Kluk na kole

• Francie Le Gamin au vélo (více)

Dvanáctiletého Cyrila umístil jeho otec „dočasně“, než vyřeší své problémy, do dětského domova. Ve skutečnosti ale slabošský a nevyzrálý Guy nemá dost odvahy, aby jednou pro vždy řekl svému synovi „nechci tě, nestačím na to“. I když se Cyril nevzdává představy na návrat k otci, netrvá dlouho a otevře se před ním nová šance na život mimo brány dětského domova. Sympatická Samantha, která má vlastní kadeřnictví, si jej začne brát na víkendy. Tím ale teprve začíná série zkoušek jejich křehké důvěry, ze které se teprve může vytvořit opravdové pouto. Kluk na kole je realisticky natočeným příběhem obyčejného kluka, ve kterém stojí lhostejnost s vypočítavostí proti lidské vzájemnosti a lásce. (oficiální text distributora)

E lan

S nelehkým svědomím dávám jen průměrné hodnocení, ale bylo to opravdu o kousek na vyšší. Netradiční, na nic si nehrající, dobře zpracované a zahrané dílko. Přitom se nejedná o těžce ztravitelnou záležitost. Prostě takový prima film. ()

tančísvlky

Z môjho pohľadu skôr sklamanie. Hrdinovia filmu jednajú až príliš podivne. Do žiadnej postavy sa nedá vstúpiť. Je to veľmi povrchné ako celok. Film chce dostať od diváka emócie, ale na to aby vznikli musí byť dielo hlbšie a to tu evidentne chýba. Takže u mňa len slabší priemer ... ()

mira.l

Ta jedna * je za Cécile De France. Toho malýho zrzavýho hnusnýho spratka bych teda chtěl mít na povel... Skoro od začátku jsem doufal, že už ho konečně sundá nějaký auto. A ten konec taky nemá chybu. Probere se z bezvědomí po pádu z větve, vezme pytel dřevěnýho uhlí a prostě odjede. Ještě že to trvalo jen hodinu a půl. ()

Looka

55% Celkem nepřijemnej hlavní hrdina se chová jako fracek, protože o něj vlastní táta nestojí. Finále s baseballovou pálkou je fakt na hlavu. ()

Margerie

No, přiznávám, že jsem od toho čekala trochu víc. Lehce mě zklamalo herecké obsazení, přišlo mi takové nemastné neslané, na druhou stranu jsem si u filmu opravdu odpočinula a zanechal ve mě příjemný pocit, takže proč ne. I takové filmy jsou občas potřeba. Jen řadit je do škatulky drama je pak opravdu přehnané. ()

Marator

Uff. Tohle nebyl film. To byla taková realita. Jako přímý přenos. A ten konec. Skoro jsem nedýchal. Víc nelze dodat! Vše ostatní bylo řečeno. ()

Pochtli

Divím se té ženské, že fakana nepropleskla a hned ho po jeho prvních výlevech a průserech nevyexpedovala zpět do děcáku.. Film klasický - přihodíme nějaký srdceryvný téma (děcák, bezdomovec) a drobet neobjektivní úspěch filmu je zaručen.. ()

jafuska

Jak to dopadá, když vlastní otec nemá zájem o svého syna, a jeho důsledky, proč se tak rozhodl, je to vcelku slušné rodinné drama, kdy na konci všechno graduje, syn,otce, který si musí najít znovu důvěru v lidí, hlavně v sám sebe, o tom všem je tento film. ()

kiros179

Dvojice Thomas Doret a Cécile De France hraje opravdu skvěle a tím to tak bohužel všechno končí. Sledujete příběh Cyrila, kterého se zřekl jeho otec, tím pádem je psychicky totálně v háji (to opravdu není dvakrát originální) , ale i přes to se ho chce ujmout Samantha (proč - vůbec netušíme, asi protože má srdce ze ZLATA! hah - to si opravdu nešlo odpustit, omlouvám se :p), která má se Cyrilem víc trpělivosti než by člověk dokázal pochopit, ale budiž. Cyril je totální pragmatik (na cvoka si asi jenom hraje), protože jakmile mu dojdou všechny možnosti (SPOILER otec se ho definitivně zřekne a začne mít problémy se zákonem), obratem kouzelné hůlky se jeho vztah se Samanthou změní v idylku. Jinou pointu jsem v tom neshledal. Trochu nuda co? 60% ()

gicous

Nemám nic, co bych mohl namítnout. Malý, nenapadný film, který vleze pod kůži a hezky tam zůstane. Tahle jízda na kole plyne bez sebemenších zadrhelů, při stoupáni má správnou nenásilnou naléhavost a naopak při sjezdu na volno zase lehounce oddechuje, aby mě jako diváka vtáhla do nijak velkolepého příběhu. Francouzské minidrama, které překvapilo upřímností, nestrojeností a neokázalostí ve všech třech základních piliřích, na kterých stojí každý film. A toho si u tohoto snímku cením zřejmě nejvíce. 9/10 ()

t.b.kat

realisticky pojatý film o lásce a odmítání, o dětské duši, která nevěří, že otec se může zřeknout syna, o následcích a citové prázdnotě a strachu se upnout k člověku, který stojí za ním s "otevřenou náručí". Musím uznat, že film ve mě ponechal nějaké ty emoce, jen bych měl malou připomínku k režii: otec pracoval v kuchyni a ve scéně, kde vytáhne omáčku z lednice a dá ji do hrnce a začne ji míchat a varuje syna po 10 sekundách ať se nespálí-no nevím, ale to by musel mít tu omáčku pod plamenometem, aby byla tak rychla ve varu:-) a pak jak ty kuřata solil, mám dojem, že Jérémie Renier snad nikdy ani v kuchyni nebyl, tohle mi dát na talíř, tak mu to vrátím, neb to bude bez chuti:-) Bylo tam několik těchto nerealistických momentů, kdy režisér scénu nedotáhl, ale jinak film neurazil.3* ()

DonBraso

Mám to prostě rád tento styl realistickýho pojetí,bohužel do plných obrátek jsem se na kole nedostal.Vadil mi useknutý konec,kde si člověk měl domyslet,ale spíše se přikláním,on žádný ani neměl být,měl jenom ukázat 12letýho kluka jak žije,když vypadne z děcáku.Hlavní role Thomas Doreta byla premisou celého filmu,který mohl ukazovat více myšlenkovitých situací a ukázat více vztahu s jeho tátou,který si tak řekl z fleku,už tě nechci vidět a tak jsme sledovali kluka,který já sám sebou a neví co všechno život obnáší,tak se tak potuluje,hledá kamarády,uzná,že Samantha ho má doopravdy ráda(ten okamžik,kdy mělo být mezi oběma pouto jsem tedy moc neviděl) a doopravdy i hroch divák musí uznat,že prostě to zahrál bravurně klučina,kde jsem musel tu hvězdu nabídnout všanc,protože scéna s baseballovou pálkou na ty dva,byla hodně fail natočena. ()

Reiner

Určitě nutno vidět. I přes dlouhé pasáže jízd na kole ;) je film velmi dobře natočen a mladému herci jsem jeho roli baštil. Nenudil jsem se a to je hlavní :) Ukazuje další tvář lidské lhostejnosti a hlouposti... DOPORUČUJI! ()

McMurphy

Reálný příběh, dojemné zpracování - zkrátka typický zástupce skvělého festivalového filmu. Všechno se ale děje tak nějak moc rychle, hlavně začátek vztahu mezi klukem a pěstounkou - "...můžu k Vám na víkend?". To na mě působilo trochu naivně, jinak v pohodě. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby