Chytrá dánská komedie líčí osudy Christiana, majitele upadající vinotéky, kterému se hroutí nejen živnost, ale i manželství s Annou. Ta odjela do Buenos Aires a jako úspěšná manažerka fotbalového klubu žije luxusní život po boku o mnoho let mladší argentinské fotbalové hvězdy. Christian se ale nehodlá tak snadno vzdát. Se svým šestnáctiletým pubertálním synem nasedne do letadla a rozhodne se pod záminkou vyřízení rozvodových papírů získat Annu zpět. Zdánlivě poklidný výlet se promění ve strhující jízdu, ve které nechybí víno, fotbal a tango. Podaří se Christianovi pokořit argentinského hřebce? (oficiální text distributora)

Johnny.ARN

Zvláštny film. Temperamentný, o futbale a víne, o krásnych ženách a o túžbach a snoch. Minulosť, ako temný mrak nad týmto snímkom visí, Paprika Steen koná občas neuvážene, Kristián je viac menej jasný. Jeho syn bol prototyp neherca, ale aspoň bol vždy dobre oblečený. Dosť ukričané, ale aj zábavné. 2 z 5 ()

Heraldika

Nejpříjemnější překvapení Febiofestu 2012. Skvělá scéna s tančícími šváby, střet dvou kultur, přirozené herecké výkony, žádná křeč. Vřele doporučuji! ()

F.W.Colqhoun

Woody zjevně inspiruje i v pozdní fázi - jeho jižanská tour de force po turistických destinacích jižní Evropy čpí ze SuperClásico na sto honů. Styčné plochy mnohé - v hlavní roli město, instituce břitkého vševědoucího vypravěče, vztahové a rodinné potíže, mozaika osudů, citace z textů zahrnutých ve filosofické čítance, koktejl starých i nových kulturních klišé. Nadhodnota? Ryze dánský humor. Jestli se Vám líbilo To Rome With Love, netrpíte dogmatickými očekáváními a hledáte čím se utěšit před Blue Jasmine, budete spokojeni. Žádnej Objektiv tedy nečekejte. Buenos Aires v příběhu plní funkci ostrova v jižních mořích, ztraceného ráje zabydleného ryzími bytostmi napájenými vínem a sluncem [= blbost]. Madsen klišé sice reflektuje, ale lehce opracovává do nového tvaru jen zhruba každé druhé, nebo před jeho vyvrcholením na poslední chvíli uhne jen o něco méně očekávatelným směrem, což mu může vytýkat jen divák, který se domnívá, že lze komedii, u níž se lze smát jinak než hořce, stavět na autenticitě. Výsledkem je takový ten eskapistický, odmocněný typ katarze, asi jako když přijedete z fajn rodinné dovolené, na níž se nestalo nic, co by nebylo předtušeno ilustracemi v katalogu. Což se daří vlastně zřídka, takže oukej. A taky se u toho dobře spí, že jo, Markéto? ()

DannyBoy80

FEBIOFEST Ostrava 12.4.2012: Tak trochu nedánská komedie. Žádná ztřeštěnost, ale je asi vidět, že se to odehrává v Argentině. Příjemné herecké obsazení a výkony. Zejména potěšila Paprika Steen. Příjemný oddychový film o rozvodu, víně a vztazích. ()

Leleta

Už jenom nápad spojení chladných Dánů a temperamentní argentinské nátury je sám o sobě pěkně ujetý, na což tvůrci vsázeli především. Při sledování pak člověk vlastně neví, jestli SuperClásico zhodnotit jako nebeskou zhovadilost, nebo prostě jako šílenost, na které se štáb pěkně vyřádil. Já se přikláním k té druhé variantě. Příjemná atmosféra nechá film nenásilně plynout, ale bez povšimnutí neprojde pár scenáristických perel, jimž vévodí švábi tančící tango. Milovníci jihoamerické kultury si zkrátka přijdou na své, ti ostatní asi nebudou z téhle svérázné komedie tak nadšení. ()

BOURQUE

Príbeh, u ktorom bol scenáristom pán Život! Ja si osobne myslím, že s takým príbehom a problémami, ktoré prezentuje, sa Bohužiaľ často stretávame. Škoda, že réžia a účinkujúci neboli vo väčšej harmónii. PS. Scéna „Christian+vaňa+pokojská“ je parádna. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Luisis

