Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

ZkuKol

Bavil jsem se dobře, animace má určitě své kouzlo, tvůrci srší nápady a popkulturními odkazy. Dabing je obsazen silně a stopáž je rozumná. Ekologická agitka je vysvětlována komplikovaně a opakována otravně. Sumasumárum lehký nadprůměr... 70% ()

DeLaMorte

Hodnotím spíše za poslání,které tato pohádka přináší....Krásný zážitek s velkým potenciálem ovšem menším nadšením...myslím,že se z tohoto snímku dalo "vyždímat" více. ()

Koda

Lorax je film, na který můžu být z ekologického hlediska hrozně pyšný. Je to poučný, takovým tím hravým a roztomilým stylem plným písní. Postavičky jsou strašně roztomilé. Můžu tedy jedině napsat to, že si strašně vážím toho, že tu stále máme ještě lesy a čerstvý vzduch, protože ten rádoby dementní podnikatel mě s tím kyslíkem dost s*al. Jsem strašně rád že jsem tomuto filmu dal šanci, protože jsem udělal jen dobře. Je to vlastně jeden z mála filmů kde jsem rozhodně nefandil tomu kazisvětovi, který chtěl zničit přírodu, ale Loraxovi a s tím koncem mě ten možná trochu překvapil, ale jednoznačně to byl zasloužený konec, čeho si fakt jako vážím, že po tom všem nakonec se režie rozhodla pro tohle rozhodnutí. Obrovský palec nahoru! ()

Han22

Krásná, leč pastelkově kýčovitá animace a za ní se skrývá ekoagitka jak prase. Jak jeden kluk v honbě za svým snem zničil veškeré stromy a druhý kluk pro lásku se rozhodl postavit zlotřilému podnikateli a stromy znovu oživit. A k tomu ještě spousta písniček jak od Disneyho. Normálně asi k zblití, ale musím uznat, že se na to nakonec nekoukalo špatně, bylo tu pár honiček, vtipných postav a nakonec i ta poslední písnička "Nech ho růst" mě dostala. Takže smířlivé 3*. ()

Wally

Možná výchovné, ale barevně odpudivé, nic moc animace, otravné a špatné písničky a babi na skateboardu a zpívající rybičky trošku mimo... ()

JamesSi

"Moje jméno je Lorax a mluvím za naše korporátní sponzory!" Tenhle film není film, je to Statement. STATEMENT plný pokrytectví. Nejnenažranější společnost v animačním průmyslu Illumination se rozhodla zpracovat povídku od Doktora Seusse o tom, že ničení přírody je špatné, ÁNO? Ale nemohli si odpustit tohle dílo propagovat za podpory automobilových společností jako Honda a celkově udělat z filmu popíkový nekompetentní impotentní zmatek, který popírá sám sebe. I stromy v přírodě musí vypadat jako nechutný umělý cukrkandl, aby děti neztratili pozornost. Jedna z nejlepších písniček byla z filmu vystřižena, protože byla "moc proti korporacím". Snaha neurazit nikoho je viditelná na každém rohu. To i neuvěřitelným Happy Endovým zakončením a odpuštění Ounclerovi. Vlastně on za to nemohl zatáhla ho do toho matka a tetička ("To je žena?" - Lorax). I hlavní hrdina Ted se o přírodu zajímá z jediného důvodu a to toho, že je zamilovaný do své starší sousedky. Vlastně i popularitu Ounclerova vynálezu podpoří krása jedné random ženy. ("Za všechno můžou ženy, amiright???"- Sigmund Freud a Lorax). Postava Loraxe nic proti znečištování přírody nezmůže a snaží se tomu zabránit tím, že se smutně kouká. Ouncler porazil stromy, me sad! Nechutně přeslazená limonáda, která se snaží mít poserství jen kvůli tomu, že adaptuje slavnou předlohu a protože Illumination na ní mělo práva. Produkt, který se snaží dělat srandu z produktů, ale jen do té míry aniž by nikoho neurazil. Je mnoho slov, jak rozebrat tuhle "věc" a to z ní činní unikátně špatnou záležitost. Samozřejmě jsou tam malé dobré věci - ok animace a dobré písničky, avšak celá existence tohoto filmu si naprosto protiřečí. "Jak zlej můžu být!?" ()

Fary

Pro děti místy dost drastické, pro dospělé docela stupidní. Úplně si nejsem jistý, pro koho má tenhle animák se zpěvy být, ale vtípky jsou tam občas dobré. Jen jsem od toho asi čekal trochu víc... ()

Kamiiik

Od tvůrců Já, padouch jsem čekala mnohem víc. Příběh mě příliš nezaujal a komičnost mi také chyběla. Hodnotím to jako film vyloženě jen pro děti. ()

dopita

Nohromí, neurazí, pobaví. Animace nic moc a muzikálový čísla jsou snesitelný. Neškodná blbinka pro děti. ()

bloodline

Animačne a koncepčne nevydarený pokus s naivnou víziou vymývania malých mozgov od útleho veku. Ťažko si viem predstaviť, že dieťa pochopí fungovanie korporátneho systému na základe kapitalistických pravidiel s beztrestným zneužívaním prírodných zdrojov a hrdo sa pritom odvolávajúc na demokraciu. The Lorax nemal čím nadchnúť. Medzi občasnými vtipnými situáciami a milým zvieracím pozadím sa potulovala nuda umocnená pocitom zabitého času. ()

Milan25

Opět jeden z těch animáčů určených pro dětičky. Výtvarně v pohodě, ale děj je tak předvídatelný, až mě skoro nebavilo to sledovat. Co se týče vtipů, tak co si budeme nalhávat, dětem stačí, když někdo někam padá. Takže tak. ()

ThomasCrown

Hodnotenie viac menej za ekologický odkaz a záverečný citát Dr. Seussa o sile jednotlivca. Film samotný je síce úžasne farebný, ale príbehovo fádny a bez humoru. ()

shimpy(CZ)

Chvílemi jsem si připadal, že sleduju tu pestrobarevnou reklamu na gumové medvídky Haribo. Během filmu jsem se asi dvakrát pousmál a asi jednou jsem skoro usnul. Malé děti jsou jistě z těch všech barviček u vytržení. Já bohužel ne. Chybí tomu jiskra... ()

Darik

Vžijte se zpět dosvých dětských let, kdy vám nebylo ještě ani deset. Pokud jste to udělali, tak si tento film neskutečně užijete. Je tu spousta divných (a kolikrát i trapných) písniček, ale zas vám to film vynahradí spoustou humoru, který ocení hlavně děti. Já si film užil, bavil mě, hodně sem se nasmál a hlavně je tu to poselství - takže dětska - nekácet stromy a žít v souladu s přírodou ;) Za mojí maličkost 80% a po dlouhé době jsem u se u filmu mohl přenést do svého dětství. Zajímavý komentář: Flipper ()

Holubicqa

Pro mě velké překvapení. Podle zdejšího hodnocení bych čekala opravdu nějakou agitku, ale.. Bylo to velmi milé, vtipné, film krásně utekl a bavila jsem se až do konce. Rozhodně doporučuji, především dětem, ale i dospělým, kteří jsou otevření lehce kýčovitému, barevnému, ale zábavnému a trochu i poučnému příběhu. ()

Asmodin

Tohle není pohádka, je to animovaný film ekologických aktivistů, kteří straší. Dospělý diváci si zde najdou předobraz mnoha politiků a podnikatelů, kteří chtějí peníze. ()