Kluk na kole

• Francie Le Gamin au vélo (více)

Dvanáctiletého Cyrila umístil jeho otec „dočasně“, než vyřeší své problémy, do dětského domova. Ve skutečnosti ale slabošský a nevyzrálý Guy nemá dost odvahy, aby jednou pro vždy řekl svému synovi „nechci tě, nestačím na to“. I když se Cyril nevzdává představy na návrat k otci, netrvá dlouho a otevře se před ním nová šance na život mimo brány dětského domova. Sympatická Samantha, která má vlastní kadeřnictví, si jej začne brát na víkendy. Tím ale teprve začíná série zkoušek jejich křehké důvěry, ze které se teprve může vytvořit opravdové pouto. Kluk na kole je realisticky natočeným příběhem obyčejného kluka, ve kterém stojí lhostejnost s vypočítavostí proti lidské vzájemnosti a lásce. (oficiální text distributora)

Angelic-77

Jeden z nejkrásnějších a nejempatičtějších filmů, které jsem za poslední roky viděl. Vžijete-li se do hlavní postavy, dvanáctiletého Cyrila a zkusíte-li si představit všechny ty pocity a emoce, které musí během daných chvil a situací prožívat, čeká vás uchvacující podívaná, na kterou jen tak nezapomenete. ()

Master19

Velmi civilně natočený film. Ono taky není nic banálnějšího než problémy dětí. Ale film před sebou tlačí úplně jiný balvan, který je čím dál víc větší, aby na diváka nakonec spadl: za problémy dětí stojí dospělí. Většinou rodiče. Nemůžeme se divit, že se rodí čím dál víc parchantů a spratků. Oni se totiž nerodí, vychováváme je... Nezbývá, než doufat, že bude dost Samanth a Cyrilové budou mít dostatek rozumu. ()

Autogram

Smutný film o chlapcovi hľadajúceho otca a potom už len domov a pochopenie veľmi kostrbatým spôsobom. V scenári tvorcovia trochu viac pritlačili na pílu a vznikol krkavčí otec, ktorého chovanie a reči sa zdajú akoby mimo reálneho sveta. Náhrada v podobe kriminálnika vytvára druhú, kriminálnu zápletku, a rozpačitý záver filmu potom prichádza celkom rýchlo. Z názvu sa to dalo čakať, ale toho bicyklovania je vo filme až príliš a vytvára z môjho pohľadu vatu v krátkom príbehu. –––– Mám dosť svojich problémov. – Nechcem o ňom už nikdy počuť. – Nikdy sem už nechoď. ()

strelenaL

Kluk na kole je obdařen křehkým pohledem do života jedné zlomené duše. Naštěstí se dějí malé zázraky, které dokážou křehkou duši časem zahojit. Jak dlouhý čas je k zahojení potřeba… Čas je mocný lék, který dokáže všechny zlomené střípky složit a zocelit. ()

drackula

Film o chlapcovi, ktorý to nemá v detstve jednoduché. Zbabelý otec ho nechá "dočasne" v detskom domove a chlapec má problém spracovať novú realitu. Na jednu stranu ma postava chlapca neskutočne iritovala, na druhú stranu som ju zase chápal a bolo mi jej ľúto. 70% ()

Misericordia

Tento film možno interpretovať použitím kľúčových slov Levinasovej filozofie: Senzibilita. Ľahostajnosť. Blízkosť. Odpoveď. Traumatizmus. Zraniteľnosť. Násilie. Ženskosť. Domov. Nezabiješ. Budúcnosť. ()

Lexion69

Malej, hnusnej, topornej a drzej harant jezdí na kole, kdesi v prdeli západní Evropy. Za fotra má čůráka a kvůli tomu se kolem něj musí chodit po špičkách, aby se náhodou neposral. Krade prachy, přelejzá ploty, mlátí lidi baseballkou, a bodá své chlebodárce nožem a nikdo mu za celou dobu nezmaluje prdel do modra, ba mu ani nevrazí pár facek. To vše bez emocí, návaznosti nebo zajímavějších míst. ()

F.W.Colqhoun

Do hlubin deprivantovy duše. Chirurgicky přesný film o tom, jak lze z člověka ovládaného zcela pochopitelnými a zdravými emocemi vypěstovat „společensky nebezpečnou“ bytost. Film naštěstí nestaví jen na dokumentárním stylu, ale v mnoha momentech i člověka obeznámeného s lecjakou kazuistikou v dramatickém momentě v dobrém slova smyslu překvapí, aniž by navozoval nechápavé a nesouhlasné kroucení hlavou – vše se až do konce odehrává podle notiček přísné psychosociální logiky. Moc pěknej film. A poučnej. Škoda, že ho moc lidí neuvidí – a určitě na něj nebudou koukat Ti, kteří by měli nejvíc – ignoranti, xenofobové ...a učitelé. ()

