se holka nalije jak puma (perfektně zahraná scéna, později bude ještě jedna, tentokrát s kořalkou) a pak se začnou dít věci, které odstartují celý příběh. Jak začíná správný romantický vztah s ženou, kterou pronásledují duchové? No přece když žena muži řekne: „Jestli se mnou chceš začít chodit, musíš se nechat pojistit. Proti všem možným nehodám, životní pojistku a tak dál. (...) Když toho na tebe bude moc, můžeš utéct.“ Velmi příjemný oddechový film. ()

Wancohoff

ani nie tak Romantický / Mysteriózní / Horor, ako romanticka komedia s parodickymi prvkami hororu. fajn filmik, ktoremu by neuskodila mensia stopáž.. ()

jorgus

ze zacatku mi tento film nesedel..hlavne propojeny blaznivych scenek a duchariny..ale nakonec jsem si na to zvykl a nakonec z toho byli prijemne dve hodiny..ale znam lepsi filmy a tento film si uz asi nepustim:) ()

loki5

Tak trochu šestý smysl po korejsku a je to super. Mix žánrů mi tentokrát ani na chvíli nevadil. Jen musí být člověk trochu tolerantnější k asijskému stylu humoru. Mimochodem Ye-jin Son je k sežrání :-D. A jak jsem letos skoupý na hodnocení tentokrát ho trochu zvýším. Prostě proto. 90% ()