poster

Pod kůží

 • Velká Británie

  Under the Skin

 • USA

  Under the Skin

 • Slovensko

  Pod kožou

Drama / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Švýcarsko, 2013, 108 min

Režie:

Jonathan Glazer

Předloha:

Michael Faber (kniha)

Kamera:

Daniel Landin

Hudba:

Mica Levi

Střih:

Paul Watts

Scénografie:

Chris Oddy

Kostýmy:

Steven Noble
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pedestrian
  ****

  Čím víc nad tím přemýšlím, tím lepší to bylo. Podmanivé, minimalistický projev Scarlett a depresivní hudba. Do Varů jako vyšitý.(29.6.2014)

 • movie
  ****

  Hodně působivé sci-fi s pomalou a sžíravou náladou, výbornou hudbou a několika hodně silnými momenty. Další film od Jonathana Glazera je u mě v očekávání. Kdo nemá trpělivost a není fanouškem pomalého tempa, tak by měl UNDER THE SKIN určitě vynechat (viz. zdejší hodnocení, které jde jako obvykle proti proudu)!(22.9.2014)

 • castor
  ***

  Znovu je to o výrazném autorském vkladu, britský režisér Jonathan Glazer si mě přesto nepřitáhl. Divácky je naprosto nevstřícný, chápu důvody, i tak je tenhle audiovizuálně zajímavý kus míle vzdálený tomu, jak si představuji vyplnit volný večer. Povrchnost mezilidských vztahů, obavy se vázat, snadné a nezávazné potěšení. I tuhle kritiku bych pochopil. Jinak divák tápe a přemítá. Holt, nemusím mít úplně všechno!!(28.2.2015)

 • Bloody13
  ****

  Tak zvláštní, tak hypnotický... prostě jiný. Diváky bude hodně rozdělovat, mě si ale získal. Ba co víc: Scarlett je tam konečně ÚPLNĚ nahá. Tak co, kurva, ještě chcete?! Pořád ale artovka, tudíž verbal ať na to nekouká!(26.6.2014)

 • Traffic
  *****

  Obsahuje několik zatraceně silných výjevů, které jen tak nedostanu z paměti. Hudba fantastická. Velmi účinné spojení realismu a surrealismu, obojí v té temné verzi. Jeden z mála filmů, u kterých je skoro lepší dívat se bez jakýchkoli (i anglických) titulků, protože ta šílená skotština zní kolikrát dost mimozemsky a posiluje to ten zvláštní pocit, který musí mít Scarlett ze svojí návštěvy. Ta hra s dialektem je podle mě ostatně záměr, přestože na dialozích to skoro vůbec nestojí. Potřeboval bych to vidět znovu, na plátně a s pořádným soundsystémem.(24.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace