Dokud jsme mladí

• USA While We're Young (více)

Mezigenerační komedie Noaha Baumbacha o stárnutí, ambicích a úspěchu, která je zároveň dojemným portrétem manželství zkoušeného přívalem mládí. (HBO Max)

Arsenal83

Zoberte si troch špičkových hercov, pridajte k tomu Drivera, odstráňte humor, hercom prikážte afekt a po zamiešaní dostanete tento film. Komu a čo má tento film dať? Myslím, že našim stredoeurópskym päťdesiatnikom neprinesie novú vzpruhu do života, skôr sa budú pozerať na Stilera s Watts a zamýšľať sa, to takto uvažujú americkí manželia v stredných rokoch? Filmu by tiež prispelo, keby sa tam každých desať minút neblivalo do vedierka – to má byť dokonca akože vtipný moment. Jendu hviezdu za to, že tam pustili 2Paca - Hit 'Em Up. ()

Morholt

Těch filmů, kdy se člověk v krizi středního věku začne chovat neadekvátně ke svému stáří tu už několik bylo a nemyslím si, že tenhle by byl něčím výjimečný. I tady se dvojice čtyřicátníků trošku zblázní a pod vlivem mladého páru se začne chovat odlišně od svých vrstevníků a i tadynakonec dotyční najdou svůj klid. Ta omáčka namíchaná z dokumentaristického prostředí mi nic moc neřekla, ale na druhou stranu mě ani nijak neurážela. Stiller s Naomi Watts zahráli solidně, bavila mě Amanda Seyfried a na milost jsem vzal i Adama Drivera připomínajícího mi až příliš Justina Longa, kterého nemám rád. Lehce snesitelný mírný nadprůměr. 60% ()

emma53

Už jen za Bena, který mě mile překvapil, měla jsem z něj větší děs před projekcí a jsem ráda, že jsem se mýlila. Mnohé osloví While We're Young přinejmenším některými sekvencemi, jiné neosloví vůbec. Trochu zvláštně pojaté a přece jsem to vnímala všemi smysly. Jediné, co mohli vynechat, bylo zvracení, ale to je snad nějaký zvyk, který je jak neodstranitelné mateřské znaménko, které se objevuje v pravidelných intervalech v mnoha filmech a asi to má oživit divákovo vnímání, ale u mě tedy silně naráží. ()

kaylin

Ben Stiller si celkem dobře umí vybírat filmy. Tenhle se zaměřil nejprve na to, jak jeden pár po čtyřicítce zvládá svou menší krizi, aby nakonec došel až k tomu, že je to vlastně o umělci, který má jasnou představu o světě, ale ta už se rozchází s tím, jak svět vypadá a co vlastně chce. Dobré, ale neohromilo mě to. ()

Fiftis

Herci dobrí, (Naomi Watts, Ben Stiller, Adam Driver, Amanda Seyfried), ale žiadna extra sláva, rovnako tak ich podané herecké výkony. Príbeh síce celkom ujde, ale o dialógoch by sa už dalo polemizovať. A práve akoby o tom je táto snímka. Hudba ušla, ale taká tá nemastná neslaná. Ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Ono by sa dalo povedať, že to nieje snímka pre všetkých, musíte mať naozaj tento štýl filmu radi, (myslím drámu), inak to pre vás ani nič moc nebude. Takže presne takej skupine ľudí by som to doporučil. Ja som od toho až tak nečakal a to bolo podstatné, že moje očakávania boli v podstatne naplnené a snímku som si pozrel len kvôli obľúbeným hercom. Je to taká tá jasná priemerná záležitosť. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015