The Hire: Ambush

Andrew Kevin Walker

Scénografie:

Michael Z. Hanan
  • Real Tom Hardy

"THE DEAL WAS NO QUESTIONS ASKED! ---------- Keď máš na režisérskej stoličke meno ako John Frankenheimer, príbeh ti zbúchal dokopy jedinečný AKW a na všetko dozerá majster Fincher, výsledkom by mala byť revolúcia na poli krátkometrážnych filmov a nie toto.(26.8.2018)

Automobilové honičky umí (či spíš bohužel uměl) John Frakheimer jako málokdo jiný. Jenomže scénář dodaný Andrewem Kevinem Walkerem však postrádá originálnější nápad a jeho oblíbené a většinou obvyklé depresivní vyústění se v tomto případě nekoná. Formálně víceméně bez chyby, ale jako celek nezajímavé, nudné a závěrečné zasmání, jenž má být pointou je v tomto případě nedostačující.(16.12.2005)

Owen veze chlapka s kufrem, v kterym, jak se dozvi od teroristu, co je prepadnou, jsou diamanty a oni (jak necekane) je chtej. Chlapek nakonec Owena prekeca, aby jim ujeli. (nebudu rikat jak, podivejte se, je na tom v podstate vystavena cela zapletka) Tezko rict, cim to je, nejspis slabym scenarem, ale tenhle dil se mi nelibil. Podle me jeden z nejslabsich dilu serie. Honicka tu je paradni, ale kvuli absenci jakekoliv hudby me nechala celkem chladnym, Owen hraje skvele, ale to je asi tak vsechno. Tohle spis nez film, fakt pripomina jen reklamu na bmw.(25.2.2005)

Někteří lidé se asi stydí ukazovat svoje obličeje. Radši si přes ně přetáhnou černé kukly a s automatickými zbraněmi v rukou přicházejí se skromnou prosbou o vydání diamantů. To vše se děje při souběžné jízdě dvěma vozidly. Pouze o kvalitě přepadeného vozidla se však točí tato reklama. Proto následně uvidíme svižnou akceleraci BMW při jemném sešlápnutí plynu, nevídanou rychlost, snadnou ovladatelnost i nekompromisní brzdy. Honičkový matador Frankenheimer opět dokázal, že s kamerou za volantem to málokdo umí jako on.(8.7.2009)

Jízdní i brzdící vlastnosti vozu značky BMW 740i mi byly velmi sympatické, výsledky crash testu s rozjetou dodávkou mne rovněž uspokojily, takže až BMW zvolí při prodejní strategii stejnou cenu jako Škoda u Fabie, tak patriotismus stranou a frčím si pro německého mazlíka. Do té doby si mohu vychutnávat Frankenheimerovu jednohubkovou propagaci vozu, která neztrácí čas složitostmi, přímočaře sází na rychlost a každému chlapovi, který ještě neztratil koule, se prostě musí líbit.(12.2.2015)

• - Režisér John Frankenheimer prohlásil, že žádná scéna nebyla ve filmu zrychlena. Po dálnici se BWM občas hnalo rychlostí přes 190 km/h. (HellFire)

• - Podle filmu vznikl roku 2004 stejnojmenný komiks od nakladatelství Dark Horse. (Listeroman)

• - V tomto díle řídí Clive Owen BMW 740i. (Listeroman)