Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

maddy

Winter's Tale? Skôr Wanker's Tale! alebo What the f*ck, have I just seen?! Ty bláho, tak takúto vyslovenú hovadinu som na poli vysokorozpočtových filmov už dlho nevidel a to som aj napriek otrasným recenziám vážne až do poslednej chvíle dúfal, že ten film bude rovnako kúzelný ako jeho trailer. Kdeže, to len Akiva Goldsman dokazuje, že keď vie písať (zväčša priemerné) scenáre neznamená, že vie točiť aspoň priemerné filmy (prípadne filmy natáčať na kameru, zdraví Pfister s Transcendence). Jeho debut je totiž tragédia neopísateľných rozmerov. Príbeh nedáva absolútne žiaden zmysel, ba čo navyše v tom filme nie je jedna minúta, ktorá by ho dávala. Je to sled scén, pri ktorých sa nie je ani možné škodoradostne smiať nad demenciou tvorcov, ostáva len nechápavé krútenie hlavo po celý čas, či to celé môže niekto myslieť vážne. Jediné, čo by film oprávňovalo by bol fakt, že je to celé myslené ako paródia, bohužiaľ nie je a film sa snaží pôsobiť neuveriteľne osudovo a divákovi podať epickú romancu „cloud atlasových“ rozmerov, kde je všetko so všetkým prepojené naprieč časom. To však nie je možné pokiaľ je dej nezmyselný, jeho pravidlá neustále porušované, nedodržuje sa akákoľvek časová postupnosť a všetky postavy sa chovajú debilne a prednášajú tie najidiotskejšie dialógy. Vyslovene sa tu zachádza až do stavu „ad absurdum“, do takej miery, že tá zúfalosť sa ani nedá popísať slovami. Chápem, že je to fantasy, ale aj napriek tomu je film ukotvený v realite a nikto sa tu nepozastavuje napríklad nad lietajúcim koňom; alebo tým, že mladšia sestra mojej priateľky má v roku 1916 cca 8-rokov, avšak keď sa prenesiem do roku 2014 a stretnem ju nemala by byť ledva-sa-pohybujúcou babičkou? Kdeže! Bude čulou 60-ročnicou; a keď sa mi do domu vláme zlodej, tak namiesto toho, aby som kričal/a mu uvarím čaj ...a vôbec aj ten lietajúci kôň je vlastne pes! Ale to len zopár príkladov pre utvorenie matného obrazu o dovedení nelogickostí a hlúpeho správania postáv do krajnosti. Škoda ďalších slov, ono sa to ani rozumne popísať nedá, to je potrebné na vlastné riziko vidieť. Aj keby som celú túto frašku nejakým zázrakom pochopil tak stále nie je len hrozne napísaná, ona je aj hrozne zrežírovaná. Bez tempa, bez gradácie, neskutočne nudí, vlečie sa a ešte k tomu má neschopne vedených hercov. Väčšina z nich si tu kazí renomé, či už je to Colin Farrell, ktorý s jedným vyplašeným výrazom uhrá celý film a chýba mu akákoľvek charizma (ale tú v takomto film ani mať nemohol), nevýrazná Jennifer Connelly, ktorá tu je doslovne len na okrasu v závere filmu alebo potom úplne mimózny Russell Crowe s otrasným írskym prízvukom, nehovoriac o totálnom fiasku v podobe camea Willa Smitha ako diabla. Až som nechápal ako sa mohli hviezdy podobného formátu angažovať v takomto filme a aké chabé výkony boli schopní podať pod vedením Goldsmana. Tomu chlapovi nedovoliť už napísať ani jeden film, nie to ho ešte púšťať k réžii. Vo výsledku jeden takmer nesledovateľný gýč ďaleko za hranou trápnosti. Jediné pozitívum ktoré nachádzam je roztomilá Jessica Brown Findlay v úlohe Beverly a občas celkom kúzelný vizuál. Tých 60 miliónov dolár sa v pár momentoch odrazilo. Inak však nič, väčšinou sa nad dementnými filmami pousmejem a viac ich neriešim, veď načo?! V živote je dostatok iných zaujímavejších aktivít. Winter's Tale ma ale svojou priblblosťou doslovne vytáčal, až urážal. Toto snáď triezvo uvažujúci človek nemohol myslieť akokoľvek vážne! Kravina na entú a zaslúžený totálny prepad v kinách. Za toto zaplatiť, tak skutočne žalujem producentov za ujmu na zdraví ... a nezabúdajte ten kôň je vlastne pes! CELKOVO: 1* (2/10) () (méně) (více)

