Na Štědrý den večer do kostela vstoupí ten nejnepravděpodobnější návštěvník, nájemný vrah (Kiefer Sutherland), a míří ke zpovědi. První věc, kterou knězi (John Hurt) poví, je, že včera zabil muže. Druhá je, že se zabíjením živí. Třetí, že pokud jej nevyslechne, zabije znovu. A tak služebník Boží naslouchá. (Suzie05)

O´Neill

Nemám co dělat, projíždím profily mých oblíbených herců, a samozřejmě navštívím i Jacka...pardon, Kiefera. A koukám, že nic nového, co jsem od něj ještě neviděl, tady nemá, ale vyjímka tady přece jenom je. Červeně svítící seriál z roku 2011. Neváhám, stahuji, koukám. A bez zbytečně dalšího vypisování mohu říct, že je to pecka! Kiefer hraje skvěle, stejně jako John Hurt. Celkově vlastně použiju komentář, vč. hvězdičkového hodnocení, od Suzie05, protože má holka sakra pravdu! =) „Jako bych se dívala na 24ku, akorát místo CTU je hlavní budova kostel. A místo Jacka Bauera máme bezejmenného sériového vraha.“ ---EDIT--- Po všech dílech mám stejné, ba možná i lepší pocity, než po prvních 6ti dílech. Naprosto perfektní minisérie, s úžasnými herci, a perfektní atmosférou. Škoda je jen to, že to skončilo ()

Skleena

Velice zajímavý projekt v podobě materiálu o délce krátké povídky, zpracovaném "po svém". Je v tom napětí, skvělé dialogy a vynikající Kiefer... snad jen škoda té předvídavosti snad už od poloviny minisérie. Ale jinak velmi silné 4*. Ztráta času to rozhodně není - už jen kvůli té stopáži jednotlivých dílů. ()

Wormboy

Dvaja skveli herci a jeden rozhovor v spovednici. Sice som pointu ocakaval uz od asi 20 minuty, moj spravny odhad mi zazitok vobec nepokazil. Vynikajuuuuce...4,5/5* ()

laik_60

10 sesťmintových častí s niekolkymi krátkymi ukažkami z predchadzajúceho života stacilo scenáru tohto filmu ukázať, že ľudskezlo zase raz vyhralo nad dobrom. Nenávisť nad láskou, Hnev nad odpustení :(. Táto myslienka sa mi nepáci. Dáva svetu pocit beznadejnej buducnosti. ()

Splasher

Tak jsem v půlce a jsem zvědav kam se to začne ubírat. Podobných scén (nájemný vrah u zpovědi) už jsem několik viděl, proto vězte, že zatím nesdílím zdejší nadšení. EDIT: Solidně zahráno, ale pointa mi byla jasná už ve třetí kapitole. ()

Sabrewulf

Vidět to jako miniseriál po malých kousíčkách (6 min), pravděpodobně by to mělo ještě mnohem větší kouzlo. Takhle jsem shlédl film, o kterém jsem se teprve později dozvěděl, že to byl ve skutečnosti seriál. Každopádně se mi to líbilo, příjemná, komorní jednohubka. ()

Tosi

Takhle nějak by měla vypadat ideálně zvolená rovnováha mezi akcí a vyšperkovanými dialogy, zde konkrétně mezi zpovědníkem a knězem. Kiefer Sutherland se snad jako zabiják už narodil...a ubírám jednu pecku za to, že to nebylo delší :-) ()

geklon

Já Vám nevím. Tak moc jsem o tomhle projektu slyšel, jak je skvělej originální a bezchybnej, tak moc jsem se na něj těšil, že když jsem ho konečně měl možnost vidět, pětkrát jsem u něj usnul a probudil se až v průběhu předposlední epizody. Ten wuau moment, je tedy pryč... Proto nebudu hodnotit. ()

