Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

johnymdoe

Nudné, ubíjející, s divnou leč uznávám že neobvyklou animací. Poselství řešené přes písně tak nesnesitelné že jsem je musel vždy začít posouvat dopředu aby zas pokračoval děj. Celkově špatné a chybělo mi v tom snad úplně vše co do takového správného animáku patří. Leč uznávám že film podporující nekácení stromů je potřeba jako sůl, takže jedna hvězda. ()

peetrejr

Dobre, témou tejto rozprávky je všetkým známa. Lenže poznajú túto tému aj deti? Myslím že by mladšia generácia mala vedieť čo sa deje vo svete, isteže nie doslova, lebo by mohla vzniknúť trauma. Výrub stromov je možno téma, od ktorej sa mnoho ľudí odkláňa alebo nechce uveriť že sa niečo také deje. No a preto sa to tvorcovia pokúsili deťom vysvetliť a podarilo sa im to bravúrne! Nežne opisuje deťom kde vlastne žijú a čo sa môže stať keď spadne posledný strom. Animácia je pohodlná mojim očiam, tak isto ako v Ja zloduch. Príbeh celkovo nie je nejak zvláštný, ale má hlbšiu myšlienku než by ste čakali. Z počiatku filmu to bolo také že: čo to je zas za prepesničkovaná rozprávka. Nuž, mýlil som sa. Síce sú tu pre mňa trápne piesne ale v podstate to nevadí, pretože prostredníctvom piesní vysvetlite deťom lepšie a zábavnejšie dej. Mali by sa natáčať rozprávky, filmy hoci čo, ale mali by mať posolstvo a to také, že ak sa budeme my ako ľudia správať ku prostrediu tak, ako doteraz, nebudeme žiť. ()

Leleta

Pro Američany, pro které byl Lorax knížkou dětství, se tenhle film stal srdcovkou. U nás očekávám trochu chladnější přijetí, spojené nejen s neznalosti originálu od Dr. Seusse, ale taky proto, že je to sice milý, ale jednoduše řečeno dost nablblý animák... A na závěr připojuji imaginární vzkaz od tvůrců: Milé děti, chovejte se k přírodě ohleduplně, nebo natočíme pokračování! ()

Ydrosten

Nenáročný animák , pro nenáročného ( a pixarem zmlsaného ) diváka. Pokud neočekáváte super animák roku , tak slušně ujde. děti se bavily a já jsem se bavil po svém :-) ()

Gahan

Tie 4 hviezdy u mna prave za to ekologicke posolstvo. No a co, ze trochu "tlacili na pilu" (toto spojenie v kontexte filmu vyznieva divne hehe), mne sa ten napad pacil a stromy boli krasne... ()

Axident

Prvoplánovitá ekoagitka, jejíž přepjatost nevykompenzuje pár vtípků a gagů. Animace roztomilá, ale jinak spíše podprůměr a to jsem velký milovník stromů a odpůrce kácení, takže bych měl tleskat... ()

rekkky

Little bit of love story, little bit of funny situations, little bit of jokes and likeable characters and as a whole there is a underaverage animal movie, but for relax and good mood appropriate choice. ()

Olík

Místy zmatečná ekologická agitka s trochu jinou (ale určitě ne špatnou) animací, která by měla současnou drobotinu přesvědčit o tom, že obejmout strom je nad všechny tablety světa. Takový průměr. O animaci už byla řeč. Postavy - no dejme tomu. Zápletka – pro dospělé by mohla být až hloupoučká, pro děti těžko uchopitelná. Humor – funguje jen místy. Písničky – taky moc nepomáhají. Vizuál – barvičky, zvířátka, infantilnosti. Jestli něco vyzvednout, tak možná přesah….jinak jak už padlo, průměr průměrovič, průměrčenko. ()

