Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Saur.us

Těžký snímek, který na vás hned od začátku nekřičí své motivace ale nechává diváka aby je sám postupně objevil a pochopil. Až do konce snímku jsem si říkal, že těch otázek film nakladl hromadu, ale odpovědí (nebýt oficiálního textu distributora) nedal žádnou. Jen absatraktní obrazy neznamenající nic konkrétního. Jedině snad předloha by pomohla. Znepokojivý snímek, zvlášť díky nepříjmnému tichu nebo hudebnímu a ruchovému doprovodu, zároveň nepříjemný i častou nahotou, která ale není erotická (S. Johansson ani zdaleka není tak dokonalá, jak by se mohla zdát), alespoň ne pro diváka, nýbrž v kontextu děje syrová, odpudivá. Drastický a nepříjemný, už jen díky samotnému nápadu anebo díky jen těžce zapomenutelné scéně, ve kterém se k mému překvapení objevil K. Hádek, s plačícím dítětem na břehu moře. Snímek bohužel trpí svou snahou o artovost nekonečnými záběry, pomalým tempem a zatajováním i těch nejzákladnějších znalostí a i když se J. Glazer v mnoha scénách snažil napodobit slavného S. Kubricka a jeho psychedelické řádění, k mistrovi má stále ještě daleko. Navíc první hodina, která nám jen velmi pozvolna odhaluje, kde je zakopaný pes a velmi málo mluveného slova k hodnocení nepřidá, ne tak, jak to předvedli zde. S. Johansson nadruhou stranu ukázala, že ani artový film a nahota jí není cizí a obě je dobrá zpráva. ()

joudas

Někde se tady válí komentář s tím, že je to pro normálního diváka těžko stravitelné. Dobré vědět, že jsem normální divák. Určitě to má vše strašnou hloubku, mnoho vrstev a vsadím se, že to nastavuje i nějaká zrcadla. Ale asi jsem jen hloupý syn vesnického idiota a televizní rosničky, protože já to tam teda nevidím (a jak teď čtu oficiální text distributora, tak ten asi taky ne). Co tam ale vidím velice dobře, je nuda a nezachrání to ani nahá Scarlett. Ale abych jen nekřivdil, některé záběry jsou vážně pěkné, šnečí tempo má něco do sebe a při vhodnějším rozpoložení to mohlo dopadnout o něco lépe. ()

hiroshima

Jedna hvězda za záverečnou scénu a Scarletin klín. Zbytek filmu stojí za nic, pokud si však nelibujete v dvouminutových záběrech jak má někdo nabraný kousek dortu na vidličce. Menší nuda střídá větší a tak to trvá témeř celý film. Blbost ! ()

Gucak odpad!

Může mi prosím někdo vysvětlit co jsem to právě dodíval za sranec ? Troufám si říct, že je to jeden z nejhorších filmových zážitků co jsem zažil. Je vcelku smutný , když film postrádá příběh natož to jakoukoliv zápletku. Náplň celého filmu je to, že si Scarllet jede v autě a nabere random chlápka a poté zabije. O 20 minut později znovu. Za dalších 20 pro změnu a zřejmě pro veliký úspěch nabere dalšího. Prostě o ničem. Jediný důvod proč jsem se rozhodl toto satanovo dílo zkouknout byla Scarllet. Bohužel ani ona to nedokázala zachránit. Měl jsem se držet hodnocení a mohl jsem si ušetřit 108 minut života. ()

Kesiak

Dal by som aj vyššie hodnotenie, ale forma zráža obsah dole. Ono je to tak naschvál, takže buď vám to sadne, alebo sa unudíte k smrti. Ja som ostal niekde medzi. S dodatočným vysvetlením (analýzou) je to naozaj hlboký film a zvyšuje jeho pravú hodnotu. ()

figliar

Oficiálny text distribútora k tomuto filmu nemá chybu. Vážne? Mimozemská korporácia? Rozpory s rasou? Ľudské mäso ako lahôdka? No, nechám to radšej tak. Na artfestival film ako šitý na mieru. Atmosféra je úžasná, pointa zaujímavá a celok je vážne umelecký. Avšak film je určený vážne iba pre malú hŕstku divákov. Ja našťastie patrím medzi nich. ()

