Happy, Happy

Pro optimistickou Kaju je rodina tou nejdůležitější věcí na světě - a tak o ni pečuje navzdory všem. Je oddaná manželka, která partnerovi promíjí celonoční výpravy s kamarády i nedostatek sexuálního apetitu. Stejně tak je milující matka synovi, u kterého budí jen výsměch. S úsměvem, občas dosti křečovitým, bere život takový jaký je. Až do okamžiku, kdy se do sousedství přistěhuje „dokonalý manželský pár“. Jsou úspěšní, krásní, vzdělaní, a aby toho nebylo málo: adoptovali sirotka z Afriky! To už je na Kaju trochu moc. Chce se jim vyrovnat - musí se s nimi spřátelit. Dokonalost sousedů však po několika setkáních mizí stejně jako idyla nového přátelství obou rodin. (oficiální text distributora)

N.i.n.a

Komedie? v žádném případě! Ale až na nepříliš přirozený konec, dobré. Stálo za to vidět, i když to nic světoborného není :) 3,5 * ()

RXP

Milujem situácie,keď človek neočakáva nič a potom je príjemne prekvapený.Nórská tragikomédia,kde tragické momenty,ktoré zas až tak tragické neboli,dali vyniknúť tým komickým.Neviem prečo tu toľko ľudí píše,že komédia je to sotva....to ja som sa bavil královsky a ten kvartet atmosféru umne odlahčil a dokreslil.Dva manželské páry sa začnú spoznávať v jednej zasneženej diere v Nórsku a postupne odkrývať,že nie je všetko tak ako sa na prvý poľad zdá.A keď v jednom páre sexu už dlho nebolo učineno zadosť,ľahko sa potom môže stať,že dôjde k nejakej nevere a že sa o niekom zistí že je retard a že vlastne štastný nie je nikto,napriek tomu že by im k tomu veľa nechýbalo.A niekto si uvedomí čo má a ako mu na tom záleží, až keď to začne strácať.Príbeh akých sú tu stovky,podaný ale veľmi sviežou formou,vyvaroval sa zbytočných trápností a slzotvorných scén.Hold severský rukopis sa spozná.... a scény s malým černoškom boli výborné. ()

Alvin

Dva zdánlivě štastné páry, kde to ovšem pod happy obálkou docela skřípe. Tolik lidí tu naříká, že to vlastně vůbec nebyla komedie. Chápu, že fanoušci slaboduchých českých limonád typu Román pro ženy nebo Muži v naději si pod označením komedie o vztazích představí něco zcela jiného, ale mě se tohle severské podání života náramně líbilo. Vtip je v tom, umět se zasmát všemu co nám život přinese, i když to někdy na první pohled vůbec nevypadá jako sranda. A teď si du smrknout ještě jednu tu lajnu, po které se vždycky cítím tak optimisticky. Sykt lykkelig! ()

michalkop

Filmeček o dvou na první pohled šťastných rodinkách, ale na ten druhý jsou to VKVčka a velké drama. Kaja je pěkná, věčně veselá, ale nikdo ji nemá rád... Proč se film vyplatí vidět? Dětské hry na otroka se v jindy tak politicky korektní době nevidí. ()

lacertacz

Výborná tragikomedie o vztazích. Vše už tisíckrát zpracované, přesto máte pocit, že to vidíte poprvé. Trochu koktejl všeho možného, ale chutná to a nebolí po tom žaludek. Výborně vybraní herci, výborně hrající hlavně tváře: mimika či mlčení tady hrají víc než slova. Češi by nic podobného nenatočili, utopili by film ve vnitřních monolozích a hláškách. ()

Abigail

Vzpomínám na všechny ty dokonale HAPPY matky, který jsem během mateřský potkávala v dětských centrech a na pískovištích - jak křečovitý bylo to jejich HAPPY manželství a jejich HAPPY děcka a jak bylo na první pohled poznat, že ve skutečnosti je všechno jinak - přesně jako v tomhle filmu. Ale nemusí to nutně znamenat, že je něco špatně - přesně jako v tomhle filmu. ()

piskoteka

Na jednu stranu nic extra, nic nového. Na druhou je to film, u kterého jsem se po dlouhé době zasmála, pobavila a klidně bych se na něj podívala znovu :-) ()

bron

Jako vždycky. Spojení slova komedie s Norskem, to dává tušit, že to tak úplně komedie nebude. Musím říct, jedna postava lepší než druhá, obzvláště celá ta rodinka Kaji je vskutku vytříbená. Ale tak žít tam kdesi na severu, to možná leckomu musí lézt trochu na mozek. Je to prostě poněkud zvláštní rodinné drama, místy vleklé, ale nenudil jsem se. 50 % ()

Von Kempelen

Už chápu, proč jsou skandinávský dramata tak hustý, když tomuhle říkají komedie. Ne, že bych to bral smrtelně vážně, ale když už nějakej úsměv přišel, tak se pod ním skrejval takovej zvláštní smutek, protože v tom filmu jsou všichni lidi do jednoho vlastně hrozně nešťastný. ()

CernaMoora

Norskej Václav Vydra s přiblblým úsměvem kastráta, kterej si uvědomí, že touží po vagíně (požadavek inteligence je podružný), jež by k němu vzhlížela, ženská, co musí s Vydrou žít, a tak (pochopitelně) radši hulí a chlastá, jeden homosexuál a jedna jezinka rozkuřovačka ... no, neusnula jsem, zejména proto, že jsem pořád byla nucena přemýšlet, kterej z nich je mi nesympatickej víc (nakonec vyhrála rozkuřovačka), ale žádný terno to taky nebylo ... dvě hvězdy a třetí za ten skvělej sníh. ()

rhodos

Malý milý film ze zasněženého Norska pro festivalové diváky, který je však pouze příjemnou podívanou, nikoli nezapomenutelným zážitkem. Epizodky se syny obou rodin mohly být vystřiženy. ()