Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Spike23

Přesně ten typ filmu, u kterého se bude řešit sebemenší detail a myšlenka autora zdejší početnou skupinou intelektuálů a filmových odborníků, kteří se po svých masturbačních večerech plných vášnivých diskuzí a konspiračních teorií o tomto arcidíle dostanou k závěru, že jeho dokonalá promyšlenost je vskutku nad jejich chápání, takže hodnocení 5* je nezpochybnitelné a vůbec nikdo nezkoušejte tvrdit opak. Já bohužel ale patřím do jiné skupiny (pokud tedy nějaká taková tady existuje), která po zhlédnutí filmu těch 5* uvidí, chytne se oběma rukama za hlavu a řekne si něco ve smyslu "...já už se tady na to fakt můžu vys*at". Je možné, že mi něco ve filmu uniklo, přiznávám se, že jsem za první hodinu párkrát odvrátil oči, moc se tam toho totiž nedělo, nicméně opravdu považuji za achievement, že i přestože jsem se z včerejší neplánované akce vrátil v 7 ráno, povedlo se mi to dokoukat bez toho, aniž bych usnul. Každopádně kromě překvapení, že když to začínalo být dobré, pokaždé do 5 minut se to zhoršilo víc než kdy předtím, a zjištění, že Scarlett vypadá trochu jinak, než si jí pamatuji třeba z The Island a v luxusním kostýmu Black Widow z druhého Iron Mana, musím uznat, že to má pár scén a zajímavých nápadů, které mi jen tak z paměti nezmizí. Hodnotím tedy celkem objektivně, abych nevypadal zaujatě a aby se mi pak ve zprávách nerozjel hejt jako po okomentování Lone Survivor :D. ()

DavidS.

ALIEN ART AMAROUN...Glazer v deliriu zahlédl v zrcadle místo vlastního odrazu Kubricka, ale zmohl se jen na nahou Scarlett, jízdy dodávkou, Skoty, co jim není rozumět, a jednoho svedeného sloního muže... ()

r_t_fish

Holka, která spadla na Zemi. Audiovizuálně vybroušený a zároveň minimalistický videoklip kombinovaný s dokumentárně realistickým podáním Skotska. Dodávka, motorky v dešti a jedna bytost, kterou to začne táhnout k lidem. Jeden z nejosobitějších filmů za poslední dobu, originalitou srovnatelný s oběma snímky Shanea Carrutha, i když postavený spíš na výtvarné stránce než inženýrsky propočítaném mikrokosmu. Škoda, že anotace tolik prozrazuje předem. 4.5* (A žasnu, jakou míru ignorace na sebe v komentářích neváhají prozradit místní experti.) ()

666Carnage

Když jsem si přečetl o čem film je tak mě to dost zaujalo. Těšil jsem se na to a ono neni tak super jak se to zdálo, Příběh by mohl být i dobrý kdyby neměl díry ve scénaři a nebyla tak zbytečně, nudně dlouhá stopáž. Scarlett hraje dobře dokonce se nám tu i svlíkne ale to neustálý, nesnesitelný čumění do blba Vás nutí dělat jiný věci u sledování tohodle filmu. Oproti tomu soundtrack je velice zajímavý.Je to jen depresivně umělecký film od kterého jsem čekal něco víc než to je. Škoda!!! 40% ()

misstake

Mix Mutanta s Natashou Henstridge a Mazací hlavy a Sloního muže od Davida Lynche. Větší psychárnu jsem dávno neviděl. A navíc jsem netušil, že existuje film, kde se vyskytuje Scarlett Johansson úplně, ale totálně úplně a několikrát nahá a navíc i Kryštof Hádek. A nemyslím si, že by musela do fitka (viz. POMO). A netuším, jestli má oficiální text distributora něco společného s filmem samotným... ()