Rockerman

Škoda těch dlouhých a nudných pasáží. Kdyby se to sestříhalo a zkrátilo na polovinu, mohl z toho být dobrý televizní sci-fi film. Myšlenku to má dobrou (jakou vlastně?), ale to zpracování, nevím nevím. Zaujal mě Kryštof Hádek, který ve svém "štěku" nezapřel Čecha, když měl strach, aby mu Scarlett neukradla ručník! O původu této hollywoodské krásky bylo jasno už dávno. Každý normální chlap ví, že zřejmě nepochází z této planety. Fakt, že je v tomto filmu Scarlett Johansson konečně úplně nahá může zvednout (hlavně u mužů) ledacos, ale rozhodně to nezvedne tento film nad průměr. ()

holistix

Film zajímavě nastavuje dokumentární pohled typu skrytá kamera s celebritou a tuhle linii vede za běžné hranice: Scarlett Jahoansson si vybírá náhodné burany na ulici a zve je k milování. Jenže akt samotný už je z jiného žánru: ultra stylizované schéma-podobenství. (Připomíná mi to pohled Zulawského.) Úplně netušíte proč to dělá, co tím sleduje, co z toho má, jak se tahle její neznámá motivace vyvíjí atd. Mimochodem tyhle otázky tady hodně lidí rozčilují. Takže dost záleží, jestli jste si schopný tyhle „prázdný“ místa zaplnit sami. Zvuková stopa je k tomu velice návodná. A v pravidelných intervalech se objevují nečekané změny i v rovině obrazové řekněme abstrakce. Ve filmu se také objeví několik vyloženě silných scén (například opuštěné děcko na pláži). Ještě si u toho člověk vzpomene na The Cremaster Cycle právě v té pomlčce mezi dokumentem a performance zastavenou v čase. Aluze na Antikrista je tak nějak přirozená a vlastně i vhodná. Ó, tajemné ty ženy jsou, studnice, jejich dna nedohlédneš. ()

KHkomiks

Artík, ale krutej. Z některejch scének a tý muziky mám i teďkomc kůžičku husy. Scarlet trochu nabrala, pořád je ale kost. Kdykoliv si na film vzpomenu, běhá mi mráz po zádech. Místo Thlilleru bych to označil jako scifi horor. ()

johnywalker

Oh my god!!! Co to sakra je!? Nemůžu ani hodnotit, páč jsem vydržel neuvěřitelných 40 minut! Jediné, co mi přišlo zajímavé a kvůli čemu jsem to nevypnul dřív byla Scarlett. Přičemž je dost jasné, že prakticky celý rozpočet padl právě na ní. Je to neuvěřitelné lákadlo, protože, přiznám si to, jinak bych na to nekoukl. Říkal jsem si, že další hodinu strávím čas nějak zajímavěji, třeba koukáním do zdi. Přeskákal jsem nakonec, který přestože vypadal zajímavě, nepřesvědčil o tom, že bych tomu měl dát další šanci. Zkrátka, nikdy více.... ()

Doomedx

Zajimavej snimek s originalnim napadem.. ale cele to je proste divne.. tak by se dal film nejlepe popsat, je to divne a nesmyslne.. na konci vlastne ani nevite na co jste se divali, ale pritom to udrzelo vasi pozornost, nebo ji udrzela Scarlett ? Pekna hudba dodava filmu zvlastni kouzlo - 55% ()

cmuchalprvni

Připadá mi jako kdyby tento film natočil David Lynch. Už dlouho mě žádný film nezmátl tak razantním způsobem a nevyburcoval k opakovanému zhlédnutí a k přečtení předlohy. ()

korok

Jak tu již někteří poznamenali, nepřečíst si před shlédnutím stručný obsah filmu, člověk by nevěděl o co tam vlastně jde. A pravděpodobně by to nezjistil ani po celých pronuděných 108 minutách. Pro mě jako fanouška sci-fi a mimozemšťanů lákavý obsah, bohužel realita jiná a zklamání. Alespoň trošku to zachránila Scarlett Johansson - několikrát v rouše Evině, to je ale tak vše. ()