Milan25

Podivný film o vzpurném chlapci, který dělá neplechu proto, že se na něj vykašlal jeho otec. Představitel Cyrila velice přesvědčivý, ale film jako celek byl pro mě těžce nezáživný. A ke všemu to ani nemá nějaký pořádný konec. Konec scénáře se buď musel někde ztratit, protože to jinak není možné :-) Průměrný film, na který do týdne od shlédnutí zapomenete. ()

kolemjdouc

ten kluk hrál svoji roli zatraceně dobře.věříte mu každé mrknutí oka.Fakt vynikající film.příběh chlapce kterého vlastně nikdo nechce a on sám neví co se životem.Když se ho ujme kadeřnice která si ho bere na víkendy,nechápe ,že je to vlastně dar od Boha.Ale jeho dětská,zmatená dušička včas prozře že něco jiného je něco chtít a něco jiného něco dostávat.To něco je láska a pochopení ()

aquiver

Plně uvěřitelné a nadprůměrně natočené psychologické drama, skvělý dětský herec, výtečný a dobře vygradovaný scénář bez klišé se silnou výpovědní hodnotou. 80 % ()

Bells

Jeden nešťastný dvanáctiletý kluk a změť různých lidských charakterů, kteří do jeho života vstupují a často vzájemně velmi kontrastují. Moc se mi líbila psychologie postav, hlavně ta Cyrilova, který se nemůže smířit s tím, že ve svém životě ztratil postavu otce a všemožně se ji snaží získat zpátky. A to i za cenu spáchání násilí. Moje druhé setkání s duem bratří Dardennových dopadlo nad očekávání dobře... ()

DannyBoy80

Zajímavý film o vztahu dvou velmi odlišných lidí. Spořádané kadeřnice a spratka z děcáku. Vztah ovlivňují rozdílné povahy, prostředí z které vzešly, věk a v neposlední řadě geny. A pak si vemte dítě z děcáku. ()

peetriss

I když scénář obdařil filmovou Samanthu možná až nepochopitelně bezmeznou trpělivostí, jedná se o velmi sympatické, zasahující a svěží dílko s jistou režií Dardennových. Kluk na kole je ale především výbornou sondou do sociálních peripetií současnosti, složitostí budování důvěry, do citových pochodů raněné dětské duše a naprosto realistickým příběhem ze života. ()

cmenda

Úžasně natočenej film o klukovo co čeká na tátu a táta na něj už dávno zapomněl .V tomto snímku je vše zloba ,láska ,porozumění .............a to dohromady dělá film tak jedinečným . ()

Rozjimatel

[3,5*]     "I don't want to see him again. Tell him I can't."     Znepokojivá sociálna dráma, zaradená medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Ako je u bratov Dardennovcov zvykom, hrdinom filmu je opäť niekto z okraja spoločnosti, tentokrát malý protivný drzáň Cyril (Thomas Doret). Na jeho obranu ale treba uviesť, že matku nemá a otec je poriadny hajzel, ktorý sa ho chce za každú cenu zbaviť ("It's too much. I can't look after him."). V priamom protiklade potom stojí chápajúca a láskyplná Samantha (Cécile de France) so svojou zdanlivo márnou snahou o to, aby z Cyrilla vyrástol dobrý človek. Dardennovci sa snažia ukázať, ako ľahko môže človek v takomto znevýhodnenom prostredí skĺznuť na šikmú plochu (zaliečavý člen gangu je na pohľad sympaťák). Téma je to zaujímavá, výborne spravovaná, pohľad tvorcov na ňu je síce trochu zjednodušený, ale zase o to zrozumiteľnejší. Do tohto stvárnenia výborne zapadá aj nepokojná kamera (vyvoláva pocit nástojčivosti), čo je konečne jeden dobrý príklad vkusného použitia ručnej kamery (Alain Marcoen tu je podstatne umiernenejší ako pri Rosette (1999)).     "May I call you Pitbull?" ()

Brylin

Nejsilnější zážitek na MFF Karlovy Vary 2011. Hlavní hrdina Cyrill tolik touží po náklonnosti a uznání, že je pro něj těžké rozlišit, kdo to s ním opravdu myslí dobře. Navíc je připraven udělat se zarputilostí pitbula doslova vše, aby už na svůj sen dosáhl. Realistický a emotivní příběh je skvěle, byť spoře, podmalován hudbou přesně tam, kde je třeba, a dává tolik námětů k přemýšlení, že mi bude v mysli a srdci rezonovat ještě velmi dlouho. Na někoho neplatí zákazy či tresty, jen láska a odpuštění. Pět hvězd. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby