poster

Pod kůží

 • Velká Británie

  Under the Skin

 • USA

  Under the Skin

 • Slovensko

  Pod kožou

Drama / Thriller / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Švýcarsko, 2013, 108 min

Režie:

Jonathan Glazer

Předloha:

Michael Faber (kniha)

Kamera:

Daniel Landin

Hudba:

Mica Levi

Střih:

Paul Watts

Scénografie:

Chris Oddy

Kostýmy:

Steven Noble
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  **

  Možná první film, nebo jeden z mála, na jaký mě nalákal plakát. Od samotného pomalého začátku mě ale film nechytl a ačkoliv oceňuju snahu artového pojetí studeného Glasgow, tak stále nechápu, jak se k tomu dostala Scarlett Johansson, obzvlášť po obrovské pecce Lucy ze stejného roku. Pro mě krok vedle, který ani Kryštof Hádek nedokázal nasměrovat správným směrem.(22.8.2016)

 • Vančura
  ****

  Výtečná věc, která mi hodně sedla. Bavilo mě to hlavně po vizuální stránce - některé scény jsou obrazově vyloženě skvostné - a potom i soundtrack - perfektní hudební podkres skvěle doplňuje vyznění některých scén. Scarlett Johansson taky velmi dobrá - časy, kdy jsem z ní šel do mdlob, už sice minuly, ale pořád se mi na ni dívá příjemně, byť vidět ji v té černé paruce je docela nezvyk (a vyloženě jí to nesluší). Sice jsem tam asi ne všechno pochopil, a občas se mi tam vkrádaly nepatrné náznaky nudy - hlavně v opakovaných záběrech na SC, jak řídí tu dodávku - ale jinak za mě velmi příjemné překvapení - ten film určitě není pro každého, ale mně se do vkusu trefil. Předlohou jsem nedotčen, ale celkem jsem teď dostal chuť si to sehnat - nemuselo by to být špatné čtení.(24.4.2017)

 • EvilPhoEniX
  *

  Seriously ? Bolestivě pomalé tempo doprovázející zdlouhavé a nezajímavé scény donekonečna a hlavně zde nejsou skoro žádné dialogy, což film dělá ještě pomalejším a nudnějším! Byl zde nějaký scénář ? Ano byl, Scarlett řídí auto, vozí cizí muže a vodí si je k sobě domů, aby se mohli nazí ponořit do podlahy, jak vynalézavé. Respektuji, že film se snaží být odlišný, ale na mě to absolutně nefungovalo. 1* za nahou Scarlett. Bolestivá zkušenost.(2.7.2014)

 • DwayneJohnson
  ****

  Dost nepředstavitelná kombinace. Scarlett Johansson, jako krásná mimozemšťanka, úplné šílený, skotský dialekt a pár chlapů, kteří se při pohledu na ní nezaleknou a jdou do toho pěkně po hlavě. Vlastně takový málomluvný příběh, o tom, kdo se komu dostane prvně pod kůži. Vůbec nevím, o čem to vlastně bylo, ale to vem čert. Po čase zase jeden hodně zvláštní film, o kterém budu asi ještě hodně dlouho přemýšlet.(1.6.2015)

 • Gilmour93
  **

  Intergalaktická řeznice v kůži hollywoodské hvězdy hledá po Británii suroviny pro masokombinát, protože zákazníci u nich doma tvrdí, že nejlepší do paštiky je Skot domácí. Je zarážející, že zatímco Hádek, i když z jiného chovu a plný éček, se hodí k naložení do černého láku, tak hydrocefalický muž není dost libový, ale to bych možná přičetl tomu, že řeznice začala přicházet na chuť zoofilii.. Minimalismus, skrytá kamera, psychedelická hudba, bizarnost. Ani pár surreálních (vysátí lidského obsahu z kůže) či bolavých scén (dítě u moře, konec) nedokázalo vytvořit u Glazerova artového tripu dostatečně vtahující fluidum. Můj problém. Radši si pustím Sinatru.. P.S.: Nevěřte tomu, že se Scarlett Johansson vysvlékla. Její overal v tělové barvě se prodává na eBayi za 29,90 USD..(13.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace