Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Ivuska71

Na severu je zima. Vždycky jsem tíhla spíš k jihu. Ovšem severské krimi - to je lahůdka. A tahle moc dobře natočená. Zvrácený dark humor nemá chybu. Když jsem četla knižní předlohu, představovala jsem si Rogera Browna jinak - nevím proč. Zpočátku jsem si na něj nemohla zvyknout. Ale pak fakt dobrý - moc se mi líbil. Fakt nejlepší prostě vždycky je, jak jsou chlapi hrdinové, všechno ustojí, přežijí se zatnutýma zubama i to, jak jsou pohořený i s hlavou v hovnech, a pak brečí jak mimino, když si holí vlasy.... ()

90125

Triler o zakomplexovanom chlapovi, ktory sa dostal do sračiek. Každy je tu podvodnik a zlodej, každy chce každeho oklamat a zabit. Pekelne zapleteny príbeh. Ku koncu som už ani nemal chuť, to všetko pochopit. Trosku jedoduchšia priamočiarost by filmu prospela.Takto totiž Lovci zaváňali zlahka vykonstruovane a zaverecné "vysvetlenie" mi šlo krkom dost tažko. Inak snaha sa tvorcom upriet nedá. Ma to spád, niekolko solidnych nápadov, takže som sa nenudil. Urcite ocenujem, ze sa to celé netvári smrtelne važne. Na Fargo to ale aj tak ani zdialky nemá. 58 % ()

Bosvin

Skvělá kompenzace na 168cm výšky :) Thriller, horror a černý humor ve skandinávském provedení, s neokoukanými (a veskrze výbornými) herci. Projížďka na traktoru se psem byla dokonalá! ()

jigsaw44

Počul som o tomto filme,že by mal byť dobrý, tak som sa na neho s určitou dávkou skepse začal dívat, razom sa však začala vytrácať, až napokon úplne zmizla a nahradila ju zvedavosť. Príbeh je najprv priamočiary, postupom deja sa začne zauzlovať, z čoho vzniká to správne napatie a tým už divák nemá ani ponatie ako sa bude dej vyvíjat: Kto je s kým? Prežije hlavný hrdina? Nastal už ten čas aby zaplatil za svoje hriechy (krádeže obrazov)? Celý film je vpodstate založený na Rogerovej chytrosti, istým sposobom je nemorálny, pretože okrádal iných, začo by mal byt aj patrične potrestaný, no jeho vynaliezavost ho zachráni. Štýlové, napínavé, nápadité i tymito slovmi sa dá titulovať tento film. ()

house336

5* dávám hlavně proto, že na rozdíl od jiných filmu podle knižní předlohy, je zde zjednodušení některých faktů a vynechání určitých, až příliš komplikovaných části k dobru. Jednoduše je v tomto ohledu film lepší. Byť se tolik nezajímá o postavy a ubral trochu na sarkasmu, je tento akční, severský film naprostá špička. Všechny úchylnosti od Nesba v tom zůstaly zakořeněny a spousta drsných pasáží se spoustou krve, nejsou vůbec na škodu, ba naopak. Prostě třída. :) ()

rationibus

Vychádzajúc z mena autora predlohy - Jo Nesba - som očakávala temnú severskú krimi, thriller. Dostala som perfektnú čierno-humorovú akčnú komédiu ako od bratov Coenovcov. Bavila som sa výborne. Akurát tí, čo to brali ako plnokrvný thriller pozerali na mňa ako na exota. Keby som to nevidela v pôvodnom znení s maďarskými, neprehľadnými titulkami, bolo by to možno aj za 5. ()

Lokitre

Velmi dobře natočené, zahrané i napsané. Pravda, rozpočet na tento film byl poněkud nižší než ty co mají v hollywoodu, ale na rozdíl od svých hollywoodských příbuzných byl tenhle poněkud jiný (a o dost lepší). Mnohem realnější, žádné zbytečné exploze nebo střílení do prázdna. Mrtvých tu je povícero, ale krev nikde nestříká proudem. Ale co je nejdůležitější, na konci to celé dává smysl, ne jako ty americké trillery o ovládnutí světa nebo zničení New Yorku. Tohle se točí okolo přežití jednoho muže a stejně je to mnohonásobně lepší než ty americké ***. ()

surprise

Lze natočit detektivku i dnes originálně, akčně, inteligentně a přitom divácky vstřícně? Ano lze! Tato odpověď vane z Norska. A i když možná místy řeknete, že zde snad radil Tarantino, není to k hanbě, ale k pochvale. Prostě plně využitých 100 minut. Nádhera. ()

zjs

Myslím, že to byl nejlepší thriller, co jsem v životě viděl. Stálé silné napětí a akce jen těžko předvídatelná a překvapivá. ()

Unrealik

Až nečekaně dobré (byť některým věcem jsem moc nevěřil - třeba přežití nehody). Klidně se podívám někdy znovu. ()

hanca.uh

Kdo četl nebo čte knihy od Nesba, tomu tento (mnou jaksi nepochopitelně tolik vysoce hodnocený) film a hlavně toho ztvárnění bude připadat jako tak trochu jako omyl, rozhodně ne jako úplně typický Nesbův knižní rukopis. Mně osobně tam moc chyběl hlavní detektiv, oblíbený Hary Hole a bez něj tomuto filmovému zpracování (i tak průměrnému) musím srazit ještě jeden bod, tím pádem toto dílo hodnotím hodně podprůměrně. Což je veliká škoda - ve srovnání s neuvěřitelně zajímavou a napínavou četbou všeho psaného díla Jo Nesba v jeho sekci HH. ()

raru

Nevedel som,čo mám od tohto filmu čakať,no a pravdupovediac,neviem ani,čo som dostal.Ale jedno viem isto,je to originálne,seversky natočené a bohovsky som sa bavil. ()

gael83

Velké, opravdu velké překvapení co se dá za málo peněz vytvořit u našich severských kolegů navíc díky kvalitní předloze a dramaturgii, parádní, originální a dobře natočený od začátku velmi napínavý akční thriller bez natahování děje a skvělým tempem. Dějově neustále překvapující a herecky dost vypjatý snímek s kvalitní kamerou. Achilova pata každého muže? Ženy a vlastní ego. ()

Lukkyn

Z tohohle kousku mi šla fakt hlava kolem!!Jak to mohlo uběhnou tak rychle???škoda že už to končí :-( fakt neskutečná a svižná norská jízda s mixem všech možných žándrů. Film mě držel v napětí až do konce a svými zvraty mi neustále bořil představu jako tahle noční můra jednoho chamtivého zlodějíčka dopadne. Každopádně Roger během filmu přerostl svých 168 cm a stal se z něj drňák nikoli typu Bruce Willis , ale uvěřitelnej drsoň. Prošel si spousty sračkama (někdy i doslova) a celkem chytře po sobě ten bordel zametl. Je těžké uvěřit , že Norové takhle napraskájí slavnému Hollywoodu a strčí ho do kapsy. Inu nezapomenutelné filmy mohou vznikat i v Evropě a děje se tomu čím dál víc. ()

jarkor

Cetl jsem knihu,a ta byla vyborna..Ale film se nema za co stydet a v celkem kratke stopazi dokazal reziser lidem knizku velmi dobre adaptovat..i kdyz sem tam neco zmenil nebo vynechal.... Skvela atmosfera,vyborne postavy,a dobre prevedena kniha na platna kin.. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011