Beatle

Mám ráda snímky, které jsou mi tak blízké, že mám pocit, jako bych je sama napsala. Sice se stává v danou chvíli problémem, že vím, jak skončí (což jsem zde tušila už od šestého dílu), ale i tak. Bomba! Hypnotický hlas Kiefeeho Sutherlanda, kterého bych byla ochotná poslouchat, i kdyby vyprávěl dokument o rozmnožování pampelišek, je tou nejlepší volbou pro filosofickou rozpravu. Pevnost a neměnnost hlasu, která krásně naráží na rozklepaný, starý hlas Johna Hurta. Sutherlandova postava podává správné otázky, na které přichází okleštěné, nic neříkající odpovědi duchovního otce. Oba mají svoji víru, každý ji ale vnímá jinak. A přesto mají oba něco společného........"We call ouselves humans, but the truth is we're animals that speak. The only reason we're good is because we fear the consequences of being bad." .......tu druhou větu si nechám vytetovat. A to vážně... ()

Narcis

Serial podle meho gusta - Keifer "24" Sutherland v dalsi zabijacke roli (par jistych scen opravdu pripomene tento serial), otevrene konce, perfektni dialogy a herecke vykony ... Ano, hned me pri pohledu na filmografii tez upoutal "cerveny" serial. Stahl sem si vsech 10 epizod a jen koukam ... Samozrejmosti je necekany vyvoj a zajimave dejove zvraty - v 8. epizode ten nejlepsi v tomto serialu. Na zaver je treba dodat, ze i s malym kasparkem se da hrat velke divadlo - dej na nekolika metrech ctverecnich, ale vzhledem k hercum a dialogum si to bohate vystaci. Keifer Sutherland je serialovy buh ... Souhlas s kazdym 5* hodnocenim. ()

deckardx

Kdo má rád Kiefra Sutherlanda v jeho typických rolích, tak si tento miniseriál zamiluje. Kéž by bylo více takových pokusů o něco "odlišného". Dva velmi kvalitní herci, skvělý, leč trochu předvídatelný scénář, ale celkový dojem to zanechá velmi dobrý. Normálně asi za 4 hvězdy, ale že je to ten Jack Bauer v kostele, tak nemůžu jinak a další hvězda tam přiletí z povinnosti. ()

Lukoboss

Výbornej kraťas, co se týče nápadu, hereckých výkonů, ale hlavně dialogu. V podstatě je to postavený jenom na tom, protože většina děje se odehrává ve zpovědnici, kde jeden přesvědčuje druhýho o své pravdě a svým pohledu na věc. Je to dobře promyšlená konfrontace náboženství a víry proti kruté a drsné realitě (stavění otázky, kdo může/má právo vzít člověku život, co nebo kdo je to zlo atd.). ()

Hanys_

Zajímavá miniwebsérie s Jackem Bauerem na temné straně a knězem Johnem Hurtem jakožto jediným člověkem, který Kiefera může změnit...Nebo to bude nakonec naopak?? Opravdu netradiční projekt, který prostě nestíhá nějak extra nudit, jelikož každý díl má zhruba jen 5-6 minut....8/10 ()

divak84

Kieferova oddychovka se velmi povedla. netradiční projekt hollywoodské hvězdy se skvělým twistem na konci (jež jsem uhádl v osmem dile) pobaví, zamrazí a jeho side-effect vyvolá pár diskuzí ohledně pohledu na dobro a zlo (zabít zločince je správná věc ale zabíjení jako takové je špatná věc...kde je balanc ?) Perfektní hudba, komorní atmosféra, oba herecké výkony na stupně vítězů. Zpověď Vás jistě překvapí svou přímočarostí, pěknými flashbacky a závěrem, jenž si pro vás brzy přijde a věřte že do kostela budete chodit pro více odpovědí než doposud :D ()

Schuldiner

Zajímavá debata s dobrou pointou. Chvílemi trochu klišé, viz. robinhoodovská scénka s panem Hoffmanem, ale zas...proč ne.. Celkově, k zamyšlení určitě přínosné. ()

Toshiro30

Viděno na jeden zátah, každý díl má cca 7 min. Vynikající filozofický rozbor dobra a zla. Chytré, aktuální a perfektně zahrané. Výborný scénář, jediná chyba..... Tohle mělo být natočeno pro velká plátna, delší a s lepším rozpočtem. MUST SEE !!! ()