Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

pekas

Maminka a babička jsou príma. Lorax a zvířátka taky. Ale ruku na srdce, celé mi to přijde veskrze průměrné i když DeVito je sympatický dabér. Asi je to namířeno na poněkud mladší ročníky, než jsem já. 52% ()

maoc

Přes určité slabší prvky (např. totálně neuchopitelný svět, který by mohl být naším budoucím, ale spoustu věcí tomu nenasvědčuje) tenhle film rozhodně hodnotím kladně. Především pro jeho morální poselství, které sice zavání zelenou a rudou agitkou, ale jen trochu a když se nad tím zamýšlím, musím mu dát prostě za pravdu, protože ta agitka není ani rudá ani moc zelená, ale prostě apeluje na jakési morální hodnoty, které z bohaté euroatlantské civilizace za posledních skoro 100 let kapku vymizely. Nejsilněji to zaznívá v písních, obzvláště takový Jednorázův song o růstu jeho byznysu a že on přece není ten zlej, by si měli pustit všichni lídři podniků s obratem nad 100 melounů Kč ročně. Film nese také silné poselství vztahové a rodinné (kontrast 2 rodin, jedna sice asi kompletní, ale totálně záporná, druhá nekompletní, ale funkční) a hlasitě mluví o vymývání mozků reklamami a všemocnému marketingu, který umí prodat cokoliv. V této souvislosti by mne zajímalo, kolik film vydělal na merchandisingu :-/ Při tom všem moralizování ale film zůstává atraktivní pro dětské publikum, je docela vtipný, muzikálová čísla jsou opravdu dobrá a ani příběh o napravení porušeného slibu není špatný. Summa summarum fakt dobrej animák pro děti i dospělé. ()

milanhanic

Tento film se mi líbil. Sice tam nemusely být ty písničky, ty to fakt celý jenom kazily, nemám to rád. Ale nápad se mi moc líbil. Víte, co jsem tam viděl? Nás normální lidi. Kácení lesů, stavení nesmyslnejch továren atd... Film sám o sobě mi říkal o hodnocení tak 3,5.. Ale když se na film podívám takhle, tak to beru trošku s nadhledem. ()

habertek

Jsem zastáncem toho, aby animáky pro děti byli animáky pro děti a né sračky až nechutně smrdící ekologií a podobně! Tenhle film stejně jako Happy feet a podobné slátaniny to ani nezkrývá a vmete vám to do xichtu... Když to člověk vezme bez toho všeho tak jako animovaný film to ujde, takový průměr... ()

teroosh

Barevný, krásný, vtipný, kouzelný. Skvělej základ pro děti co se týče ochrany přírody a životního prostředí. Na konci mě málem ukápla slzička, když jsem si uvědomila, že tahle pohádka není až tak daleko od pravdy, která ale bohužel nemusí končit optimistickou písničkou Let it grow... P.S.: To Morčátko chci domů :) ()

Ivoman

Film zaplacený stranou zelených. :-) Tolik patosu jsem nečekal. Film o tom, z čeho si všichni děláme srandu, že totiž přijde (hypoteticky) doba, kdy i vzduch se bude kupovat. Je to jen nereálná agitka strany zelených a nevím, jestli jsem to s těmi 3 hvězdičkami nepřehnal. Začátek filmu pro děti dobrej, ale potom se z toho stane jen takový nic. ()

hepi_

Nikdy by som si nepovedal, že dám rozprávke 5 hviezdičiek. Po všetkých stránkach skvelé. A to hlavné je, že táto rozprávka aj vychováva. Nie je to len dáka roztomilá zlátanina, ale ozajstný film pre deti_výchovné, pekné a zábavné 85% ()

macetoma

Grafika stylu Horton a zpívání až je to člověku otravné. Hodně moralizování, ale v podstatě mají autoři pravdu a děti o tom dlouho přemýšlely a dokonce mladší dítě nakreslilo stromy z Loraxu. Dávám 3 hvězdy. ()

ostravak30

Bohužel se jedná o zoufale nudný příběh bez špetky zajímavého kousku či alespoň čehokoli částečně vtipného. Je to zoufalá nuda a nuda. Někdo může namítnout, že pohádka je určená hlavně dětem. Ok, beru v potaz, ale rovnou dodávám, že narozdíl od jiných animovaných filmů si myslím, že tenhle neuspěl ani u nich a že i děti by opravdu nebavil. Všechno, co tvoří základ dobré pohádky chybí. ()

FREEWHEELER

-„You wouldn't hit a woman.“ -„That's a woman?“ Ďaľšie príjemné animované prekvapenie. Skromný príbeh, parádna animácia, zdravé a vtipné. Cuteness level vo filme je OVER 9000!! ()

Weezy22

Moderná rozprávka, sú však aj lepšie. Mňa dostala časť kde Tedova mama začala rozprávať o umelých stromoch na Jar, Leto, Zimu a dokonca na diskotéku a začala tam dancovať :D :D ()

BlackAngels

Zajímavé.... Líbivé... a hlavně pravdivé. Zase o jednom člověku, který chtěl všechno a šel by i přes mrtvoly aby získal svou "všechno věc". Bohužel nejvíc obětí bereme z přírody tak jako Jednoráz z Loraxova krásného lesa. Pro děti inspirující ekologicky nabádající pohádka. Nenásilná a krásná a co je nejkrásnější pro BlackAngels? Zpívá se tam :-) a navíc je to krásně melodický :-) Konečné shrnutí: Pohádka s myšlenkou, není vulgární, krásně animovaná, pro všechny generace, krásné texty písní, takže nezbývá než jí zkouknou co? :-) ()