Mexická jízda

• Mexiko Y tu mamá también (více)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

Piškotka

Sexuální dobrodružství teenagerů se zralou ženou, na jehož konci sídlí zákeřná choroba pod slupkou lehkovážnosti a touhy skončit na pláži a užívat si jejích krás. ()

Schuldiner

Vzpomínám, že to dávali kdysi na ČT v rámci nějakého toho jejich ´´nezávislého léta´´ či co.. a já si to nahrával na videokazetu:-) Vcelku docela zajímavé road-movie/dramíčko s lehkým erotickým nádechem. ()

Perverz

Špatně se mi komentují tak výborné snímky jako tenhle. Koukáte na film který je skvělý, ale nedokážete nějak v sobě najít proč. Musím pochválit kameru a EMMANUELA LUBEZKIHO si trochu proklepnout. Sex, který se ve filmu objevuje poměrně často je podán tak reálně, vlastně celý film je takový. Udělal jsem zásadní chybu a jestli jste film neviděli tak vám doporučuji shlédnout ho v originále a ne s dubingem jako já. Holt Cuarón je Cuarón. Svým komentářem za mě vše vyjádřil POMO. ()

angloumene

Ačkoliv srdce Mexické jízdy patří spíše mužskému osazenstvu, ani mě nezklamala. Zcela souhlasím s tou spoustou komentářů vyzdvihujících toto ztvárnění pocitů plných přátelství, naivity, sexu, žárlivosti a života. Na druhou stranu mě trochu zklamal závěr, který na mě působil celkem přestřeleně (ty kluky bych z toho vynechala a bylo by to fajn :)). ()

IvoB

Nebýt té zdařilé kamery a režie, asi bych šel s hodnocením o dost níž. Po příběhové stránce totiž není (především v první půli) o co stát, přičemž občasný vulgarismus jde v některých chvílích trošku přes čáru. Styl ale leccos zachraňuje, a film tak překvapivě udržel moji pozornost až do konce. – 7/10 ()

Rozjimatel

[3,5*]     Prekvapivo sexuálne otvorená, ale zato nesmierne úprimná road movie dráma (najmä) o dvoch dospievajúcich mladíkoch Tenochovi a Juliovi (výborní Diego Luna a najmä Gael García Bernal), kamarátoch na život a na smrť. Cesta na neexistujúcu pláž snov spoločne s pôvabnou Luisou (skvelá Maribel Verdú) pre nich predstavuje v podstate cestu z bezstarostnej chlapčenskej hravosti do dospelosti, v ktorej sa sny a ilúzie mladosti rozplývajú v realite. Film je plný krásnej poetiky, emócií a jemného, šteklivého humoru. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

spiritus

Zajímavý filmek...je to sice úlet o dvou teenagerech a "jejich" učitelce života, ale udrží vás to spolehlivě u TV až do konce...film je trošičku eroticky laděný, resp erotické scény jsou hodně erotické. Konec je drsnějšího rázu a trošku vás u něj zamrazí. Film určitě stojí za to vidět... ()

Mikino00

Tohle není nic pro moje nervy, dva vypatlaní puberťácí si plní sen, a tak během filmu jen pijí, užívají si a vedou stupidní řeči, což asi k tomu věku patří, ale mě to lezlo šíleně na nervy. Jako plus je tu jejich promiskuitní kamarádka a celkem zvládnutý konec. ()

EllienPM

Na hranici dvou až tří hvězd. V sedmdesáté minutě jsem si říkal, že ta nuda je k nevydržení. Celkově se mi tohle prostě nijak extra nelíbilo, i když nápad jako takový je perfektní. ()

aLPaC

Tenhle film ve mně zůstane asi ještě dlouho. Explicitní zobrazení sexuality, mexičtí mladí, kteří spí mezi sebou navzájem, ale to není to hlavní, o čem film pojednává. Pojednává především o přátelství a jeho nástrahách a zkouškách, kdy dva nejlepší kamarádi vyrazí na dlouhý trip s ženou, která je manželka bratrance jednoho z nich. Na cestě se stane samozřejmě mnohé, jak úsměvné, tak těžší situace. Hlavní tři herce bych chtěl moc pochválit. Především kluci Luna a Bernal jsou naprosto fantastičtí. Závěr mi celkem vyrazil dech, ale dostal tím na povrch motivaci chování na oné jízdě. Alfonso Cuarón se díky "Mexické jízdě" stal celosvětově známým režisérem, který díky tomu poté mohl točit řadu dalších zajímavých projektů. ()

Oralfabet

Tak si opět trochu postěžuji na překlad názvu, ten originální se mi líbí mnohem víc a šel v pohodě přeložit do češtiny, aniž by se musel měnit význam. Film byl celkem fajn btw, líbilo se mi jak příběh přirozeně přecházel z odlehčené a pohodové do dusné, nepříjemné atmosféry. 8/10 ()

cinci

Zkuste tenhle film sledovat v rámci výuky španělského jazyka jako já. Po úvodní scéně se naše učitelka docela ksichtila. Jinak film mě nijak zvlášť nenadchnul, po hodině naštěstí vypadnul proud a šli sme domů...a asi jsme o nic nepřišli...30% ()

kujon

Docela zajímavá a autentická mexická jízda (životem). Z původně vtipného snímku se stane něco na pomezí smutku, výčitek a hořké pachuti, ale nedá se říct že by to bylo špatně. Ba naopak, kdyby to mělo happyend, tak tomu 4* nedám. ()

TheSpearCZ

"Život je jako mořská pěna, musíte se do ní ponořit." Cuarón je divočák ! Zachytit s takovou přesností a s takovým stylem životy všech mladých kluků, jejich přátelství, o čem přemýšlí a co dělají (nebo by chtěli dělat), to se opravdu jen tak nikomu nepovede. A ještě o to víc si ho cením, že dokázal natočit road movie, které mě ani minutu nenudilo a ještě do toho film, který mě ve svém samotném finále vyloženě a naprosto nečekaně odrovnal, čímž si těch pět hvězd bezpochyby zaslouží. Mexická jízda je něco víc než jenom film, který bude s dalšími uplývajícími roky stárnout jako zralé víno, ona je to vlastně taková hořkosladká příručka ze života. 5* ()

Berry

Hodně otevřený a docela reálný mexický filmeček, který sice umí zaujmout, ale do kvality např: Amores Perros tomu přece jenom něco chybí. ()

voidindigo

Další film s krutým a naturalistickým pohledem na sex, jehož hlavním účelem je šokovat prudérní američany. A aby to lidi brali vážně, je to tak trochu "indie" a má to dost hořký konec. Ale faktem je, že mě nenapadá nic, co by se mi na tomto filmu vyloženě líbilo. Ani jako soft porn to nijak zvlášť nevyniká. ()

Zeek

Můj čtvrtý film od Alfonse Cuaróna a bohužel spíš to slabší z toho, co jsem od něj doposud viděl. Příběh je průměrný, možná jsem čekal něco víc, ale na druhou stranu jsem byl překvapen, jak jsou scény otevřené, především ty sexuální. Dialogy, například v autě, jsou věrné a reálné. Tenhle film je o životě, přátelství a sexu. Takhle to v životě funguje, takhle to v něm chodí, a proto si cením hlavně toho, jakým způsobem všechno toto Cuarón ve filmu zobrazil a že nenatočil pohádku typu prcičky. Takový je život, taková je realita. I přes tyto klady mi film nesedl tak, jak bych si představoval, Cuarón má na víc. Moje hodnocení: 70% ()

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení… (více)