Benedygtus

Oficialni text distributora, jsem si bohuzel precetl az po filmu a myslim, ze dopatrat se k vysledku, ktery autor zamyslel, leckomu nebude doprano. Je to asi to nejpodivnejsi, co jsem kdy videl a uprimne pro to mam i trochu vycitky, ze se tak vubec stalo. "Vubec netusim, jak jsem k tomuhle filmu prisel a doufam, ze mi ho nikdo nedoporucil". Po teto myslence se jeste umocnil muj udiv, kdyz nekteri moji oblibenci hodnotili 4* a vice. Za me 3*, pro S Johansson; pro ceskou nadeji a pychu K. Hadka; pro kameru, ktera se mi opravdu hodne libila a pak taky proto, ze jsem zkratka vydrzel az do konce, protoze jsem doufal v neco, co tomu vsemu da smysl. Holt, ja tu abstrakci a prehnane "umeni" ve filmu asi tolik nemusim, treba do toho jeste dozraju. Pro konkretnejsi popis filmu a skoro bych rekl ze i spoileru, doporucuju precist komentar uzivatele Malarkey ()

Kredy

Toto je teda neuvěřitelná píčovina, nebýt popisu filmu zde na csfd, tak ani nevím oč autorům šlo. Ta jedna hvězda je za nahotu, která ale nemá šanci vytáhnout tento film z bahna. ()

HArna

Vizuálně strašně neobvyklý film, ve kterém se moc nemluví. U tohoto filmu chápu hodnocení nejvyšší i odpadové. Ta hudba je teda výborná, některé věci jsou moc dlouhé. Jako když snad přes minutu koukáte na Scarlett přes zpětné zrcátko, ale vše je to natočené záměrně. Musím se na to kouknout znovu.. ()

Corpsegrinder

Až psychedelicky laděnej film s uplně nahou Scarlettkou a bezvadným dark ambient soundtrackem. Scéna zpracování lidí jeden z největších humusů co jsem za poslední dobu viděl, dost nepříjemná podívaná. Zbytek filmu jako by bylo pokračování Drive - Scája jezdí a čumí. Je to pomalý, ale je to ZAJÍMAVÝ a hlavně dost hypnotický. Art film jak hovado. ()

Flussmaister

Celou první polovinu filmu jsem hledal místo, kdy se alespoň něco z toho "neobvyklého" bude střetávat v jedno a bude vzdáleně vytvářet jakýsi smysl. Ovšem jak jsem pochopil po určitých událostech, nic podobného přijít nemělo ani po závěrečných titulcích. - A ani nepřišlo. Tímto okamžikem počínaje, jsem se snažil vydržet dlouhé utrpení, které tu někteří nazývají atmosférou, jaké Under the Skin nabízí na výbornou. S nespočetně pauzami ve smyslu, kolik času do toho vytouženého závěru ještě zbývá, se mi UtS podařilo do úplného konce dokoukat. - Ono vidět a chápat Under the Skin není totéž a ani si nemyslím, že by tohle "dílko" nějakým způsobem pochopit šlo. Diváka může nadchnout jeho nevědomost, zvídavost a představivost nad obsahem, jakou může snímek vyvolávat, co - to - asi - mělo - znamenat, ale pochopení?! I místní obsah distributora k filmu působí jaksi sporně. "Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou." blá blá blá.. Tentýž obsah ve filmu zahrnutý naprosto nebyl a není. Po shlédnutí na mě působí, že si text distributor vymyslel nebo já dokonce viděl jiný film. A ani neuvěřím nikomu, kdo si text přečetl před nebo po závěřečných titulcích, jako já, že se s ním alespoň z poloviny ztotožnil. Tím se chci dostat zároveň k tomu, jak je film vlastně špatný. Kdybych měl původní text proškrtat tak, jak byl ve filmu obsažen, zbyla by jen úplná slupka a minimum, stejně jakým byl samotný film. "Scarlett Johansson je žena a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů." Jedině toto se ve filmu totiž objevuje a dále pak nespočet WTF "uměleckých" scén, které jdou čistě do prázdna. Doslova. Žádný přesah, žádná pointa, nic. Proto nechápu místní nadšení nad čímkoli z filmu, snad vyjma hudby. Film může být artový jak chce a vy se ho můžete snažit pochopit jak chcete, ale smysl a pochopení v něm najít nelze. (tedy alespoň já ho nenašel) 1/10 ()