Skvělá komedie.Bavil jsem se a jsem velmi příjemně překvapen..Zase jedno z mých kvalitních setkání s Dánskou kinematografií - 79% ()

markotter

Komedie? To sotva. Vztahovka? Ani náhodou. Takový nepovedený mix od všeho kousek, který nepobavil. A to tam obsadili Adrianu Mascialino jenom proto, aby mohla ukázat svoje umělý kozy? ()

Indyi

Film jsem viděl včera na Febiofestu a byl jsem spíše zklamán. Není to špatný film, ale rozhodně bych se na něj znovu nedíval. Na můj vkus je humor příliš primitivní a jednoduchý, očekával jsem trochu něco "chytřejšího". Je to tak mezi 50-60%. ()

Astrebleue

Tak konečně zas nějaký film s A. W. B. , který se dá někde splašit. A není špatný, jak jsem podle popisu předpokládala. V podstatě jsem to vzala trochu víc s nadhledem a tím pádem mi hlavní ,,hrdina" sedl svou hereckou interpretací. Jednou za čas to pocítíte, všechno nejde, tak jak by mělo, nejste zrovna ve formě a nikdy jste nevynikali pevnou vůlí. Pak přijde rána a už se vezete. Není to kdovíjaký počin, přesto pokud se s tím někde setkáte, nalijte si dobré víno a udělejte si čas. Btw. scénář si dělá tak trochu vtípky z filmových klišé. Což nemusí vždy být pochopeno a pak to vypadá jako zbytečné vycpávky. Nebo alespoň tak jsem to pochopila já. ()

Brumlak

Člověk jde na severský film a ono to celé se odehrává v Argentině. Ano, pokud chcete melancholii, sníh, tmu a další propriety severních národů, tak prosím nepouštět. Moc se toho nedočkáte. Dočkáte se temperamentu, slunce, vína a švábího tanga. A také se zasmějete. A k filmu je záhodno si otevřít červené víno, nejlépe Malbec. Když ne během, určitě na něj dostanete chuť poté. ()

dzberry

Co ti Dánové do toho piva, sakra, přidávají? Jejich komedie jsou pro mne to nejlepší z komediálního filmového světového soudku, SuperClásico není výjimkou. Nenásilné, milé, lehce dojímavé...prostě rozvod k popukání... ()

jprmusic

Není to špatný film, ale ty věčné manželské hádky mi to strašně otravovaly. Ale jinak zábavné - služebná s tělem dobře udržované třicítky je teda úlet. ()

Blazis34

SuperClásico mi přišlo jako dost dynamicky temperamentní dílo, které v mnoha scénách hodně kontrastovalo. Láska X osamocenost, naděje X bezmoc, atd. Těch kontra tam bylo dost a bylo vidět, že se nejedná o nějaký americký film, ale něco charakterově jiného. Děj byl také všeříkající, nejdříve jsme tušili, že si jede Christian do Buenos Aires zpět pro svou manželku, nakonec se z toho vyklubal takový neutrální konec. Tomuto filmu dávám 60% - průměrné tři hvězdy. ()

ajusinka14

perfektná dánska komédia :) miestami možno trošku cliché, ale žiadny americký stereotyp... oddychovka, pri ktorej sa zasmejete :) úplne najlepšia mi tam prišla tá slúžka :D ()

neurvalec

Superclásico je určitě na víc než jen na 3*, ale je velká škoda, že potenciál stát se opravdu skvělým filmem a komedií zůstal nevyužit, byla by větší zábava... Přesto se nedá zarovnat do stejné lajny s jakoukoliv odlehčenou komedií, protože je v něm osobitost. Velmi kladně hodnotím postavu syna rozvádějící se dvojice, chlápka, co dělá víno a měl mnoho žen a rovodů, a džentlmensky zlodějsou partičku... : ) A v neposlední řadě i to, že film nechal dýchat Buenos Aires... (Febiofest 012) ()

amundseen

Dánsky humor v šate americkej komédie. Nedopadlo to zle, ale žiadna veľká sláva to nebola. Pri dánskej kinematografii sú moje očakávania predsa len vyšsie. ()

kolodej1

je to celkem příjemný film, ale spíš než komedie je to takový úsměvný film, vyloženě na smich jsem tam nic nezaznamenal. Žádná velká filmařina, ne úplně dotažené motivy příběhu, ale je fakt, že i v normálním životě to tak bývá. FIlm pro oddych, na nedělní odpoledne. Nedá se říct, že by film nudil, ale zároveň ani neoslní ()