BOURQUE

„Umelecký“ avantgárd pre náročné diváky. Najväčší problém filmu je to, že nemá „skutočný“ príbeh. Až na dve silnejšie scény sú ostatné snímky bez väčšieho významu. S. Johansson stále krásna s obrovskou charizmou. Hudba dobre vybraná/komponovaná. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

MickeyStuma

Brilantní rozjímání o tom, co to znamená být člověkem. Ohromující vizuální dílo poukazující na podivnosti lidského bytí očima neznalého cizince, v tomto případě mimozemské bytosti v ženském těle a to s tváří nádherné Scarlett Johansson, která nesdílí hodnoty lidstva. Odlišnosti kultur a vzájemné neporozumění je hnacím motorem daného konceptu. Takový pohled na svět, jaký sami moc dobře známe a připadá zcela obyčejný, nám z jinak nabízeného pohledu náhle přijde zvláštní a v mnoha případech dosti podivný. Děj je neobvykle prosťoučký. Hlavní hrdinka příběhu přichází z jiné planety a je vcelku jedno odkuď. Toulá se světem a svádí pozemské muže. Nic víc se tu dohromady neděje. Máme ale možnost se jejím pohledem podívat na naší civilizaci. Co si máme myslet? Jaké jsou naše automatické soudy na dané události? Vyberu si případ, ve kterém se objevuje Kryštof Hádek. Naše hlavní hrdinka se ho pokouší svést, když se opodál stane něco podivného. Mořský proud začne unášet psa a žena od jedné mladé rodiny se za ním vrhá. Za ženou se vzápětí vrhá i muž a na pláži zůstane jen plačící malé dítě. Všichni tři se utopí. Pro nás tragédie, neboť se kvůli psovi utopili mladí rodiče, ale právě z pohledu naší hrdinky vzniká nemálo otázek. Jaký to má smysl obětovat svůj vlastní život kvůli někomu jinému? Proč je život zvířete něco víc než život člověka? Hodnotou je láska a péče o druhé, ale je to ten jediný správný přístup? A takových příkladů je tu daleko víc. Psychologicko-filozofický vizuální snímek, který se pro pochopení musí pojmout zcela odlišným způsobem, jinak zůstane nepochopen. ()

RobLord odpad!

Míním, že film má diváka především pobavit. Under the Skin zábavný snímek není. Vydržel jsem ho sledovat 38 min., abych se následně do finále proklikal. Viděl jsem stále to samé: extraterestirálka někde bloumá...bloumá....zas bloumá...baví se s nesympatickými muži (vyzvídá a oni poslušně odpovídají bizarní skotštinou)... černé místo, další nahý muž se vztyčeným údem se propadá do černého liquidu jako do bažiny. Ano, je to hypnotické. Ano, je to art. Ano, je to osobité. Ne, vůbec mi to nesedlo - tohle není můj šálek krve. Americké béčko Species z roku 1995 je mnohem zábavnější. ()

KOOHA

Kdybych si před filmem nepřečetl obsah, pojednávající o čem vůbec film je, tak bych si asi po shlédnutí říkal: "wft, co je to za sračku, o čem to vůbec bylo?!?" Film to ignoruje, tudíž informaci, že Scarlett hraje mimozemšťanku tam nenajdete. Jinak docela jsem kroutil hlavou nad tím, co je to ve Skotsku za pacienty. Jestli jsou tam takový lidi, jak to ukazuje film, tak to je dobrej úlet. Ale jinak hutná amtosféra, krásnej vizuál. ()