GlamourCat

Docela mě to naštvalo... Nejenže je to komoušsko-poučné, ale nakonec to stejně...děti prominou...leze do zadku "lidu". Kdyby se alespoň vykašlali na to, ale na konci nám stejně musej ukázat, že lidičky jsou vlastně super a dají to zas do pořádku. Všechno se to tam hodí na jednoho bohatýho ( vyznavači výrobních vztahů jistě zajásají), ale tlustýho a zlýho politika... a dva jeho přívržence. Ha ha ha, to by se tak lidem líbilo. Když má někdo peníze, rovnou ho hodit do koše s buržoazním odpadem, protože všichni musíme být stejní a skromní a bla bla bla. A "lid" je tam pouze masa blbečků, které prostě buď zmanipuluje jedna strana, nebo druhá, což sice skutečnosti odpovídá, ovšem nic super na tom není, navíc LIDI jsou ti, co si volí politiky, LIDI jsou ti, co ničí prostředí (a i všechno ostatní), LIDI jsou ti, co jdou za prachama ať se děje co se děje, a ne jeden mocnej chlápek, kterej se "zle" chechtá. Tenhle film vážně nějak nepřekonal klišé stará šedesát let! Vim, že jde jenom o film pro děti, ale tím spíš! Prát dětem do hlav takový blbosti, jakože ten, kdo se stará o přírodu je lepší, není "obyčejný" a bude nějaká ohromná pomoc pro zeměkouli. Jasně že je fajn se o přírodu starat, ale stav přírody už je jen následek toho, jak hnusně žijeme celkově. Pak se mi hodně nelíbila animace, zvlášť postava mladýho JednoRáze - strašně škaredej obličej a stromy, co vypadaj jak chlupatý lízátka? Trapas, krásu skutečnejch stromů to nevystihuje ani maličko. A pak, "cool" babičku už jsem viděla v X animovanejch filmech (např. Karcoolka) a nic novýho to nepřineslo obecně. Faktem ovšem je, že některé části jsou fakt vtipné a JednoRázovo vyprávění je zábavné a odsejpá, ale víc jak jednu hvězdu tomu nemůžu dát, prostě kvůli tomu trapnému tématu, z kterého prostě čiší, že filmařům jde zejména o zisk a zisk. ()

mutace

Nuda, nuda, šeď, šeď. Na dnešní dobu zcela standardní provedení. Naprosto ubohý příběh. Z 3D už se dnes na zadek také neposadím. Jediná inovace, na které film stojí, je ztvárnění stromů jako barevné chomáčky. To je málo. ()

Luisis

Jen jsem vypnul a 94 minut se pěkně bavil. Český dabing opět na výbornou a skvěle udělané písničky! Jako ochránce stromů dávám ještě jednu hvězdičku k dobru. Rád se znovu kouknu jak zachránit svět - 80% ()

darkreider

Chýba tu čokoľvek, čo by vytiahlo túto animovanú agitku z ťažkého priemeru. Celkom ma prekvapilo, že už aj ja začínam vidieť odpisovanie všetkých nápadov, ktoré tu už boli a tým je to pre mňa film, kde sa vyselektovalo to lepšie už videné (hlavne vtipy) a napasovalo na nejaký ten palčivý problém. ()

kuces

Přehnal jsem to nejspíš s očekáváním po výborném Despicable Me. Příjde mi to, jako film na objednávku, bez špetky tvořivé invence, hlavně co se scénáře týče. Děti u toho možná vydrží, ale dospěli se budou nudit. ()

Vijolet

Na jednu stranu pohádka, na druhou stranu poselství ... Dobře vyobrazeny enviromentální problémy, se kterými se potýkáme v dnešním světě v každodenním životě. Je vidět, že tvůrcům nešlo jen o bezduchou animovanou slátaninu, kde se nachází hodně srandovních postaviček, které pořádou skáčou sem a tam a jejich krkolomné dovádění nestíhá divák sledovat, strategie jak udržet u obrazovky děti předškolního věku. Film je možná prvním svého druhu enviromentálního žánru :) Enviromentalismus zde není jen jedno z témat, ale defacto tím hlavním a jediným tématem. Je zde vidět honba člověka za ziskem a slávou bez ohledu na přírodu. Pohodlnost obyvatel, kteří se raději spokojí s "umělým stromem" než se živým, který je "špinavý". Bezohlednost a pokrytectví způsobí, že na planetě už není živého stromu. A co s tím udělá postava Loraxe, který mluví za stromy...? 5 hvěziček bych dal už jen proto, o jaké jde téma, ale i celkové hodnocení 5 hvězdiček odráží kvalitu a hodnotu celého filmu. ()

phoenixer

Super inspirativni, hlavne pro mladsi divaky. Jde videt, ze i animovane filmy toho muzou hodne rict. Co me tam ale desne vytacelo bylo zdlouhave zpivani, proto musim dat prumerne hodnoceni.. ()

Mianelia2050

Opravdu moc pěkný muzikálový film. Vtipný. Dokonce obsahuje i ponaučení. Moc se mi líbil a doporučuji ho ak dětem, tak dospělým. Proč dospělým? Když jsem byla malá, dívali jsme se na tento film s mým otcem. Písničku ,,Jak zlej můžu být?" si oblíbil natolik, že vždy, když na tyto časy vzpomínáme nebo je prostě moc velké ticho, ji začne zpívat. Dabing výstižný. Hudba perfektní. Animace fantastická. ()