Temný krystal

Když se Jen, člen kmene Gelflingů, vydává hledat chybějící úlomek krystalu, na své nebezpečné cestě se na každém rohu setkává tváří v tvář s monstry. Jen, který se na své planetě rozhodl obnovit mír, se ale jen tak nevzdává! Jiný svět, jiný čas - ve věku zázraků. Před tisíci lety byla tato země zelená a vlídná. Pak ale puknul krystal a kus z něj - Křišťálový střep - se ztratil. Započal konflikt a zrodily se dvě nové rasy: krutí Skeksiové a vznešení Mystikové. Skeksiové se na Křišťálovém hradě chopili moci svými tvrdými a zkroucenými těly, pevnou a zvrácenou vůlí. Vládnou po tisíc let. V údolí Mystiků žije i Gelfling jménem Jen, jehož rodinu vyvraždili Skeksiové a zničili celý jeho klan. Přežil jenom Jen, kterého vychovali ti nejmoudřejší z Mystiků. Existuje však proroctví. Uplynulo tisíc let a svět musí znovu podstoupit zkoušku. Buď se uzdraví, nebo navždy propadne zlu. Jen je v tuto chvíli jediným vyvoleným, který může svět přivést ke spáse... A tak se vydává na cestu. (Cinemax)

VLADEK

Na svoji dobu určitě čarovné zpracování, ale příběh samotný a jeho vyprávění je v podstatě na půl hodiny. Problém samozřejmě může být v tom, že jsem film viděl týden po "Temný krystal: Věk vzdoru". ()

Chlo0opek

V době jeho vzniku bych jej jistě hodnotil výše, ale v dnešní době tak za 2*. Přece jen na podobně laděný Nekonečný příběh to nemělo.. ()

Draconic

Nádherný poutavý příběh s pevně daným cílem, jasně stanovenou hranicí mezi dobrem a zlem, ztvárněn těmi nejjednoduššími filmařskými technologiemi. Takhle bych do jedné věty shrnul tento naprosto báječný film. Rozhodně bych ho doporučil, protože ten, kdo jej neviděl jen stěží pochopí. ()

RoyBatty444

Nie až tak zaujímavý príbeh ako s veľkou fantáziou a zmyslom pre detail urobené a rozpohybované bábky. Taktiež scény si zaslúžia obdiv a uznanie pre nápad a správnu štylizáciu. Henson bol proste majster svojho remesla s veľkým citom a predstavivosťou. ()

Pythonator

Takové experimenty nemusím. Má to pár dobrých nápadů ohledně roztodivných stvoření, ale radši se podívám na normální film. ()

Matyjash

Krásná fantasy pohádka plná krásných potvůrek, které v sobě nezapřou svého tvůrce. Po ránu pro děti trochu hororové probuzení. ()

stenyek odpad!

Pro děti to není, tak proč takovou hrůzu někdo točil? Předesílám že všeobecně nesnáším fantasy a ikdyž film zřejmě omlouvá doba vzniku, loutky jsou příšerné a směšné. ()

JARDAHONDA

Připomeńme si legendárního loutkaře Jima Hensona ve filmu Temný krystal. "Vydejme se na cestu zpátky v čase na vzdálenou planetu Thra. Držte palce mystikům v jejich boji za svržení zlých Skeksisů a opětovné získání vlády nad vlastní planetou. Když se Jen, člen kmene Gelfl ingů, vydá hledat chybějící úlomek krystalu, na své dobrodružné cestě se na každém kroku tváří v tvář setkává s monstry. Jen je ale odhodlaný znovu nastolit mír na své planetě a nic ho nezastaví." Film génia imaginace Jima Hensona vypráví nadčasový příběh - souboje dobra se zlem a stal se kultovním snímkem žánru fantasy u dětí i dospělých. ()

El_indiano

Ideální pohádka na dobrou noc. Spěte sladce děti a ať se vám něco krásného zdá :-) Dnes už na takovýhle brutality nikdo nemá, ale mý dětství je jima prosycený. Takový Avatar je v porovnání s tímto dílkem vhodný dětem do tří let.... Animace loutek mě moc nevzala, ale kulisy byly boží. ()

JamesXY

Na svou dobu velmi zajímavé a docela propracované. Jen momenty typu "nemáme čas, ty slunce se každou chvilku překryjou...tak budu jen čumět a nic nedělat" byly poněkud úsměvné. ()

Filip_Inari

Keby vidím tento film hneď ako vyšiel, sánku by som mal na zemi ešte doteraz. Dej bol prepracovaný a zároveň ľahký na sledovanie. Neviem, či je to tým koľko príbehov s obdobnou tématikou je aktuálne dostupných, ale veľa vecí sa dalo predvídať. ()

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (více)