Tayen

Film není blbý, je jen blbě natočený. Tvůrci se snažili upéct dort s pravou šlehačkou, čerstvým ovocem a kvalitní čokoládou, ale ztratili recept, tak si museli vystačit s instantním dezertem a šlehačkou ve spreji. Dort vypadá na první pohled skvěle, nadýchaně a chutně, ale ve výsledku to jsou prázdné kalorie podřadné chuti. Stejně tak Zimní příběh. Ve filmu je spousta ingrediencí, z kterých mohl vzniknout skvělý film - filosofie o světle, sympatická Jessica B. Findlay a Jennifer Connelly, ďábel, zázraky, hvězdy, krásné zimní prostředí. Ale na všechno je tak málo času, že fantasy svět působí zmateně a bez pravidel, ač jich má spoustu. Každou chvíli se jedno objeví, aby vysvětlilo, proč jeden hrdina může, nemůže, nebo musí udělat to nebo tamto. Nevíme, proč jedna postava tolik nenávidí druhou, ač o tom mluví, nevěříme jí, protože motiv není rozveden. Děj pádí kupředu za zvuků laciného valčíku, romantických řečí o osudovosti, kterou ovšem necítíme, a snaží se na kouzelném bílém koni doklopýtat do konce, po cestě ale ztratí spoustu kousků logiky. Po emoční stránce film nefunguje, jiskření mezi hlavní dvojicí je nulové, fantasy svět neznáme, jen víme, že se v něm to a to děje z důvodů, které nechápeme. A pak střih a celé to pokračuje v NY dnešních dnů se stejně absurdními scénami a logikou. Děj pádí kupředu, nové postavy nemají ani čas se nadechnout a už jsou taky vtaženy do světa zázraků a magie a aniž je poznáme, je tady cílová páska. Pokud by film hrál na komediálnější notu, něco jako Hvězdný prach, mohl být lepší. Kdyby z filmu byla trilogie, kterou by točil někdo jiný, mohl být srozumitelnější. Tak se Zimní příběh hodně nepovedl a je to škoda. ()

Shakers

Akiva Goldsman nie je zlý scenárista, no ako režisér týmto filmom moc neprerazil. Treba vyzdvihnúť v prvom rade nádhernú vizuálnu stránku, dobrých hercov s nádhernou ozdobou menom Jessica Brown Findlay a hudbu Ruperta Gragsona-Williamsa, ktorému dopomáhal Zimmer, no príbeh je tak nezáživný (a ani mi nedával zmysel), že keby som bol v tom filme namieste Colina Farrella asi by som zomrel od nudy. Slabý priemer a to len za vizuál hercov a hudbu. 55% - 3* ()

Sawy

Colin Farrell hrající devatenáctiletého zloděje, Russell Crowe věštící budoucnost z kusů mozku na stole, kůň, který je ve skutečnosti pes a Will Smith v nejdivnější roli, jaká kdy byla v hollywoodském filmu k vidění. Aneb jeden z nejrozplizlejších režijní debutů všech dob, ve kterém Akiva Goldsman ukázal, že je nejen průměrný scénárista, ale i vyloženě tragický režisér. On Zimní příběh má jakýsi náznak magické atmosféry (nejspíš díky hudbě a pozůstatkům knižní předlohy), ale jako celek je to bohapustý nesmysl, ve kterém jsou veškeré nápady naházené bez ladu a skladu a věci, které možná na papíře působily dobře, vyvolávají na plátně spíš záchvaty smíchu. Nebrat. 30 % ()

Hild

Já vím, jedna hvězda? Kdo to neviděl, nepochopí a asi si o mně nebude myslet nic hezkého, ale já skutečně blbější film neviděla pěkně dlouho. V tom filmu není ani jedna minuta, která by dávala smysl. Od začátku do konce divák nepřestane kroutit hlavou, špatně natočené a ještě hůře napsané. Tolik scén na hranici parodie pohromadě jen tak nenajdete. Škoda dalších slov, ono se to ani popsat nedá, to se musí vidět. ()

• V scéne, keď Peter (Colin Farrell) a Beverly (Jessica Brown Findlay) popíjajú čaj v jej dome, sa Petrovi pri záberoch mení účes. Buď má vlasy z oboch strán za ušami, alebo mu pri pravom uchu visia povedľa tváre. (toi-toi)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)