noby

Omílání jako umělecký prostředek zdá se mi už poněkud ohrané. Umělecké obrazy jako umělecký prostředek…pomlčíme, ano? Uši trhající zvuk jako umělecký prostředek už proboha ne! Abych jen nepomlouval, polidšťování hlavní postavy je zpracováno výborně, bohužel je odsunuto do pozadí snahou o umělecký projev. Full frontal Scarlett Johansson dostává prostoru mnohem víc, takže se ukazuje, že o tom možná všichni mluví ne proto, že jsou tak úzce zaměření, ale protože na filmu nakonec moc srovnatelně zajímavých věcí není. A mohl by mi někdo říct, kde se v popisu vzala korporace, jiná planeta a maso jako lahůdka? Leda že bych v kině párkrát usnul… ()

ZdenoLo

Tak uhrančivé a tak depresívne že mi je až ľúto ako sa to celé ku koncu posunulo. A pritom by mi stačilo čo i len trošku informačného obsahu o vzniku, zámeru alebo aspoň niečo o čo by sa dalo oprieť. Celé to tajomno bol určite zámer ale tu mi to vyslovene vadilo. Som rád že Scarlett Johansson ukázala svoje telo na obdiv čo určite pridalo aj na sledovanosti, keďže dejovo to nestojí za nič. ()

F.W.Colqhoun

Devastační účinky lidského tepla. Glazerova atmosférická studie odcizení, maskující se jako minimalistické sci-fi, vykazuje hlemýždí tempo a nevzrušivý rytmus, nekorespondující s mnohdy dramatickým obsahem, ale po plných 108 minut úspěšně produkuje plnotučnou zvědavost a maximální interpretační úsilí, jakkoliv marné :-) Uznání si zaslouží vizuální pojetí mimozemských okolností, které naštěstí postrádají kreténskou komiksovou nařvanost a v souladu s ostatními prvky a mnohými scénami chvályhodně znepokojují. O působivosti snímku svědčí i eroticky nulový dopad permanentně (polo-)nahé samice Scarlett Johansson. V kontextu snímku mělo na mě její mávání ceckami spíš děsivý vliv, přestože za jiných okolností bych si snad i v poloplném filmovém klubu rozepínal kalhoty. Kryštof Hádek si nyní může vetknout do cívíčka, že mu Scarlett rozmlátila hlavu šutrem. Po dlouhé době někomu něco závidím. ()

aquiver

Zcela originální sci-fi o kontaktu s mimozemskou civilizací s dokonale budovanou atmosférou, která je znepokojující až hypnotická... strhující mizanscéna i ruchy, maximální nepředvídatelnost. 80 % ()

HonzysKISS

Tak výborný nápad, a tak nezáživný film. Prakticky se pořád dokola děje to samé, nebo aspoň v té první půlce tutově. Hlavní postava někoho najde, odveze si ho a hledá dalšího. Je to opravdu nudné. Kdyby do toho dali aspoň víc zajímavých postav. Celkově tam byly tak tři, které zaujaly. Aspoň ta Johansson to zahrála hezky. Hudba mi přišla ze začátku taková odporná (což je asi v tomhle případě dobře), ale později pěkně zapadávala a občas vytvořila dokonce pěknou atmosféru. Těch opakovaných scén je vážně velká škoda. Kdyby první půlka nebyla taková, odneslo by si to i lepší hodnocení. ()

SpaceOdyseus

To jsem si zas pustil kravinu. Radobi artovou scifarnu, ktera by snad ani nemohla byt mene divacka. Asi to cele bude nejaka metafora, ale me u toho drzela jen naha Scarlett. ()