poster

Happy, Happy

 • Norsko

  Sykt lykkelig

 • Slovensko

  Happy Happy

Drama / Romantický / Komedie

Norsko, 2010, 88 min

Režie:

Anne Sewitsky

Scénář:

Ragnhild Tronvoll

Kamera:

Anna Myking
(další profese)

Externí recenze k filmu (6)

 • Filmserver.cz (Jan Jaroš) ****

  "Happy, Happy si zaslouží uznání už pro vědomou (a proto možná někdy až moc chtěnou) všednost lidské existence, jak ji navodila kameramanka Anna Myking. Na zdárném výsledku se podílí i autenticky vyhlížející herectví nám neznámých interpretů. Jen trochu pochybností musím připustit kvůli přílišné…" (více)

 • Houser.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Příjemný, ale příliš nápadný snímek zvýrazňuje a drží pohromadě hlavně ústřední hrdinka, hraná Agnes Kittelsen, v jejímž podání je Kaja víc než jen karikaturou ženy osamělé tak zoufale, až se její věčný, sebeklamavý úsměv stal křečí. Ostatní děje a charaktery nejsou dostatečně dotažené. Včetně…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Právě kombinace situační a konverzační komiky, jež si neláme hlavu s korektností, je v mnoha momentech často hořkého vyprávění opravdu odzbrojující a v poměrně tragické přítomnosti Kajy a jejích blízkých působí jako hojivý balzám. Stejně jako civilnost jednotlivých figur a především režisérčina…" (více)

 • MovieMania.sk (Táňa Pauccini) ***

  "Je všeobecne známe, že škandinávske filmy disponujú dávkou trpkého humoru v kombinácii s naturalistickým výrazom. Okrem toho je v určitom zmysle citeľná aj prítomnosť prírody, ktorá nevytvára iba akúsi kulisu, ale je odrazom samotného ovzdušia príbehu." (více)

 • Topzine.cz (Lucie Šimůnková) ***

  "Rozpor v postavě Kaji, která staví na odiv svou lásku k rodině a snahu udržet spokojený domov za každou cenu a zároveň pobíhá se svým milencem nahá ve sněhu před zraky svého syna, vyjadřuje celkem jasně i základní rozpor snímku. Na jednu stranu toužebné přání být nezávislý feel-good movie s…" (více)

 • 25fps.cz (Pavol Ondruška) ***

  "Film sa pokúša zaujať príliš veľkým množstvom zaujímavých tém, pričom nezvláda venovať sa ani jednej z nich poriadne. Výsledkom je nevýrazný pokus o vzťahovú drámu, ktorá dobre poslúži na spríjemnenie večera a rýchlo sa vytratí z pamäti." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace