Lovci hlav

Lovci hláv

Jo Nesbø's Headhunters

Drama / Krimi / Thriller

Norsko / Švédsko / Dánsko / Německo, 2011, 100 min

Jsem heterosexuální žena, jasný? Takže když přede mě ve filmu postavíte mrňavého slizkého mindráka a v opozici urostlého adonise, navíc typ z mých vlhkých snů, mé hormony jednoznačně zavelí: "Držíme palce fešákovi!" i kdyby dotyčný prznil, griloval a požíral štěňátka amerických kokršpanělů. Já rozkazy svých hormonů plním a modří už vědí, proč v žádném případě nemůžu udělit pět hvězdiček, přestože se Ódinovi uctívači vycajchnovali: stvořili kvalitní, afroamerickou (buďme korektní a nerasističtí!) komedií lehce šmrncnutý thriller, který jistě do roka a do dne předžvýká v remaku pro zámořské Homery Hnojiwood - v hlavní roli s Mikem Myersem a Justinem Timberlakem. To bude žůžo, už se nemůžu dočkat, jak to budu pohrdavě ignorovat! 75%(27.10.2012)

PRAVIDLO ČÍSLO 5: DŘÍVE NEBO POZDĚJI SE STANE JEDNA ZE DVOU MOŽNOSTÍ - ZÍSKÁŠ TAKOVÉ CENNÉ UMĚLECKÉ DÍLO, ŽE SE UŽ DO KONCE ŽIVOTA NEMUSÍŠ STARAT O PENÍZE ... NEBO TĚ CHYTÍ....... /// Kdo znás nepotřebuje prachy. Kopu prachů... A tak Roger hraje. Hraje naplno, protože jedině tak se dá vyhrát! Jeho největší hra za chvíli začne... Taková variace na záchranu svý prdele před našláplým magorem. Profesionálně napsaná, dobře natočená, zahraná a omotaná solidním dějem. Takový – od všeho trošku, svižnej děj a hlavně dost napětí. Bez zbytečnejch keců, jednoduše, bez nějakýho vymejšlení Roger koná a já furt přemejšlím, jestli je to přednost nebo slabina. Přehnaný? No a. Je to dost dobrá zábava! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal Jo Nesbo číst nebudu. 2.) Zjistím, jak má vypadat policajt, aby fungoval jako airbag. 3.) Na americkej remake čekat nebudu. 4.) Thx za titule ,,roky101“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(2.12.2011)

Tohle je příběh o muži a ženě. Měli byste ale vědět, že to není lovestory. Krvavá severská laskomina, ve které zamrzí snad jen ta nutná scénáristická berlička v příběhu, bez které by nedošlo k zápletce. Jinak ale Lovci hlav potěší masy, zejména pak milovníky mrazivého evropského filmu. Nedokáži si představit případný americký remake: byl by totiž úplně zbytečný - o moc lépe adaptace snad ani nemohla dopadnout (i když originál jsem nečetl). Napětí, vtip, a roztomilá tvůrčí pomrkávání. Moc děkuji ČSFD za výbornou projekci.(10.11.2011)

Chytrý scénář, který se zřejmě nepovedlo převést na plátno tak, aby divákovi umožnil v pohodě si prožívat chvíle napětí, neboť tomu brání jeho ne vždy srozumitelná složitost. Díky tomu chvílemi vyprávění působí nevěrohodně a chvílemi zmateně. Trošku škoda námětu i dílčích nápadů, které nevyzněly, jak by mohly.(17.11.2012)

Heist, drama o manželské krizi, krimi thriller, exploatace nejhrubšího ražení, černá komedie - prostě jeden zběsile hnaný žánrový cyklus, který překvapivě drží dobře pohromadě. Jo Nesbo to celé proklatě dobře promyslel, ať už se jedná o samotnou zápletku s několika twisty, či o konkrétní postavy (zakomplexovaný slizoun vs. elegantní a pohledný "supervoják")...a Morten Tyldum to bez jakýchkoliv exhibic zdárně převedl na plátno. Aksel Hennie jako titulní (anti)hrdina je doslova boží a jeho razantní přerod v půlce filmu opravdu stojí zato.(4.12.2011)

• - Kromě scény v televizi jsou ve filmu další dva odkazy na film Muži, kteří nenávidí ženy (2009), který byl také natočen podle jedné z knih knižní série „Millenium“ (2005 - 2007) Stiega Larssona. Z tohoto snímku je zde použito několik leteckých záběrů a auto z něj tu bylo digitálně nahrazeno autem, které vlastní Roger Brown (Aksel Hennie). (akisha)

• - Filmovanie prebiehalo na juhovýchode Nórska, v oblasti zvanej Nittedal. (MikaelSVK)

• - Ve scéně v autě, kde je Ove Kjikerud (Eivind Sander) v mrákotách a zvrací, je záběr na ruku, která mu povzbudivě poklepává na rameno. Nepatří ani Ovemu ani Rogeru Brownovi (Aksel Hennie), ale komusi na zadním sedadle. (akisha)