While We're Young

• Slovensko Kým sme mladí (festivalový název) (více)
Trailer 1

Nervózní dokumentarista a jeho žena se snaží svůj život trochu ozvláštnit poté, co se spřátelí s volně myšlenkářským párem. (Immortal17)

Trailer 1

emma53

Už jen za Bena, který mě mile překvapil, měla jsem z něj větší děs před projekcí a jsem ráda, že jsem se mýlila. Mnohé osloví While We're Young přinejmenším některými sekvencemi, jiné neosloví vůbec. Trochu zvláštně pojaté a přece jsem to vnímala všemi smysly. Jediné, co mohli vynechat, bylo zvracení, ale to je snad nějaký zvyk, který je jak neodstranitelné mateřské znaménko, které se objevuje v pravidelných intervalech v mnoha filmech a asi to má oživit divákovo vnímání, ale u mě tedy silně naráží. ()

Fiftis

Herci dobrí, (Naomi Watts, Ben Stiller, Adam Driver, Amanda Seyfried), ale žiadna extra sláva, rovnako tak ich podané herecké výkony. Príbeh síce celkom ujde, ale o dialógoch by sa už dalo polemizovať. A práve akoby o tom je táto snímka. Hudba ušla, ale taká tá nemastná neslaná. Ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Ono by sa dalo povedať, že to nieje snímka pre všetkých, musíte mať naozaj tento štýl filmu radi, (myslím drámu), inak to pre vás ani nič moc nebude. Takže presne takej skupine ľudí by som to doporučil. Ja som od toho až tak nečakal a to bolo podstatné, že moje očakávania boli v podstatne naplnené a snímku som si pozrel len kvôli obľúbeným hercom. Je to taká tá jasná priemerná záležitosť. ()

Davies182

Sympaticky se rozjíždějící feel-good atmošku a zajímavé myšlenky v poutavých dialozích pohřbí ve druhé polovině snímku zbloudilé pobíhání tam a zase zpátky, od jedné postavičky ke druhé stále dokola. A už to najednou není ono. Drámo, které chtělo radit, jak prožít nenudný život a natočit strhující film, se tak nakonec legračně zacyklilo samo do sebe. Naomi po sto padesáté k pomilování. ()

Fr

„NE, MĚLA SI PRAVDU, ON NENÍ ZLO. JE JEN MLADÝ…“ /// Když příběh srovnává „mezi generacema“, je to celkem prdel. (Bejt nudnej pár už taková prdel není, ale čeká to vás, mladý, taky!) Josh hledá ztracenou energii a říkám si, že tohle by jako mohlo bejt ze života, páč … prostě – čeká vás to taky. Bohužel pak to sklouzne někam jinam a přestává to bejt zábava. Joshovi zbyl z krize středního věku jen frajerskej klobouk a že bych jako jásal nad nějakejma myšlenkama – třeba, že není důležitý bejt mladej, ale nebejt lempl…, tak to je fakt terno, hodný dramatickýho herectví Bena Stillera. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Znám odpověď na tuhle otázku: Co se ze mě stane, když budu chodit na hodiny pro batolata? (debil? To taky…) 2.) Bojím se, že přijdou mladí... 3.) Thx za titule „honzavohralik“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Traffic

Baumbach naštěstí není Reitman, takže jeho komedie o úskalích internetu, smartphonů a aplikací nevyznívá zdaleka tak didakticky a hloupě jako nesnesitelní Muži, ženy a děti. Zároveň je jeho scénář natolik chytrý, že ze satiry společnosti závislé na síti nedělá jediné téma filmu, ale spíš skrze ni částečně zkoumá generační propasti a tak dále. Problém je, že svět, který si tady vymýšlí, nepůsobí uvěřitelně. Je to trochu filovská argumentace, kterou jinak nemám rád, ale tady to podle mě fakt platí. Hrdinové jsou na jednu stranu chodící klišé - sice ne takoví, ke kterým bychom mohli zaujmout jednoznačný postoj, nicméně pořád klišé, které si nedokážu reálně představit. Scény, ve kterých se Naomi Watts učí tancovat na hip-hop a Ben Stiller nosí "módní" klobouček, jako by vypadly z nějakého nerealizovaného scénáře Poledňákové. K tomu jsou tu ale k nalezení celkem netriviální úvahy nad autenticitou ve filmu, případně o tom, že dnes můžete cokoli "šokujícího" odhalit a říct nahlas, ale nikoho to vlastně nebude zajímat. Natočené je to opět precizně baumbachovsky - podobně jako u Frances Ha je komediální timing přesný, nic nepřebývá ani nechybí. Na druhou stranu je to ale poměrně nenápadité až rutinérské, což u filmu, který samotné natáčení (dokumentů) tematizuje a vypráví o něm, dost zamrzí. Pro mě asi nejslabší režisérův film, Mistress America s Gretou Gerwig snad dopadne líp. ()

Související novinky

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do…