Lovci hlav

Lovci hláv

Jo Nesbø's Headhunters

Drama / Krimi / Thriller

Norsko / Švédsko / Dánsko / Německo, 2011, 100 min

Pro mě při sledování Lovců hlav bylo asi nejdůležitějším faktorem potvrzení toho, že Aksel Hennie umí dát cokoliv. V každém případě jsem se nenudila, protože jsem si kladla neustále tutéž otázku, která padla i několikrát ve filmu :"Co se to tu vlastně děje?". Ne, že bych byla na konci o moc chytřejší, možná se tvůrci trošku nepohodli a tak se to projevilo i v některých situacích, které jsem s přimhouřením obou očí brala s nadsázkou a v duchu jsem si říkala, že tu máme druhého nesmrtelného Colina Farella, když nebudu počítat 007ku. Chválím za švih, spád, výborné herecké výkony, napětím nabitou atmosféru a logiku hodím dneska za hlavu. Jinak takovou schovku, kam se ukryl Roger jste určitě dlouho neviděli a jestli chcete vědět kolik měřím, tak je to o deset centimetrů míň, než měl on.(7.11.2013)

Lovci hlav je taková, trošku jiná seveřina než jsem zvyklej. Taková trošku do Francie. Nutí z herců vymáčknout vše v rámci svých psychických a fyzických sil a vrhnout je do příběhu, který se ze začátku nezdá, ale postupem času se brutálně zvrhne a vyvíjí se naprosto neuvěřitelným tempem. Musím ale říct, že jsem si to užil.(16.1.2012)

Tramtadadá, Ťuldum je božan a lovec hvězd! Žádná ohraná bajka o zlodějíčkovi, kterak ke katarzi došel a pohádky byl šmitec, nýbrž severská syrovina na téma "když se něco se*e, má se to s*át pořádně" aneb nevěra může zachránit život. Se vším všudy uvěřitelný bizár, i když kdo se bude chtít šťourat v konečníku příběhu, ten určitě něco vyšťourá. Já šťourali zdravím a mám na ně otázku, jestli náhodou neměří 168 cenťáků a méně?(2.11.2017)

Nedisponuji žádnou zvláštní náklonností k podmírákům, kteří si svůj komplex méněcennosti kompenzují modelkami v posteli, luxusními vozy ve stáji a ciferníky hodinek zakrývajícími půlku předloktí. S hlavním hrdinou jsem se zkrátka neztotožnil, jeho mistrné oblafování kriminalistických metod mi přišlo poněkud směšné a musím se přiznat, že se dostavil i zlomový okamžik, kdy jsem začal fandit záporákovi, aby toho zamindrákovaného pitomce konečně sejmul. Přesto si myslím, že snímek má něco do sebe, ale na můj vkus příliš často střídal geniální záblesky s těmi odpadovými.(1.9.2012)

Keywords: traktor - exkrementy - pes - tragické komično. Z tohohle filmu nezapomenu především tu naprostou absurditu napíchnutého psa (jakože nenávidím týrání zvířat, tak tohle jaksi přeskočilo někam jinam). Vynikající atmosféra filmu možná ovlivní můj názor na Nesba. Jak totiž někteří lidé zatracují to co letí (nečtu Harryho Pottera, nekoukám na Trůny, atd) tak mě je protivný Jo Nesbo. Inu asi to zkusím(5.10.2015)

• - „Bol by som rád, keby Lovci hláv neboli len zábavným filmom, ale aby dokázali aj dojať a primäť k zamysleniu. Je to film, ktorý v sebe nesie veľký príbeh, ale zároveň sa nebojí vás rozosmiať alebo vás prinútiť zalapať po dychu napätím," povedal režisér Morten Tyldum. (Zdroj: ASFK)

• - Casting na dvojici policistů se ukázal jako obzvláště složitý, jelikož dvojčata musela vážit více než 100 kilogramů a být totožná. Lars Skramstad Johnsen a Gunnar Skramstad Johnsen nakonec do kritérií zapadli perfektně. (venus)

• - Kromě scény v televizi jsou ve filmu další dva odkazy na film Muži, kteří nenávidí ženy (2009), který byl také natočen podle jedné z knih knižní série „Millenium“ (2005 - 2007) Stiega Larssona. Z tohoto snímku je zde použito několik leteckých záběrů a auto z něj tu bylo digitálně nahrazeno autem, které vlastní Roger Brown (Aksel Hennie). (akisha)