Sága o Biornovi

(festivalový název)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

Rembrant

Legrační snímek o Vikingovi, který se snaží dostat do své vytoužené Valhally zaručeně pobaví víc, než kdejaký hodinový animák. ()

Carol Pifková

Za dobrotu na žobrotu :) Veľmi pekná animácia o to viac treba oceniť, že je to prácička študentov. I amatérsky kraťas dokáže pekne pobaviť. Dobre zvolená hudba. ()

Frajer42

Až budete mít někdy pocit, že se vám smůla lepí na paty, tak si pusťte tento kraťas. Vtipný výlet na drsný sever, kde se starému vikingovi nedaří umřít hrdinskou smrtí. Závěr neměl ani tu nejmenší chybu a byl dokonalou, leč malinko dopředu avizovanou třešničkou na dortu. [80 %] ()

predators

Asi není zrovna na místě hodnotit nějakou grafickou stránku tohoto kraťasu. Vždyť jde o nadšenecký projekt. Těmi hlavními přednostmi jsou zde pointa a nenáročná zábava a toho se někdy cení mnohem víc, než slušivého kabátku. 70% ()

cukorek

Každá duša vikinga a bojovníka má podľa staronordickej mytológie skončiť vo Valhalle, tak to hovoria ságy a legendy a to bola tá pravá odmena pre statočného muža. Spôsob ako sa tam Biorn snažil dostať bol hrdinský a zároveň vtipný, ale záverečný súboj s obrom nedostal ten správny rozmer a po ľahkej prehre sa ocitol v nezaslúženom nebeskom vezení plnom mníšok. Tam by som nechcel skončiť ani ja : ) Inak animácie fajn, nie je čo vytknúť, takže dávam 60%. ()

heyda

Parádní animovaný kousek s Dánské studentské dílny, který má myšlenku a především famózní hudební doprovod. Obrovitánská škoda, že je taaaak krátký. ()

Stanislaus

Biorn je udatný vikingský válečník v pokročilém věku, jehož velkým přáním je posmrtný život ve Valhalle. Jenže když už se mu podaří po mnoha sebevražedných soupeřích zemřít v boji s rovnocenným nepřítelem, tak se něco zvrtne, aneb kraťas se sympatickou a jednoduchou animací, který těží hlavně ze závěrečné pointy. ()

maseer2

pár lehce úsměvných momentů možná, ale celkově to moc vtipné není.. tři hvězdy zachraňuje jen hodně vydařená pointa.. ()

Ajinka126

Já jsem se tedy létajícím jeptiškám moc nezasmála a emoce taky zrovna nebyly na vrcholu, ale díky důmyslnému konci si to u mě vyžehlili :) ()

Anchi

Vtipně podaný smutný životní příběh jednoho zarostlého Vikinga o tom, jak je dosažení svého vysněného cíle nejisté až do poslední chvíle :-)) Velmi povedený studentský filmeček. ()

Krissty

Není to nic extra, ale pobavilo mě to a to je hlavní! Možná ty animace mohly být lepší, ale to je už jen detail. Povedené :) ()